Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו b3 סדאן 2010 למשפחה צעירה

Yoni Zadik
שימו לב! השרשור הזה בן 1786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם.

אנחנו נשואים פלוס תינוקת, עם עוד אחד בדרך בעז''ה!

אין לנו רכב כרגע, ורוצים לקנות בקרוב את הרכב הראשון שלנו.

צרכים:

רכב אמין

תחזוקה זולה

נוח למשפחה

רכב שנוכל להישאר איתו עד לגריטה :wink:

לא איכפת מביצועים, העיקר שיביא מנקודה A ל B בצורה נוחה.

מה אומרים על סובארו b3 2010 מנוע 1.5?

קראתי עליה המון ביקורות.

הרוב אומרים שהיא אמינה - שזה טוב מאוד

הרוב אומרים שהיא נוחה ומתאימה למשפחה - שזה מעולה

אבל כולם מתלוננים על צריכת דלק מוגזמת - שזאת בעיה!

אני יודע שיש ניסאן טידה, טויוטה קורולה ועוד רכבים מאותה קטגוריה שאמינים לא פחות וצורכים פחות דלק, אבל יש 2 נקודות שבגללן אני בכל זאת נוטה ל b3:

1) בשנתיים הקרובות רוב הנסיעות לנו הן עירוניות, גג 10-15 ק''מ ביום (7K בשנה כולל טיולים?), ככה שהדלק הנוסף שאני משלם "מתקזז" עם האמינות של הb3 ועם העובדה שהתצלחתי להשיג סובארו b3ו 2010 במחיר של קורולה 2008.

2) הצלחתי להשיג מציאה, סובארו 2010 b3, מנוע 1.5, יד 1 (מנוסע יחיד פרטי), 118 אלף ק''מ - כל זה ב16 אלף שקל, הרבה מתחת למחירון והרבה מתחת למחיר שמבקשים ביד 2 לרכבים דומים!!

ללכת על זה?

האם המחשבה שלי נכונה, או שבכל זאת כדאי לקנות רכב אחר?

אשמח לתגובות/הערות/המלצות

תודה!

עריכה אחרונה על ידי Yoni Zadik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות סובארו כזאת לצרכים ולדרישות שלכם ואפשר גם מיצובישי לנסר . שני הרכבים נמכרים בערך באותו המחיר לשנתון. מה שתמצאו במצב שמור יותר, אפשר לקנות.

גם קיה פורטה בתמונה.

כל אלה רכבים משפחתיים פשוטים ( ללא טורבו או גירים חדשניים ), מה שנותן אמינות בסיסית גבוה, אבל ביצועים ירודים וצריכת דלק יותר גבוהה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם צריכת דלק זה נתון קריטי בשבילך אז תשמור מרחק מהסובארו, היא חלשה מאוד וצורכת המון דלק..

נסיעה עם רכב מלא ומזגן הרכב לא יזוז וישתה אותך.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה כזאת צריכת הדלק היא באמת לא משהו שישנה יותר מדי, אף רכב לא יהיה חסכוני, והפער יסתכם בסכומים קטנים מאוד.

סובארו B3 באמת נותנת תמורה טובה למחיר בתור משפחתית משומשת, וגם הלאנסר והפורטה שהוזכרו פה. יש לי חברים עם תינוקת שגם מחפשים רכב משפחתי זול והמלצתי להם על פורד פוקוס דור שני מ-2008 עד 2011 ויש לא מעט מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מרכב סדאן של הB3 - לדעתי עם שני ילדים היא תהיה קצת צפופה.

מיצובישי לנסר, קיה פורטה, טויוטה קורולה יהיו עדיפות במובן הזה על הB3 - כמובן הקורולה יקרה יותר אבל בשנתון 2010 היא גם תהיה הרבה - הרבה יותר מרווחת מהB3 וגם מהלנסר.

יתרונות תחזוקה של הקורולה והלנסר על פני הB3

לB3 בשנתון הזה אמורה להיות רצועת טיימינג בעוד שלמיצובישי ולטויוטה תהיה שרשרת - לא צריך כל מספר שנים להחליף שרשרת בניגוד לרצועה ומדובר כאן בהוצעה של כמה אלפים שנכסכת ממך (אלא אם כן יש תקלת שרשרת אבל פחות סביר).

לB3 יש מנוע בוקסר - וזה אומר שני מכסי שסתומים, החלפת פלאגים קשה יותר ומשני צידי המנוע.

כל השאר - אותו דבר פחות או יותר.

הלנסר 1.5 - היתה אצלנו במשך כמה שנים טובות - לא נוחה באותה המידה שהקורולה תהיה ובטח לא באותה המידה שהסובארו תהיה. היא פחות מבודדת נגד רעשים והמנוע שלה חלש מאוד. לקורולה יש סחיבה מספקת - הסובארו - לא מצפה ממנה להיות יותר חזקה מהלנסר אבל היא תפצה על זה בנוחות שלה בניגוד ללנסר.

ללנסר תהיה צריכת דלק סבירה - 1:12.5 היה הממוצע שאנחנו ראינו ממנה והקורולה תהיה לא רחוקה משם.

בלנסר יש אפשרות לבטל כרית אוויר במושב קדמי - תבדוק לגבי הסובארו ולגבי הקורולה.

שלושת הרכבים פשוטים מאוד לתחזוקה - הסובארו קצת יותר קשה ויקרה בגלל מה שציינתי קודם.

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מרכב סדאן של הB3 - לדעתי עם שני ילדים היא תהיה קצת צפופה.

מיצובישי לנסר, קיה פורטה, טויוטה קורולה יהיו עדיפות במובן הזה על הB3 - כמובן הקורולה יקרה יותר אבל בשנתון 2010 היא גם תהיה הרבה - הרבה יותר מרווחת מהB3 וגם מהלנסר.

יתרונות תחזוקה של הקורולה והלנסר על פני הB3

לB3 בשנתון הזה אמורה להיות רצועת טיימינג בעוד שלמיצובישי ולטויוטה תהיה שרשרת - לא צריך כל מספר שנים להחליף שרשרת בניגוד לרצועה ומדובר כאן בהוצעה של כמה אלפים שנכסכת ממך (אלא אם כן יש תקלת שרשרת אבל פחות סביר).

לB3 יש מנוע בוקסר - וזה אומר שני מכסי שסתומים, החלפת פלאגים קשה יותר ומשני צידי המנוע.

כל השאר - אותו דבר פחות או יותר.

הלנסר 1.5 - היתה אצלנו במשך כמה שנים טובות - לא נוחה באותה המידה שהקורולה תהיה ובטח לא באותה המידה שהסובארו תהיה. היא פחות מבודדת נגד רעשים והמנוע שלה חלש מאוד. לקורולה יש סחיבה מספקת - הסובארו - לא מצפה ממנה להיות יותר חזקה מהלנסר אבל היא תפצה על זה בנוחות שלה בניגוד ללנסר.

ללנסר תהיה צריכת דלק סבירה - 1:12.5 היה הממוצע שאנחנו ראינו ממנה והקורולה תהיה לא רחוקה משם.

בלנסר יש אפשרות לבטל כרית אוויר במושב קדמי - תבדוק לגבי הסובארו ולגבי הקורולה.

שלושת הרכבים פשוטים מאוד לתחזוקה - הסובארו קצת יותר קשה ויקרה בגלל מה שציינתי קודם.

על פניו באמת כדאי לי לחפש מיצובישי לאנסר או טויוטה קורולה.

אבל בגלל שמצאתי דיל על הסובארו, זה מסבך את העניינים?

ב 16 אלף שקל, נכון להיום, אני מקבל קורולה שנת 2008 באזור ה180K קילומטר.

בעוד שבאותו הסכום אני מקבל b3, שנת 2010, יד 1, עם כ120K קילומטר.

עדיין חושב שכדאי לי קורולה? לא רוצה להוציא יותר מ15-16 אלף על רכב.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שקורולה רובוטית עדיפה ( וב 2008 היא רובוטית חד מצמדית ). רק צריכת דלק תהיה יותר טובה. הנהיגה בקורולה כזאת לא חלקה.

בהחלט אפשר להסתדר בסובארו עם שני ילדים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם.

אנחנו נשואים פלוס תינוקת, עם עוד אחד בדרך בעז''ה!

אין לנו רכב כרגע, ורוצים לקנות בקרוב את הרכב הראשון שלנו.

צרכים:

רכב אמין

תחזוקה זולה

נוח למשפחה

רכב שנוכל להישאר איתו עד לגריטה :wink:

לא איכפת מביצועים, העיקר שיביא מנקודה A ל B בצורה נוחה.

מה אומרים על סובארו b3 2010 מנוע 1.5?

קראתי עליה המון ביקורות.

הרוב אומרים שהיא אמינה - שזה טוב מאוד

הרוב אומרים שהיא נוחה ומתאימה למשפחה - שזה מעולה

אבל כולם מתלוננים על צריכת דלק מוגזמת - שזאת בעיה!

אני יודע שיש ניסאן טידה, טויוטה קורולה ועוד רכבים מאותה קטגוריה שאמינים לא פחות וצורכים פחות דלק, אבל יש 2 נקודות שבגללן אני בכל זאת נוטה ל b3:

1) בשנתיים הקרובות רוב הנסיעות לנו הן עירוניות, גג 10-15 ק''מ ביום (7K בשנה כולל טיולים?), ככה שהדלק הנוסף שאני משלם "מתקזז" עם האמינות של הb3 ועם העובדה שהתצלחתי להשיג סובארו b3ו 2010 במחיר של קורולה 2008.

2) הצלחתי להשיג מציאה, סובארו 2010 b3, מנוע 1.5, יד 1 (מנוסע יחיד פרטי), 118 אלף ק''מ - כל זה ב16 אלף שקל, הרבה מתחת למחירון והרבה מתחת למחיר שמבקשים ביד 2 לרכבים דומים!!

ללכת על זה?

האם המחשבה שלי נכונה, או שבכל זאת כדאי לקנות רכב אחר?

אשמח לתגובות/הערות/המלצות

תודה!

היי

ברשותי לנסר 2008 מנוע 1800 ולאחי יש את הסובארו הנ"ל

מנהיגה בשתיהן - המיצובישי מגיבה טוב יותר , מרווחת יותר ובעלת תא מטען גדול יותר

צריכת הדלק רעה בשתיהן , עם עדיפות קלה לסובארו.

הסובארו זולה יותר לרכישה , אמינות גבוהה כמו המיצובישי ובעלת ישיבה נמוכה יותר על הכביש למי שאוהב.

המלצתי לזוג עם ילד ועוד אחד בדרך זה לחפש רכב שתא המטען יהיה גדול ונוח ככל הניתן , הסובארו לחלוטין לא תספק לך את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסובארו לא דיל רע ולא, קורולה רובוטית זה לא משהו שאמליץ עליו לאחר שהיתה לנו כזו במשך שלוש שנים במשפחה.

אבל היא תהיה ה-ר-ב-ה יותר מרווחת מהסובארו.

הB3 היא מכונית קומפקטית - יותר קומפקטית מאימפרזה. למען האמת הייתי משווה אותה ליונדאי אקסנט או קיה ריו לצורך העניין.

בשביל טיולון עם עגלת תינוק עליה אני חושב שיהיה לך קצת קשה להסתדר איתה אבל רחוק מלהיות בלתי אפשרי.

מראש הייתי מעדיף לחפש דיל טוב אחר על רכב עם תא מטען ומושב אחוריים יותר מתאימים למשפחה עם ילד ותינוק.

כל זה נכון במידה ומדובר בB3 סדאן - על ה5 דלתות, תיקח את הסובארו ותהנה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו רכב אמין מאוד וזול לתחזוקה. רצועת טיימינג שהוזכרה. מחליפים כל 6 שנים. אומנם עלות יחסית גבוהה כ2500 שקלים בשל המותחנים שגם צריך להחליף. אבל זה פעם ב6 שנים. יש עוד תופעות. חיישן חמצן החלפה ב 100K וצפונה, עלות של 1000 שקלים . רכב מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו שאני קורא שוב את מה שרשמת פות"ש הייתי מציע לך מונדאו 2.3 שנת 2010 ככה, תקבל הרבה יותר רכב, מקום ומרווח - אמינות מצויינת ושלפחות נוסע כמו שצריך ולא תצטרך להצטופף עם כסאות בטיחות ועגלות בבגאז בסובארו הקטנה הזו.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש עכשיו נפרדתי מB3 לטובת אחותה הגדולה. (היא הייתה אצלי כרכב מעבר לשנה) .

לי יש שלושה ילדים וזה היה סיוט מבחינת מקום. הרכב צפוף מאוד. ילד אחד או שתיים יכנסו בכיף. שים לב שתא המטען קטן יחסית (לצורך העניין הרבה יותר קטן מקורולה).

מה טוב בו- הרכב אמין ופשוט כך שאין הרבה מה להתקלקל. והנסיעה נוחה ונעימה ובנסועה כמו שלך הדבר האחרון שאמור לעניין אותך זו צריכת דלק. והכי חשוב במחיר מגוחך ניתן למצוא רכבים במצב שפוי. קורולה במחיר כזה בד"כ תהיה במצב לא משהו.

תבדוק שהחימום ברכב עובד!!! תקלה די נפוצה עם עלות לא קטנה יחסית לשווי הרכב. חיישן חמצן גם בק"מ הזה בד"כ שובק חיים אצלי זה גרם לצריכת דלק פסיכית (גם כך גם שהכל תקין היא גרועה). טיימינג תבדוק שבוצע ובכללית ממליץ על רכב עם היסטוריית טיפולים ממסוך מסודר.

לגבי המחיר אין להם שוק. והן נמכרות בזול (לצורך העניין מכרתי עם ק"מ זהה 2009 ב10.500 אבל צריכה טיפול וטסט עוד שבועיים- טופלה במורשה- ליסינג)

לא הייתי קונה אחת שצריכה יישור קו גדול /ללא היסטוריית טיפולים. אם אתה מתכוון להחזיק אותו כמה שנים תחפש אחת במצב ממש טוב גם אם היא תעלה מעט יותר.

תהנה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...