Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיקוף מד מהירות וטורים על השמשה (חוקי?)

שימו לב! השרשור הזה בן 1792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

רציתי לדעת למי שמבין בחוקי תעבורה (עורכי דין / פקחים), אם מכשיר שמשקף על גבי השמשה על מד המהירות ומד הטורים נחשב להסתכלות על מכשיר סלולרי? (זה חוסך את ההסתכלות ללוח השעונים וסטיית הראיה מהכביש) והאם יכולים לתת לי על כך דוח? (זה לא מסתיר את הדרך ואפשר לראות את הרכבים והולכי הרגל ממול - כן בלילה זה הרבה יותר בעייתי ואוכל למצוא פתרון יצירתי בשביל זה, אבל עד אז אשמח לדעת מה הדין בנוגע למכשיר כזה).

צירפתי קישור למי שלא הצליח להבין את כוונתי.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פקח ולא עו"ד אבל מבין משהו בתעבורה

מבחינת החוק - אין עבירה. יש הרבה כלי רכב שמגיעים עם HUD מובנה (Head Up Display). לא ראיתי אבל אני מאמין כי יצרני הרכב נתנו דעתם על נהיגה בלילה.

המוצר הספציפי הזה, בלי לדעת יותר מדי אלא על סמך מה שראיתי, מסנוור כהוגן ומהווה מבחינתי סיכון למשתמש. הייתי ממליץ לך להפסיק להשתמש בו

במאמר מוסגר, ממה נפשך? לדעתי אין צורך במוצר כזה ומבחינתי הוא רק גימיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פקח ולא עו"ד אבל מבין משהו בתעבורה

מבחינת החוק - אין עבירה. יש הרבה כלי רכב שמגיעים עם HUD מובנה (Head Up Display). לא ראיתי אבל אני מאמין כי יצרני הרכב נתנו דעתם על נהיגה בלילה.

המוצר הספציפי הזה, בלי לדעת יותר מדי אלא על סמך מה שראיתי, מסנוור כהוגן ומהווה מבחינתי סיכון למשתמש. הייתי ממליץ לך להפסיק להשתמש בו

במאמר מוסגר, ממה נפשך? לדעתי אין צורך במוצר כזה ומבחינתי הוא רק גימיק

תמונת מצב: אתה על 120 בכביש מהיר, מסתכל לשנייה אחת על לוח השעונים בשביל לוודא שאתה לא "ממהר מדי", איבדת 33 מטר מבלי שראית מה קורה סביבך.

במקרה הטוב - לא קרה כלום.

במקרה הרע - סטית מהנתיב לתנועה הנגדית / בטונדה ועברת תאונה חזיתית - במצב הטוב השילדה קיבלה את רוב הזעזוע, במקרה הרע אתה מפונה במצב בינוני - אנוש לבית החולים הקרוב.

בהתחלה אמרו שגם המערכות בטיחות החדשות שיש ברכבים הם רק "גימיקים" ולא צריך אותם - המצב בכבישים מדבר אחרת נחסכו לא מעט תאונות דרכים שהיו יכולות להתרחש.

יש אפשרות במכשירים הללו לכוון את התאורה ולהתאים אותה לתנאי האור. ככה שבאור יום זה לא מסנוור ואפשר לראות את התנועה שמלפניך, אבל כשמגיע זמן תאורה המצב קצת שונה, במיוחד שאתה נוהג בכביש בין עירוני שאף עירייה לא לקחה על עצמה אחראיות ובנתה פנסי תאורה והנהג ממול "שכח" לעמעם, ואז זה באמת מסנוור ומסכן חיים - אבל אוכל למצוא גם לזה פתרון יצירתי.

השאלה המרכזית היא האם שוטר יעצור אותי וייתן לי דוח על מכשיר כזה.

עריכה אחרונה על ידי Uria3402
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מערבב חיטים ושעורים.

אין דין מערכת בטיחות אקטיבית/פסיבית כדין אביזר נוחות. זה מה שזה ואין לזה ולבטיחות דבר וחצי דבר.

יש דרכים יצירתיות לא פחות לשמור על מהירות חוקית, אחת מהן די איזוטרית ונקראת "בקרת שיוט"

אגב, ברכב שלי מותקנת בקרת שיוט אדפטיבית ופעם כאשר רכב חתך אותי התבצעה בלימת חירום אוטונומית שהקפיצה לי את הדופק.

לסיכום, אתה מוזמן לקרוא את השורה השניה שלי בהודעה הקודמת ולנסות להשכיל ממנה.

העולם מלא מחלוקות אז תהיה עוד אחת בינינו האם גימיק או אביזר בטיחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נהגים ברחבי העולם (״רכבי העולם״ גם מתאים פה :-)) מסתכלים במד מהירות מליארדי פעמים ביום. כן, יכולה להתרחש תאונה בחלקיק השניה הזו, אבל מתאר זאת כסכנה מוחלטת כאילו בכל פעם שזה קורה אתה בסכנת נפשות.

2. התצוגה הספציפית הזו גרועה. מעבר לסנוור, היא עמוסה מידי ותצוגה שאינה אנלוגית הרבה פחות נוחה לקריאה (כן, תצוגה נומרית קיימת גם באופן מובנה ברכבים מסויימים, גם שם לדעתי זה הרבה פחות נוח). אולי המוצר מאפשר לקנפג אותה להציג רק את הנתונים הבסיסיים ו/או לשנות את צורת התצוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מערבב חיטים ושעורים.

אין דין מערכת בטיחות אקטיבית/פסיבית כדין אביזר נוחות. זה מה שזה ואין לזה ולבטיחות דבר וחצי דבר.

יש דרכים יצירתיות לא פחות לשמור על מהירות חוקית, אחת מהן די איזוטרית ונקראת "בקרת שיוט"

אגב, ברכב שלי מותקנת בקרת שיוט אדפטיבית ופעם כאשר רכב חתך אותי התבצעה בלימת חירום אוטונומית שהקפיצה לי את הדופק.

לסיכום, אתה מוזמן לקרוא את השורה השניה שלי בהודעה הקודמת ולנסות להשכיל ממנה.

העולם מלא מחלוקות אז תהיה עוד אחת בינינו האם גימיק או אביזר בטיחות

א. לא בכל מכונית היום יש בקרת שיוט, אז לומר לי שזה פיתרון אידיאלי זה לא ראלי. אני ממש לא ארכוש רכב חדש רק בשביל שתהייה לי בקרת שיוט. מעבר לכך שאני חושב שבקרת שיוט מתאימה לאנשים עצלנים ומתאימה לאלו שלא אוהבים לנסוע. זה כמעט כמו טייסי מטוסים מסחריים - הדבר היחידי שהם עושים זה להמריא ולנחות, כל הייתר הAP עושה בעצמו. וגם את הנחיתה וההמראה מתכננים לשלב בAP וזה כבר ממזמן בשלבי פיתוח.

ב. להסתכל למד השעונים זו הסחת דעת בדיוק כמו להסתכל אל הטלפון בשביל לראות מסרון שהתקבל. ההבדל היחידי בין השניים הוא שלקרוא מסרון בדרך כלל לוקח מעל לשניה אחת. ואני מאמין שאם תעשה קצת חיפושים תוכל למצוא תאונות דרכים שהתרחשו עקב הסחת דעת ולא היה מעורב בו טלפון, ככה שלשלול משהו רק משום שאתה לא מסכים איתו זה קצת מגוחח, פשוט תנסה להיות אובייקטיבי ולראות את התמונה הכוללת.

ג. לא קראתי לזה אביזר בטיחות, ובכל דבר היו אנשים שיצאו והתנגדו ואמרו שזה מיותר - גם לדיבוריות ברכב. אמרתי שזה חוסך את ההסתכלות למד השעונים אני לא הולך להיכנס למחלוקת איתך, כי זה מיותר וממש לא משום שאני חושב שאני צודק ואתה טועה, אלא משום שזה לא בכלל הייתה הכוונה שלי. כל מה שרציתי לדעת זה אם זה חוקי או לא חוקי.

ואם מהניסיון שלך אתה מאמין שאין עם זה כל בעיה ואם היית עוצר אותי בצד ולא נותן לי דוח על מכשיר כזה, סיימנו את הדיון כאן ואין עוד במה להתברבר. הייתר הוא שולי ולא רלוונטי כמו להתווכח עם מישהו איזה טעם הוא הכי טעים - זה אינדיווידואלי בין אדם לאדם.

1. נהגים ברחבי העולם (״רכבי העולם״ גם מתאים פה :-)) מסתכלים במד מהירות מליארדי פעמים ביום. כן, יכולה להתרחש תאונה בחלקיק השניה הזו, אבל מתאר זאת כסכנה מוחלטת כאילו בכל פעם שזה קורה אתה בסכנת נפשות.

2. התצוגה הספציפית הזו גרועה. מעבר לסנוור, היא עמוסה מידי ותצוגה שאינה אנלוגית הרבה פחות נוחה לקריאה (כן, תצוגה נומרית קיימת גם באופן מובנה ברכבים מסויימים, גם שם לדעתי זה הרבה פחות נוח). אולי המוצר מאפשר לקנפג אותה להציג רק את הנתונים הבסיסיים ו/או לשנות את צורת התצוגה.

1. לא הצגתי את זה כגורם מכריע, אבל זאת סכנת נפשות. עצם העובדה שאתה לא מבין שאתה דוהר במהירות של עשרות מטרים בשניה מבלי ששמת לב מה קרה מולך זאת בעיה. והזלזול הזה גורם לאנשים להסתכל על הרבה דברים בזמן נהיגה אבל לא על הכביש וזה גורם להרבה תאונות דרכים ברחבי העולם.

2. לא דיברתי בהכרח על המכשיר הזה, ולא ביקשתי חוות דעת. אני ביקשתי לדעת חוקיות של הנושא הזה ותו לא.

אשמח לתגובות שבאמת עוסקות במה ששאלתי וזה אך ורק דבר יחידי, חוקי או לא חוקי.

חוות דעת אשמח שכל אחד ישמור לעצמו ויחליט מה לעשות ואיך לעשות, זה לא המטרה של השרשור הזה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טבעו של פורום ציבורי הוא מגוון הדיעות שמועלות בו.

אם רצית לקבל תשובה ספציפית לשאלה ספציפית קבלת אותה ממני בשורה השניה בהודעתי הראשונה.

אתה בחרת להתחיל ולהתפלסף, וכאשר "זה לא בא לך טוב בעין" גם ממני וגם מ BE ROO ( לשנינו גם יחד יש יותר מ 40 שנות נסיון בתעבורה, אכיפה ומה לא) אתה בועט?

קבלת תשובה.

שלום ביי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה לשאלה נמצאת כאן במואדם אם ניתן לאמר שזה לבקרה או בטיחותי

[TABLE]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]תצוגה הנראית לנהג

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

28א. (א) ברכב מנועי המצוי בנסיעה לא תופעל תצוגה הנראית ממושב הנהג, יותקן ברכב מנגנון לניתוקה בהיות הרכב בנסיעה ולא ינהג בו אדם אלא אם נותקה התצוגה כאמור.

[TABLE]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

(ב) האמור בתקנת משנה (א) לא יחול על תצוגה המיועדת לבקרה או ניווט של הרכב או על מערכות תצוגה בכלי רכב המשמשים את משטרת ישראל או את הרשות הארצית לכבאות והצלה או את שירות הביטחון הכללי לצורך מילוי תפקידם או את צבא הגנה לישראל למטרה ביטחונית.

(ג) על אף האמור בתקנה זו, רשאי השר ליתן היתר להפעלה למטרה בטיחותית של תצוגה הנראית לנהג גם בעת נסיעת הרכב, ובלבד שהתצוגה אינה מחייבת צפייה רצופה בה והנהג ברכב שבו מותקנת תצוגה כאמור קיבל הכשרה לשימוש בה תוך כדי נהיגה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא הצגתי את זה כגורם מכריע, אבל זאת סכנת נפשות. עצם העובדה שאתה לא מבין שאתה דוהר במהירות של עשרות מטרים בשניה מבלי ששמת לב מה קרה מולך זאת בעיה. והזלזול הזה גורם לאנשים להסתכל על הרבה דברים בזמן נהיגה אבל לא על הכביש וזה גורם להרבה תאונות דרכים ברחבי העולם.

2. לא דיברתי בהכרח על המכשיר הזה, ולא ביקשתי חוות דעת. אני ביקשתי לדעת חוקיות של הנושא הזה ותו לא.

אשמח לתגובות שבאמת עוסקות במה ששאלתי וזה אך ורק דבר יחידי, חוקי או לא חוקי.

חוות דעת אשמח שכל אחד ישמור לעצמו ויחליט מה לעשות ואיך לעשות, זה לא המטרה של השרשור הזה.

תודה.

1. ״סכנת נפשות״, ״דוהר״.... בחירת המילים שלך ממשיכה להציג כאילו נהגים בודקים את המהירות בכל שניה ושבכל בדיקת מהירות מתרחשת תאונה. יש עוד משימות ברכב שדורשות הורדת המבט לשניה כמו הסתכלות במראה, תפעול המזגן, ניווט ועוד. כל נהג צריך להיות מסוגל לעשות זאת מבלי לגרום לתאונה, זה חלק מנהיגה.

זה בסדר לרצות לצמצם את הסיכון, אבל דחילק.... (דרך אגב, קורס נהיגה מתקדמת עשית? אתה מתרגל את מה שלמדת שם מידי פעם במקום בטוח? אם כבר השקעה בבטיחות....)

2. אז ביקשת. אתה לא מכתיב לאחרים מה לענות, ואם אתה כותב שאתה מעוניין במכשיר להגברת הבטיחות ומישהו בוחר לטעון שזה לא מגביר, זכותו, כמו שזכותך לדלג את התגובה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גימיק חמוד- אך עם עוצמת הקרנה כזו יש הרבה יותר סיכויים לעשות תאונה.

לגבי הסיכון בהסתכלות בלוח השעונים לפחות אני עובד כך. שהתנועה צפופה/מסוכנת/עמוסה גם כך אני נוהג בהתאם לתנאי הדרך וממש אין צורך להסתכל על נתון המהירות . בנסיעה בכבישים פתוחים/ישרים כשישנה אפשרות לנהוג מהר יותר -גם אם תסתכל לחצי שניה לא אמור לקרות כלום.

אם אתה מאלו שנוהגים בשיטת גז-ברקס ( האצה פסיכית לפגוש שלפניך ובלימה היסטרית שניה לפניח התנגשות) הנ"ל לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...