Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב הודעות על צ'רנוביל (זהירות ספויילרים)

flytomars
שימו לב! השרשור הזה בן 1764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא בעירום מלא.

נעים מאוד, HBO, קארספורום. קארספורום, HBO...

בלי התוספת הזאת שנראתה בוודאות מצוצה מהאצבע גם בלי לדעת שום פרט אמיתי על צ'רנוביל, זה לא היה יכול לצאת מהאולפנים של HBO.

אה, וחיסול חיות המחמד כמובן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה לא סרט דוקומנטרי, יש המון אי דיוקים, לא רק בהצגה דמות הכורים.

מסכים! למרות שיש אנשים בשרשור שמקבלים את הסדרה ככזו(דוקומנטרית), או גרוע מזה ממש טוענים שהכל אמת.

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד זה משרת מטרה דרמטית, אין לי בעיה באופן אישי עם ״צמצום״ כמה אירועים לאירוע אחד,

או איחוד מספר דמויות לדמות אחת, עד לגבול מסוים. בסך הכול, להבדיל מאלף ואחת זוועות הוליוודיות פסבדו-דוקמנטריות

שיצאו מהוליווד שבינן לבין המציאות אין כל קשר (לקחו נראטיב והדביקו אותו ככה: **טראח** על לא-משנה-איזה-סיפור-אמיתי)

פה בסך הכול עשו עבודה טובה.

צופה נבון יידע להבחין בין המקור להגזמה ויצליח ליהנות אפילו אם הוא מכיר את המציאות לפרטי פרטים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד אבל יש אי דיוק אחד שאותי מעצבן.

ארגזי אלכוהול שכביכול מחלקים יזום...

לא היה כזה דבר, היה איסור גורף על אלכוהול באיזור ודי ברור מדוע.

כל הדברים האחרים מובנים ומקובלים.

באותה תקופה אגב, בלי קשר לצ'רנוביל השלטונות התחילו להילחם בהרגילי שתיה של העם - סגירת חניות למכירת משקעות חריפים ובאלו שלא נסגרו הגבלת שעות מכירה מ 14:00, עליית מחירי המשקעיות, צמצום רציני בתעשיית גידול ענבים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה כזה דבר, היה איסור גורף על אלכוהול באיזור ודי ברור מדוע.

לא רציתי לכתוב את זה מחשש לקבל עוד תגובה סטייל ״סובייטי״: הרי ברור שרוסים שותים וודקה כל היום, אתה פשוט מתכחש למציאות...

תודה!

סתם עוד דוגמה משעשעת:

האחות בבית חולים יודעת שצריך לשתות כדורי יוד, אבל מנהל המחלקה אידיות ובכלל לא מבין על מה היא הדברת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סוד שהרוסים שותים הרבה.

הייתה סיבה לקמפיין אנטי שתיה של גורבצ'וב ב 1985.

אבל זה שהביאיו ארגזי אלכוהול בג'יפים וחילקו לעובדים בצ'רנוביל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם עוד דוגמה משעשעת:

האחות בבית חולים יודעת שצריך לשתות כדורי יוד, אבל מנהל המחלקה אידיות ובכלל לא מבין על מה היא הדברת.

בפודקאסט שיצא במקביל לסידרה, יוצר הסידרה מסביר את הסצנה הזו.

לטענתו, מעדויות של הצוותים הרפואיים, הרופאים המבוגרים לא היו מתורגלים לפגיעות קרינה, וחלקם אף ניסו בהתחלה לטפל בהן ככוויות רגילות, עם חלב וכאלה. ודווקא הרופאים הצעירים כן עברו הכשרה מתאימה והבינו במה מדובר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכשהו לא מפתיע.

זה לא סוד שהרוסים שותים הרבה.

הייתה סיבה לקמפיין אנטי שתיה של גורבצ'וב ב 1985.

אבל זה שהביאיו ארגזי אלכוהול בג'יפים וחילקו לעובדים בצ'רנוביל...

אני קראתי איפשהו שזה באמת היה ככה - למרות המלחמה באלכוהוליזם באותה תקופה, בצ׳רנוביל חילקו אלכוהול חופשי - כדי לא ליצור פאניקה. נהוג היה לחשוב שאלכוהול עוזר להתמודד עם נזקי הקרינה, אז הממשלה זרמה עם זה, והביאה משאיות וודקה לשם כדי להרגיע את האנשים.

הסטראוטיפ עצמו של "רוסים שותים הרבה" זה גם כן משהו פרי טיפוח של המשטר הסובייטי, כדי להכניס כסף ממכירת אלכוהול, והחוק היבש של גורבצ׳וב זה היה משהו שנועד לעצור את זה (וגם עזר באיזושהי צורה, למשל קצב הילודה עלה באותה תקופה), אבל בסופו של דבר היה מעט מדי מאוחר מדי, וכבר לא יכל לעצור את ההידרדרות (כמו הרבה דברים שגורבצ׳וב עשה).

מה שעומד מאחורי הסטראוטיפ של "רוסי שיכור" זה סיפור מאוד מעניין בפני עצמו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיון מעניין עם רופא אמריקאי שטיפל בפצועים(מסתבר שהוא גם הזמין מספר מומחים מישראל). כמובן שיש דברים שבהם הוא מגזים כמו הורדת היקף הפגיעה באופן קיצוני.

https://www.forbes.com/sites/michaelshellenberger/2019/06/11/top-ucla-doctor-denounces-depiction-of-radiation-in-hbos-chernobyl-as-wrong-and-dangerous/#1ebf51371e07

בפודקאסט שיצא במקביל לסידרה, יוצר הסידרה מסביר את הסצנה הזו.

לא מוצא שום מידע שמאמת את זה, למעשה רק שולל...

אני בטוח שרוב הרופאים לא ידעו לעמוד את עוצמת הפגיעה שתיגרם מבחינה בריאותית כי קרינה זה לא מחלה, אבל להשתמש בתרופות סבתא כאילו הם באיזה כפר נידח באמצע סיביר של המאה ה-19 נראה לי כבר מוגזם...

בשנת 1982 כבר היתה שם תאונה, אני מאמין שאותם הרופאים תודרכו בצורה כלשהי.

מה גם שבסדרה זו אחות! ממש לא רופא - אפילו צעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קראתי איפשהו שזה באמת היה ככה - למרות המלחמה באלכוהוליזם באותה תקופה

כתובים באינטרנט הרבה דברים, קראתי את זה גם וגם קראתי עדויות שנשמעות רציניות ומופיעות באתרים רציניים ששוללות את זה על הסף.

לדעתי האישית, איו סיכוי שחילקו. עם אלכוהול חופשי אף אחד לא היה עובד שם, לא במידת הזהירות והתפוקה הנדרשת. זה לא היה מקום למשחקים ואלכוהול חופשי לא משתלב בכלל, זה על גבול ההזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיון מעניין עם רופא אמריקאי שטיפל בפצועים(מסתבר שהוא גם הזמין מספר מומחים מישראל). כמובן שיש דברים שבהם הוא מגזים כמו הורדת היקף הפגיעה באופן קיצוני.

https://www.forbes.com/sites/michaelshellenberger/2019/06/11/top-ucla-doctor-denounces-depiction-of-radiation-in-hbos-chernobyl-as-wrong-and-dangerous/#1ebf51371e07

לא מוצא שום מידע שמאמת את זה, למעשה רק שולל...

אני בטוח שרוב הרופאים לא ידעו לעמוד את עוצמת הפגיעה שתיגרם מבחינה בריאותית כי קרינה זה לא מחלה, אבל להשתמש בתרופות סבתא כאילו הם באיזה כפר נידח באמצע סיביר של המאה ה-19 נראה לי כבר מוגזם...

בשנת 1982 כבר היתה שם תאונה, אני מאמין שאותם הרופאים תודרכו בצורה כלשהי.

מה גם שבסדרה זו אחות! ממש לא רופא - אפילו צעיר.

בס"ד

בראיון שראיתי עם הרופאה שטיפלה בנפגעי הקרינה, היא מספרת שלא היה לה מושג, איך מטפלים בנפגעי קרינה.

על הקרינה היא למדה בבית הספר לרפואה, מעבר לכך, כלום.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראיון שראיתי עם הרופאה שטיפלה בנפגעי הקרינה, היא מספרת שלא היה לה מושג, איך מטפלים בנפגעי קרינה.

על הקרינה היא למדה בבית הספר לרפואה, מעבר לכך, כלום.

כמות הנפגעים היתה עצומה! השאלה היא כמה רופאים טיפלו וכמה מהם ידעו מה הם עושים?

ברור שלרוב הרופאים לא היה באמת מספיק מידע כיצד לטפל במפגע שבלשון המעטה הוא לא שגרתי, במיוחד בהיקפים כאלו.

אני די בטוח שבמידה ומביאים עכשיו אלפי מטופלים לבתי החולים עם פגיעות קרינה, הם לא יקבלו מייד את הטיפול הנכון...

גם טיפול לא נכון זה לא בהכרח טיפול עם תרופות סבתא שושי...

כחלק מההכשרות שלי בצבא עשיתי קורס חובשים, כמובן בלי איזה ידע מיוחד על טיפול בקרינה. מה שבטוח, במידה והיו נותנים לי לטפל בנפגעים כאלו לא הייתי מורח אותם בחלב,דבש,פלפלים ושאר הירקות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחלק מההכשרות שלי בצבא עשיתי קורס חובשים, כמובן בלי איזה ידע מיוחד על טיפול בקרינה. מה שבטוח, במידה והיו נותנים לי לטפל בנפגעים כאלו לא הייתי מורח אותם בחלב,דבש,פלפלים ושאר הירקות...

1. חכמה בדיעבד 30 שנה.

2. מה הבעיה בטיפולים הללו? (כמובן כל עוד אתה מבין מה אתה עושה ואיך זה משפיע). אלו-וורה זה ירק שמטפלים בו בכוויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת צפייה, סדרת כתבות ב 3 פרקים בסרטון אחד של סקיי ניוז בשם צ'רנוביל האמיתית, מראיינים שם ניצולים

שמספרים את הסיפור שהסדרה התבססה עליו כולל אחת מזעזעת של צלם שצילם את הטיהור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...