Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך עוברים טסט במדינה הזאת?

ProRules
שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עצרתי לכל עובר רוח

אהבתי :lol:

מעבר לכל ההערות הבונות שקיבלת - יש דבר כזה חמקמק שנקרא ״התחושה שאתה משדר״.

אני מכיר כל מיני נהגים שמבחינה יבשה נטו הם נוהגים על פי חוק, אבל מה שהם משדרים מפחיד.

למשל, הם מאטים בזמן לקראת הצומת אבל לפי איך שהם ״משדרים את זה״ זה נראה כמו בלימת פתע.

נהיגה בשיעור נהיגה או בטסט זה כמו להסביר משהו לילד בן שנתיים לאט ובקול ברור. למשל:

- להאט יותר מוקדם ממה שנראה לך שצריך

- להפנות את הראש בצמתים בתנועה גדולה וברורה ימינה ושמאלה (תעשה מזה תיאטרון, לא מזיק)

- כל מחווה/תנועה/פעולה על הכביש צריכה להיות ברורה, אפילו יותר מדי ברורה לטעמך.

- וכו׳.

תתחיל לתרגל מול המראה תנועה של הראש יחד עם הצוואר והכתפיים, ולא רק להזיז את העיניים. :lol:

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה מנחם, אבל אני עברתי טסט שלישי.

בעתיד תגלה שזה לא משנה איזה טסט עברתה או אם בוחן x חיפש אותך או לא, אבל בוודאות תידע ש:

* לא ידעתה איך לנהוג.

* בטוח תעבור טסט בסוף.

* אתה לא תיזכור מה היה כי זה לא מענין.

טיפ, כך בחשבון שהיכולת שלך (ושכל נהג חדש) לקרוא את הכביש היא מצומצמת. הטסטר לא מכיר אותך ולא יודע אם אתה יודע לקרוא את הכביש או לא, אם אתה מסוגל לבלום, לשמור מרחק וכו.. לכן טסט זה סוג של משחק שבו אתה צריך להראות לטסטר שאתה שולט ברכב, לדוגמא: שאתה מתסכל במראות (ממש להזיז את הראש ולא רק את העניים) שאתה מתקרב לצומת אז תתחיל להאיט לפני ובצורה הדרגתית (שהוא ירגיש שאתה מאיט) ואם צריך לעצור אז תעצור קצת לפני הצומת.

לי לקח שלוש טסטים להבין את זה, לצערי היה לי ביטחון עצמי ונהגתי כאילו המורה לנהיגה שלי יושב לידי וזה טעות.

בהצלחה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסך הכל פוסט פריקה - מותר.

מה שכן, אל תאשים את הטסטרים, אמנם אני עברתי טסט ראשון ולא הייתי בטוח אם אני עובר או לא, כי לא היו לטסטר שום הערות. אבל אשתי למשל עברה טסט שישי ולמרות כל הרצון שלה לעבור, בחמשת הראשונים היא ידעה מיד לאחר הנסיעה שהיא לא תעבור, ומיד לאחר הנסיעה של השישי היא ידעה שתעבור.

ברוב המקרים מרגישים שהטסט היה מצוין ועוברים. מספר הערות קטנות(שמעידות על נסיעה לא נכונה) לעיתים "מפילות טסט" יותר מאשר טעות אחת גדולה(שיכולה לנבוע מחוסר תשומת לב רגעית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מציינים פה חבר'ה באיזה טסט עברו - אני עברתי טסט שישי, כשהיה לי את אותו בוחן מהטסט הראשון והפעם הוא אמר 'אה היית אצלי כבר, היום אני אעביר אותך'. למעשה, בטסט הראשון הוא כתב שלא עצרתי בתמרור עצור, כשהתקרבנו לשם בזחילה רכב אחר רכב, כך שלא ייתכן שלא עצרתי... אבל ניחא, עברתי את זה ויש לי רישיון כבר כמה שנים טובות ואני נוהג כל כך טוב שלא מפסיקים להעיר לי על הנהיגה שלי באשכול סרטונים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המלצה לנהוג בטסט לאט מאוד, מתחת למיהורת המותרת - לא צריך להגזים עם זה.

נסיעה ב 30 קמ"ש בכביש בו מותר 50 גורמת להפרעה לתנועה וגם על זה אפשר להיכשל.

נכשלת על משהו דומה בטסט על אופנוע לפני הרבה שנים: "האצה לא מספיק החלטית בנתיב ההאצה". זה היה בהשתלבות עם כביש מהיר בו המהירות המותרת 90.

בסוף נתיב ההאצה הייתי על 70 או משהו כזה ועל זה נכשלתי.

במקרה הטסט השני היה עם אותו בוחן ובאותו מסלול בדיוק, בפעם השנייה באותו מקום האצתי ל 90 ועברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

נדמה לי כי יש כאן עוד סעיף שהתלמיד היקר לא הזכיר אותו. הסעיפים אותם הזכיר לא פוסלים טסט (בכמות של 1 כל אחד).

גילוי נאות: מורה לנהיגה לשעבר.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ נוסף ולא יודע אם רלוונטי לימינו - תבקש מהמורה שלך (שכנראה מסוחבק עם הטסטר, כי מרבית הסיכויים שגם הוא טסטר בזמנו ה"פנוי") להיות זה שמסיים את הטסט ולא זה שמתחיל אותו. פסיכולוגית זה אולי יוריד קצת את רף החרדות (אם יש), בייחוד אם זה או זו שלפניך נהגים ממש גרועים (כפי שהיה בטסט שלי). זו שלפני ניגשה כבר לטסט שמיני אאל"ט והטסטר איבד איתה את הסבלנות מאוד מהר, בעיקר בגלל שהיא התעקשה לא לעבור את ה 15-20 קמ"ש בפנחס רוזן ("את מוזמנת להתאים את המהירות לשאר התנועה, יום שישי הוא יום קצר - יאללה") ובתמרון החניה, כשהוא בלם עבורה הוא קינח ב"טוב, זה מספיק.. תתחלפו".

אם זה מנחם אותך, אני מאמין שגם היא כבר נוהגת בשוטף על כבישי ישראל.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכותרת היתה צריכה להיות "איך לומדים להיות נהגים טובים במדינה הזו, ואז לעבור טסט".

בדיוק ישבתי היום עם מורה נהיגה (חבר) והוא הסביר לי שאנשים לא מבינים שהוא אמור ללמד אותם איך לנהוג טוב, אלא שהם רוצים שהוא ילמד אותם לעבור טסט.

פותש, לא מכיר אותך באופן אישי אז אל תיקח את זה אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...