Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה היברידית, שאלה לגביי הספק מנוע

Igor Feldman
שימו לב! השרשור הזה בן 1753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משהו שמאוד מבלבל אותי בנתוני ההספק של טויוטה קורולה היברידית החדשה.

רשום שיש לה 2 מנועים:

הראשון מנוע בנזין 98 כ"ס

והשני מנוע חשמלי 71 כ"ס

אבל איכשהו ההספק המשולב הוא 122 כ"ס, והשאלה שלי היא למה זה ?

אם 2 המנועים עובדים ביחד אז זה לא אמור לייצר הספק משולב של החיבור של שניהם שיתן בעצם 169 כ"ס ??

אשמח אם מישהו שיודע יסביר לי את זה.

תודה רבה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוריס ופריוס עם המנוע הקודם המבנה היה די דומה המנוע בנזין היה 1.8 99 כ"ס והחשמלי אם מישהו זוכר אשמח אם תגידו איכשו ההספק היה 136 כנראה שהם עושים חישוב משלהם שאומנם רחוק ממה שקיים בחישוב הגיוני

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טריוויאלי להגיע לתפוקה משולבת של שני המנועים, צריך להתחשב בתפוקות בהתאם לסל״ד. טויוטה לא הציגה נתוני תפוקה משולבים, מלבד נתון ההספק המשולב.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההספקים המצוינים נכונים לכל מנוע בנפרד אבל כשהם משולבים חלק מההספק מתקזז.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

חלק? הם קיזזו 47 סוסים, מה שיכול לעשות הבדל בין רכב ספורט לבין עגלה.

גם ביונדאי איוניק יש פאר אבל לא כזה ענק, אם מחברים את שני המנועים בקבלים 145 כ"ס ולפי הגדרות יצרן ההספק המשולב הוא 141 כ"ס עדיין פחות אבל 4 סוסים זה לא 47... קשה להאמין ששילוב של 2 המנועים של הטויוטה גורמים לכזאת ניחות גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שאמרו מעליי המערכת של טויוטה בנויה לכמה שיותר חסכון קורולה כביכול "עגלה" ולא ספורטיבית היא לא אמורה להיות כזאת היא משפחטומית רגילה וחסכונית מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שילוב של שתי סיבות:

1. בהנעה משולבת חלק מתפוקת המנוע הולכת להטענת הסוללות (יכול להיות שהוא דואג להשאיר אותן מלאות ואילו באיוניק לדוגמא, זה קורה רק כשרמת הסוללה יורדת).

2. היצרן סירס את המנוע המכני ואולי גם החשמלי בעת הנעה משולבת מטעמי קירור/ עמידת מכלולים בעומס/ צריכת דלק/ בלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שבטויוטה המנוע בעירה עובד במחזור Atkinson ואילו באיוניק זה אותו מנוע במחזור Otto.

מחזור אטקינסון הוא מחזור עם נצילות יותר גבוהה (חסכוני ויעיל יותר) אולם ההספק נמוך יותר. המנוע החשמלי מתגבר אותו לפי הצורך ולכן חלק מההספק הולך לעיבוד בשילוב.

שימו לב שנתוני מנועים מפורסמים בשיא ההספק אבל לשניהם שיא ההספק לא באותה נקודת העבודה.

מקווה שההסבר שלי מובן

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כנראה קשור גם לשוני בין המערכת ההיברידית של טויטה שהיא מערכת היבירידת מפוצלת שבה מנוע הבנזין והמנוע החשמלי יכולים לפעול כל אחד בסל״ד שונה לבין המערכת ההיברידית של האיוניק והנירו שהיא מערכת היברידית מקבילה שבה יש קשר בין מהירות הסיבוב של אחד המנועים למהירות הסיבוב של המנוע השני.

https://m.auto.co.il/article/130619-tory%20opinion

מה שלא מובן לי זה מדוע באיוניק ובנירו ניתן לפרסם הן את ההספק והן את המומנט המשותף של המנועים ואילו בטויוטה ניתן לפרסם את נתון ההספק המשותף אבל לא את נתון המומנט המשותף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא מובן לי זה מדוע באיוניק ובנירו ניתן לפרסם הן את ההספק והן את המומנט המשותף של המנועים ואילו בטויוטה ניתן לפרסם את נתון ההספק המשותף אבל לא את נתון המומנט המשותף.

כאשר יש מספר מנועים שמסתובבים במהירויות שונות, אי אפשר להגדיר מהו המומנט המשותף.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה. יוצג פלג דיינו של פריוס! רוצים לראות 100 סוס בגלגל!

אני לא יודע איך בנויה מערכת של איוניק, אבל בפריוס יש גיר פלנטרי של שני הילוכים בין המנוע בנזין למנוע חשמלי, כך שבוודאות זה לא יכול להיות סכום של הספקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה. יוצג פלג דיינו של פריוס! רוצים לראות 100 סוס בגלגל!

אני לא יודע איך בנויה מערכת של איוניק, אבל בפריוס יש גיר פלנטרי של שני הילוכים בין המנוע בנזין למנוע חשמלי, כך שבוודאות זה לא יכול להיות סכום של הספקים.

בפריוס זה גיר רציף לא?

באחיות הקוריאניות הגיר כפול מצמד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפריוס זה גיר רציף לא?

באחיות הקוריאניות הגיר כפול מצמד

בין חטיבת ההינע לגלגלים - רציף. בתוך המנועים בינהם יש עוד גיר והוא פלנטרי.

[video=youtube_share;f7liItWuMNE]

ראה הסבר החל מ1:40

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...