Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזמנת רזונטור מאמזון שלא קיבל אישור של משרד התחבורה

שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הוא גולף GTI MK7, התקנתי עבורו צנרת פליטה של חברת Borla שרכשתי (על פי הבנתי) מהיבואן של החברה בארץ.

בגלל חוסר הידע שלי, התברר שהצנרת שרכשתי מגיעה ללא משתיק קול (רזונטור) והנסיעה הפכה לבלתי נסבלת עבורי, עבור משתמשי הדרך ולבלתי חוקית בעליל כי הרכב נשמע כמו טרקטור חלול כרגע (Straight Pipe).

לבינתיים, הורדתי את הצנרת של Borla וחזרתי למקורית.

חיפשתי משתיק קול לצנרת שרשכתי כי חבל לי לזרוק 5500 ש"ח לפח, ובכל הפורומים בחו"ל הגעתי לרזונטור הזה שנמכר באמזון.

הזמנתי את הרזונטור לפני כשבוע וחצי כשחברת המשלוחים היא GCX, וקיבלתי מהם מייל לפני 4 ימים שאומר שמשרד התחבורה לא אישר את הרזונטור מאחר ותקן E לא מוטבע עליו בתהליך היצור.

התקשרתי לחברת GCX במטרה להחזיר את הרזונטור לשולח, אך הנציג שלהם אמר שהמשלוח יעלה כבר יותר מעלות המוצר כי הוא צבר ימי אחסון וגם המשלוח עצמו עולה כסף. שאלתי מה בכל זאת ניתן לעשות? ואותו נציג נתן לי מספר של עמיל מכס שעוסק בזה. אותו עמיל מכס אמר שבדרך כלל הפריטים האלו מגיעים אליו לבסוף (לא הבנתי בדיוק מה הוא ניסה לרמוז בזה) ושהוא ינסה לעזור לי בלשחרר את הרזונטור תמורת 600-700 ש"ח (כאשר הוא עולה 84 דולר כן?).

מספר שאלות:

1) איך ייתכן שמשתיק קול, שאמור לגרום למערכות פליטה להיות שקטות יותר מצריך תקן ולא מקבל אישור?

2) איך ייתכן שמוכרים מערכות פליטה כל כך רועשות שמקבלות תקן בארץ ומשתיק קול שאמור להטיב עם הסביבה לא מקבל אישור של משרד התחבורה?

3) האם יש כאן קומבינה של החברה המשלחת עם העמיל מכס שמנסים להרווח עוד 600-700 ש"ח על חשבוני?

3) האם מישהו כאן נתקל בדבר כזה? האם יש אפשרות לשחרר בעצמי את הפריט שהזמנתי? שמעתי שאפשר לגשת למשרד התחבורה, להקים צעקות ואז הם משחררים את הפריט, אבל אני לא אוהב להקים מהומות.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.במדינה שלנו הכל ייתכן.

2.ראה 1.

עכשיו מה הקונפליקט שאם תזמין את המערכת פליטה הזו לבד בעצמך אין תקן ואין אישור, אבל אם יבואן מזמין זה בסדר.

כנ"ל למשתיק ,ליבואן יאשרו לך לא. למה? כי חורף!

3. כמו שכבר רשמתי לך במדינה שלנו הכל ייתכן.

4.עכשיו אענה לך כי פה כבר זה תלוי קצת בך, יש לך את האפשרות של לשלם לשחרר ולהנות ממערכת פליטה של 6200₪ במקום 5500₪.

לנסות לשחרר לבד ייקח לך כמה שבועות וגם אז ספק אם מישהו יתייחס אליך בכלל.

או אם הזמנת ב ebay לפתוח למוכר case, ולומר לו שם שלא קיבלת את המוצר, הרי בחברת שילוח שזה נשלח (GCX) , אם יש מיסים הם גובים כבר בשלב ה checkout, ככה שהם לא יכולים לטעון או המוכר שאתה לא רוצה לשלם ולכן אתה לא משחרר.

כרגע אם אתה לא מוכן לשלם את השיחרור אז זה האפשרות הכי טובה שיש לך כי נכון לכעת אתה מפסיד את ה 84$, לפחות אולי תקבל refund של חצי ואולי הכל.

יש מישהו שעזר לי כאן בעבר עם החברה הנ"ל במשהו שנתקע לי במכס כתוצאה ממשרד התחבורעעעעע.

אני אשלח לך בפרטי שם שלו תדבר איתו.

הוא גם גובה עמלה אולי ישתלם לך יותר.

Sent from...somewhere

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הפליטה היא של חברה אחת והרזונטור שייך לחברה אחרת, לדעתך הם יעזרו?

דרך אגב, אני רוצה להביא מאמזון גם תוספת לדיפיוזר המקורי האחורי - הוא גם צריך תקן מטופש כלשהו או שהוא נכנס בלי בעיות? עלותו 300$ בערך והוא מתלבש על הקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש מהיבואן של מה שקנית למשוך את הרזונטור אליו, אל תדאג הוא ימציא להם אישורים כמו שהמציא לסטרייט פייפ שהביא לך.

רק בתור רצון טוב מצידו , או... שהוא ימציא לך אישור (הוא לא חייב) ושאתה אם האישור תמשוך את הפריט. אגב, כל יבואן שיפורים

יכול להמציא אישור כזה, אבל הוא צריך להיות חבר טוב שלך.

יש מצב שהולכים למוסך מורשה שאתה מכיר, ומקבל אישור בכתב ממנו שהפריט מתאים לרכב שלך... מס רישוי ועוד. אתה רק צריך

דף חתום עם מספר הקטלוגי של הפריט וחותמת המוסך המורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיותר מוזר לי זה שהמוצר נמכר דרך אמזון (Ships from and sold by Amazon.com.) וזה אומר שבמחיר שאתה משלם הם מחויבים להביא את המוצר עד אליך, ולעולם זה לא היה עם חברת הפח GCX. ואם הם לא מביאים אתה לא אמור להתעסק בזה, אני מציע לפנות לאמזון אם אתה לא מעוניין לשלם את השוחד לעמיל המכס. אמזון צריכים לבקש מחברת השליחויות להחזיר להם את זה חזרה, אבל אני בטוח שאמזון יזכו אותך עוד לפני זה.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שתדע אבל זה ממש לא קשור לgcx.

לפי מה שאתה אומר המוצר שלך נבדק על ידי משרד התחבורה ונפסל לשחרור.

זה משהו מוכר אתה יכול לערער לבד ללא צורך בתשלום לעמיל מכס ואז אם הערעור שלך יתקבל ויאשרו לך לשחרר תעביר את האישור לgcx והם יטפלו מכאן . בכל מקרה אם אתה רוצה להחזיר את מה שהזמנת ולא מעוניין בלערער שלח הודעה לאמזון דרך התמיכה שם שהמוצר לא קיבל אישור תחבורה ומשם תתנהל מולם לגבי החזר וכו, לא אמורים לעשות בעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ניסיתי לפנות לאותו עמיל מכס בתקווה לנסות לשחרר את הרזונטור אך ללא הועיל, הוא הודיע שהערעור שהגיש בעצמו לא התקשר והוא "נדחה במשרד התחבורה שטענו בכל תוקף שהמשתיק הוא חלק בלתי נפרד מהאגזוז" (???). מישהו מבין מה זה אומר מבחינתם? הרי המשתיק כן חלק חיצוני, עובדה שאני יכול להזמין אותו בנפרד.

לפני שפניתי לאותו עמיל מכס, ניסיתי גם לפנות לעמיל מכס שלי שינסה לשחרר, אך גם הוא אמר שבמשרד התחבורה עומדים על הרגליים האחוריות שלהם ולא מוכנים לשחרר.

ניסיתי לפנות לאמזון דרך עמוד ההזמנה של המוצר במטרה להחזיר את המוצר ולקבל החזר כספי, אך הייתה הודעה שאומרת שהזיכוי שאקבל יהיה רק בגובה של 20$ בעוד ששילמתי על המוצר והמשלוח סכום של כ-110$.

להזכירכם, כשהתקשתי לחברת GCX במטרה להחזיר את המוצר הם אמרו שעלות השליחה תהיה גבוהה מעלות המוצר מאחר והוא צבר ימי אחסון (???).

אז הברירה היא לרכוש רזונטור מהארץ שאין לי דרך לדעת מה חוות הדעת עליו ועוד במחיר מופקע? :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין תקן אין מה לעשות.

אף אחד לא ישחרר לך את זה בעד שום סכום.

אם זו הייתה טעות של אמזון היו מזכים אותך במחיר מלא.

בגלל שזו טעות שלך הם מוכנים לבוא לקראתך.

אז תספוג את העלות תגיד לgcx שאתה לא רוצה את המוצר ושיעשו איתו מה שהם רוצים.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו מוזר קרה, כשביצעתי החזר למוצר דרך אמזון קיבלתי הודעה שהזיכוי שיוכלו לתת לי יהיה רק בגובה 20$ אבל עכשיו אני שם לב למייל שאומר שאקבל זיכוי מלא :shock:.

הגיוני ש-GCX שולחים בחזרה רק תמורת תשלום שיעלה על ערך המוצר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GCX חברת פח!!!

ואם לא היו מעבירים דרכם שילוח בן לאומי, או לחילופן היו נותנים ללקוח לבחור, הם לא היו קימים כלל.

שירות לקוחות מביש, יש לי שיחות מוקלטות של מוקדניות שמדברות "מאוד יפה" אל הלקוח ואתה ממש

לא מספר 1 בשבילם... רחוק מזה, הם לא חיבים לך כלום, אלה אתה להם.

גם שהתקבל תשלום ממני אל המכס ואל משלוח עד הבית.

1 מגיעה הודעה שהיינו אצלך פתאום ללא תיאום (אנחנו לא אמורים לתאם איתך...מוקלט) ופעם שנייה

כשנגיע אתה תשלם.

2 אתה צריך לנסוע אליהם, למרות ששילמת על משלוח וביטוח עד הבית, להזכירכם הכל שולם מראש

כולל מיסים.

3 הם ממציאים תשלום שאתה אמור לשלם להם, אפילו ששילמת על משלוח כלל הכל מהכל.

אז גם גניבות קטנות אתה חוטף.

4 אין למי להתלונן, וגם מוקדנית או נותנת שירות, נהיית במקום גם למפקחת אחראית ואי אפשר לדבר

עם מנהל האיזורי.

זהו סיימתי עם השנקל שלי, עכשיו אני מרגיש יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי לגבי חברות ייבוא, הניסיון שלי לימד אותי שהם ״מפילות״ אותך בכוונת תחילה כדי שתשלם את ה-200 של השחרור.

פעם אחת אפילו נסעתי לups בשדה התעופה כי החלטתי לשחרר לבד, וגיליתי שהם כברר שחררו את זה ושמו את זה במחסן שלהם, פשוט הם אמרו שצריך לשחרר את זה כדי לקחת עוד כסף, מה שנקרא ״שיטת המצליח״ הישראלית המכוערת.

ועכשיו לשאלותיך:

1) יכול להיות מאד, כי התקן אוסר על שינוי במבנה הרכב (כולל להוסיף כפתור שהיצרן לא שם) אז יש להם את היכולת לעצור את זה.

2) יש תהליך לקבלת אישור למוצרים מסוימים, צריך להוכיח שהם מתאימים לרכב ולהביא אישור ממוסך מורשה שהחלק מחליף חלק מקורי ואז מקבלים אישור. לכאורה, אם לא היה אפשר ל קבל אישור אז גם לא היו חלפים לא מקוריים בארץ (שחלקם מהותיים הרבה יותר מאגזוז)

3) כן, לחלוטין כן. תראה מה כתבתי למעלה.

4) נתקלתי בזה עשרות פעמים כשהבאתי חלקים לרכב אספנות שלי. בחלק מהפעמים אמרתי לחברת השילוח שתדחוף את המוצר ל*^₪ שלהם ואני לא משלם להם אגורה (לדוגמא במצב שלהחזיר לשולח הם ביקשו יותר ממה שעלה לי המוצר).

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...