Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון לאופנוע - פרוצדורה, עלויות

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר הרבה זמן אני משתעשע עם הרעיון של הוצאת רישיון נהיגה לאופנוע.

יש לי רישיון B לרכב פרטי ידני עם ותק 13 שנה, בלי תאונות, שלילות ועם דו"ח מהירות אחד מלפני 10 שנים.

אני חושב להוציא רישיון עד 500 אוטומטי, כדי שתהיה לי את האופציה אם ארצה או אצטרך לעבור לדו"ג.

לדעתי אין לי טעם לעשות שלב ביניים על 125 סמ"ק, כי זה פשוט לא יסחוב אותי (תארו לכם מישהו 1.86/140 על קטנוע פצפון).

אף פעם לא רכבתי על אופנוע/קטנוע, גם לא בתור נוסע, וגם לא התעניינתי יותר מדי בדו"ג. כל ההבנה שלי מסתכמת בזה שאני יודע שיש טוסטוס/קטנוע/קטנוע גדול (לזה אני מכוון את האמת)/אופנוע ספורט/הארלי.

אני יודע לרכב על אופניים, אם זה עוזר.

עכשיו איך הפרוצדורה עובדת? כמו רישיון נהיגה לרכב, מוציאים טופס ירוק, ועושים תיאוריה, שיעורים וטסט?

הבנתי שאם יש לי מספיק ותק ברישיון נהיגה, אני יכול לעשות רק מבחן שליטה, זה עדיין ככה? האם זה תקף רק ל125, או גם עד 500? או שצריך לעשות את כל הפרוצדורה עם תיאוריה והכל?

עוד נקודה - עד כמה מסובך התפעול של תיבה ידנית באופנוע? האם יש טעם להגביל את עצמי לאוטומט? אין לי בעיה לנהוג באוטו עם גיר ידני (המון שנים לא נהגתי בידני, אבל הגוף זוכר).

מה העלויות של כל התהליך נכון ל2019?

תודה לעונים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגבלה לפי נפח. קיימת הגבלה רק לפי מספר כ"ס.

A2 מגביל אותך עד 14.2 כ"ס. בעל רישיון רכב יכול לקבל רישיון A2 לאחר מבחן שליטה במגרש.

A1 מגביל אותך עד 47.46 כ"ס. על מנת לקבל את הרישיון אתה חייב לעבור את הפרוצדורה הרגילה טופס ירוק -> מינימום שיעורים -> מבחן שליטה במגרש -> טסט על הכביש.

A - ללא הגבלת כ"ס. ניתן לקבל רק אחרי שיש לך רישיון A1 מינימום שנה.

לבעל רישיון רכב אין חובת תיאוריה בדרגה A2 ו-A1. לגבי A אני לא יודע.

לדעתי כמו ברכב ברגע שהחלטת ללמוד אין טעם להגביל את עצמך לאוטומט בלבד. מקסימום יקח לך עוד כמה שיעורים להבין את הפרנציפ.

אני ממליץ שתיקח מספר שיעורי ניסיון לפני שאתה רץ על זה. אני התחלתי ללמוד לרישיון A1 פעמיים. כל פעם הפסקתי באמצע כי איבדתי את הביטחון העצמי על הכביש. כמות חולי נפש שיש במדינה הזאת בלתי נתפסת ועל אופנוע הרגשתי כמו חיה שצדים אותה.

כמו כן תלמד אצל מישהו שרכיבה על אופנועים נמצאת אצלו בנשמה כדי שהוא באמת ילמד אותך לרכב ולא סתם לעשות שמיניות במגרש בזמן שהוא מפצח גרעינים על כיסא חוף ים. אני למדתי אצל אופנוען אחד באזור אשדוד כל גופו מכוסה קעקועים של אופנועים ויש לו איזה 4 אופנועים שונים במחסן וכל פעם הוא היה נותן לי לרכב על כלי אחר. אחלה בן אדם.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטגוריה A2 לומדים ונבחנים על אוטומטי בידפולט, הרישיון מאפשר רכיבה גם על כלים ידנים.

בקטגוריה A1 הדיפולט הוא ידני אבל בתקופה האחרונה יש אפשרות ללמוד ולהיבחן על קטנוע אוטומטי ואז תהיה הגבלה לאוטומטי ברישיון.

לא בטוח שיש לכל המורים קטנועים אוטצטיים בקטגוריה A1, הרוב מלמדים על אופנועים עם הילוכים "ידניים".

לדעתי תעשה A1 ידני. קצת ותר זמן ללמוד את הטכניקה אבל לא כזה סיפור.

תאוריה לא צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותה מחשבה כמוך לפני כשנה, התחלתי ללמוד על אוטומט ואח"כ עברתי לידני רישיון A1.

האוטומט זה כמו קורקינט חשמלי/אופניים חשמליות, רק גז וברקסים, בעיניי תנוחת הישיבה על אופנוע ידני והשליטה בהילוכים הרבה יותר יציבה ומתאימה לי, ועוד שאני מתכנן גם להמשיך לרישיון A.

יש לך מספר שיעורים מינימום שצריך לעשות לפני שניגשים לטסט, אני חושב 14 או 15, לא זוכר בדיוק.

עלות של שיעור יכול להיות 40 דקות ב 150 או שעה ב 180, מצטרף לדיעה שצריך לבחור מורה שבאמת רוכב ומלמד אותך מנסיון ולא אחד שיושב בצד בזמן שאתה "סתם" מתרגל, יש לי המלצה למורה טוב בכפר סבא.

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים,

מצטרף ומסכים לכל העצות של החברים שמעליי,

בייחוד לעצה ללמוד על גיר ידני.

החלטת על מה אתה רוצה לרכב" אופנוע או קטנוע?

בתור אחד שהוציא רשיון אופנוע לאחר כ-30 שנות רשיון רכב ידני (אבל נהיגה על רכב אוטומטי), אין כמו ההרגשה של העברת הילוכים והשליטה המלאה על כלי הרכב.

לכן המלצה שלי: לך על אופנוע, הרכיבה יותר אמיתית ובין השאר הנהגים "סופרים" אותך.

כמו כן, קח בחשבון את העלויות היקרות של הביטוחים (חובה וצד ג' - 6.5 אש"ח בערך).

כדי לסבך טיפה יותר את העניינים, במידה והחלטת להוציא רשיון (A1 ידני) ואתה מעוניין לרכוש אופנוע (למרות העלויות הביטוחים), אז אתה ניצב בפני הדילמה של איזה סוג אופנוע. אבל על נדבר אחרי שתגיע לנקודה הזאת.

דרך אגב, אני רוכב על KAWASAKI EN500 (קסטום).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

עלות של שיעור יכול להיות 40 דקות ב 150 או שעה ב 180, מצטרף לדיעה שצריך לבחור מורה שבאמת רוכב ומלמד אותך מנסיון ולא אחד שיושב בצד בזמן שאתה "סתם" מתרגל, יש לי המלצה למורה טוב בכפר סבא.

שיהיה בהצלחה.

המליצו לי על פיני אופנועים

ואדים,

מצטרף ומסכים לכל העצות של החברים שמעליי,

בייחוד לעצה ללמוד על גיר ידני.

החלטת על מה אתה רוצה לרכב" אופנוע או קטנוע?

בתור אחד שהוציא רשיון אופנוע לאחר כ-30 שנות רשיון רכב ידני (אבל נהיגה על רכב אוטומטי), אין כמו ההרגשה של העברת הילוכים והשליטה המלאה על כלי הרכב.

לכן המלצה שלי: לך על אופנוע, הרכיבה יותר אמיתית ובין השאר הנהגים "סופרים" אותך.

כמו כן, קח בחשבון את העלויות היקרות של הביטוחים (חובה וצד ג' - 6.5 אש"ח בערך).

כדי לסבך טיפה יותר את העניינים, במידה והחלטת להוציא רשיון (A1 ידני) ואתה מעוניין לרכוש אופנוע (למרות העלויות הביטוחים), אז אתה ניצב בפני הדילמה של איזה סוג אופנוע. אבל על נדבר אחרי שתגיע לנקודה הזאת.

דרך אגב, אני רוכב על KAWASAKI EN500 (קסטום).

בהצלחה.

תודה על ההסבר.

כרגע אני רק משתעשע עם הרעיון של להוציא רישיון, אני עוד לא יודע אם אני רוצה קטנוע, אופנוע או בכלל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיני אופנועים מעולה!! למדתי עם פיני ועם אלון (שעובד בפיני אופנועים) ואמשיך איתם גם לרישיון A.

אם אתה כבר משקיע, טופס הירוק וכל הבדיקות (רופא, עיניים).. אז כבר תלך על כלי שתהיה איתו פחות מוגבל, הרי גם עם A1 תוכל לרכב על קטנוע אוטומט, אז למה סתם להגביל אותך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחצית השקל שלי:

יש פה תת פורום אופנועים ייעודי, מניח שהשרשור יועבר לשם.

עלות שיעור 40 דקות סביב 120 ש"ח. לעלות הטסט אגיע בהמשך.

גם אני הייתי ממליץ להוציא רשיון למקסימום האפשרי (A1 ידני), אם נהגת ברכב ידני היטב, אני חושב שלא מסובך לתפעל את הכלי, אבל זה מאוד אינדיבידואלי.

מתחילים מהוצאת טופס ירוק ללא עלות. הייתי מציע לבקש להנפיק את שלושתם (או כל מה שאתה מתלבט לגביו). לאחר מכן בדיקת ראייה. רשיון A1 (ידני/אוטומטי) מחייב גם בדיקת רופא (ללא עלות בקופ"ח לבעלי ביטוח מושלמים/זהב/ברונזה וואטאבר) אחר כך ניגשים למשרד הרישוי לחתום על פטור מתאוריה ורישום במערכת החדשה "ברוש" (אפשר לקבוע תור מראש, ואולי לחכות פחות בתור). לאחר מכן אפשר לבחור מורה נהיגה.

כשבוחרים מורה חשוב לסכם על עלות שיעור ועלות הטסט (נוסף לאגרה הקבועה בחוק כמובן).

A2 התהליך הכי פשוט, אין מינימום שיעורים (דרושים כמה תרגולים כדי להגיע לרמת שליטה טובה). יש 5 תרגילים בסיסיים של שליטה, כאשר התרגול הרב לדעתי נדרש לנסיעה איטית ולשמיניות. דיל טוב ל-4 שיעורים וטסט קיים ב-500 ש"ח באזור צפון ת"א.

לA1 בלבד מינימום 15 שיעורים, פעם היו דילים ב1500 ש"ח, לא ידוע לי על דילים היום. שדרוג מA2 לA1 מינימום שמונה שיעורים, והדילים מתחילים ב 1200 ש"ח.

הרבה מורים מפרסמים שיעור נסיון בחינם, אבל לא באמת עומדים מאחורי הפרסום.

לאחר קבלת הרשיון ממליצים שיעורי רכיבה מתקדמת כדי לעלות לכביש.

אופנוע ידני A2 יכול להגיע עד 110 קמ"ש אבל לא נעים לשייט במהירות הזאת. יש כלים כאלה בזיל הזול. אם מתכנן נסיעה בינעירונית משמעותית זה לא כל כך מתאים, אבל הכלי הזה בהחלט יחזיק אותך, ויאפשר לך להשתעשע בתור התחלה אם בכך אתה חפץ.

ביטוח חובה מתייקר מעל 250 סמ"ק, והוא יקר משמעותית מביטוח רכב. הטיפולים הרבה יותר תכופים. יש גם כלים חשמליים מוגבלים למאה ומשהו ק"מ עם ביטוח מוזל. עלות אחזקה שוטפת של חשמליים נמוכה מאוד (בדגש על "דלק", ולמעט החלפת סוללה, 5 שנים אחריות).

נ.ב. A2 זה עד 14.6 כ"ס, 11 KW. ככה מצוין במשרד הרישוי, אני לא מבין למה יחס KW/כ"ס שונה מA1 (שם ההגבלה באמת ל 47.46 או 35 KW).

כל המורים שנתקלתי בהם מחזיקים גם A1 אוטומטי, זה רשיון מאוד פופולרי היום (בדומה למה שקורה בעולם הרכב שלא ברור לי אם בוטלה ההגבלה לאוטומט כמו שכתבו בפורום לפני כמה שנים).

עריכה אחרונה על ידי Eily
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפעול של ההילוכים באופנוע הוא קל יותר מאשר באוטו משום שהקלאץ' (הרטוב, בד"כ) מתופעל על ידי האצבעות והמוטוריקה העדינה של האצבעות מפותחת הרבה יותר מאשר זו של כף הרגל.

כאמור, לא צריך תיאוריה (רק טופס ירוק, בדיקת ראיה, אישור רופא וביקור במשרד הרישוי) ואני גם בדיעה שעדיף ללמוד על ידני כי זה לא מגביל וכי אתה הרי אוהב רכבים...

תהליך הלימוד היה לי מאוד כיפי אבל אל תלך למורה מלא קעקועים שבכל שיעור נותן לך כלי אחר כי זה רק יבלבל אותך ויוריד מהבטחון:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב בדיקה רפואית היום עולה 100 ומשהו ש"ח.

הטענה של קופות החולים היא שזו לא פעולה שנדרשת לתחזוקת המצב הבראותי של המבקש במצב תקין ולכן יש לשלם עליה בנפרד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

114₪, חלק מהעושק הכללי.

ללא עלות לבעלי ביטוח משלים כאמור. התייחסתי לזה בתגובתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ראיתי את זה. לגבי הסכום, הוא עולה בכמה שקלים כל שנה.

לפני כ 4-5 שנים זה היה 100 ש"ח ולפני שנתיים 109.

קודם לכן, לא יודע בדיוק עד מתי, לא חייבו על הבדיקה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להציע זווית הסתכלות קצת שונה.

הרכבים היום מצויידים ביותר ויותר מערכות עזר לנהג. הם בולמים לבד, שומרים על מהירות בצורה אקטיבית ואפילו מונעים מאיתנו מעבר נתיב כאשר יש בו רכב. האוטונומיות של רכבים מתקדמת מהר ואני מהמר שהילדים של רבים מהפורום כבר לא יוציאו רשיונות נהיגה. עבור הנכדים נהיגה תהיה כמו ציד או רכיבה על סוסים עבורנו. משהו שעשו פעם והיום נשאר כתחביב. גם אם נרצה לנהוג בכבישים ציבוריים לא ירחק היום שחברות הביטוח והרגולטורים לא יאפשרו לנו.

אז למה אני חופר לכם ?

רוץ תעשה רשיון A1 ידני ותהנה ממשהו שעוד דור אחד כבר לא יהיה אפשרי.

דרך אגב, בהרבה מדינות באירופה המערבית והצפונית אין בכלל מושג של נהיגת שטח 'חופשית' כמו בארץ. אי אפשר לקח רכב 4*4 או אופנוע שטח ולנסוע בשבילים בין וינה לפרנקפורט. בארץ אפשר לנסוע בשטח באופן חוקי לגמרי מהחרמון לאילת.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם לכן, לא יודע בדיוק עד מתי, לא חייבו על הבדיקה הזאת.

כשהוצאתי רישיון נהיגה ב2006, לא דרשו ממני כסף על האישור.

זה אמור להיות משהו שלוקחים מרופא משפחה, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...