Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית מכירה יד2 חיובית / איך מוכרים פוקוס בכיף?

mightybear
שימו לב! השרשור הזה בן 1778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לאחר כשנה וחצי עם הפוקוס החלטתי למכור. כשרכשתי את הרכב הייתי בטוח שאהיה איתו יותר זמן אבל הגיעה הזדמנות לשדרג והלכתי על זה. אפשר לקרוא יותר על הרכב בשרשור שפתחתי. אחת מהחששות שהיו לי עם תהליך שדרוג הרכב זה הסיוט שנקרא "מכירת רכב משומש בישראל בשנת 2019".

התחלתי בקטן. פרסמתי את הרכב בקבוצת חובבי פוקוס (כן :) יש חיה כזאת). הייתה דווקא היענות ומישהו הגיע לראות את הרכב אבל הציע מחיר נמוך מאוד (יותר מ-20% פחות מהמחירון). המשכתי לפרסם את הרכב, הפעם גם ביד2. לאחר יום מפרסום הרכב מיד2, יצר איתי קשר בחור נחמד ושאל שאלות לגבי האוטו. בסיום השיחה שאל אם תהיה לי בעיה אם מישהו טכני יגיע איתו לבדוק את הרכב. אמרתי שאין לי בעיה, והכנתי את עצמי ל"חבר מבין" שהולך להוציא את המיץ בשביל עוד 100 שקל מהמחיר.

באותו היום יצר איתי קשר באמצעות SMS אדם שהזדהה בתור מישהו שעוזר לאותו הקונה לבדוק את הרכב בשם פיטר. שוחחנו והוא היה מאוד נימוסי ודיבר לעניין בלי הרבה מסביב. הוא שאל שאלות שהראו על הבנה של האקסמפלר והתמקד בדברים החשובים (היסטורית טיפולים ותיעודם, תוואי נסיעה של הרכב). לאחר שיחה של כמה דקות קבענו שיגיע לראות את הרכב. כאשר הוא הגיע לראות את הרכב, התמקד במסמכים הרלבנטים ולקח את הרכב לנסיעה שבמהלכה בדק את התנהגות הרכב (נסיעה איטית, עליה על באמפים, האצה / בלימה) כמובן בטעם טוב ובמקצועיות.

לאחר הנסיעה אמר לי כי הוא חושב שהרכב מצויין, שמור היטב ונוסע כהלכה ומתכוון להמליץ עליו לרוכש, כמובן במחיר הנכון. גם בנושא המחיר הצלחנו להגיע לעמק השווה שלא גרמה לי להרגיש נפסד מהעסקה. לאורך כל התהליך לא היה שום ניסיונות מצידו 'לשחק' על נושאים על מנת להוריד את המחיר (כמו העובדה שהרכב נרכש במסגרת ליסינג מימוני ביד הראשונה) והיה מאוד ענייני ובאמת הראה בקיאות מעל ומעבר לגבי הרכב הזה ולגבי רכבים מקבילים.

בערב קיבלתי טלפון מהקונה, סיכמנו בע"פ את מה שסיכמתי עם פיטר ויום לאחר מכן התבצעה העברת בעלות. נותרתי עם טעם מאוד טוב ועם חוויה שונה מאוד ממה שעברתי עם הפיאט. רק שתבינו, פורד פוקוס 2012 רובוטית, עם עבר ליסינג (מימוני) נמכרה לאחר שבוע. חברים אחרים בקבוצת הפוקוס מתלוננים שכמעט בלתי אפשרי למכור את הרכב במחיר הגיוני - ולרובם מציעים מחירים מאוד מצחיקים. אז נכון... הרכב שלי היה יחסית שמור ומטופל עם ק"מ נמוך וברמת הגימור הגבוהה ביותר (טיטניום פלוס) אבל מצד שני גם יד3 / ליסינג.

אחר המכירה שוחחתי ארוכות עם פיטר. מסתבר שהוא פעיל מאוד בתחום המוטורי ובעולם הרכב הישראלי והחליט לתת שירות (בתשלום סמלי) למחפשי רכב. הוא עזר לי המון להבין בעצם מה אני מחפש במחליפה של הפוקוס. לסיכום ארצה לומר שאם מישהו מעוניין בעזרה במציאת אקסמפלר או בכלל להבין איזה רכב הכי מתאים לו ולתקציב שלו - מאוד ממליץ על פיטר.

למעוניינים - אשמח לתת את פרטיו של פיטר בפרטי.

ולגבי המחליפה? מקווה מאוד לעדכן בקרוב :)

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי בקטן. פרסמתי את הרכב בקבוצת חובבי פוקוס (כן :) יש חיה כזאת).

תן לי לנחש - הם עושים מפגשים בדאנג'ן במקרה? :D

וברצינות: איך שהתחלתי לקרוא על הפיטר הזה, ישר נזכרתי בזה:

collection - מוכרים\קונים בשבילכם את הרכב . נעים להכיר .

מעניין אם הוא קשור לנ"ל או מתחרה שלו.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטע, באחת הקבוצות בפייס היה בחור שהודה למישהו והמליץ עליו כי עזר לו בתשלום לקנות רכב ממש שמור וכו' וכו', הרכב היה פוקוס סטיישן טיטניום וזה היה כמדומני לפני יום או יומיים.

הקטע שמרבית התגובות היו שעם כל הפירגון לבחור שעזר לו הוא רכש פוקוס עם גיר בעייתי, אני משער שמעט התבאס אם הוא לא מבין כלום ברכבים והסתמך רק על הבחור הזה ולאחר מכן ראה את התגובות.

משמח החויה שלך!

לי כמעט לא היו חוויות חיוביות במכירת רכב, רק פיאט בראבו שנחטפה במחיר שרציתי תוך זמן קצר (הייתי בהלם, הרכב באמת היה מציאה!).

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם הוא קשור לCollection - ע"פי מה שהבנתי מהמודעות שלהם, לפחות בפורום, הם לא מתעסקים עם רכבים עממים.

לגבי הגיר?

הרוכש קיבל את כל המידע לגבי הגיר גם ממני וגם מפיטר. הוא ידע מהבעיות, מהאחריות, מהסיכוי להחלפת מצמדים על חשבונו. הרוכש שלח כמה הודעות שאמר שהוא מאוד מרוצה מהרכב לביינתים. וכמובן - לדעתי, תמורת המחיר הזה, ועצם העובדה שהנסועה של הרוכש נמוכה - יכול בהחלט להיות לטובתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם הוא קשור לCollection - ע"פי מה שהבנתי מהמודעות שלהם, לפחות בפורום, הם לא מתעסקים עם רכבים עממים.

לגבי הגיר?

הרוכש קיבל את כל המידע לגבי הגיר גם ממני וגם מפיטר. הוא ידע מהבעיות, מהאחריות, מהסיכוי להחלפת מצמדים על חשבונו. הרוכש שלח כמה הודעות שאמר שהוא מאוד מרוצה מהרכב לביינתים. וכמובן - לדעתי, תמורת המחיר הזה, ועצם העובדה שהנסועה של הרוכש נמוכה - יכול בהחלט להיות לטובתו.

מסקרנות מה היה הק''מ במכירת הרכב?

מה עלות החלפת מצמדים בחברה?

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נותן שירות כזה, לחברים ומשפחה ללא עלות. בדיוק בתהליך שציינת, מדבר עם המוכר, קובע איתו, עושה נסיעה ואומר בכנות מלאה על מצב הרכב כפי שבחנתי אותו, ומוריד את המחיר המבוקש בהתאם. אני לא אחרטט ואבלבל לבנאדם את המח, את זה נשאיר לאוכלוסיות שונות במדינתנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הגיר?

אין קשר

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עמד על בערך 87K ק"מ בזמן המכירה.

אני לא יודע בוודאות עלות החלפת מצמדים, כי ההחלפה האחרונה שאני ביצעתי לפני חצי שנה עוד הייתה במסגרת האחריות. על פי מה ששמעתי בין 3K-4K במורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו עסקה מצויינת! עבור הקונה! ק''מ מעולה ואחת לכמה שנים לא נורא לספוג סכום כזה בתנאי שהשאר מפגין אמינות טובה.

זה גם מחיר של מצמדים במרבית הרכבים כנראה אפילו זול יותר!

בהחלט עניין הגיר לא דיל ברייקר.

היום טיפול קצת מעבר לשגרתי עולה כ 3-4 אלף, בדיוק היום חבר סיפר לי ששם במוסך 4400 אלף ש''ח על טיימינג ותחזוקה שוטפת בפלואנס שעברה 160k ק''מ, אני מאמין שגם על מצמדים הוא ישים בקרוב כמה אלפים (נסועה של 30k בשנה).

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...