Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק לרכב עקב דילוג על טיפוןל תקופתי

שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתחילת השנה קניתי מלובינסקי טרייד אין פיג'ו 308, 2015, מנוע 1200, שהיה בליסינג פרטי.

בהיסטוריית הרכב ראיתי שהרכב דילג על טיפול ב-75,000, ועשו לו טיפול ב-86,000 - כשקניתי אותו.

ידעתי שהתפספס טיפול, אבל לא ידעתי מה המשמעות: לפני כשבועיים משאבת הוואקום הלכה (במזל הייתי במהירות נמוכה, משום שהבלמים בקושי תפקדו.)

התיקון על 5,800, כולל מערכת השימון, רצועת טיימינג שנרטבה ועוד.

במוסך (מורשה פיג'ו) אמרו לי בצורה מפורשת שהסיבה היא שלא נעשו טיפול תקופתי בזמן. אמרו שאפשר למשוך עד 3,000 מעבר, אך לא יותר. גם הראו לי את הבוצה וחלקי פילטר שנשאבו לתוך המשאבה.

פניתי ללובינסקי כדי שיקחו אחריות על הנזק, היות ולא הזהירו אותי מפני הנזק הפוטנציאלי של הטיפול החסר (לדוגמה בגילוי נאות רשמו בדרגת חומרה גבוהה תיקון צבע בגג.)

לובינסקי כצפוי מתנערים מאחריות, על אף חוות הדעת החד משמעית של המוסך.

שאלותי:

האם מישהו נתקל במקרה דומה?

האם לדעתכם יש לי סיכוי בתביעה מול לובינסקי?

אם כן, האם תוכלו להמליץ על עורך דין (אני משער שבשלב ראשון אבקש ממנו לשלוח מכתב תביעה, ובהמשך אשקול את צעדי הבאים.)

תודה רבה לכל העונים,

זהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את חוות הדעת בכתוב / בהקלטה? אם לא תצטרך עד מומחה שיעיד על כך.

הסוחר לא חייב לדווח על טיפול חסר.

לך לתביעות קטנות נסה את מזלך שם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי עשה לרכב טיפול ב86K ק"מ ? (אתה או הבעלים הקודם)

(ברור ש)מוסך יבואן "יאשים" בתקלה את זה שלא בוצע טיפול בזמן.

השאלה איך תוכל להוכיח שהתקלה אינה קשורה לטיפול שלא בוצע בזמנו. בעייה.

(גם אם אין טיפול תקופתי ספציפי למערכת שכשלה - יוכלו לטעון שביקורת שהיתה נעשית בטיפול תקופתי - היתנ מתריעה על הבעייה).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לובינסקי טרייד עשו את הטיפול האחרון, גם הם ידעו שדילגו על הקודם. אולי ניתן לטעון שהיה עליהם לבצע בדיקה מקיפה יותר כדי לאתר נזקים שנוצרו עקב הטיפול החסר.

2. אתה יכול לנסות את מזלך ולהתבסס על טענת המוסך (שאולי חושב שכך הוא מנקה את לובינסקי ומטיל את האשמה על הבעלים הקודם), אבל אולי שווה ללכת למישהו ללא אינטרס ולקבל חוו״ד שניה, אולי היתה רשלנות בטיפול האחרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי עשה לרכב טיפול ב86K ק"מ ? (אתה או הבעלים הקודם)

(ברור ש)מוסך יבואן "יאשים" בתקלה את זה שלא בוצע טיפול בזמן.

השאלה איך תוכל להוכיח שהתקלה אינה קשורה לטיפול שלא בוצע בזמנו. בעייה.

(גם אם אין טיפול תקופתי ספציפי למערכת שכשלה - יוכלו לטעון שביקורת שהיתה נעשית בטיפול תקופתי - היתנ מתריעה על הבעייה).

לובינסקי, מהם קניתי את הרכב, עשו את הטיפול - בדיוק מהסיבה שהטיפול ב 75,000 לא בוצע.

ואני מנסה להוכיח שהתקלה קרתה עקב הטיפול שלא בוצע בזמן, כפי שהמוסך המורשה טוען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את חוות הדעת בכתוב / בהקלטה? אם לא תצטרך עד מומחה שיעיד על כך.

הסוחר לא חייב לדווח על טיפול חסר.

לך לתביעות קטנות נסה את מזלך שם.

אין לי חוות דעת בכתב או מוקלטת. איש הקשר במוסך שאמר את הדברים בנוכחותי ובנוכחות בני לא מוכן לתת אישור כלשהו, וזאת אחרי שהמפקח על המוסכים של לובינסקי דיבר איתו יום קודם... מן הסתם הכתיב לו קודי התנהלות. לסירוב ולעובדה שהיתה שיחה ביניהם - יש לי הוכחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לובינסקי טרייד עשו את הטיפול האחרון, גם הם ידעו שדילגו על הקודם. אולי ניתן לטעון שהיה עליהם לבצע בדיקה מקיפה יותר כדי לאתר נזקים שנוצרו עקב הטיפול החסר.

2. אתה יכול לנסות את מזלך ולהתבסס על טענת המוסך (שאולי חושב שכך הוא מנקה את לובינסקי ומטיל את האשמה על הבעלים הקודם), אבל אולי שווה ללכת למישהו ללא אינטרס ולקבל חוו״ד שניה, אולי היתה רשלנות בטיפול האחרון?

אני מעריך שלא היתה רשלנות בטיפול האחרון, פשוט הוא בוצע באיחור רב.

נראה לי שלא תהיה לי בעיה להשיג חוות דעת האומרת שנזק כזה, בסבירות גבוהה, יכול להיגרם עקב אי-טיפול בזמן.

השאלה העיקרית היא, האם חוות דעת כזו מטילה את האחריות על לובינסקי, שכמובן יטענו שראיתי שהיה טיפול שלא בוצע בזמן (מה שנכון, אלא שלא ידעתי שזה קריטי, כפי שהמוסך או מומחה אחר יטענו.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הערה שכמובן מקומה בפורום הטכני, אבל לעניות דעתי הגורם לבעיה הוא לא טיפול שהוחמץ אלא שימוש בשמן נחות ולא בתקן (או הוספה של שמן כזה), או בשימוש בפילטר חליפי זבל / מזויף.

האם ישנה היסטוריית טיפולים מלאה עם פירוט של בדיוק אילו רכיבים הוכנסו? האם הרכב טופל כל חייו במוסכי הרשת?

פשוט הסבירות שהחמצה של טיפול אחד תביא לקטסטרופה כזו, בקילומטרז' כזה, נראה לי נמוך מאוד (הגם שזו עילה להתחמק ממימוש אחריות כאשר רכב באחריות יצרן).

מה שבטוח ב- 100% (בהנחה כמובן שקיים דוח בדיקה לפני קניה ומצוין בו שהמנוע תקין ואין סימני בוצה) - שזה ממש לא במקום שהמוכר של הרכב שהוא האחראי למצבו בעת המכירה יתנער מכך.

ושוב, למה לעזאזל לובינסקי ממשיכים ליצור לעצמם שם רע במו ידיהם? נשגב מבינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפריג'י: תודה להערות.

הנושא שלי דווקא שייך לפורום זה, מפני שמה שאני מבקש זו דעתכם האם יש לי עילה לתביעה.

מבחינתי, יש לי חוות דעת מפורשת של המוסך המורשה שהתקלה נגרמה עקב הטיפול המאוחר מדי.

הרכב היה בליסינג תחת לובינסקי, וההיסטוריה נמצאת בידי. הם די מודים שהתפספס טיפול, אבל טוענים שהיות והרכב היה בליסינג פרטי, הם אינם אחראים לטיפולים (אם כי אומרים שייתכן והנהג נקנס על כך, כלומר הם מודעים לכך שהטיפול בזמן חשוב...)

בקיצור - אני מבקש לדעת אם כדאי לי להגיש תביעה, ואשמח לקבל הפניה לעורכי דין רלוונטיים.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך זכיה בתביעה תהיה זקוק

לעו"ד

למהנדס רכב / שמאי שייתן לך חוות דעת שאכן הנזק נגרם עקב משהו שלובינסקי טרייד אחראי לו.

לא פשוט וכנראה שזה שלא היה טיפול בזמן הוא על שכמו של הבעלים הקודם ולא של לובינסקי טרייד

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...