Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מורה נהיגה שמורח (?)

Lam
שימו לב! השרשור הזה בן 1784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני לומד כרגע נהיגה (ומקווה שזה המקום הנכון לשאול את השאלה) ואני מתחיל לחשוש שהמורה שלי מתחיל לנסות למרוח אותי בשביל לא להגיש אותי לטסט.

אני כבר לקרת הסוף של המכסה מינימום וממש בשיעורים האחרונים הוא התחיל להתנהג איתי מוזר - כל שניה הוא דופק ברקס.

זה לא שאני לא יודע לנהוג אלא להפך, אחרי שיעור 20 הוא עשה לי מן סוג של "מבחן" וגם אמר לי שאני נוהג טוב אבל מיד לאחר מכן הוא התחיל כל שיעור לאחוז לי בהגה בטענה שעוד רגע כמעט התנגשתי במכונית בפניה (כשיש מרווח של לפחות 20-30 ס"מ מהרכב), או לתת לי ברקס בטענה שאני קרוב מדי למכונית שמולי (שהתקדמתי על כ5 קמ"ש והיה מרווח של לפחות מטר וחצי מהמכונית שמולי - אני הייתי על הילוך ראשון ורגל על הקלאץ - לא לחצתי בכלל על הגז ).

הוא גם לקח אותי פעם אחת למקום מסוים וישראלים כמו ישראלים חושבים שהכביש שייך להם ולא נתנו לי זכות קדימה במקום שהייתי אמור לקבל, אז המתנתי עד שהמכוניות יחלפו והוא התחיל לבלבל לי תמוח להתקדם אחרת אף פעם לא אצליח להכנס, ושוב פעם אני על הילוך ראשון בעליה רגל על הקלאץ ואיך שהתחלתי לנסוע הוא ישר דופק לי ברקס ואומר לי שעוד רגע הייתי מתנגש במכונית שמולי כשיש בנינו מרחק של לפחות 5 מטר ובקושי התחלתי לנסוע.

אני חושב שהוא פשוט מנסה להוריד לי את הביטחון בשביל שאקח עוד שיעורי נהיגה, אחרי שיעור 15-16 הוא הפסיק להתערב לי בנסיעה ולאחוז בהגה או בדוושות ופתאום הוא שוב פעם מתנהג כאילו ורק התחלתי ללמוד...

אני לא יודע כל כך מה לעשות, כי מורה נהיגה אחר יתחיל שוב פעם לומר לי שצריך לפחות עוד X שיעורים לפני טסט רק בשביל לנסות ולהרוויח עלי כסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מרמור שקיים אצל כל תלמיד נהיגה.

צריך לומר ביושר, רוב המורים הם הוגנים ולא מרמים (תמיד יש את הרמאים).

באופן כללי, המכסה הזאת קיימת רק כדי לעשות איזה שהוא סדר, אתה לא באמת יכול ללמוד נהיגה ברמה טובה תוך 28 שיעורים, זה לוקח הרבה יותר זמן מזה.

לעניינינו - יש הבדל בין זה שמשיעור 16 הוא הפסיק להעיר לך כי באמת השתפרת, לבין זה שעכשיו מתקדמים לשלב הבא והוא מכין אותך לטסט ושם צריך להיות הרבה יותר קפדני.

אתה כמובן, יכול להתעקש שאתה נוהג מצויין, לגשת לטסט ולהיכשל (ואז בזבזת עוד יותר כסף) או לזרום עם המורה.

אגב ברוב המוחלט של המקרים שהמורה אומר שהתלמיד לא מוכן והוא מתעקש - התלמיד נכשל ואז זה עולה לו יותר.

אגב הפרדוקס הוא, שלמורה עדיף כלכלית לא להילחם איתך ולשלוח אותך לטסט, זה "כסף קל" עבור המורה כי הוא לא עובד ומרוויח כסף על הטסט (משלמים על העמדת הרכב למבחן) וגם על הדרך, על כל כשלון של התלמיד בטסט המורה יכול לעשות עוד 4-5 שיעורים נוספים לפני הטסט הבא.

אם אתה סומך על המורה שלך, תזרום איתו ואל תתעמת, אתה רק תפסיד.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השתכנעת שהמורה מנסה לרמות אותך, תעבור למורה אחר.

לי זה נשמע קצת מופרך שמורה ינסה לרמות תלמידים שלו ועוד בצורה כל כך בולטת.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב בשורה התחתונה הוא עובד בשבילך ולא אתה בשבילו.

אם אתה מרגיש שמיצית ואתה מוכן תגיד לו בנימוס ששמעת את דעתו המקצועית אבל אישית אתה מרגיש שאתה מוכן ולא מעוניין לקחת יותר שיעורים מעבר לשיעור "חימום" לפני הטסט, ושהבוחן יקבע אם אתה מוכן לקבל רישיון או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה מוזר שתלמיד נהיגה יודע לומר שבפניה היה במרחק 20-30 ס''מ מרכב שלידו, כאשר מורה נהיגה חשש מקרבת יתר.

אני מקווה גן שאתה מתכוון "רכב שלפני" ולא "רכב מולי"... אחרת זו כבר ממש סכנה.

ממליץ לך או לסמוך קצת על המורה שיש לו ניסיון וזה מקצועו. אם זה לא אפשרי מבחינתך - החלף מורה, אבל תהיה מוכן לכך שלא תרגיש בהבדל גדול.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריחה זה חלק מהמשחק. תעבור את ה28 שצריך, תן לו עוד כמה בונוס שיהיה מבסוט, ותסביר לו חד משמעית שזה מספיק. מצד שני, אין לך הרבה ברירה, כל מורה אחר שתלך אליו לא יגיש אותך מיד.

מצד שלישי, אתה לא אובייקטיבי לשפוט את הנהיגה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם, אפשר לנעול.

זה מרמור שקיים אצל כל תלמיד נהיגה.

צריך לומר ביושר, רוב המורים הם הוגנים ולא מרמים (תמיד יש את הרמאים).

באופן כללי, המכסה הזאת קיימת רק כדי לעשות איזה שהוא סדר, אתה לא באמת יכול ללמוד נהיגה ברמה טובה תוך 28 שיעורים, זה לוקח הרבה יותר זמן מזה.

לעניינינו - יש הבדל בין זה שמשיעור 16 הוא הפסיק להעיר לך כי באמת השתפרת, לבין זה שעכשיו מתקדמים לשלב הבא והוא מכין אותך לטסט ושם צריך להיות הרבה יותר קפדני.

אתה כמובן, יכול להתעקש שאתה נוהג מצויין, לגשת לטסט ולהיכשל (ואז בזבזת עוד יותר כסף) או לזרום עם המורה.

אגב ברוב המוחלט של המקרים שהמורה אומר שהתלמיד לא מוכן והוא מתעקש - התלמיד נכשל ואז זה עולה לו יותר.

אגב הפרדוקס הוא, שלמורה עדיף כלכלית לא להילחם איתך ולשלוח אותך לטסט, זה "כסף קל" עבור המורה כי הוא לא עובד ומרוויח כסף על הטסט (משלמים על העמדת הרכב למבחן) וגם על הדרך, על כל כשלון של התלמיד בטסט המורה יכול לעשות עוד 4-5 שיעורים נוספים לפני הטסט הבא.

אם אתה סומך על המורה שלך, תזרום איתו ואל תתעמת, אתה רק תפסיד.

אתה צודק, יכול להיות שזה באמת המקרה פה, למרות שעדיין קשה לי עם מספר דברים שקרו והוא פשוט עצר אותי על סתם. אני אראה עוד 3-5 שיעורים אם זה משתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי על הפסימיות אבל ברוב המוחלט של המקרים גם המינימום הנדרש לא מספיק כדי לעבור טסט. חוץ מזה יש הרבה אלמנט של מזל בטסטים וגם ככה ההמתנות היום ארוכות אז לא כדי לגשת סתם. אגב זה שהוא לא מתערב לך פיזית אומנם זה טוב אך כאשר קיימת התערבות מילולית כניראה יש עדין מה ללמוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה מוזר שתלמיד נהיגה יודע לומר שבפניה היה במרחק 20-30 ס''מ מרכב שלידו, כאשר מורה נהיגה חשש מקרבת יתר.

אני מקווה גן שאתה מתכוון "רכב שלפני" ולא "רכב מולי"... אחרת זו כבר ממש סכנה.

ממליץ לך או לסמוך קצת על המורה שיש לו ניסיון וזה מקצועו. אם זה לא אפשרי מבחינתך - החלף מורה, אבל תהיה מוכן לכך שלא תרגיש בהבדל גדול.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

לא ניסחתי נכון. הכוונה שלי היתה שאחרי הפנייה התחלתי להחזיר את ההגה והרכב מהצד היה במרחק של 20-30 ס"מ מהמראה השמאלית והמורה משך בכוח את ההגה לימין בטענה שהייתי נכנס ברכב. ההגה היה על חצי סיבוב והייתי במהירות של 5 קמ"ש. וגם ככה עוד שנייה הייתי מיישר את ההגה לחלוטין.

בכל מקרה אפשר לנעול, אני אראה מה קורה בשיעור בהמשך...

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה פשוט צריך לנשום עמוק ולהקשיב למורה.

יש מין קטע של עודף ביטחון עצמי שנוצר אחרי מספר שיעורים,

גם אני חטפתי ברקסים פתאום כמה שיעורים בודדים לפני הטסט, בדיעבד בצדק.

כך או כך, יש שמירת מרחק בנסיעה ״רגילה״ ויש שמירת מרחק של לימוד נהיגה.

פשוט שמור מרחק כמצופה ממך בשלב הזה, זאת אומרת עם מרווחי ביטחון גדולים יותר ממה שלדעתך אתה זקוק להם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה שלי, תתיחס לכל מה שהוא אומר ברצינות. בטסט לא משנה אם אתה יודע לנהוג או לא זה בעיקר להראות שאתה לא תעשה תאונות על הכביש.

טסטר שלא מכיר אותך יבלום חזק על כל שטות שירגיש לו שאיבדתה שליטה על הרכב והוא לא יקח סיכונים.

ולגבי העובדה שהוא מורח או לא? זה פשוט, ברגע שתבקש את הטסט אם הוא יבקש 2-4 שיעורים נוספים אז עוד מתקבל. מעל זה כנראה שהתחושה הראשונה שלך היתה נכונה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לתת עצה בהתנהלות של יחסי אנוש. מצד אחד יכול להיות שאתה סתם חושב כך מצד שני יש מצב שהוא באמת רוצה להרוויח עוד כסף על חשבונך. זה משהו שרק אתה יכול לעזור לעצמך. או לפתוח את הנושא מולו או להבליג.

לגבי כמות השיעורים אני חולק על כל התגובות הקודמות שנרשמו בנושא, זה דבר שמשתנה בין אדם לאדם. יש אנשים שצריכים 40 שיעורים ויש כאלו שצריכים 10. אני אישית עשיתי 16 והמורה שלי הסכים שאני לא צריך יותר. נתתי לו את מלוא הסכום על כלל השיעורים וחסכתי לי ולו זמן מיותר. בהמשך לא עברתי טסט ראשון ובין הטסט הראשון לשני עשיתי עוד 2/3 שיעורים כדי לשמור את הרענון ובשני עברתי.

כאמור, זה דבר משתנה כל אחד והכישורים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה צברת קצת יותר מדי ביטחון, והסיכוי שאתה באמת נוהג בצורה 'מדהימה' כמו שאתה מתאר הוא די נמוך, אתה בכל זאת תלמיד לימוד נהיגה, וכמות השעות המצטברת שנהגת בחייך שווה לכמות השעות שאני נוהג לעבודה במשך שבוע אחד.

בפרק זמן כזה אתה לא מספיק ללמוד כמעט שום דבר על הכביש, אלא בקושי לתפעל את הרכב ולהכיר את התמרורים.

דוגמא טובה לכך היא שאתה מתלונן שלא נתנו לך זכות קדימה, והמורה אומר לך להתקדם לאט לאט, הוא צודק, אתה בישראל, ואתה ברכב של לימוד נהיגה, אם תעמוד ותחכה אתה רק תעקב את אלו שמאחוריך ותצליח רק אחרי פרק זמן די ארוך להשתלב בתנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...