Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב דיזל - חסרונות בשימוש ממוצע?

Asfanut
שימו לב! השרשור הזה בן 1754 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

כיום נוסע על סופר מיני ישנה, ומחפש מחליפה מעניינת בתקציב של עד 40k.

במהלך החיפושים ראיתי כמה דגמים עם מנועי דיזל, כמו סטפוויי או 208. אם השימוש שלי ברכב הוא ממוצע ומטה (10k בשנה), האם יש חיסרון לרכישת רכב דיזל מלבד הרעש?

ובכלל, האם יש דברים ספציפיים שצריך לבדוק לפני רכישה של רכב דיזל בשונה מרכבי בנזין?

ועוד דבר, האם לדעתכם בעתיד תהייה מגבלה/סנקצייה כלשהי נגד רכבי דיזל, כמו אגרה נוספת או איסור כניסה למרכזי ערים גדולות? ובכלל מה עתיד רכבי הדיזל כשרכבי הבנזין קרובים אליהם בחסכוניות שלהם?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה תוואי נסיעה אתה עושה את הק"מ הנמוך הזה?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול רכבי הדיזל הפרטים מהעשור האחרון בערך מותקן בהם מסנן חלקים DPF שהוא לא זול להחלפה (לא יודע בדיוק אבל הבנתי שגם לפעמים 10Kש"ח). זה לא מדוייק מה שאני אומר אבל הבעיה שהיא נסתמת יחסית מהר בנסיעות עירוניות קצרות מהסיבה שקיים תהליך ניקוי עצמי של המסנן שעובד בעיקר בנסיעות בין עירוניות של 10-15 דקות). מי שמרבה לסוע בעיר החסכון בדלק לא מצדיק את עלות המערכת. זה בגדול כרגע לדעתי אחת הסנקציות הכלכליות ברכבי דיזל ששוב הופך אותם בהרבה מקרים ללא כלכלי למי שלא מרבה לסוע. ועוד לא דיברתי על עלות משאבת סולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בניגוד לנאמר מעלי, וכבעלים של 208 דיזל המבלה בעיר (חיפה. נסיעות קצרות. בדרך לעבודה המנוע לא מגיע לטמפ עבודה. מדי פעם נסיעה חוץ עירונית).

הרכב חסכוני בנסיעה עירונית בצורה משמעותית מכל רכב בנזין (מחשב דרך לא יורד מ 20 קמ לליטר והוא כמעט מדויק ברכב זה. נכון שזה כולל גם נסיעה בין עירונית נזדמנת אז בוא נסגור על 18 או 17 בנסיעות קצרות בחיפה). ואם כבר תגיע לבין עירוני.... על 105 וקצת עירוני (חיפה ירושלים וחזרה) נהג ומזגן עובד תקבל 24 קמ לליטר. למעשה לירושלים הגעתי עם מעל 26 קמ לליטר אבל בחזרה היו פקקים.

גם אותי הזהירו עם מסנן החלקיקים ועירוני. בינתיים אני מתקרב ל 50 אלף והרכב נטול בעיות (הוחלפה תושבת גיר בטיפול השלישי באחריות. אני מניח שהיא בנויה לזינוקים רגועים ממה שאני עושה לעתים).

דבר נוסף שהוא יתרון זה המומנט הגבוה בסלד נמוך שעושה זינוקים בעליה (חיפה...) משחק ילדים.

הקמ השנתי שלי הוא כ 12 אלף.

מנועי דיזל מודרניים נקיים לפחות כמנועי בנזין אז לא צופה בעיות.

תהנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול רכבי הדיזל הפרטים מהעשור האחרון בערך מותקן בהם מסנן חלקים DPF שהוא לא זול להחלפה (לא יודע בדיוק אבל הבנתי שגם לפעמים 10Kש"ח). זה לא מדוייק מה שאני אומר אבל הבעיה שהיא נסתמת יחסית מהר בנסיעות עירוניות קצרות מהסיבה שקיים תהליך ניקוי עצמי של המסנן שעובד בעיקר בנסיעות בין עירוניות של 10-15 דקות). מי שמרבה לסוע בעיר החסכון בדלק לא מצדיק את עלות המערכת. זה בגדול כרגע לדעתי אחת הסנקציות הכלכליות ברכבי דיזל ששוב הופך אותם בהרבה מקרים ללא כלכלי למי שלא מרבה לסוע. ועוד לא דיברתי על עלות משאבת סולר.
תודה על התגובות.

הרכבים שאני מחפש עומדים על כ100k ק"מ.

מה אורך החיים הממוצע של מערכת כזאת? ושל משאבת סולר?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיז'ו/סיטרואן יש מערכת הזרקת תוסף לסולר שמוריד את טמפרטורת הרגנרציה ולכן עניין הנסיעה מחוץ לעיר פחות קריטי.

עדיין בנסיעה בעיר יותר פיח נאגר במסנן החלקיקים והוא נדרש לרגנרציות יותר תכופות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, בשלב הראשון עזוב את מה בודקים בעת רכישה והגבלות עתידיות אפשריות, ותעשה השוואה כלכלית נטו. תשווה בין המועמדות שלך, בנזין מול דיזל, ותחשב עלויות דלק, טיפולים, טסט, ביטוח וכו׳.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, האם התהליך שתיארת הוא תהליך ניקוי הפיח שהרכב יודע לעשות בעצמו? או שאני לא הבנתי נכון?

הבנתי שאם נוסעים נסיעה מעל מספר דקות מסוים (נניח מעל 15 דקות, שלרוב זו נסיעה בין עירונית?) אז הרכב יודע לנקות בעצמו את הפיח שהצטבר. נכון?

או שפיח שהצטבר ברכב דיזל, מנסיעות קצרות, לא יתנקה לבדו ויהיה צריך בפעולה יזומה על ידי בעל הרכב/מקצוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שנה, כשמהפיכת הדיזל הפרטי התחילה, אגרת הרישוי הייתה גבוהה יותר (נדמה לי בסביבות 2000 ומשהו לעומת רכב בנזין מקביל שהאגרה הייתה חצי מזה), והטיפולים היו שונים וקצת יותר יקרים מברכב בנזין (סלילי הצתה ועוד כל מיני).

שקלול העלויות האלה, יחד עם צריכת הדלק ועלות הסולר, הביאה לאיזו אקסיומה ש"מתחת ל30 אלף שנתי אין טעם לרכוש דיזל".

עם הזמן חלו שינויים, גם במחירי האגרות וגם בטיפולים, וממה שאני מבין, כיום כמעט כל קילומטרז' "טוב" לדיזל.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ש״מתחת ל-30 אלף ק״מ אין טעם לרכוש דיזל״, אלא שבשביל באמת להרגיש חסכון, היית צריך לעשות הרבה קילומטרים בשנה, וזה הגיוני. קח צריכת סולר עדיפה, ומחיר זול בהרבה לליטר, ואתה מכסה מהר מאוד את ההפרש ברישוי. היום, צריך לשבת עם קובץ אקסל ומחשבון ולעשות חישוב מחודש כי זה לא ברור מאליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק. קרובים אך לא זהים. לרוב דגם הדיזל יהיה יקר לרכישה ממקבילו עם מנוע הבנזין, ומספיק שההפרש במחיר מכניס את הדיזל לקבוצת רישוי שונה, האגרה תהיה גבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, האם התהליך שתיארת הוא תהליך ניקוי הפיח שהרכב יודע לעשות בעצמו? או שאני לא הבנתי נכון?

הבנתי שאם נוסעים נסיעה מעל מספר דקות מסוים (נניח מעל 15 דקות, שלרוב זו נסיעה בין עירונית?) אז הרכב יודע לנקות בעצמו את הפיח שהצטבר. נכון?

או שפיח שהצטבר ברכב דיזל, מנסיעות קצרות, לא יתנקה לבדו ויהיה צריך בפעולה יזומה על ידי בעל הרכב/מקצוע?

לכל רכב דיזל פרטי החל משנת 2011 (תקן יורו 5 בארץ) יש מסנן חלקיקים שנקרא DPF או FAP. בחלק מהדגמים קיים עוד מלפני 2011.

המסנן אוגר את החלקיקים שפולט מנוע דיזל. אחד לכמה זמן, בערך כל 1000 ק"מ (או פחות בנסיעה עירונית) מחשב מנוע מריץ רגנרציה למסנן - מעלה את הטמפרטורה בו ושורף את החלקיקים.

בנוסף לחלקיקים, במסנן נאגרים משקעים של שמן שרוף, המשקעים האלו לא נשרפים בתהליך רגנרציה. הם נשארים במסנן.

לאחר כך וכך קילומטרים המסנן נסתם במשקעים האלו ואז צריך להחליף אותו (קיימות שיטות ניקוי רק לא יודע עד כמה הן יעילות).

לצמצום המשקעים פותחו שמני מנוע שמוגדרים Low ash, לכן במנוע עם מסנן חלקיקים חשוב מאוד להשתמש בשמן לפי תקן היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר בוקי, למדתי. כמה טוב שיש את חברי הכנופיה, וחבר כנופיה יקר אשר תמיד המליץ לי להשתמש בשמן מנוע מקורי של היצרן. כך נהגנו.

נקווה שזה תורם גם למה שכתבת על המסנן חלקיקים. במיוחד שכתבו פה שעלותו לא זולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1754 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...