Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך עוברים טסט במדינה הזאת?

ProRules
שימו לב! השרשור הזה בן 1789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לי היום טסט שני - נכשל.

קיבלתי בוחנת פחדנית ממש.

הוסיפה לי סתם סעיפים מגוחכים כמו "אינו מאט או בודק בהתקרבות לצמתים" פשוט בשוק ממנה.

לא הייתה פעם אחת שלא האטתי בהתאם לצומת או שלא הסתכלתי.

הייתי עם אלף עיניים על הכביש, נזהר. עצרתי לכל עובר רוח, נתתי זכות קדימה כמו שצריך וכו..

מה זה בכלל הסעיף המגוחך הזה, מי מתפרץ לכבישים כמו בהמה?

פעם אחת נסעתי בכביש 70, היה רכב מקדימה שנסע 55 קמ"ש, אני הייתי על מהירות זהה ובמרחק מעולה מהרכב מקדימה, מרחק מספיק לכל סיטואציה (50 מטר בערך) במיוחד למהירות יחסית לא גבוהה.

היא אמרה לי לשמור עוד יותר מרחק למרות שהיה אפשר להכניס 2 רכבים בינינו.

(היא רשמה הערה שהייתה חייבת להתערב מילולית שאני אתרחק מהרכב ממול, שזה פשוט פתטי לגמרי)

נסעתי סה"כ באמת באמת לאט למדי, והיא רשמה לי שנסעתי בקצב נסיעה מהיר שלא בהתאם לתנאי הדרך?!?!

מה היא רוצה שאני אסע 40 בכביש 70, או 20 בכביש 50, או 10 ברחוב שנוסעים בו 25?

פאקינג שיט, למה מחזיקים בטסטרית עם הפרעות נפשיות של חרדות כבישים או לא יודע מה יש לה..

אין לי כבר כוח ללימודי נהיגה האלו..

פעם קודמת באמת עשיתי טעות ואני מודה, עברתי קצת מהר במתן זכות קדימה למרות שהשדה ראיה היה ממש טוב ולא היו רכבים, היה צריך להאט יותר, למדתי מהטעות שלי, אבל היום זה כבר שיא חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו אשמת הטסטרית תוכל להגיש ערעור

אם לא, בפעם הבאה תקבל טסטר טוב יותר ותעבור.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיר שמתקבל ערעור

טסט הבא תעבור, ואם לא, בזה שאחריו, ואם לא, תקרא את ההודעה הזו שוב.

מה שמוזר לי הוא שלפני שנה ביקשת המלצה לקניית רכב ראשון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיר שמתקבל ערעור

טסט הבא תעבור, ואם לא, בזה שאחריו, ואם לא, תקרא את ההודעה הזו שוב.

מה שמוזר לי הוא שלפני שנה ביקשת המלצה לקניית רכב ראשון

כן לאחי.

הכי מבאס שעכשיו יש על מה לנהוג, אבל הטסטים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[video=youtube;3PJmE-ucx_o]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לעבוד תקופה מול טסטרים, מהיכרות עם המון מהם במרחב ירושלים, מדובר באנשים רציניים שבניגוד לסטיגמה לא מחפשים איך להכשיל את התלמיד. אני אישית הייתי עד לכמה מקרים בהם היה דיון בין 2 טסטרים איך לשפוט תלמיד לכף זכות ולהעביר אותו את המבחן. תמיד יכול להיות חריג שכן יחפש להכשיל אבל סביר מאוד להניח שמדובר במיעוט. להאשים טסטרים לא יקדם אותך, אני הייתי מתחיל בלנתח עם המורה נהיגה בדיוק מה היו הבעיות ואיך משפרים אותם.

בהצלחה בפעם הבאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחד מבין הבודדים שהערעור שלו התקבל וקיבלתי טסט חוזר.

עד כמה שאני מבין, היום הטסטים מצולמים במלואם לא? (היו דיבורים על רפורמה חדשה) אולי תוכל לבקש שיסתכלו על הצילומים ולבחון האם באמת מדובר בבוחנת נודניקית או שיש דברים בגו.

מעבר לזה, כשאני הוצאתי רישיון היה ניתן לבקש שהמורה נהיגה יהיה נוכח בטסט שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי בוחנת פחדנית ממש.

פאקינג שיט, למה מחזיקים בטסטרית עם הפרעות נפשיות של חרדות כבישים או לא יודע מה יש לה..

תרגיע, אתה פסיכולוג או פסיכיאטר מחוזי שלאחר פגישה אחת קבעת שהטסטרית סובלת מבעיות נפשיות ?

נכשלת באסה. אתה עדיין לא נמצא במקום שבו יש לך ניסיון בנהיגה/לימוד או טסטר בכדי לקבוע שהטסטרית טועה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי,ף הנהגים הטובים ביותר הם אלה שעוברים בטסט השישי.

בהצלחה!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה רפורמה עם משמעות גדולה לשיקול דעת של הבוחן והאפשרות לערער, אם מישהו יוכל להרחיב בעניין זה יהיה טוב!

גם לא בהכרח הבוחנים ה"ישנים" עובדים אצל הזכיינים שזכו ברפורמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברפורמה החדשה שיקול הדעת של הבוחן צומצם, עד לרמה שהרבה פעמים בסוף הטסט הוא עצמו אינו יודע אם התלמיד עבר.

בסיום כל בחינה יושב הטסטר עם טאבלט שבו הוא מסמן את הריגקטים מהבחינה ואת תדירותם, לדוגמא, "אי איתות*3 פעמים". בסיום הזנת הנתונים המערכת מבצעת שיקלול ושולחת הודעה לתלמיד אם הוא עבר או לא, הטסטר לא מקבל שום מידע על כך.

החריגים הם מספר מצומצם של סעיפים שמכשילים בוודאות את התלמיד, כגון חציית צומת באור אדום או בלימה של הטסטר.

יוצא שיש אפשרות שתלמיד נניח לא אותת פעם אחת ולא הסתכל במראות מספיק ועדיין יעבור, לפי שיקלול פנימי קבוע מראש של המערכת שהטסטר אינו חשוף אליו.

כמובן שאם הטסטר ממש רוצה להכשיל הוא יכול לסמן מספר סעיפים בתדירות גבוה, כך שהתלמיד בוודאות ייכשל.

כל הבוחנים, כולל הוותיקים עובדים תחת החברות החדשות, חלקם קודמו לתפקידי ניהול במשרד הרישוי.

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי בוחנת פחדנית ממש.

הוסיפה לי סתם סעיפים מגוחכים כמו "אינו מאט או בודק בהתקרבות לצמתים" פשוט בשוק ממנה.

לא הייתה פעם אחת שלא האטתי בהתאם לצומת או שלא הסתכלתי.

הייתי עם אלף עיניים על הכביש, נזהר. עצרתי לכל עובר רוח, נתתי זכות קדימה כמו שצריך וכו..

מה זה בכלל הסעיף המגוחך הזה, מי מתפרץ לכבישים כמו בהמה?

פעם אחת נסעתי בכביש 70, היה רכב מקדימה שנסע 55 קמ"ש, אני הייתי על מהירות זהה ובמרחק מעולה מהרכב מקדימה, מרחק מספיק לכל סיטואציה (50 מטר בערך) במיוחד למהירות יחסית לא גבוהה.

היא אמרה לי לשמור עוד יותר מרחק למרות שהיה אפשר להכניס 2 רכבים בינינו.

(היא רשמה הערה שהייתה חייבת להתערב מילולית שאני אתרחק מהרכב ממול, שזה פשוט פתטי לגמרי)

נסעתי סה"כ באמת באמת לאט למדי, והיא רשמה לי שנסעתי בקצב נסיעה מהיר שלא בהתאם לתנאי הדרך?!?!

מה היא רוצה שאני אסע 40 בכביש 70, או 20 בכביש 50, או 10 ברחוב שנוסעים בו 25?

אין לי כבר כוח ללימודי נהיגה האלו..

פעם קודמת באמת עשיתי טעות ואני מודה, עברתי קצת מהר במתן זכות קדימה למרות שהשדה ראיה היה ממש טוב ולא היו רכבים, היה צריך להאט יותר, למדתי מהטעות שלי, אבל היום זה כבר שיא חדש.

הטסטים היום מצולמים. תגיש ערעור אם אתה באמת בטוח במה שכתבת.

ושאתה נוהג בטסט, גם אם התמרור מתיר לך לנסוע על 50, אל תיסע על 50. אדם זר יושב לצידך והוא לא מכיר אותך. הדבר היחידי שהוא יודע עליך זה את הפרטים המזהים שלך, ושיש לך 0 ניסיון על הכביש. גם 50 שיעורי נהיגה לא יכולים להקנות את מה שמספר שעות בשבוע במשך מספר שנים כן מקנים.

מספר דרכים לעבור טסט - תקשורת בין אישית:

דבר חשוב גם בחיים בלי קשר. בשביל הטסטר/ית אתה אדם זר עם 0 ניסיון על הכביש וכל רגע יכול להיות סכנת חיים עבורם ו/או עבור משתמשי הדרך. ממש לא מזמן היתה תאונה של תלמידת נהיגה עם רוכב אופנוע. האחראיות במקרים הללו ב99.9% זה של הטסטר / מורה נהיגה. תאמין לי שגם במקומם אתה היית זהיר לא ב100% אלא במיליון אחוז. אתה עומד לסטות מהנתיב / לעקוף? תדבר.

אתה נכנס לתוך הצומת כי אין לך שדה ראיה? תדבר. גם אם הטסטר לא עונה לך - תדבר. זה לוקח בדיוק שניה גג שתיים ולא עולה לך אגורה.

מהירות נסיעה:

גם אם התמרור הוא רחוב משולב או אפילו מורה על מהירות מקסימלית של 80, אל תסע על המקסימום שאפשר.

הרחוב צר? תוריד הילוך ותנהג על 10-15 קמ"ש אפילו שאפשר לנהוג על גם על 30.

להפעיל שיקול דעת בהתאם לתנאי הדרך. אף אחד לא יושב מאחוריך עם אקדח דרוך ומאיים על חייך. וכל עוד ואתה לא בסיטואציה כזאת עם כמה שלא תאהב לשמוע את זה. הטסטרית צודקת ב100%. אין שום סיבה שתנהג על המקסימום שאפשר רק כי אפשר ובמיוחד שאתה בטסט (לצערי אחריו כל אחד עושה מה שמתחשק לו וככה גם התרבות נהיגה בארץ נראית). עם זאת אף אחד לא אמר לך להזדחל בכביש כי זאת סכנת נפשות לא פחות מכך. אבל אם אתה נוהג בדרך עירונית, לא יקרה כלום אם תנהג גם על 40. אף טסטר לא יכשיל אותך אם לא תנהג במהירות המקסימאלית באותו קטע דרך.

שמירת מרחק:

כמו שכתבתי מקודם, מבחינת הטסטרים אתה אדם זר עם 0 ניסיון על הכביש. גם אם אתה במרחק של "50" מטרים ורוב הסיכויים שהיה הרבה פחות אם היה ניתן להכניס 2 רכבים בינך לרכב ממול, תשמור מרחק נוסף. כל עוד ואתה לא מזדחל על הכביש ונוהג במהירות סבירה בהתאם לקטע הדרך אין שום עניין וסיבה להיצמד למכוניות אחרות. אם הנהג ממולך יבלום בפתאומיות אתה חשוף לתאונה חזיתית, מבחינת הטסטר אין לך ידע וכלים בשביל להימנע ממצבים כאלו וזה מציב אותם בסכנת חיים - כן יש להם דוושת בלם, אבל ההגה נמצא בידיים שלך.

הסתכלות נכונה במראות:

גם כשאני מסתכל במראות אני לא מזיז את הראש, ומספיק לי רק "להחטיף" מבט במראות מבלי להזיז את הראש - הטסטרים לא יודעים ככה אם אתה הסתכלת במראות או לא הסתכלת - תסובב את הראש בהתאם לכיוון המראות. גם אם זה דורש תנועה "קיצונית" רק בשביל שהטסטרים יוכלו לראות שבאמת הסתכלת תעשה זאת, אף אחד מהם לא קורא מחשבות ויודע מה הולך אצלך בראש ואם הסתכלת או לא.

אם אתה מתקרב לצומת לא מרומזר תסובב את הראש בהתאם להצטלבות הצומת - גם כשיש לך זכות קדימה לא אומר שהנהגים בארץ ייתנו לך אותו. ולכן חשוב גם להאט את הרכב כי אם חכמולוג אחד שהחליט שהכביש שייך לו יחליט להיכנס ואתה במהירות גבוהה, רוב הסיכויים שתמצא את עצמך בדלת הקדמית או האחורית שלו.

ועכשיו לסיכום:

הטסטרים רואים בך אדם חסר ניסיון שעלול להציב אותם או את משתמשי הדרכים בסכנת חיים, ומשום שהאחראיות על הנסיעה שלך היא ברוב המוחץ של המקרים עליהם, הם זעירים יותר מן הרגיל.

תקשורת - תדבר על כל פעולה שאתה עומד לבצע או לעשות. גם אם זה נראה לך שטותי.

לא לנהוג במהירות המקסימאלית של אותו קטע דרך ולהתחשב בתנאי הדרך - אף אחד לא ינהג על 50 בכביש בין עירוני משובש רק משום שאפשר לנהוג על 50. צריך לחשוב קצת קדימה. תזכור גם אם אתה מדבר והטסטרים שותקים - הם לא חברים שלך ולא חייבים לענות לך. אבל עצם זה שאתה מדבר זה נותן להם מדד מסוים בשביל להבין מה מתחולל אצלך בראש ואיך אתה חושב ומתכנן את הנסיעה שלך.

לשמור מרחב יותר מהרגיל, גם אם נדחפות מכוניות באמצע זה לא מעניינך. העיקר שאתה נוסע בהתאם לתנאי הדרך ובמהירות סבירה שלא מסכנת אותך ואת משתמשי הדרך (לא על המקסימום ולא לזחול).

הרבה הצלחה בטסט הבא.

נ.ב

ישנם נהגים שאין לי מושג איך הם עברו טסט בחיים שלהם, ככה שלצערי הרב צריך להיות אדם מאוד מיוחד בשביל לא לעבור טסט בארץ.

עריכה אחרונה על ידי Uria3402
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המהירות - היה לי מצב בו נסעתי 60 קמ"ש במקום בו מותרים 70, הטסטר אמר "אתה יכול לנסוע 65". אמנם חלפו שנים רבות, אבל זה נותר איזה קנה מידה למה שמצפים ממך: לפי החוק + עוד מרווח בטיחות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...