Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכרתי לסוחר, והוא אמר דברים על הרכב והייתי שמח לדעת אם הוא שיקר או אמר את האמת

ארתור 1985
שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכרתי את הסוזוקי אלטו הידנית 2011 שלי לסוחר אחרי שלא הצלחתי למכור אותה בפרטי ונמאס לי לגרור את זה.

הסוחר כמובן ניסה להוריד את המחיר בכל שיטה שהייתה לו בארסנל והיו כמה דברים שנשמעו לי מפוקפקים או לא חשובים במיוחד.

בנוסף בבדיקה הממוחשבת אמרו דברים שלא ידעתי אם הם חשובים או לא והייתי שמח אם תוכלו להאיר את עיני כדי שאוכל להחכים במכוניות הבאות. אשמח אם תענו רק על אחת מהשאלות כי זה באמת ארוך.

1. קניתי את הרכב חדש מהחנות. הרכב לא עבר שום תאונות. הסוחר מסתכל בתא המטען, ורואה שיש שם מריחה של סיליקון אומר לי "הרכב עבר תאונה כנראה בדרך לארץ ואם יש נזק של פחות מ3% ירידת ערך אז לא מדווחים ללקוח הקונה שהרכב אכן עבר תאונה כזאת" - האם זה נכון? האם אם יש מריחת סיליקון כזאת זה אומר בוודאות שהייתה תאונה? האם נכון שלא מדווחים ללקוח על דבר כזה?

2. היכן שהפגוש האחורי נפגש עם הפנסים היה מן קילוף צבע כזה (מעל הפלסטיק של הפגוש). הקילוף הזה היה שם מהיום הראשון ולא התרגשתי כי ידעתי שזה פלסטיק וחשבתי שזה סתם פגם ייצור צביעה של הפגוש. הוא טען שזה עוד הוכחה שהייתה תאונה מאחורה וצבעו את הפגוש שם ובגלל זה זה התקלף. בבדיקה הממוחשבת אגב בדקו האם הרכב נצבע עם מד עובי צבע ואמרו שהרכב לא נצבע. האם הוא חרטט אותי?

3. הרכב בן 8 145000 קמ, וזה 3 צילינדרים והמנוע רועד. המנוע רעד מהיום הראשון. הוא טוען שצריך להחליף תושבות מנוע כי הוא רועד יותר משצריך. הוא הראש לי שאיפה שתושבת המנוע מתחברת למנוע זה רועד. ברור שלא ראיתם את הרעידות אבל האם הטיעון שלו שאם התושבת הייתה בסדר לא היו רועים רעידות בתושבת היא סבירה נוכח גיל הרכב והקמ שלו? האם באמת צריך להחליף תושבת? האם חרטט?

4. הפנסים שלי צריכים לעבור ליטוש. הוא טען שמעבר לזה שזה לא עובר טסט (את זה אני יודע) שמשטרה יכולה לתת על זה דוח. האם זה נכון?

5. בבדיקה הממוחשבת כתבו שבולמי הזעזועים הקדמיים והאחוריים "חלשים". בדיבור בעפ אמרו לי שהם לא נוזלים וזה עובר טסט אבל יש בלאי. האם במצב כזה צריך להחליף אותם? או שמחכים שינזלו? איך יש למכון הבדיקה יכולת לדעת באמת שהם חלשים? איך בודקים דבר כזה? מתי נכון להחליף בולמי זעזועים?

6. הסוחר אמר לי שהתקינו לי את הקלאצ' החדש לא טוב. כי כשהוא לוחץ על הדוושה עד הסוף ומחליף הילוך ההילוך לא נכנס חלק. האם זה קשור? מוזר שבאף טיפול במוסך מאז החלפת הקלאצ' זה לא נאמר לי.

תודה לכל העונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי סעיפים 1+2, היבואן לא מחוייב להודיע ללקוח על תיקון פח/צבע עד % מסויים - 3.5% וגם לא מחוייב לפצות את הלקוח.ראה כאן דיון דומה על רכב שונה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?435296-%D7%A4%D7%92%D7%9E%D7%99-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A7/page2

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בספייס סטאר יש את ה״סיליקון״ בתא מטען, ככה הרכב מגיע מהמפעל.

לדעתי גם בסוזוקי זה אותו דבר במיוחד אם אתה היד הראשונה ויודע מה עבר על הרכב, בנוסף ציינו שלא היו תיקוני צבע.

לדעתי יש פה סוחר שמנסה להוריד מחיר סתם.

לגבי תושבות מנוע ובולמים אפשר להגיע למוסך ולראות אם באמת יש צורך בהחלפה.

לגבי הפנסים, אפשר לעשות ליטוש פנסים וזהו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר הרכב עשה מה שסוחר רכב עושה: הפריז מאוד בחשיבות של דברים שנמצאו ברכב וגם כמובן בחלק מהנקודות חירטט ממש.

הסיפור עם התאונה זה קשקוש, כל חודש מישהו מעלה פה תמונה של תא המטען ברכב שלו ומבקש לדעת עם מריחת הסיליקון או ההלחמה הגסה הם סימן לתאונה - התשובה היא לא, ככה זה מגיע מהיצרן. רוב היצרנים לא משקיעים בגימור של השלדה באזור תא המטען מטעמי חסכון.

אין לי ספק שסוחר רכב ראה כבר רכב או שניים בחייו ולכן אין מנוס מלהסיר שלפחות בחלק מהנקודות שהעלת הוא חירטט גם חירטט.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.זה חומר איטום מהמעפעל שקיים בכל רכב.

2. אי אפשר לדעת בלי לראות.

3. אחרי כזה ק"מ יש יש בלאי בתושבות (אם הן עדיין לא הוחלפו) וסביר מאוד שהמנוע רועד יותר ממה שרעד כשהיה חדש. מכיוון שזה מתפתח בהדרגה, אתה לא שם לב לזה. כל עוד אין קרעים בתושבות ומצב הרעידות נסבל, אפשר לא להחליף.

4 כן אבל לרוב משטרה לא מתעסקת עם דברים כאלה, אולי רק אם הפנסים דהויים לחלוטין ולא מארים בכלל.

5. גם פה, לאחר כזה קילומטרז' יש בלאי בבולמי זעזועים ולא יזיק להחליף אותם.

טסט הם עובדים כל עוד הם יבשים, בטסט לא נבדקת יעלות הבולמים.

6. אם אחרי החלפת קלאץ' לא שמת לב לשינוי לעומת המצב לפני, כנראה שזה תקין.

לגבי התושבות והבולמים, להבא תסביר לקונה שזה אוטו משומש. בגלל זה הוא עולה 30% או 20% ממה שעולה אוטו חדש ולכן החלקים האלו סביר שיהיו עם בלאי ולא כמו חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היתה סוזוקי אלטו והיא רעדה עוד כשהיו הניילונים עליה. בגלל זה נשבעתי שלא קונה יותר רכב עם שלושה צילינדרים.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

לא שזה שייך לשרשור, אבל בגלל שכבר קיבלתי מספיק תגובות פה מכולם ובגלל שאני מאד אהבתי את האלטו שהייתה מאד חסכונית, אמינה, ונהניתי ממנה מאד אני רק אגיד שהרעידות האלה ממש לא שיקול בעיני. מרגישים אותן רק בעמידה, וזה ממש בקטנה, לדעתי זה לא סיבה לא לקנות רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי לא היתה חסכונית בכלל, כנראה בגלל שהיתה אוטומטית. הרעידות בעמידה הפריעו לי לראות במראה. שמים קצת גז והמראה מתייצבת.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מכרת את הרכב לסוחר או שעוד לא, ואתה מתייעץ לגבי הניסיון שלו להוריד לך מכנסיים בטענות מופרכות בחלקן?

אם מכרת, מה הטעם לדון בזה?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מכרת את הרכב לסוחר או שעוד לא, ואתה מתייעץ לגבי הניסיון שלו להוריד לך מכנסיים בטענות מופרכות בחלקן?

אם מכרת, מה הטעם לדון בזה?

מכרתי. הטעם מבחינתי הוא ללמוד. גם איך להסתכל על מכוניות שאני קונה בעתיד, גם לדעת מתי מחרטטים אותי, וגם לידע כללי כי זה מעניין אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרעידות, תמיד ברכב עם גיר אוטומטי הן מורגשות יותר כי הגיר מעמיס על המנוע בזמן עמודה עם הילוך משולב.

רמת הרעידות בידני היא כמו בניוטרל באוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הגדולה פה אם אתה רוצה ללמוד ( ולא חלילה שמישהו ילעג לך על תמימות וחוסר ניסיון) היא כמה היה המחירון ובכמה מכרת לסוחר ?

בעסקת טרייד אין, המגרש לוקח את הרכב ב 15% פחות ממחירון ובד"כ במכירה ללא טרייד השחיטה גדולה יותר גם במגרשים של הי

חברות הגדולות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הגדולה פה אם אתה רוצה ללמוד ( ולא חלילה שמישהו ילעג לך על תמימות וחוסר ניסיון) היא כמה היה המחירון ובכמה מכרת לסוחר ?

בעסקת טרייד אין, המגרש לוקח את הרכב ב 15% פחות ממחירון ובד"כ במכירה ללא טרייד השחיטה גדולה יותר גם במגרשים של הי

חברות הגדולות.

אין לי שום בעיה שילעגו לי. ושיהיה ברור שאני לא חושב שמכרתי במחיר טוב (או אפילו סביר) אלא שפשוט נגמרה לי הסבלנות ורציתי להפתר מהרכב.

המחירון הוא 18300

אחרי כל התיקונים שצריך לעשות לרכב (מצבר, צמיגים, ליטוש פנסים, במפר אחורי עם שבר קל, קלאצ' מרעיש כנראה מיסב לחץ, בולמי זעזועים חלשים קדמיים ואחוריים, גומיות ציוריות דורשות החלפה, רצועת אלטרנטור דורשת החלפה, אולי שכחתי עוד כמה דברים) זה הגיע ל10000 עם לקוח פוטנציאלי שבסוף לא לקח את האוטו כנראה כי נבהל מרשימת התיקונים.

הסוחר הוסיף את השטויות (השקריות לפחות בחלקן) שלו של תושבת מנוע וכל מה שכתבתי) ונתן לי 5500.

בטרייד אין בזמנו שסירבתי לו רצו לתת לי 6000.

מה שביאס אותי עם הסוחר המניאק זה שהוא בטלפון אמר לי שיתן לי מינימום 7000 אבל זה כמובן תמימות מצידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שאתה בגישה חיובית ללמוד. אין כבר טעם לבכות על חלב שנשפך.

אני מאמין שגם גולשים אחרים כאן לומדים / ילמדו מזה (כולל אנוכי).

תודה על השיתוף.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שוב:

נניח אלטו חדשה עולה 60000 ש"ח.

אלטו משומשת עם 150 אלף ק"מ 8 שנים על הכביש עולה נגיד מחיר ריאלי 10000 ש"ח.

ההבדל בין 60 אלף ל 10 אלף משקף את הבלומי זעזועים החלשים, רצועות ותושבות בלויות וכל בלאי סביר ברכב שנסע 150 אלף ק"מ.

יש מקום להורדה נוספת במחיר רק במקרים של בלאי לא סביר שדורש תיקון מיידי.

אם מצפים שברכב שעולה 10 אלף ש"ח הכל יהיה תקין במצב חדש, למה שהוא יעלה 10 אלף ולא 60?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...