Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אורות מהבהבים בצבע אדום(איתות)

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 1787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תופעה דיי מעצבנת, ולדעתי גם מסוכנת למדי ששמתי לב אליה-

רכבים שכאשר הם מאותתים לפניה הצבע של האיתות הוא בצבע אדום- אם אני לא טועה מדובר אפילו בפנסים האחוריים.

בעיקר שמתי לב לזה ברכבים אמריקאים- ואני מניח שזה מגיע ככה מהמפעל.

למה זה מפריע? -פשוט מאוד כאשר הרכב מאותת לפניה, לא רואים את זה כמעט- זה ממש ממש לא בולט.

בפועל מה שזה גורם זה פשוט מסכן את הנהגים מאחוריהם- נגיד רכב כזה פונה\סוטה מהמסלול הנהג מאוחריו כמעט בוודאות יקבל זאת בהפתעה ולא יראה את זה מגיע(לשם כך בדיוק יש אורות איתות).

האם זה באמת חוקי בארץ?- זה פשוט לא נראה לי הגיוני בעליל.

מה אפשר לעשות בנושא?

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חוקי, וזה רק במכוניות אמריקאיות או עם תקינה אמריקאית שמגיעות לכאן, ומאחר ותקינה אמריקאית מאושרת בארץ לא חושב שיש לך מה לעשות בנושא.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 344 ב. - ברכב מנועי יותקנו ארבעה מחווני כיוון בעלי אור מהבהב: שניים בצבע לבן או צהוב בחזית הרכב ושניים בצבע צהוב או אדום מאחורי הרכב.

מבין את החוק, אך כשנתקלתי בתופעה לא זכור לי שראיתי איזשהו הבהוב מקדימה שבולט אפילו במעט(לצורך העניין במראת צד או בצד הרכב)

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה מסוכן או לא הגיוני.

אף פעם לא נסעת מאחורי רכב אמריקאי? אם רוצה לפנות שמאלה, הברקס דולק מימין ומהבהב משמאל. פיס אוף קייק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא נסעת מאחורי רכב אמריקאי? אם רוצה לפנות שמאלה, הברקס דולק מימין ומהבהב משמאל. פיס אוף קייק.

הקטע הוא שגם רשות הבטיחות הלאומית בארה״ב חושבת שפנסי איתות כתומים יותר בטוחים, אבל האמריקאים לא משנים את התקינה. מה שעוד יותר מוזר הוא שגם יצרנים אירפאים כמו BMW ואודי מוכרים בארה״ב מכוניות עם פנסי איתות אדומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקינה האמריקאית בנושא תאורת הרכב נוקשה מאד. בהזדמנות בדוק את ההיסטוריה - לקח לאמריקאים למעלה מ-20 שנה לאשר פנסים קדמיים שאינם עגולים ואחודים, וכנראה שקשה להם לשנות גם את שאר התקנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נכון שהלוגיקה היא פשוטה, אבל מדובר באמת במשהו מאוד אנכנרוניסטי ולא בטיחותי.

בארץ זה פחות קריטי, כי זה יחסית בולט, אבל בנסיעה בלילה בארה"ב, במיוחד אם יש יותר מרכב אחד לפניך, אתה רואה סוללה של אורות שזזים ולא תמיד בולט מי מאותת ולאן.

כמו שאמרו - זו התקינה, לא ניתן לעשות הרבה, ועד שהאמריקאים יזכרו לעשות משהו בנדון (אם בכלל, כי הם רגילים).... במילים אחרות, לא לעצור נשימה.

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה ברכבים אמריקאים, מרוב שהם רגילים להמציא חוקים משל עצמם כגון מרחקים (יארד / מייל וכו'), אני מוצא את זה פשוט מטומטם.

אצל אבא שלי מאליבו משנת 2009, זה אותו הדבר בדיוק, פעם קודמת מישהו גירד את אחי שנסע באוטו כי הוא היה במסלול דו נתיבי ולא ראה את האיתות של הרכב, לדבריו של הפוגע הוא לא ראה את הרכב מאותת (אחי איתת שמאלה כדי לצאת מהנתיב) ואז פגע בו. למען האמת..אני יכול להאמין לבן אדם.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מהתחלה, זה פורום ישראלי, מניח שאתה גם נוהג בישראל, מי מאותת פה? הצבע האדום מפריע לך? מה לגבי זה ש99 אחוז מהמכוניות עם איתות צהוב שהם 99 אחוז מהמכוניות בארץ לא מאותתות כלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, ב90 אחוז מהמקרים אנשים לא מאותתים לפני הפניה, אבל לפי שפת הרכב (מאט, וסוטה הצידה) תוכל לנחש שהוא עומד לפנות, ואם אתה לא יודע מה הוא הול ךלעשות, תשמור מרחק סביר ולא תתנגש באף אחד לעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בעיה שזה ככה, אבל יש עדיין אנשים תמימים ושומרי חוק שמסתמכים גם על איתות הרכב...

וזה לא תירוץ, מעבר לכך שאני נוהג בצורה כזו שאני מביט במראה אחורית בכל כמה שניות, בצדדים, לא מתעסק בטלפון, מאותת קבוע ומה לא - תמיד יהיה אחד שיעשה ההיפך ויכול לגרום לתאונה.

אבל זה לא מוריד את העובדה שמה שכתב פות"ש הוא נכון.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשגרתי בארצות הברית זה באמת הפריע לי (למעשה גם לי הייתה מכונית עם פנסים כאלה, אבל מבפנים לא ראיתי את הצבע). כשחזרתי לארץ גיליתי שיותר מפריע שאנשים פשוט לא מאותתים.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, ב90 אחוז מהמקרים אנשים לא מאותתים לפני הפניה, אבל לפי שפת הרכב (מאט, וסוטה הצידה) תוכל לנחש שהוא עומד לפנות, ואם אתה לא יודע מה הוא הול ךלעשות, תשמור מרחק סביר ולא תתנגש באף אחד לעולם.

כישורי הזיהוי שאנחנו מפתחים משעות של נהיגה בכבישי הארץ... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...