Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך בודקים צריכת מתח בפיוזים עם המולטימטר הזה?

yosilogen
שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשוב לציין שהמצבר לא מלא, בדקתי אמפר במצבר ויצא 0.40 כמו בתמונה20190529_181226.jpg20190529_181226.jpg

המחוג היה על 10 אמפר, בלי קשר האלטרנטור תקין, אני מנסה לגלות מאיפה הזליגת חשמל

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודד צריכת זרם, לא צריכת מתח.

תוציא כל פעם פיוז אחד, פיוז אחרי פיוז, ותראה מתי הזרם ירד לכמה עשרות מיליאמפר (כרגע אתה על 400).

בוא תסביר לי איפה זה המיליאפמר , הבנתי כשמוציאים את הפיוז אז המחשב מתעורר , אז עשיתי בשיטה שנוגעים בחורים של הפיוז

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תסביר לי איפה זה המיליאפמר , הבנתי כשמוציאים את הפיוז אז המחשב מתעורר , אז עשיתי בשיטה שנוגעים בחורים של הפיוז

אם אתה מודד ישירות על הפיוז אתה צריך לבדוק את מפל המתח על הפיוז ולאחר מכן לחלק את התוצאה בהתנגדות הפיוז בכדי לקבל את צריכת הזרם של הצרכן המחובר לאותו פיוז לפי הנוסחה:

זרם=מתח לחלק להתנגדות.

זרם ביחידות אמפר.

מתח ביחידות וולט.

התנגדות באוהמים.

לכול גודל פיוז יש התנגדות שונה לכן אנא ציין על איזה פיוז מדדת את מפל המתח.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליק אחד בבורר, לכיוון השעון...

גם אני לא מבין מה עשית. כמו שכתבו לך, זרם מודדים בטור. הנחתי שחיברת את מד הזרם בטור בין המצבר לחיבור שלו. אבל אז מה זה "עשיתי בשיטה שנוגעים בחורים של הפיוז"?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מודד ישירות על הפיוז אתה צריך לבדוק את מפל המתח על הפיוז ולאחר מכן לחלק את התוצאה בהתנגדות הפיוז בכדי לקבל את צריכת הזרם של הצרכן המחובר לאותו פיוז לפי הנוסחה:

זרם=מתח לחלק להתנגדות.

זרם ביחידות אמפר.

מתח ביחידות וולט.

התנגדות באוהמים.

לכול גודל פיוז יש התנגדות שונה לכן אנא ציין על איזה פיוז מדדת את מפל המתח.

אתה מתבלבל. על פיוז לא מודדים מפל מתח, כי פיוז הוא קצר ומפל המתח עליו אמור להיות אפס. אם בודקים על הדקי הפיוז, אז בודקים זרם וזאת לאחר שהוצאנו את הפיוז (המודד נמצא במקום הפיוז ומודד את הזרם שזורם במעגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתבלבל. על פיוז לא מודדים מפל מתח, כי פיוז הוא קצר ומפל המתח עליו אמור להיות אפס. אם בודקים על הדקי הפיוז, אז בודקים זרם וזאת לאחר שהוצאנו את הפיוז (המודד נמצא במקום הפיוז ומודד את הזרם שזורם במעגל.

הוא לא טועה.

להוציא פיוזים ברכבים מודרנים כחלק מתהליך חיפוש זליגות זה רעיון גרוע כי זה עלול להעיר מודולים אחרים משנתם ואז אתה מייצר לעצמיך זליגה שאינה קשורה לבעיה.

אחת השיטות למצוא זליגות זרם ברכבים מודרנים, מבלי להוציא פיוזים היא מדידת מפל המתח על גבי פיוזים.

שום מוליך הוא לא קצר מושלם, וגם לפיוז ישנה התנגדות, לרוב מיליאוהמים עד עשרות מיליאוהמים (ראה דף נתוני יצרן). ולכן כשזורם דרכו זרם ימדד עליו מפל מתח קטן מאוד.

על ידי מדידה שכזו ניתן להבין באיזה ענף ישנה זליגת זרם ולמקד את החיפוש למודולים שיושבים על אותו ענף.

דוגמא לחקירה שכזו

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא טועה.

להוציא פיוזים ברכבים מודרנים כחלק מתהליך חיפוש זליגות זה רעיון גרוע כי זה עלול להעיר מודולים אחרים משנתם ואז אתה מייצר לעצמיך זליגה שאינה קשורה לבעיה.

אחת השיטות למצוא זליגות זרם ברכבים מודרנים, מבלי להוציא פיוזים היא מדידת מפל המתח על גבי פיוזים.

שום מוליך הוא לא קצר מושלם, וגם לפיוז ישנה התנגדות, לרוב מיליאוהמים עד עשרות מיליאוהמים (ראה דף נתוני יצרן). ולכן כשזורם דרכו זרם ימדד עליו מפל מתח קטן מאוד.

על ידי מדידה שכזו ניתן להבין באיזה ענף ישנה זליגת זרם ולמקד את החיפוש למודולים שיושבים על אותו ענף.

דוגמא לחקירה שכזו

בתיאוריה זה נכון, במעשה אני חושב שתהיה כאן בעיה לבצע, בטח כשמדובר במודד פשוט כמו שיש לפותח השרשור, שם הדיוק נמוך וטעות הדגימה גבוהה יותר מהמתח שנופל על פיוז (שזה ממש כמעט אפס). קח גם בחשבון שכאשר מודדים מפל מתח על חוט באורך 1 ס"מ ונעזרים לשם כך בחוטי מודד שאורכם פי 100 יותר, זה לא מעשי.

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתיאוריה זה נכון.

זו שיטה הרבה יותר מדוייקת למדידת זרם באופן מעשי והיא מקובלת מאוד בתחום האוטומטיבי החשמל והאלקטרוניקה בכלל.

לדוגמא:

* מדידת מפל מתח על מוליך בעלת התנגדות של 100 מיקרו-אוהם המחובר בטור לקוטב המצבר בכדי למדוד צריכת זרם וגם את זרם טעינה של המצבר. המדידה וניתוח התוצאות מבוצעת על-ידי מיקרובקר אינטגרלי (מצורפת תמונה).

אין שום בעיה לבדוק בעזרת רב המודד של פותח האשכול מספר מיליוולטים ולחלק את התוצאה בהתנגדות הפיוז ולקבל ערך מעשי של הזרם הנצרך. דרך אגב קיימים מספר ייצרני רכב שמספקים טבלת המרה המקשרת בין ערך הפיוז ומפל מתח לשם קבלת צריכת הזרם.

Delphi IVT Battery Sensor.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים, כשהפיוז מחובר למקום, אין גישה לנקודות החיבור שלו. אי אפשר לגעת בהדקי הפיוז כי הם לא חשופים. שנית, אם מדובר על זרם זליגה של כ 100mA מפל המתח על פיוז שההתנגדות שלו 5מיליאום היא כ 0.5מיליוולט. אני בספק אם המודד הזה יראה תוצאה שאפשר להתייחס אליה בגלל רמת הדיוק שלו.

אבל, ניתן לפותח השרשור לנסות ונהיה יותר חכמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים, כשהפיוז מחובר למקום, אין גישה לנקודות החיבור שלו. אי אפשר לגעת בהדקי הפיוז כי הם לא חשופים.

פיוזים מקורים של ייצרן הרכב או של ייצרן מכובד אחר מגעי הפיוז חשופים בחלקו העליון של הפיוז. אם המגעים לא חשופים בוחרים באלטרנטיבה אחרת או מתקינים פיוז אחר שכן חשוף לפני תחילת העבודה.

Blade-Type Fuses MAX Series_Page_1.jpg

ATO® Fuse.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנית, אם מדובר על זרם זליגה של כ 100mA מפל המתח על פיוז שההתנגדות שלו 5 מיליאום היא כ 0.5 מיליוולט. אני בספק אם המודד הזה יראה תוצאה שאפשר להתייחס אליה בגלל רמת הדיוק שלו.

כאשר אנחנו מדברים על זליגת זרם גבוהה דרך צרכן סורר אכן אנחנו מחפשים צרכן שצורך כמה עשרות מיליאמפר כאשר הסוויץ' במצב OFF. צריכת זרם נורמלית ברכבים מודרנים עשוייה להיות בין 12-25 מיליאמפר עם איבזור מקורי של ייצרן הרכב לכן רק חריגה משמעותית מצריכת הזרם הזו באמת יכולה לרוקן את המצבר בזמן קצר קרי 100-200 מיליאמפר או יותר.

סטיה של 0.1 מיליוולט בזמן מדידה בעזרת המכשיר של פותח האשכול בהחלט עשוייה לגלות את הצרכן הסורר. מבדיקה בדף הנתונים של המכשיר של פותח האשכול מתברר שהרזולוציה של המכשיר היא 100 מיקרו-וולט עם סטיה של 0.5 אחוז שזה די והותר לבדיקה הזו.

באופן כללי אני תמיד ממליץ לעבוד עם ציוד מדידה יותר מקצועי כמו פלוק 87 או פלוק 287 כאשר נדרש דיוק יותר גבוה עם רזולוציה של 10 מיקרו-וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אנחנו מדברים על זליגת זרם גבוהה דרך צרכן סורר אכן אנחנו מחפשים צרכן שצורך כמה עשרות מיליאמפר כאשר הסוויץ' במצב OFF. צריכת זרם נורמלית ברכבים מודרנים עשוייה להיות בין 12-25 מיליאמפר עם איבזור מקורי של ייצרן הרכב לכן רק חריגה משמעותית מצריכת הזרם הזו באמת יכולה לרוקן את המצבר בזמן קצר קרי 100-200 מיליאמפר או יותר.

סטיה של 0.1 מיליוולט בזמן מדידה בעזרת המכשיר של פותח האשכול בהחלט עשוייה לגלות את הצרכן הסורר. מבדיקה בדף הנתונים של המכשיר של פותח האשכול מתברר שהרזולוציה של המכשיר היא 100 מיקרו-וולט עם סטיה של 0.5 אחוז שזה די והותר לבדיקה הזו.

באופן כללי אני תמיד ממליץ לעבוד עם ציוד מדידה יותר מקצועי כמו פלוק 87 או פלוק 287 כאשר נדרש דיוק יותר גבוה עם רזולוציה של 10 מיקרו-וולט.

הבנתי שבפיוזים אצלי אין מקום למדידה ישירות כמו שחשבתי, אז צריך להוציא אותם אחד אחד, ואני יעביר הפעם את הבורר מ 10 ל 2000M כמו שאמר לי למעלה yuvk בשביל דיוק...?

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...