Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מיני ידני I20.איביזה.פיאסטה

Potato
שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכם,

מחפש רכב סופר מיני ידני שנתון 2014-2017.

בגדול התכנסתי ל3 רכבים:

1.פורד פיאסטה-נראית טוב,מרגישה טוב על הכביש מנוע 1.2 אטמוספרי.

החסרון היחיד הוא שנתון נמוך יחסית,אבל איתו מגיע גם מחיר נמוך-סביבות ה25-30 אלף לרכב טוב.

מה מטריד?עלויות אחזקה של רכב גרמני,בעיות שצצות עם השנים(הרכב בן 5).

2.איביזה 1.2 ידנית-מהרכב הזה אני אהנה הכי הרבה,מנוע טורבו ואבזור סביר יחסית(בקרת שיוט,מערכת מובנית וכו')

החסרונות?-מנוע טורבו שלא ברורה עמידותו ומחיר רכישה גבוה יותר 45 אלף.

מנוע טורבו והעמידות שלו לאורך זמן בנוסף לכל שאר מכלולי הרכב+ירידת ערך.

3.יונדאי I20 ידנית החדשה- נראית לי כמו הבחירה הכי הגיונית מבין כולן,מרגישה הכי נעימה ומרווחת.

שנתון 2015-2016 במחיר של 30-35 בממוצע.

קראתי דברים לא טובים פה בפורום על הI20 הקודמת,האם הנוכחית אמינה יותר?

(4.אולי) סוזוקי סוויפט-מנוע קטן אבל יותר חזק על הנייר(94 סוסים),מצד שני האיבזור הדל ואיכות החומרים הגרועה של סוזוקי.

לא זולה יחסית למה שמקבלים לדעתי.

קצת עלי,

בן 23, רוב הנסיעות לבד בתוואי חיפה-קריות, מידי פעם נסיעות לטיולים וירושלים להורים.

מעריך כי הרכב יעשה 22-24 אלף ק"מ בשנה.

תקציב בגבול העליון הוא 45 אלף ולא מעוניין לחרוג ממנו באגורה.

לא מעניין אותי צריכת דלק יותר מידי.

הרכב יהיה אצלי לפחות שנתיים.

רכבים שנפסלו-הונדה ג'אז(למה היא כזו מכוערת),פג'ו 208(תנוחת ישיבה מוזרה),רנו קליאו(לא אהבתי).

תודה מראש לעונים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שהיה באותה דילמה לפני שנתיים.

פיאסטה - מנוע עם תגובה טובה אבל קצר נשימה והכי מהנה לנהיגה מבין האופציות כאן לדעתי (סוויפט לא ניסיתי ואיביזה ויונדאי לא). עדיף לחפש דגם טרנד ולא אמביינט עקב חוסר בכיוון גובה למושב הנהג.

איביזה - צפופה מאחורה ומושבים קשים בנסיעות ארוכות. מבחינת המנוע יש לי פולו מ2010 עם אותו מנוע ו70 אלף ק"מ, ועד כה לא הייתה בעיה רצינית, ואת הבעיות של הההתחלה (טיימינג,משאבת מים) פחות סביר שתפגוש.

I20 מרווחת ומאובזרת בצורה קומוניסטית, אתה יכול באותה מידה לשקול קיה ריו ידנית, אולי תמצא אחת תחת אחריות מורחבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שההונדה ירדה כי היא מכוערת.

לא כי היונדאי מלכת היופי .

אבל עזוב.

מה התקציב שלך? תנסה לראות אם איביזה ידנית מהצורה החדשה נכנסת בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שההונדה ירדה כי היא מכוערת.

לא כי היונדאי מלכת היופי ������.

אבל עזוב.

מה התקציב שלך? תנסה לראות אם איביזה ידנית מהצורה החדשה נכנסת בתקציב.

נראית משמעותית טוב יותר מהקוביה הזו,מה זה משנה למה ירדה?לא רוצה את הרכב הזה.

תקציב רשמתי 45 עם אפס חריגות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד מהרכבים שציינת אינו מיני

הפורד לא גרמניה

ובמקומך הייתי קונה הונדה ג'אז או ריו. האיי20 לא אהובה עלי במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה היו לי ולמשפחה כמה מכוניות של וואג אז אני יכול לומר שוואג ידנית הייתה (ועדיין, של ההורים) יותר אמינה ויותר זולה לאחזקה מהיונדאי i20 שהייתה לי.

היונדאי ממש לא נקייה מתקלות כפי שכולם נוטים לחשוב.

יש תקלות וחלקן עולות לא מעט.

במצב שלך הייתי בוחר באיביזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג כ3 שנים על פיאסטה ידנית שעלתה לכביש בינואר 14 ועשה 90 אלף ק"מ.

נתחיל בטוב:

הרכב פונה ומגיב טוב, ממש טוב. בנוסף מקבלים רכב נוח שבנוי ומרגיש טוב. הסטריאו אצלי מקורי ולא כולל מולטימדיה ,אך איכות הסאונד מעולה ומחפה על כך. עד כה הרכב הציג אמינות מושלמת (טפו טפו).

הפחות טוב:

המנוע מגיב טוב אך יש מצבים שחסר בהם כוח, לדוגמה בעקיפות. ההילוך החמישי יחסית קצר כך שב130 קמש עליזים בכביש 6 מתורגמים ל3500 סל"ד.

לגבי איביזה:

גם אותה שקלתי בזמנו בגרסת ה1400 ללא הטורבו אך היא ירדה מכיוון שהרכב הרגיש לי סופר פשוט מבפנים ועלות הביטוח השנתית היתה גבוהה ב1500 שקל מאשר הפיאסטה.

יש סיכוי שהטורבו עם תוספת הכוח והמומנט היו משנים את דעתי.

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורד לא גרמניה

הפיאסטה לשוק האירופאי (מה שמגיע ארצה) מיוצרת בגרמניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורד לא גרמניה

הפורד מיוצרת בגרמניה.

ציינתי רכב סופר מיני בפירוט,בכל מקרה הקטגוריה ברורה.

מודה לך על ההתחכמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג כ3 שנים על פיאסטה ידנית שעלתה לכביש בינואר 14 ועשה 90 אלף ק"מ.

נתחיל בטוב:

הרכב פונה ומגיב טוב, ממש טוב. בנוסף מקבלים רכב נוח שבנוי ומרגיש טוב. הסטריאו אצלי מקורי ולא כולל מולטימדיה ,אך איכות הסאונד מעולה ומחפה על כך. עד כה הרכב הציג אמינות מושלמת (טפו טפו).

הפחות טוב:

המנוע מגיב טוב אך יש מצבים שחסר בהם כוח, לדוגמה בעקיפות. ההילוך החמישי יחסית קצר כך שב130 קמש עליזים בכביש 6 מתורגמים ל3500 סל"ד.

לגבי איביזה:

גם אותה שקלתי בזמנו בגרסת ה1400 ללא הטורבו אך היא ירדה מכיוון שהרכב הרגיש לי סופר פשוט מבפנים ועלות הביטוח השנתית היתה גבוהה ב1500 שקל מאשר הפיאסטה.

יש סיכוי שהטורבו עם תוספת הכוח והמומנט היו משנים את דעתי.

אני נוהג גם על פיאסטה ידנית כבר כמעט שנתיים (מאי 2014 עם קצת פחות מ70 אלף ק"מ), לדעתי חולשת המנוע מורגשת לא רק בעקיפות, גם בעליות התלולות של חיפה לדעתי יהיה לפות"ש לא כיף, במיוחד עם ידני. אני לכל הפחות, בפעמים המעטות שנסעתי איתו בחיפה, סבלתי (זה פשוט לנסוע על הילוך שני כל הזמן, בכל מהירות, והתאוצה בעליות לא קיימת).

מבחינת איכות חומרים יש לו בעיה של ציפוי הגה מתקלף בקצוות (ונתקלתי בעוד מישהו פה בפורום שדיווח על הבעיה הזאת בפיאסטה). מערכת השמע מעולה, לי יש מערכת מולטימדיה עם התקנה סינית מקומית, והיא לא להיט (מסך המגע מיושן ומרגיש מאוד לא חלק, וזה לא אנדרואיד) אבל עושה את העבודה.

מבחינת אמינות יש לי בעיה עם כפתורי שליטה מההגה שלפעמים לא עובדים טוב (כפתור ווליום פתאום מקפיץ שיר קדימה במקום וכו') אבל אין לי מושג אם זאת בעיה נקודתית אצלי או משהו שאופייני לדגם, ולא טרחתי לתקן אותה כי היא לא מפריעה לי במיוחד. חוץ מזה טפו טפו, הרכב עבר רק טיפולים, ועברתי איתו שני טסטים חלק (רק רצו שאחליף מגב יבש :lol:).

עוד מגרעה היא שצריכת הדלק גבוהה יחסית לרכב ידני עם מנוע קטן, בחודשי החורף כשאני לא מפעיל הרבה מזגן אני מקבל 1/11, לפעמים 1/12. מצד שני אני עומד הרבה בפקקים של איילון, אז אולי זה לא מדד טוב.

למרות המגרעות בגדול עבור הסכום המצחיק שהרכב הזה עולה, התמורה מאוד גבוהה. השאלה היא אם איכפת לך שהרכב יהיה קצת עגלה. אם לא אז זה הרכב הכי טוב שאפשר לקנות בסכומים האלה (אולי גם רנו קליאו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג גם על פיאסטה ידנית כבר כמעט שנתיים (מאי 2014 עם קצת פחות מ70 אלף ק"מ), לדעתי חולשת המנוע מורגשת לא רק בעקיפות, גם בעליות התלולות של חיפה לדעתי יהיה לפות"ש לא כיף, במיוחד עם ידני. אני לכל הפחות, בפעמים המעטות שנסעתי איתו בחיפה, סבלתי (זה פשוט לנסוע על הילוך שני כל הזמן, בכל מהירות, והתאוצה בעליות לא קיימת).

מבחינת איכות חומרים יש לו בעיה של ציפוי הגה מתקלף בקצוות (ונתקלתי בעוד מישהו פה בפורום שדיווח על הבעיה הזאת בפיאסטה). מערכת השמע מעולה, לי יש מערכת מולטימדיה עם התקנה סינית מקומית, והיא לא להיט (מסך המגע מיושן ומרגיש מאוד לא חלק, וזה לא אנדרואיד) אבל עושה את העבודה.

מבחינת אמינות יש לי בעיה עם כפתורי שליטה מההגה שלפעמים לא עובדים טוב (כפתור ווליום פתאום מקפיץ שיר קדימה במקום וכו') אבל אין לי מושג אם זאת בעיה נקודתית אצלי או משהו שאופייני לדגם, ולא טרחתי לתקן אותה כי היא לא מפריעה לי במיוחד. חוץ מזה טפו טפו, הרכב עבר רק טיפולים, ועברתי איתו שני טסטים חלק (רק רצו שאחליף מגב יבש :lol:).

עוד מגרעה היא שצריכת הדלק גבוהה יחסית לרכב ידני עם מנוע קטן, בחודשי החורף כשאני לא מפעיל הרבה מזגן אני מקבל 1/11, לפעמים 1/12. מצד שני אני עומד הרבה בפקקים של איילון, אז אולי זה לא מדד טוב.

למרות המגרעות בגדול עבור הסכום המצחיק שהרכב הזה עולה, התמורה מאוד גבוהה. השאלה היא אם איכפת לך שהרכב יהיה קצת עגלה. אם לא אז זה הרכב הכי טוב שאפשר לקנות בסכומים האלה (אולי גם רנו קליאו).

מסכים, אם איזור הנסיעה הקבוע הינו הררי אז כדאי מנוע חזק יותר, אצלי מרבית הנסיעות הן בשרון ועל כביש 6 ומשם החוויה האישית שלי.

לגבי כפתורי המדיה סביר להניח זאת המערכת ששמו בהתקנה מקומית.

לגבי ההגה קשה לי לחוות דעה מכיוון שעל מנת להתקין קרוז קונטרול החלפתי את ההגה שלי להגה אחר (חצי מצופה עור) שייבאתי מליטה מרכב עם שנתון נמוך משלי והוא במצב מושלם.

(ואם מישהו רוצה לקנות הגה מקורי במצב מושלם כולל הכפתורים שהיה שנתיים וחצי על הכביש - ניתן לפנות אלי בפרטי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעת על I20? רכב רועש ודי עגלה.

איביזה ידנית עם מנוע טורבו תיתן לך את ביצועים טובים ובגלל שהיא ידנית אין לך מה לחשוש מהבעיות בגיר.

מדובר במנוע וותיק בשוק ואני לא מכיר איזשהם תקלות סדרתיות במנוע או בטורבו, למיטב ידיעתי מדובר במכלול אמין.

החסרון - מחירי ביטוח גבוהים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעת על I20? רכב רועש ודי עגלה.

איביזה ידנית עם מנוע טורבו תיתן לך את ביצועים טובים ובגלל שהיא ידנית אין לך מה לחשוש מהבעיות בגיר.

מדובר במנוע וותיק בשוק ואני לא מכיר איזשהם תקלות סדרתיות במנוע או בטורבו, למיטב ידיעתי מדובר במכלול אמין.

החסרון - מחירי ביטוח גבוהים יותר.

מדובר על הדגם החדש יותר, מ2015 והלאה.

נסעתי על ה1.4 אוטומט והיא הייתה בסדר גמור.

זה כולה רכב שאני אסע איתו 20-25 דקות לכיוון,לא קריטי לי נוחות נסיעה כ"כ.

עדיפות ראשונה אחזקה זולה-הרכב הזה אמור לשרת אותי ולא ההפך.

לאחר שיחה עם מכונאי רכב,האיביזה 1.2 טורבו ירדה מהפרק.

מסתבר שלא חסר לה תקלות במנוע ומה שמסביב(שהוא לא גיר).

הרכב הקודם שלי היה פג'ו 206+,סיפק אותי ב100%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...