Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום אגרת רכב רטרו בעקבות אי הודעה על הורדה מהכביש

שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון, אם תצליח לדחות את התשלום עד 2023, החוב יבוטל ברגע שתהפוך את הרכב לאספנות.

השאלה רק מה יהיה עד אז, זה עוד לא מעט זמן והרכב כרגע הוא כמו כל רכב רגיל שחייב לשלם אגרה.

לגבי ההקפאה, אין תקופת מינימום ומקסימום.

ההגבלה שיש היא: רכב מעל 19 שנה על הכביש שלא עשה טסט יותר משנתיים רצוף (עם הקפאה או בלי, לא משנה) ורוצה לעלות לכביש כרכב רגיל (לא אספנות) חייב לשלם את כל החובות שיש לו למשרד הרישוי + בדיקת מעבדה מוסמכת (סדר גודל של 1000 ש"ח) + טסט רגיל.

לאחר הפיכה לאספנות, כל זה מתבטל. לא משנה כמה זמן לא בוצעו טסטים לפני זה.

נשאר רק לשלם אגרת רישוי אספנות 350 ש"ח, לקבל אישור רכב מיושן לעשות טסט רגיל.

זאת השאלה איך אפשר לדחות את חוב של התקופה שנה וחצי כי אני אקפיא את הרישיון בימים הקרובים.

מדובר על יותר משלוש שנים אי ודעות מה יהיה ואם תקנה באמת מבטלת חוב או לא.

הרי כל אחת יכול לעשות הקפאת רישיון עכשיו אפילו אלו שרכב עומד יותר זמן ואז כאילו יש פריצה בחוק.

בגלל זה אני לא בטוח שיסכימו לבטל חוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנה מיועדת לעצלנים של ביצעו הקפאה ועכשיו מוכנים לוותר להם כנגד הצהרה בלה בלה בלה, אבל היא גורמת להורדה טוטלית מהכביש

מה שכבודו לא מעוניין

לכן תעשה הצהרה ותבקש כיוון שאתה רוצה להשאיר את הרכב לאספנות שהרכב לא יורד מהכביש מחד ושלא יבלבלו לך את המוח עם דרישות תשלום על החוב הנוכחי מאידך כי החוב הנוכחי במידה ואתה מעביר אותו לאספנות בעתיד ממילא נמחק.

תתחייב שאם לא תעביר אותו לאספנות שיבואו לגבות את החוב.

תצטרך למצוא פקיד עם ראש פתוח , וזה לא קל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנה מיועדת לעצלנים של ביצעו הקפאה ועכשיו מוכנים לוותר להם כנגד הצהרה בלה בלה בלה, אבל היא גורמת להורדה טוטלית מהכביש

מה שכבודו לא מעוניין

לכן תעשה הצהרה ותבקש כיוון שאתה רוצה להשאיר את הרכב לאספנות שהרכב לא יורד מהכביש מחד ושלא יבלבלו לך את המוח עם דרישות תשלום על החוב הנוכחי מאידך כי החוב הנוכחי במידה ואתה מעביר אותו לאספנות בעתיד ממילא נמחק.

תתחייב שאם לא תעביר אותו לאספנות שיבואו לגבות את החוב.

תצטרך למצוא פקיד עם ראש פתוח , וזה לא קל.

שלום כבודו

אני מוכן להצהרה שכזאת.

איפה עושים את זה ואם יש פורמט מוכן ?

כמו שאני מכיר פקידים במדינה שלנו הם לא יקשיבו לי כי כולם רעבים לכסף ולא מוכנים להקשיב.

דרך אגב כל הסיבה שעדיין רישיון רכב לא הוקפאה בגלל שחשבתי כל פעם אולי להמשיך איתו אבל החלטנו לתת לרכב מנוחה עד 2023 ובנוסף רכב שייך ורשום על אבא שלי והוא איש מבוגר וקשה לו ללכת למשרד הרישוי ,אז לא מצאתי זמן לקחת אותו לשם או לעשות ייפוי כוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע כי תלך למשרד הרישוי כדי שינחו אותך מה לעשות כדי להגיע לתוצאה המיוחלת.

מחיקת החוב , הכנסת הרכב מכאן ואילך להקפאה עד לכניסה לאספנות.

מקווה שיתנו לך את התשובות למרות שהרכב לא על שמך אלא על שם אביך המתקשה בהליכה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע כי תלך למשרד הרישוי כדי שינחו אותך מה לעשות כדי להגיע לתוצאה המיוחלת.

מחיקת החוב , הכנסת הרכב מכאן ואילך להקפאה עד לכניסה לאספנות.

מקווה שיתנו לך את התשובות למרות שהרכב לא על שמך אלא על שם אביך המתקשה בהליכה.

שלום לכולם.

מעדכן.

היום הצלחתי להגיע עם אבא שלי למשרד הרישוי בשעה 6.45 לאחר המתנה של שעתיים הצלחנו להגיע לפקידה.

שפחתי לה כל מה שהיה לי לספר אבל סיפור הוא עצוב.

פקידה אמרה" בגלל החוב לא ניתן להקפיא רישיון "

או לשלם חוב ואז להקפיא או ללכת לעורך דין ולמלא טופס ואז אני מסביר שאם אני ממלא טופס מעורך דין אז לא ניתן להחזיר את רכב על הכביש ואז היא אומרת שאני טועה וזה לא נכון ואז אני מסביר לה שוב שאני לפני שהגעתי למשרד הרישוי בדקתי את כל החוקים ותנאים מה ניתן לעשות ולא כך סתם.ובנוסף הסברתי שלא הקפאתי רישיון לפני שנה מסיבה שאני כל פעם חושב להחזיר רכב ב מצב תקין על הכביש אבל יש בעיות תקציב וזמן.ובנוסף אם הייתי מקפיא ובגלל שהוא מעל 19 שנה לא ניתן להחזיר אותו ללא מכון הבדיקות.

היא הבינה אותי לקחה מספר טלפון והבטיחה לחזור עם התשובות כי צריכה להתקשר לירושלים ולהתייעץ איתם מה לעשות.

סיפור עצוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום שלום,

לפי דעתי ובכל הזהירות הנדרשת היה עדיף שתשלח להם מכתב ויענו לך במכתב. ככה אתה מחזיק נייר רישמי עם עמדתם.

אם עוד ארבע שנים יסרבו להחזיר את הרכב ואתה תגיד הפקידה הבטיחה הפקידה אמרה הפקידה התייעצה, זרוק תזרק מכל המדרגות.

אוהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

מקפיץ.

עבר שבוע ואין מענה מאף אחת.התקשרתי מספר פעמים ניסיתי ליצור קשר עם פקידה בסניף אבל לא ניתן להתקשר לשם אין להם טלפונים לא ניתן להתקשר בשום דרך רק להגיע לסניף שוב. איזה דבר מעצבן שוב לקחת את אבא שלי ולהפסיד שעות עבודה.

רשמתי מכתב עם הסבר דרך אתר משרד התחבורה לפני מספר ימים אבל גם אין מענה ולא יודע אם משהוא יתייחס בכלל.

מה עוד ניתן לעשות האם יש עוד דרכים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פח בנזין.

תן לפקידות לעבוד בקצב שלה

לבסוף תקבל תשובה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הודעה שפורסמה בעיניין מטעם מועדון ה 5:

חברים יקרים בוקר טוב!

בהמשך לפרסומים אתמול על קשיים בהעברת רכבים לסטאטוס אספנות ועל החיוב בתשלום אגרות-עבר כתנאי לכך, ועד מועדון החמש מבקש להציג את המצב ואת הפעולות שננקטו:

ע"פ לשון החוק ה"יבשה", רכב אספנות פטור מאגרות עבור התקופה בה הרישיון לא היה תקף.

זאת, גם אם הרשיונות לא הופקדו. יחד עם זאת, החוק בניסוחו הנוכחי אינו פוטר רכב מאגרות כל זמן שאינו רשום כ"אספנות" אלא אם הרישיונות שלו הופקדו.

עד היום, החוק פורש ע"י רשות הרישוי בצורה מקלה, וכאשר הועבר רכב לסטטוס אספנות נמחקו חובות העבר שלו.

בימים אלו, וללא התראה מוקדמת לכך, החלה רשות הרישוי לגבות אגרות-עבר כתנאי להעברת רכב לסטטוס אספנות (שוב, רק במידה והרישיונות לא הופקדו).

מועדון החמש רואה בכך הפרה לא הוגנת של הסטטוס-קוו הקיים, מבלי שניתנה התראה מפורשת לכך שהמעבר לסטטוס אספנות לא ימחק חובות עבר כפי שהיה נהוג. שינוי זה יפגע קשות באפשרות לשמר ו"להציל" רכבים ישנים שננטשו בעבר ומהווים פוטנציאל להפיכה לאספנות. אלו בדיוק הרכבים המהווים את עתיד האספנות בארץ, והם חלק ממורשת המוטורית של ישראל.

מועדון החמש סבור שיש להחריג את התקנה כך שבעת מעבר לסטטוס "רכב אספנות" ימחקו חובות העבר כפי שהיה נהוג עד-כה.

ועד המועדון פנה כבר אתמול למשרד התחבורה בנושא, אך לצערנו עדיין לא קיבלנו תשובה מספקת לעניין.

ועד המועדון ימשיך לפעול מול משרד התחבורה, ובעיקר מול רשות הרישוי האחראית להפעלת התקנות בנושא.

עד שיהיה שינוי, אנו ממליצים להפקיד את רשיונותיהם של רכבים מיושנים עד למועד בו יהיה ניתן להעביר אותם לסטטוס אספנות.

המשך שבוע טוב! [emoji4]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

תודה על עדכון.

ברצוני גם לעדכן - עבר שבועיים פלוס ואין שום תשובות או מענה על פניה שלי למשרד הרישוי כדי להקפיא רישיון וביטול קנס.

הבעיה הכי גדולה שהם לא מוכנים להקפיא רישיון עד שלא אשלם "חוב" ,מה שזה אומר שאני צובר קנס גדול יותר בעתיד.

חברים מה לעשות ?

אבא שלי בלחץ מזה ,רכב על שמו הוא פנסיונר ללא פנסיה ואין בדיוק כסף מיותר לתשלום חוב דבילי הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

שלום.

מקפיץ כי לא מקבל תשובות.

פניתי גם למועדון 5 מתברר גם שם קיימת בעיה שלא מוכנים לרשום רכבים מעל 30 שנים כרכב אספנות בגלל שלא שילמו אגרת רישוי.

חברה מה לעשות ?

אולי משהוא מעודכן בנושא ?

מדינה הפעילה מונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שרשום בכתבה שבקישור המצורף פה, לאחר תצהיר חתום על ידי עורך דין מוותרים על החוב והרכב מבוטל לצמיתות, בלי אפשרות חזרה לכביש.

מה שאתה לא רוצה לעשות...

בכל מקרה, רכב שהופך לאספנות פטור מחובות. ככה זה עבד עד לאחרונה. ואת התקנה הזו לא ביטלו.

ממליץ לך לגשת למשרד הרישוי, להקפיא את הרישיון ולברר מולם מה אפשר לעשות עם החוב במקרה שאתה מעוניין לשמור את הרכב עד לאספנות.

בוקי, לפי הכתבה מצוין שם שלאחר התצהיר ע"י עו"ד לא מוותרים לך על כל החוב אלה רק על הריבית והצמדה שהחוב צבר במשך השנים,זה מה שאני מבין,אני טועה?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

מקפיץ כי לא מקבל תשובות.

פניתי גם למועדון 5 מתברר גם שם קיימת בעיה שלא מוכנים לרשום רכבים מעל 30 שנים כרכב אספנות בגלל שלא שילמו אגרת רישוי.

חברה מה לעשות ?

אולי משהוא מעודכן בנושא ?

מדינה הפעילה מונה...

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5901384

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...