Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שבוע הבא ברומניה. כמה שאלות בתחום

razi_pazi
שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע הבא אני טס לרומניה לשבוע (סיגישוארה, בראשוב והגזרה. אין עוד ממש תוכנית. נתגלגל ספונטני)

אין דגש מוטורי לטיול אבל אם תהיה הזדמנות אז למה לא.

ככלל אני תוהה מה יש לפורום להציע בתחום.

כמובן שנגיע לטרנספגרשן.

כמה שאלות:

1. איזה רכב? ההתלבטות היא בין ג'יפ לרכב כביש (אם רכב כביש הכוונה זה לשכור משהו סטנדרטי ואם יש משהו מעניין לשדרג בעמדה)

אני יודע שג'יפ פותח עוד אופציות. אף שאני גם מבין שאפשר להגיע לרוב היעדים גם ברכב רגיל אם יותר זהירים. יהיה לנו נחמד להרחיב גבולות עם ג'יפ אבל אם זה יקרה מעט אז אולי עדיף רכב כביש יותר מהנה.

2. הכבישים מוצלחים?

3. מעולם לא עשיתי יום מסלול ואני תוהה אם רומניה עם המחירים הזולים זה אולי מקום לנסות. גם קרטינג טוב יכול להיות נחמד לאיזה חצי יום

4. מצלמות/מנהגים/המלצות מוטורויות. אשמח לחכמת ההמונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באתר משרד הרישוי כתוב:

• רישיון נהיגה ישראלי קבוע (רישיון הפלסטיק) הוא בר תוקף במדינות הבאות:
    אוסטרליה, איטליה, אל-סלבדור, ארצות הברית, בלגיה, בריטניה, גרמניה, הולנד, הונגריה, יוון, נורבגיה, סינגפור, ספרד, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קוסטה ריקה, קפריסין, שבדיה, שוויץ ותורכיה.
  • לגבי יתר המדינות, יש לבדוק האם הרישיון הישראלי בר-תוקף, או שנדרש לצרף אליו רישיון נהיגה בינלאומי, המונפק באחת מן התחנות ברחבי הארץ כמפורט ברשימה.

איך אני בודק מה המצב האמיתי ביחס לרומניה?

ואני יודע שלפעמים אין בעיה עד שיש תאונה.... מעדיף להיות זהיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

תעשה רישיון בינלאומי בלי לחשוב בכלל.

בשביל 20 ש"ח, זה לא שווה את הכאב ראש שיכול להגיע.

אני טסתי לאיטליה שגם שם הרישיון הישראלי מספיק ונחש מה ביקשו בעמדת השכרת הרכב... רישיון בינלאומי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עניין

קיבלתי המלצה ל klass wagon לרכב. בכיסוי מלא אני רואה שזול משמעותית מאופרן (בדקתי דאצי'ה דסטר). וכתוב שם שלא בודקים חבלות ברכב....

כלומר כנראה עדיף מהחזר השתתפות עצמית וכו

למישהו ניסיון איתם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עניין

קיבלתי המלצה ל klass wagon לרכב. בכיסוי מלא אני רואה שזול משמעותית מאופרן (בדקתי דאצי'ה דסטר). וכתוב שם שלא בודקים חבלות ברכב....

כלומר כנראה עדיף מהחזר השתתפות עצמית וכו

למישהו ניסיון איתם?

קלאס וואגן מומלצים, בתנאי שרוכשים את הכיסוי המלא מהם. אם לא רוכשים את הכיסוי המלא, הם הופכים להיות מאוד קפדנים בבדיקה בהחזרת הרכב ומחלטים את הפיקדון מכרטיס האשראי על כל שריטה או חבלה זעירה ככל שתהיה. אם רוכשים מהם את הכיסוי המלא, הם לא טורחים לבדוק את הרכב בכלל.

אני נוסע לרומניה כ-4 פעמים בשנה בממוצע, ותמיד שוכר מהם בשנים האחרונות.

לאיזור אליו אתה נוסע רכב כביש מספיק בהחלט. הייתי שם לפני חודש וחצי וקיבלתי פיג'ו 3008 חדשה מהניילונים מקלאס וואגן.

אופציה אחרת היא שלמה סיקסט רומניה. שים לב, זו חברה ישראלית לטוב ולרע ולא סניף של סיקסט גרמניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי ברומניה לא מעט, באחת הפעמים שכרתי מקלאס וואגון - וקיבלתי אחלה שירות +שדרוג רמה.

שכרת גם מפרמיום רנט, יש להם צי רכבים מגוון, חלקם ממש חדישים וחלקם פחות, גם שם השירות היה מעולה ולא עיכבו אותנו על קטנות ושריטות.

מצד שני, שכרתי פעם בחברה ששכחתי את שמה, והשירות היה זוועה + מצאו לנו שריטה מקרוסקופית וחייבו אותנו בפיקדון שהיה על 400 יורו (!)

ממליץ מאוד לרכוש את מלוא הביטוח דרך חברות ההשכרה, בפרמיום רנט עלות הביטוח לא גבוהה.

לגבי כבישים - תלוי באיזורים, לרוב הם מתוחזקים טוב ומספיק רכב כביש (בניגוד לאוקראינה למשל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה אחרת היא שלמה סיקסט רומניה. שים לב, זו חברה ישראלית לטוב ולרע ולא סניף של סיקסט גרמניה.

משלמה סיקסט רומניה לא הייתי משכיר בחיים הייתה לי חוויה איומה איתם.

עשיתי תאונה עם רכב שלהם, התקשרתי לשאול מה נדרש והנציגה אמרה לי שלא נדרש דוח משטרה בגלל שזה תאונה עצמית ורק למלא דוח נזק שאני מחזיר את הרכב - מילאתי דוח נזק כמתבקש וחזרתי שמח וטוב לב לארץ.

עזוב שהנציגים הישראלים התנערו וטענו הם בשום פנים ואופן לא קשורים לקבוצת שלמה, מעל חודשיים אחרי ההשכרה קיבלתי מייל לשלם 720 יורו על התאונה שעשיתי עם הרכב למרות ביטול השתתפות עצמית שרכשתי בארץ.

אחרי ריבים של מעל שבועיים בהתכתבות כולל איומים אין ספור מצידם בצורה דיי אלימה הם אמרו שיבדקו שיחה שלי עם הנציגה ויחזרו אלי(בהתחלה נטען שאין דוח משטרה) .

מעל חודש דממה כולל דגימה שלי אותם נשלח לי מייל איום שבגלל שחסרים מסמכים (לא ביקשו למלא מסמכים חסרים אלא שלחו מייל איום אלים) הולכים לחייב אותי במלוא סכום הנזק.

מנלת חטיבת השכרה הרומנית הייתה מכותבת ודרשתי שתתקשר אלי במיידי, לאחר שיחה איתה נטען שחסר טופס נוסף שנדרש עלי למלא(טופס ביטוח כמו בישראל שנדרש בנוסף לדוח נזק) ולאחר מכן לא תהיה לי שום מחוייבות לגבי התאונה והכל יהיה בסדר - רק אחרי 3 חודשים של ריבים שלחתי עוד באותו היום את הדוח הנ"ל ורק אז ירדו לי מהגב עם מייל התחייבות שאיני מחוייב יותר לכלום לגבי הנזק - מהם יותר אני לא שוכר רכב, הלחץ והעצבים לא שווים את זה.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרתי ברומניה לפני מספר חודשים. ההתיחסות שלי היא ממרומי האוטובוס (טיול מאורגן שעלה אלפי ש"ח פחות מארגון עצמי):

1. הכבישים הראשיים הם ברמה של כבישים משניים באירופה המערבית. חלקם מפותלים מאד.

2. הרבה פקקים, אם בשל עבודות בכביש, אם בשל רכבים איטיים, כולל עגלות הנגררות על ידי בהמות, ואם מכל סיבה אחרת. להביא בחשבון בתכנון ולהצטייד בסבלנות.

3. להיות ערני לנהגים אגרסיביים, בעיקר בעקיפות.

4. חלק מהמקומות סימפתיים מאד, חלק מאד לא נעימים. בראשוב זכורה לי לטובה, כך גם טרגו מורש (כולל ביקור במיון, אחרי שאיזה גוף זר עף לעין של אשתי בסיגישוארה). קצת צפונה מעבר ביקאז שהיה מבחינתי אחד המקומות היפים בטיול, אם כי התנועה בכביש המתפתל היתה כבדה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חברות השכרה ברומניה שמסרבות לקבל רישיון ישראלי כתעודה. לתשומת לבך.

ברומניה זה ספורט לאומי לממש פיקדון.

לפעמים גם בכיסוי מלא זה לא כולל כוכביות. לא כולל צמיגים , מראות וכו'...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא כולל צמיגים ותחתית הרכב" זה סעיף סטנדרטי בכל מקום בו שכרתי רכב.

סיפור ה"רשיון הבינלאומי" פשוט מאד: אם יש ספק - אין ספק. נוסעים לממסי, משלמים 20 ש"ח ומוציאים אותו. אתה יכול להתקל באיזה שוטר אנאלפבית או בכל מיני מצבים, ולא כדאי להתקמצן בעניין הזה.

צריך להתעלם מהקשקוש באתר משרד התחבורה ומדברי השר - לא כל מה שיפה בתאוריה פועל בשטח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הוצאתי רישיון בינלאומי.

נראה לי שאשכור עם klass wagon

בכל מקרה הסוגיה העיקרית היא האם דאסטר יותר יבאס בכבישים הרגילים או שיותר יספק בדרכי עפר?

יש כוונה קצת לצאת מהמתווה התיירותי הרגיל אז נראה לי דאסטר יכול לסייע.

אבל באמת מתלבט.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לשכור רכב ברומניה פעמיים, ואחרי נסיעות של כמעט 4000 ק"מ במצטבר כן הייתי ממליץ לך לקחת רכב 4X4.

יש הרבה אופציות לאורך הנסיעה להיכנס לדרכי אפר, לנסוע בשדות פתוחים, אבל זה ידרוש ממך רכב 4X4.

הכבישים הראשיים והמהירים הם ברמה סבירה ביותר, אבל אם אתה מתכנן לנסוע בדרכים צדדיות ועל הדרך לחקור ולהנות מהנופים אז תתכונן נפשית לתשתיות של כפר ערבי ונהגים גרועים.

יצא לשכור פעמיים רכב מחברת Eenterprise, פעם אחת שכרתי אופל אנטרה 4X4 וקיבלתי רכב חדש עם פחות מ-3000 ק"מ.

בפעם שניה רציתי לשכור אופל אינסיגניה אבל שידרגו אותי ללא תשלום לאופל אנטרה 4X4 חדשה עם פחות מ-1000 ק"מ, מה שבסוף מאוד עזר בכבישים הקפואים והשלג.

השירות היה מצוין ואף פעם לא עשו לי בעיות, הם בקושי מסתכלים על הרכב שאתה מחזיר אותו אם בכלל יש למישהו שם כוח לבדוק אותו.

את ההזמנה עשיתי דרך אתר Rentalcars עם הביטוח המלא שמוצע באתר, לגבי הרישיון הייתי ממליץ לך להוציא רישיון בינלאומי בשביל למנוע אי נעימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין כדאי להחזיק זמינים בהישג יד פקטים או לפחות קופסאות של סיגריות קנט או שהשוטרים התקדמו מאז ?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...