Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת שמן מנוע שגרתית קיה פיקנטו ידנית 1.2, 2016.

hondacivic02es
שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

היום במקרה פתחתי מכסה מנוע כדי לבדוק שמן (כמובן הרכב עומד בלי לנסוע כמה שעות).

המדיד הראה קצת פחות מהנקודה התחתונה.

הרכב על 28,000 ק"מ, החודש יהיה אצלי 3 שנים.

חייב לציין שבפעמיים הקודמות שעשיתי טיפול, חזרתי אחרי חודשיים למוסך כדי למלא שמן אחרי שהמדיד היה מעט מעל הנקודה התחתונה (לא כמו במקרה עכשיו שהוא קצת מתחת). מילאו לי בערך 750 מ"ל.

עוד פרט חשוב, אני די "לוחץ" על הדוושה ומאמץ את הרכב, ויש לי נסיעה ארוכה לפחות פעם בשבוע (נסיעה של 200 ק"מ). בכביש מהיר אני נוסע (והמבין יבין).

2 שאלות -

1. האם מסוכן לנסוע ככה עד למילוי?

2. האם זה שאני צריך למלא שמן מנוע בערך פעמיים בין טיפול לטיפול מעיד על בעייה במנוע?

(במוסך אמרו לי רק לעקוב, אז יוצא שאני פותח מכסה מנוע פעם בחודש. אבל פעם ראשונה שהמדיד מראה מתחת לנקודה התחתונה).

תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא לנסוע עם מפלס מתחת למינימום.

תמלא עצמאית כליטר 5W-30 בתקן API SM או SN.

צריכת שמן במנוע הזה זה לא דבר אופייני, כנראה שאתה לוחץ ממש חזק וכל הזמן בסל"ד גבוה, או שהוא לא עבר הרצה כנדרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי עד למקרה בו רכב עם מפלס שמן נמוך שנסע בלי שום בעיה במישור, חנה בשיפוע תלול עם מנוע פועל. משאבת השמן התחילה לינוק אוויר במקום שמן והתוצאה ברורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית לא מכיר את הנורות בפיקנטו אבל סביר מאד להניח שהנורה שאתה מדבר עליה היא נורה של לחץ שמן נמוך שנובעת או מחוסר שמן טוטאלי או מתקלה סתימה או בעיה במשאבת שמן. וברגע שהיא נידלקת המצב מאד חמור ונגרם כבר נזק. מנוע שהמפלס שמן נמצא מתחת למינימום נמצא בסכנה מיידית. כרגע למזלך לא קרה כלום אבל אל תסע. חוסר שמן מנוע זה לא חוסר בלחץ אוויר (לא שאני מזלזל חלילה) או נורה שרופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לנסוע עם מפלס מתחת למינימום.

תמלא עצמאית כליטר 5W-30 בתקן API SM או SN.

צריכת שמן במנוע הזה זה לא דבר אופייני, כנראה שאתה לוחץ ממש חזק וכל הזמן בסל"ד גבוה, או שהוא לא עבר הרצה כנדרש.

הייתי מעדיף לקנות מאוטוסטור בחולון (סומך על איכות המוצרים שלהם), אבל לא פתוחים במוצש.

יש מקום מומלץ לקנות ממנו שפתוח במוצש ? (Ace אולי?)

וחברה של ייצור שמנים שמומלצת ל 5-30 ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה קצרה (15 ק"מ) עם מפלס שמן קרוב למינימום - לי לא נשמע בעייתי במיוחד. אם היה אצלי שמן כן הייתי ממלא (תמיד יש מהטיפול הקודם).

אני הייתי עד למקרה בו רכב עם מפלס שמן נמוך שנסע בלי שום בעיה במישור, חנה בשיפוע תלול עם מנוע פועל. משאבת השמן התחילה לינוק אוויר במקום שמן והתוצאה ברורה.

השאלה הגדולה - כמה מתחת. מה שפות"ש מתאר זה מעט מתחת, לא נראה לי בעייתי במיוחד לנסיעה קצרה כאמור.

כמובן שיש מצבים של חוסר שמן, ואז המפלס לא מגיע לתחתית המדיד, וזה מצב מאוד בעייתי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו (אני לא מצליח לערוך את ההודעה הקודמת ) , בספר רכב רשום לי שמן 5w40 , וכאן המלצתם על 5w30 .

איך אדע מה הכי מתאים?

תודה.892d1c5a996ff7faafd092d5b217b231.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנ שרשמתי זה לפי ספר רכב באנגלית לריו עם המנוע הזה, לאיזורים טרופיים ומזרח התיכון ממליצים 5W-30.

לפי אותו ספר, 5W-40 בכלל לא מאושר לשימוש במנוע 1.2.

מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנ שרשמתי זה לפי ספר רכב באנגלית לריו עם המנוע הזה, לאיזורים טרופיים ומזרח התיכון ממליצים 5W-30.

לפי אותו ספר, 5W-40 בכלל לא מאושר לשימוש במנוע 1.2.

מעניין.

לפי מה שהבנתי ככל שהמספר אחרי ה w יותר גבוה ככה השמן יותר יתאים לעבודה בטמפרטורות גבוהות . (?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצרוכת השמן קצת חריגה, לא בדקו את הנושא במוסך? יש אחריות יצרן עדיין?

לא להשתמש ברכב ככה, תמלא שמן.

האחריות שלי אוטוטו נגמרת, בפעמיים הקודמות שהגעתי למלא שמן אמרו לי רק לבדוק מידי פעם, "להיות במעקב".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...