Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב הודעות על צ'רנוביל (זהירות ספויילרים)

flytomars
שימו לב! השרשור הזה בן 1735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

שלומות,

נראה לי שמגיע לסדרה הזו שרשיר משל עצמה, במיוחד כדי להימנע מלספיילר בשרשיר הסדרות.

כמה דברים מעניינים שגיליתי עליה- שבניגוד לסדרות אחרות שעושות דרמטיזציה מוגזמת, הסדרה הזו די נצמדה לעובדות ואפילו לפעמים המציאות עלתה על כל דימיון-

1) לדוגמה- אשתו של הכבאי קיבלה את הצירים בעודה נמצאת מעל הקבר שלו

2) הפארק המפורסם עם הגלגל הענק והמכוניות המתנגשות- היה אמור להיפתח מספר ימים אחרי הפיצוץ לכבוד ה1 במאי- אז לפי כמה מקורות הוא נפתח ישר אחרי הפיצוץ כדי להרגיע את האוכלוסיה (אני עוד צריך למצוא לזה עוד סימוכין, אבל אם זה נכון זה ממש פסיכי)

3) זה קצת מבאס לגלות, אבל רוב הדברים שלגאסוב עשה בתחילת האירוע לא באמת הועילו- כשכן הצליחו להגיע לליבת הכור גילו שכל החול והברום ששפכו המסוקים בכלל פספסו את המטרה. כמוכן הסיפור ההירואי של הכורים היה מיותר לגמרי- בדיעבד לא הייתה שום סכנה שהכור יתיך את דרכו למי התהום, מה שאומר שרבע מהם מתו לחינם.

יש עוד כמה פרטים מעניינים שגיליתי כמו העובדה ש60% מהנשורת בכלל נחתה בבלרוסיה שסובלת עד היום מהקרינה, ושיש מלון פעיל בעיר צ'רנוביל עצמה (אני בדודא רצינית לבקר שם אבל אני משער שכמוני גם חצי עולם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא ראיתי את הסדרה אבל בדיוק היתה כתבה היום על הטבע המשגשג באופן מפתיע שם.

אירוני שדווקא נזק כל כך גדול לכאורה שיצר האדם גירש את האדם והחזיר את הטבע, קישור לכתבה + סרטון מעניין:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5521570,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן סדרה מעולה.

איזה הכחשה היתה בצמרת השלטון...כזה דבר לא יכולה לקרות ברוסיה..הזוי..

:shock:

התכוונת דבר כזה, אם כבר יקרה, יקרה ברוסיה, אולי העם הכי גאוותן ביקום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות ההודעה הזאת ראיתי עכשיו את הפרק הראשון וחצי פרק שני ברצף...

אני עוד זוכר את הדברים בזמן אמת, גרנו בקייב מרחק של 100 ק"מ משם.

הפניקה הגדולה התחילה כשבוע אחרי, אחרי חגיגות 1 במאי. עד אז בימים הראשונים לא הודעיו כלום, אחרי זה המליצו לסגור חלונות ולשטוף את הבית יום יום.

הייתי תלמיד בית ספר. בתחילת מאי הסתיימה שנת הלימודים, חודש לפני הזמן, עזבנו את העיר לכמה חודשים כמו רוב ילדי העיר.

קראתי לא מעט כתבות בנשוא, סה"כ לדעתי הסדרה מתארת את הדברים די קרוב למציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock:

התכוונת דבר כזה, אם כבר יקרה, יקרה ברוסיה, אולי העם הכי גאוותן ביקום

לא פעם ראשונה שהם עושים את זה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kyshtym_disaster

כאן הם הצליחו להסתיר את זה במשך 30 שנה.

משהו בסדר גודל של צ׳רנוביל היה כבר בלתי אפשרי להסתיר, ולכן זה התגלה כמעט במיידי, והצליחו למזער את הנזקים כמה שאפשר במהירות (עם עזרה מהרבה מדינות, בעיקר מערב גרמניה), אחרת היה יכול להיות הרבה יותר גרוע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי כל מיני כתבות שיש ברשת, הדיווח הראשון במערב התקבל מתחנת כוח גרעינית בשוודיה (או אחת המדינות באיור), שם גילו חלקיקים ריואקטיביים על בגדי עבודה של העובדים והתילו לחקור מאיפה הם מגיעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדרה הכי טובה שראיתי בשנה האחרונה, מומלץ לכל אחד.

עשוי כל כך טוב עד כדי שמי שלא מכיר את הסיפור יהיה משוכנע שמדובר במיני סדרה דרמטית מקורית במיוחד.

עובדים איתי כמה קולגות שנולדו באזור קייב בערך בתקופת האסון, הם מספרים על תחלואה אדירה בסרטן ומעניין גם היה לשמוע שעם השנים, בוריס צ'רבינה ממש הוגדר גיבור לאומי באזורים האלה.

בתור אחד שלא באמת יודע מה זה שלטון קומוניסטי, מדהים כל פעם מחדש לראות את העוצמה הרעה של הק.ג.ב (בעיקר בפרק האחרון).

אחד המשפטים שסיימו את הסדרה, ציטוט של גורבצ'וב, שלדעתו אסון צ'רנוביל היה הטריגר לנפילת ברית המועצות די מסכם את כל הסיפור.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם ראשונה שהם עושים את זה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kyshtym_disaster

כאן הם הצליחו להסתיר את זה במשך 30 שנה.

.

תודה. לא הכרתי את האירוע הזה. מעניין מאוד.

לכל המתפלאים, אפשר לחשוב שנולדתם על ענן של חדי קרן.

ההיסטוריה וההווה של הרוסים לא באמת השתנתה הרבה. המולדת מעל הכל. גם בדוגמא שואדים הביא, וגם במקרה של הצוללת קורסק, שהעדיפו לתת לעשרות מלחים למות ולא לאפשר למערב לסייע, וכל זה על מנת להסתיר טכנולוגיה חדשה.

אבל למה באים לרוסים בטענות, גם האמריקאים לא ממש שמחו לשתף את העולם בתאונה בכור הגרעיני three mile island.

בכל מקרה, נשאר לי רק הפרק האחרון לראות. לא למדתי דברים חדשים על סיפור המסגרת, או על האירועים המשניים, רק הסיפורים מסביב מכניסים עבורי עניין.

וההפקה. מרשימה מאוד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל סדרה מדהימה. צפיתי בה פעמיים. מומלץ מאוד לצפות בפרק 5 ואחר כך מיד לצפות בפרק 1 בדרך הזאת מקבלים סגירת מעגל מלאה. בהחלט הפקה מרשימה.

שנית, סדרה מאוד נאמנה מבחינה היסטורית. התפאורה, הבגדים, הפרטים הקטנים. האיומים של דייטלוב על הטכנאים הזוטרים שאם הם לא יעשו מה שהוא אומר להם הם בחיים יותר לא ימצאו עבודה. שאלתי את הורי והם אמרו שככה בדיוק דברים התנהלו בברית המועצות.

שלישית, עם כל הצער באסון צריך להגיד תודה שהוא התרחש. אסון צ'רנוביל זירז מאוד את קריסת ברית המועצות. העלות האסטרונומית של הטיפול באסון גרם לברית המועצות לפשוט רגל. כמו כן, מדינות מזרח אירופה שהיו תחת כיבוש סובייטי הבינו שרוסיה היא נמר של נייר והתחילו בהדרגה להתמרד.

עובדים איתי כמה קולגות שנולדו באזור קייב בערך בתקופת האסון, הם מספרים על תחלואה אדירה בסרטן ומעניין גם היה לשמוע שעם השנים, בוריס צ'רבינה ממש הוגדר גיבור לאומי באזורים האלה.

יש הרבה מאוד פייק ניוז סביב התחלואה מאסון צ'נרבול.

האנשים שהיו בגראונד זירו חטפו מנה קטלנית של קרינה ומתו מספר ימים אחרי האסון או במהלך השנים. מעבר לכך אין הוכחות חד משמעיות לזינוק בתחלואה בקנה מידה רחב.

הנזק מצ'רנוביל היה בעיקר פסיכולוגי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסצנה הזאת עם הילדים שהולכים לבית ספר גרמה לי לתחושה שאני לא יודע לתאר אותה...

ככה בדיוק, עם המדים האלו הלכנו לבית הספר יום למחרת הפיצוץ ואף אחד לא הודיע כלום. אחרי זה התחילו שמעות. המון שמועות.

עוד שנים אחרי זה כל הסבתות בשווקים עמדו עם תווית מעל הדוכן "הסחורה נבדקה, נמצאה נקיה מרדיואקטיביות".

מאיפה התוויות האלו האם מישהו באמת בדק...

אבא שלי בהמשך נשלח מטעם מקום העבודה שלו לתקופה לעבוד בבניית העיר החדשה Slavutich, עיר שהוקמה עבור תושבי העיר פירפייאט שפונתה.

כמות האנשים שהשתתפו בצורה זו או אחרת בטיפול בתוצאות הפיצוץ היא עצומה.

אומרים שהאוטובוסים שפינו את התושבים מפרייפיאט נלקחו מהקווים הציבוריים בקייב.

והוחזרו אחרי זה. מי יודע כמה קרינה הם ספגו.

כורים מספר 1 עד 3 בצ'רנוביל המשיכו לעבוד ולייצר חשמל עד שבשנת 2000 תחנת הכוח נסגרה עקב הלחץ שהפעיל האיחוד האירופאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

^ מה שכן, יאמר לזכות הסובייטים- לא נראה לי שפינוי כזה מהיר היה יכול להתבצע במדינה מתוקנת. לתושבים נאמר בכוונה שהפינוי הוא זמני כדי שלא יבזבזו זמן באריזה וכולי.

אז איכשהו יצא שהסובייטיזם שגרם לתאונה הוא גם זה שבעצם הצליח גם לנטרל אותה (לא יכול לחשוב על משטר אחר (לא טוטאליטרי) שיכול לשלוח אנשים למוות בטוח, או לבצע פינוי כזה זריז גם אם טיפה מאוחר)

נזכרתי בעוד מקרה שהמציאות עלתה על הדימיון- בסדרה שלושת המתנדבים שנשלחו להשתכשך במים הרדיואקטיביים ממשיכים להתקדם עם פנסי דינמו. במציאות אחרי שהפנסים הפסיקו לעבוד הם התקדמו בעלטה מוחלטת (אבל חושך מוחלט כמובן לא מצטלם טוב בטלוויזיה, אלא אם זה פרק במשחקי הכס :-P)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...