Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום אגרת רכב רטרו בעקבות אי הודעה על הורדה מהכביש

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אנשים יקרים!

לצערי יצאתי דיי טיפש. לפני כ 3 שנים לערך הפסקתי להשתמש ברכב שברולט אבאו 2006 בעקבות קבלת רכב מהעבודה וגם בעקבות מספר בעיות טכניות שהיו לרכב ושלא היה לי כסף לשלם למוסך בזמנו.

אפילו שילמתי אגרה בשנת 2016 מבלי שהשתמשתי ברכב או העברתי אותו טסט.

בשנתיים באחרונות לא שולמה לרכב אגרה, הוא ישב מתחת לסככה והעלה אבק. התקשרתי היום למשרד הרישוי על מנת לבדוק מה סטטוס הרכב ולהורידו מכביש והם אמרו לי שאני לא יכול להוריד אותו מהכביש בלי לשלם רטרו על האגרות (אלפי שקלים) למרות שהרכב לא היה בשימוש.

כמובן שזה יהיה טיפשי להוריד אותו מהכביש ולשלם אגרה יותר משווי הרכב. יש משהו שניתן לעשות או שאין ברירה וחובה לשלם את האגרה לפני שתצבור חוב נוסף?

באסה ממש, אין לי כסף מיותר לבזבז על זה עכשיו, אני סטודנט :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב מכתב לרשות הרישוי

שטח את טענותיך ותקווה לטוב.

סיכוי לא גדול אבל למה לא לנסות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאפסן את הרכב עוד 17 שנים, לשנות אותו לסטטוס 'רכב אספנות', אגרות הרכב יתבטלו באופן אוטומטי ואז להורידו מהרכביש.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[h=1]מהיום: מבצע לתשלום חובות של אלפי נהגים שהשביתו את רכבם[/h]https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3763410,00.html

על פי החוק, חלה חובה על בעל רכב המבקש להוריד את רכבו מהכביש עקב התיישנות, פירוק או כל סיבה אחרת, להגיש למשרד התחבורה בקשה לביטול של כלי הרכב. רכב שלא בוטל כדין במשרד הרישוי נחשב לרכב פעיל, ובעליו מחויב בתשלום אגרת רישוי לרכב מדי שנה.

לפי משרד התחבורה, לאחר שיצהיר באמצעות עורך דין כי לא נעשה שימוש ברכב, בתקופה שבגינה לא שולמה אגרת הרישוי, יבוטל רכבו ולא ניתן יהיה להחזיר את הרכב לכביש לאחר הביטול. משרד התחבורה יאמת את ההצהרות על הורדת הרכב מהכביש מול משטרת ישראל וגורמים נוספים. במידה ויתברר כי נעשה שימוש ברכב בניגוד להצהרה שהועברה למשרד התחבורה, בעל הרכב יהיה צפוי לעונשים הקבועים בחוק.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם.

מי יכול להסביר לי את החוק החדש.

לי יש רכב מיושן שנמצא באכסנה ללא שימוש .רכב ששנת יצור שלו 92 עלה על כביש ב92 בספטמבר נחשב מודל 93.

מה אני אמור לעשות עכשיו במידה ואני מתכוון להחזיר אותו על הכביש כרכב אספנות ?

עדיין נדרש למלא טפסים ולחפש עורך דין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליתר בטחון תקפיא את רישיון הרכב בנתיים אם עוד לא עשית את זה.

מגיע למשרד הרישוי ומבקש הקפאת רישיון. תוודא שעושים הקפאה ולא ביטול.

כשיגיע לגיל האספנות, תוציא מהקפאה ותהפוך אותו לאספנות, לא תצטרך לשלם אגרות.

תוכל להפוך אותו לאספנטת החל מ 01.01.2023. רק שנת המודל קובעת, לא עליה לכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי תודה.

דרך אגב שאלתי את השאלה לפני שנה ורשמתם שאין צורך להקפיא רישיון,כי ניתן להקפיא רק לשנתיים זה מה שאני זוכר.

היום הגיע מכתב על "מבצע" שצריך לשלם 1614 שקל (רכב לא בשימוש שנה ו4 חודשים)

אז מה עכשיו ?

צריך לשלם להם בכל מקרה לפי חוק החדש ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה אמרת שיכול להיות שתרצה להעלות אותו עוד לפני האספנות, אז אמרנו לך לא להקפיא ליותר משהתיים כדי שלא תצטרך לעשות בדיקת מעבדה.

אם תרצה לעלות אותו רק אחרי 1.1.2023, אתה יכול להקיפיא מעכשיו עד התאריך הנ"ל.

בהעברה לאספנות כל החובות ודרישה לבדיקת מעבדה נמחקים.

מה עכשיו אמורים לעשות עם דרישה לתשלום שקיבלת, אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע ,עוד עקיצה של מדינה.צריך לשלם על רכב שלא היה בשימוש.על מה בדיוק לשלם ?

האם יסכימו להקפיא רישיון עכשיו ולכמה זמן מותר יהיה להקפיא? ומה אחרי זה ?

עריכה אחרונה על ידי alechko01
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא הקפאת לפני שנה...

אם אתה סגור שלא תרצה לעלות את הרכב על הכביש לפני 1.1.2023, תקפיא אותו לכל התקופה הזו, אחרי 1.1.2023 תוציא מהקפאה ותהפוך אותו לאספנות. אם תעשה כך, לא תידרש לשלם יותר אגרות.

מה קורה עם ה 1600 ש"ח האלו שאתה כבר חייב? כמו שאמרתי, לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שרשום בכתבה שבקישור המצורף פה, לאחר תצהיר חתום על ידי עורך דין מוותרים על החוב והרכב מבוטל לצמיתות, בלי אפשרות חזרה לכביש.

מה שאתה לא רוצה לעשות...

בכל מקרה, רכב שהופך לאספנות פטור מחובות. ככה זה עבד עד לאחרונה. ואת התקנה הזו לא ביטלו.

ממליץ לך לגשת למשרד הרישוי, להקפיא את הרישיון ולברר מולם מה אפשר לעשות עם החוב במקרה שאתה מעוניין לשמור את הרכב עד לאספנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגש בקרוב למשרד הרישוי כמובן,חבל שלא עשיתי את זה קודם בגלל שלא הייתי לחוץ כי הייתי בטוח שאפיכה לאספנות מבטלת חוב

281א(ה) רכב אספנות פטור מתשלום אגרה בעד תקופה שבה לא היה רשיון הרכב תקף.

אבל עכשיו לאחר שינויים צריך לדעת איך לדבר איתם שם ולתת הסבר למה רישיון לא היה מוקפא כמעט שנה וחצי .

האם לשלם להם את תשלום עבור רכב שלא היה בשימוש ולצאת פראייר או לעמוד על של

י ?לכמה זמן ניתן להקפיא רישיון האם יש הגבלה מינימום או מקסימום מבחינת התקופה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגש בקרוב למשרד הרישוי כמובן,חבל שלא עשיתי את זה קודם בגלל שלא הייתי לחוץ כי הייתי בטוח שאפיכה לאספנות מבטלת חוב

אבל עכשיו לאחר שינויים צריך לדעת איך לדבר איתם שם ולתת הסבר למה רישיון לא היה מוקפא כמעט שנה וחצי .

האם לשלם להם את תשלום עבור רכב שלא היה בשימוש ולצאת פראייר או לעמוד על של

י ?לכמה זמן ניתן להקפיא רישיון האם יש הגבלה מינימום או מקסימום מבחינת התקופה?

האם ניגשים במשרד רישוי בחולון או אפשר וגם בראשון לציון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אם תצליח לדחות את התשלום עד 2023, החוב יבוטל ברגע שתהפוך את הרכב לאספנות.

השאלה רק מה יהיה עד אז, זה עוד לא מעט זמן והרכב כרגע הוא כמו כל רכב רגיל שחייב לשלם אגרה.

לגבי ההקפאה, אין תקופת מינימום ומקסימום.

ההגבלה שיש היא: רכב מעל 19 שנה על הכביש שלא עשה טסט יותר משנתיים רצוף (עם הקפאה או בלי, לא משנה) ורוצה לעלות לכביש כרכב רגיל (לא אספנות) חייב לשלם את כל החובות שיש לו למשרד הרישוי + בדיקת מעבדה מוסמכת (סדר גודל של 1000 ש"ח) + טסט רגיל.

לאחר הפיכה לאספנות, כל זה מתבטל. לא משנה כמה זמן לא בוצעו טסטים לפני זה.

נשאר רק לשלם אגרת רישוי אספנות 350 ש"ח, לקבל אישור רכב מיושן לעשות טסט רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...