Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון: רכב יוקרה ישן מול רכב "רגיל" חדש

RaMD
שימו לב! השרשור הזה בן 1777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברה בי המחשבה בראש, נניח שלפלוני אלמוני, איש משפחה ממוצע בלי כסף מיותר לבזבוזים, יש סכום מסויים איתו הוא מעוניין לקנות רכב (נניח כ50 אלף שקלים) וכל מה שהוא רוצה זה רכב אמין עם כמה שפחות תקלות.

וישנם 2 אופציות:

1 - רכב משפחתי / קטן כבן 3-4 שנים על הכביש (שנתון גבוה, פחות זמן שהיה בלאי של החומרים) לדוגמא: מיצובישי ספייס סטאר, טויוטה אוריס, יונדאי אלנטרה, רנו קליאו וכו')

2 - לקנות רכב יוקרה / ג'יפ כבן 7-9 שנים על הכביש (שנתון ישן, אך לכאורה רכבים שנבנו בצורה איכותית יותר יחסית לרכב "רגיל") לדוגמא: לקסוס, קאדילק, מרסדס וכו'

איזה רכב יחזיק יותר זמן מבלי להתקלקל, ואם התקלקל כמה קל יהיה לסדר את התקלות ?

עריכה אחרונה על ידי RaMD
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה לא רק עניין של מחיר התחלתי..יש גם:מצב הרכב,תאונות,יחס הבעלים,מכלולים מלכתחילה לא אמינים. גם רכב זול נדפק ועולה אלפי שקלים לתקן.

יש פה המון פרמטרים.

אם אתה רוצה רכב שהוא הימור די בטוח תסתכל על לקסוסים, מבחינת היוקרה הם תמיד בדירוג הטופ מבחינת אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, נצא מנקודת הנחה שמצבם המכני שווה. רק כך אפשר לעשות את ההשוואה.

משזה נאמר, ברור שאופציה מס' 1. רכב יוקרה זה לא רק "בניה איכותית יותר", אלא בעיקר מערכות מורכבות ויקרות יותר לתיקון ולתחזוקה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לפרק את הטענות לפי דעתי(ולפי הגדרה גנרית ללא רכב שעומד מול רכב):

1. אמינות - רכבי יוקרה לרוב באים עם טכנולוגיה חדשה יותר ורכיבים מורכבים יותר, מה שאומר באופן ישיר שיש יותר סיכון לתקלות בהם מאשר מכונית פשוטה(שלא לדבר על זה כשרכב ישן יותר, כמובן יש יותר סיכוי שיהיה לו בלאי לרכיבים).

2. קלות תיקון - כרכיבים "משוכללים" יותר יהיה יותר מורכב לתקן ולהחליף אותם ברוב המקרים.

3. עלויות - בלי לחשב עלויות ביטוח טסט וכו' שיהיו לרוב גבוהות יותר משמעותית מרכב פשוט עלות החלפים של רכב יוקרה יהיו גבוהים משמעותית מאשר רכב "פשוט"(אפילו אם מדובר בסתם בלאי סטנדרטי או טיפול סטנדרטי).

ולכן, לסיכום הגינרי הנ"ל - אם חיסכון בעלויות היא מה שאתה מחפש, רכב פשוט יותר ורגיל עדיף על רכב יוקרה מתיישן

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם

כל מה שהוא רוצה זה רכב אמין עם כמה שפחות תקלות, אז מה יש לו לחפש ברכב יוקרה?הייתי פוזל לרכב יוקרה בשנתון נמוך יותר אם הייתי רוצה אלמנטים של יוקרה, כמו איכות חומרים,בידוד,טכנולוגיה,אבזור וכו'.

למרות שייתכן ובהשוואת אבזור בהבדל של 5 שנים בין רכב עממי ליוקרה, לא בטוח שהיוקרה יוביל ביותר מדי נקודות.

כמו שגם ציינו, תיקון תקלות ברכבים יקרים עולה בהתאם וכמובן הטיפולים השוטפים יכולים לעלות פי 2 לעומת רכב עממי.

או בקיצור, לאדם שמחפש משהו אמין ואין לו אקסטרה כסף לבלת"מ, שיילך על האופציה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותם 50 אש"ח שהזכרת (ולמעשה הם סכום לא גדול) הם רק ההתחלה. עלויות החזקת הרכב יכללו רישוי וביטוח שיהיו יותר יקרים לרכב היוקרה (אם כי כנראה לא ברמה של deal breaker), צריכת דלק יותר גבוהה (שוב, המשמעות נגזרת מהנסועה הצפויה), ירידת ערך (ברכבים שנרכשים ב-50 אש"ח האלמנט הזה קיים, אבל כבר יחסית לא גדול), ועלות התיקונים - שכנראה תהיה משמעותית יותר גבוהה לרכב היוקרה. נוסיף לכך את העובדה שלא מעט רכבי יוקרה נחשבים לא אמינים במיוחד, ובמיוחד דווקא כל מיני דברים קטנים, מרגיזים ויקרים, כך שכנראה - ואין בידי נתונים סטטיסטיים כדי לתמוך בתחושה הזו - השיקול הכלכלי הטהור הוא לרכוש רכב יותר בסיסי אבל חדיש.

העניין הוא שיש לא מעט אנשים שבשבילם רכב הוא לא רק כלי תעבורה, אלא אמור לספק להם משהו מעבר לזה. מחזיר אותי בערך 25 שנה לאחור - אז, כבעל משפחה (2 ילדים צעירים) די "קפצתי מעל הפופיק" וקניתי יונדאי אקסנט, דגם שהיה חדש לגמרי בארץ. קולגה שלי, שהיה רווק, קנה BMW בת 5 (דגם יחסית בסיסי, איני זוכר את הפרטים) והתהדר במערכת השמע עם אפשרות להחליף 5 דיסקים בשליטה מהפאנל. חודש אחרי זה הוא נסע מחיפה לת"א וחזר באוטובוס, ה-BMW המפוארת נשארה במוסך שבועיים אחרי שנקרעה רצועת התזמון שלה (וכנראה גם הארנק של בעליה). כקוריוז, אותו BMW "חי" לפחות 20 שנים נוספות (עבר עוד כמה ידיים), אבל אין לי מושג באיזה מחיר.

לכן, התשובה היא שאין לשאלתך תשובה אבסולוטית. אנשים שונים יבחרו בדגמים שונים בגלל קריטריונים וסדרי עדיפות שונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אופציה 1.

הייתי מבין התלבטות של אדם שיש לו 130K ומתלבט בין משפתית חדשה לבין יוקרה בן 3-5. אבל בטווח המחירים שאתה מציג - רק אופציה 1.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראש אומר 1 הלב רוצה 2.

רוב הישראלים בוחרים ב-1, השאר קונים אלפא :)

אם אתה לא יכול לממן תיקון תקלות ברכב יוקרה לך על האופציה הבטוחה יותר.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יוקרה זה רק לבעלי כיסים עמוקים, במיוחד כאשר הרכב אינו חדש.

הבעלים הראשון שרכש את הרכב מהסוכנות נהנה מאחריות יצרן, שברכבי יוקרה אומרת שכל דבר שהתקלקל הוחלף מהר ובלי לשאול שאלות. ברגע שהרכב יצא מאחריות מתחילה החגיגה וכל תיקון יכול לעלות סכומי עתק.

זכור שחלקי חילוף חדשים נגזרים ממחיר רכב חדש - כלומר הון תועפות, וחלקים מפירוק קשה למצוא כי רכב יוקרתי הוא בדרך כלל לא נפוץ.

בקיצור - שומר כיסו ירחק.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבילי התשובה היא 2.

רכב מקטגוריה 1 לא נותן לי קמצוץ ממה שאני רוצה מרכב.

יחד עם זאת, אני לא ממליץ לאחרים לעשות כן, בטח שלא אם "פלוני בעל המשפחה" אינו יודע לתקן בעצמו רכבים, לקרוא ולהבין ספרות טכנית ומקצועית, אינו בעל כלים / מקום וזמן לעבוד על הרכב, אין לו קשרים בענף הרכב ומקורות לאספקת חלפים.

מצד שני, גם מי שקונה רכב עממי צעיר ואינו בעל הידע הזה, גם מוציא המון כסף על השירות אצל בעלי מקצוע וירידת ערך.

במאמר מוסגר, אם אתה מדבר על רכבים בני 7-9 ב50000 ש"ח, אלה לא רכבי יוקרה אלא מקסימום דגם כניסה של מותג פרמיום.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות הגדולות ברכבי יוקרה ישנים הם עלויות חלפים יקרים מאד. רק חלפים חשמלים למינהם שיש בשפע עולים הון תועפות. ואני בכלל לא רוצה לחשוב על עלות החלפת תיבת הילוכים אוטומטית (הידניות די נעלמות וקיימות בעיקר ברכבי ספורט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד אינדווידואלי.

אני למשל מעדיף רכב יותר ישן אבל יותר "מעניין".

נניח ויש לי תקציב של 100,000 ש"ח, אני אעדיף לקנות רכב מעניין יותא ב85,000 ש"ח ולהשאיר בצד כסף להפתעות מאשר לקנות רכב חדש יותר ו"משעמם" ב100,000 ש"ח, אבל ככה אני. כמובן שצריך לקחת בחשבון את כלל ההוצאות הנלוות הקבועות במשך כל שנה - רישוי, ביטוח, טיפולים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...