Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שטוזים

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי כמה שאלות.

א. נסעתי למרכז הארץ והגעתי קצת לפני שער הגיא, כאשר עקף אותי אופנוע משטרתי.

האופנוען נותן גז, מגיע ליד רכב, בולם ומציץ בחלון וכך כל רכב ורכב שהוא עובר ימין ושמאל וזאת על מנת לתפוס אנשים עם מכשיר נייד ביד.

אני מודע שזה חשוב, אבל הוא ממש מסכן ככה נהגים אחרים, ההאצה והבלימה כל הזמן.

ב. בעודי נוסע עם המזגן, מד הטמפרטורה החיצוני הראה כי בחוץ ישנם 49 מעלות. (ים המלח אינעל העולם).

אני מניח שהמדידה היתה קרובה לתוצאה אמיתית כי זה היה בנסיעה של אחרי חצי שעה כבר.

הרגשתי כי הרכב מתקשה בסחיבה.

מדוע מזג אוויר חם, מקשה על פעולת הרכב?.

ג. צריך לרכוש בוכנות הידראליות לתא המטען.

בדקתי אצל היבואן, צ'מפיון, והעלות היא 390 ש"ח לאחד (וצריך 2)

בדקתי באינטרנט, לפי המק"ט של היצרן, מקורי עולה בחו"ל 260 ש"ח כולל משלוח, לזוג.

מדהים ומזעזע בו זמנית, כרגיל.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עוד לא קנית, אפשר לקפוץ ל-רדקו שברח' ריב"ל בת"א. הם היבואנים של בוכנות סטאבילוס, שפחות-או-יותר כל היצרנים משתמשים בהם. אתה רוכש ישירות מהם במקום מצ'מפיון.

כדאי לצלם את הנתונים של על הבוכנות שעל הרכב, כדי שתוכל להראות להם ויספקו לך בוכנות עם נתונים זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לבוכנות לתא מטען, אלא אם יש משהו שאני לא יודע לגבי הרכב שלך ספציפי ואתה חייב מקוריות, חפש חלופיות, אמורות להיות זולות משמעותית. אצלי רכב סדאן עם תא מטען רגיל, 2 בוכנות כולל הרכבה עלו לי משהו כמו 200 ש"ח אם אני זוכר נכון. יכול להיות שאצלך (סקודה ייטי?) זה יותר מסובך מבוכנות של דלת סדאן אבל שווה לך לבדוק בכל מקרה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לבוכנות לתא מטען, אלא אם יש משהו שאני לא יודע לגבי הרכב שלך ספציפי ואתה חייב מקוריות, חפש חלופיות, אמורות להיות זולות משמעותית. אצלי רכב סדאן עם תא מטען רגיל, 2 בוכנות כולל הרכבה עלו לי משהו כמו 200 ש"ח אם אני זוכר נכון. יכול להיות שאצלך (סקודה ייטי?) זה יותר מסובך מבוכנות של דלת סדאן אבל שווה לך לבדוק בכל מקרה.

אין סיבוך, מודע לכך שיש חלופיות, ברכב הקודם התקנתי חלופיות גם כן.

סתם תהיתי לגבי המחיר אצל היבואן.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ב -

אוויר קר דחוס יותר ואוויר חם פחות, מה שאומר צפיפות חמצן נמוכה יותר ופחות חמצן פר נפח אוויר שנכנס למנוע.

מסיבה זו פתח כניסת האוויר למנוע תמיד נמצא באיזור שבו האוויר יהיה הכי קר.

בנוסף בחום כבד מערכת הקירור תעבוד קשה יותר (נניח מאווררים על מהירות גבוהה) מה שצורך הספק נוסף.

אולי יש סיבות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין סטבילוס מחו"ל תשלם עוד הרבה פחות מהמחיר שמצאת.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ב -

אוויר קר דחוס יותר ואוויר חם פחות, מה שאומר צפיפות חמצן נמוכה יותר ופחות חמצן פר נפח אוויר שנכנס למנוע.

מסיבה זו פתח כניסת האוויר למנוע תמיד נמצא באיזור שבו האוויר יהיה הכי קר.

בנוסף בחום כבד מערכת הקירור תעבוד קשה יותר (נניח מאווררים על מהירות גבוהה) מה שצורך הספק נוסף.

אולי יש סיבות נוספות.

ההספק של המאווררים זניח ביחס להספק המנוע. אבל בטמפרטורות חיצוניות גבוהות, מערכת הקרור מתקשה לקרר את המנוע. במכוניות ישנות המנוע בסופו של דבר יתחמם ואם תמשיך לסוע תהרוס אותו. במכוניות מודרניות מחשב ניהול המנוע מפחית את ההספק כדי לשמור על המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי פוסל את אלו מעליאקספרס: US $26.11 27%OFF | for SKODA YETI (5L) Auto Gas Spring Struts Prop Lift Support Damper 2009-2015 Gas Charged Rear Trunk Tailgate Boot 1 Pair 525MM

https://s.click.aliexpress.com/e/bi1b5IKM

אמנם יש רק 4 ביקורות אבל נראה טוב.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין בולמים מאיביי או אמזון אירופאי של חברת סטבילוס כפי שנאמר או של magneti marelli. גם FEBI בא בחשבון. כפי שהוסבר פה בעבר, ייתכן וכולם בפועל של אותו יצרן בדיוק. תחפור קצת ותאתר את המק"טים של היצרנים ותחפש גם לפי מק"טים אלו ולא רק לפי תיאור או מק"ט יצרן מקורי. ייתכן שאפילו על הבולם המקורי שמותקן כרגע יש את שם היצרן והמק"ט שלו. תבדוק, אולי תופתע.

ההחלפה קלה למדי אבל תדאג שמישהו יחזיק חזק מאוד הדלת ברגע הוצאת הבולם. אחרת תקבלו אותה בראש.

עריכה: אלא אם החברות החלופיות האלה יוצא שיעלו חצי ממקורי בחו"ל אז תזמין מקורי בשביל הסכום שכתבת. רק תוודא שזה אכן לזוג. יש אתרים שמראים תמונה של שתיים ובתיאור כתוב "יחידה".

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי פוסל את אלו מעליאקספרס: US $26.11 27%OFF | for SKODA YETI (5L) Auto Gas Spring Struts Prop Lift Support Damper 2009-2015 Gas Charged Rear Trunk Tailgate Boot 1 Pair 525MM

https://s.click.aliexpress.com/e/bi1b5IKM

אמנם יש רק 4 ביקורות אבל נראה טוב.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

אני הייתי פוסל.

חבר קנה סינים והתאכזב.

וזה בכלל לא זול לעומת סטבילוס

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההספק של המאווררים זניח ביחס להספק המנוע. אבל בטמפרטורות חיצוניות גבוהות, מערכת הקרור מתקשה לקרר את המנוע. במכוניות ישנות המנוע בסופו של דבר יתחמם ואם תמשיך לסוע תהרוס אותו. במכוניות מודרניות מחשב ניהול המנוע מפחית את ההספק כדי לשמור על המנוע.
מערכת קירור מתוכננת היטב ותקינה תקרר היטב את המנוע. גם בטמפרטורות גבוהות ברכב אספנות.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת קירור מתוכננת היטב ותקינה תקרר היטב את המנוע. גם בטמפרטורות גבוהות ברכב אספנות.

יש מגבלה פיזיקלית ליכולת הקרור. ככל שהטמפרטורה החיצונית עולה כמות החום שניתן להעביר מהמנוע לסביבה יורדת. היעילות של מנועי הבנזין היעילים ביותר היא בסביבות 40%, מה שאומר ש-60% מהאנרגיה שבדלק הופכת לחום. אם אי אפשר לסלק את החום הזה מספיק מהר, טמפרטורת המנוע תעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ויכוח על כך שהחום פוגע ביעילות המנוע.

אני לא יכול להסכים עם המשפט הזה:

במכוניות ישנות המנוע בסופו של דבר יתחמם ואם תמשיך לסוע תהרוס אותו

המנוע יתחמם רק אם מערכת הקירור אינה תקינה.

כבר בשנת 1922 חצו את הסהרה עם סיטרואן.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"המנוע יהרס רק אם מערכת הקירור אינה תקינה"

כל עוד יש נוזל קירור במצב נוזלי מסביב למנוע זה אומר שהטמפרטורה שלו לא עברה את ה 110.

אם מאוד חם בחוץ (50 מעלות) והרדיאטור לא מצליח להוריד את טמפרטורת הנוזל שזורם דרכו מ 110 ל 80 או פחות מזה.

אז הדבר הראשון שיקרה זה שהלחץ במערכת יעלה, הנוזל יהפוך לאדים ויצא למיכל פיצוי או ישירות דרך פיצוץ בצנרת.

ואז תוך מספר דקות המנוע יהרס (כי הוא כבר נמצא בטמפרטורה גבוהה מאוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...