Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובי מינימלי של דיסקי בלם בהרכבה

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

נתון - דיסק בלם Solid, חדש מגיע בעובי 12 מ"מ. עובי מינימלי מותר 10 מ"מ.

אחרי נניח 100 אלף ק"מ מתבצעת החלפת סט רפידות ראשון. הדיסק נמדד - הוא על 10.5 מ"מ.

מעל המינימום אבל ברור שיירד מתחת למינימום במהלך תקופת העבודה של סט רפידות שני.

מה נכון לעשות?

1. להתקין סט רפידות חדש ולהשתמש בו עד שישיחק כשבחלק מהזמן עובי הדיסק יהיה מתחת למינימום המותר.

2. להתקין סט רפידות חדש וב 50% שחיקה של הרפידות להחליף את הדיסקים והרפידות.

3. להתקין דיסקים ורפידות חדשים.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף.. חצי מילימטר זה גבולי להחלטה כזו.

אגב, הלוואי שמוסכים בארץ יהיה ידע בבדיקת עובי במיקרומטר, יצא לי להביך מוסך מרכזי לא פעם בקשר לשאלה מה עובי הצלחת ולבקש למדוד מולי.

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט הגיוני להחליף גם את הדיסקים. דבר נוסף - למוסכים אין צורך במיקרומטר. הקליברים הדיגיטליים נפוצים וזולים ובמדידה רגילה מראים עד מאיות מילימטר, הרבה יותר מהנחוץ למדידת עובי הדיסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Avz

אתה טועה !! קאליבר לא יכול למדוד אפילו אם יהיה מסוג נס"א

מכיבן שבהיכף יש מדרגה שאותה הוא ימדוד,

ומה שאנו צריכים הוא את העובי של משטח הבלימה.

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Buki, אני הייתי הולך על אופציה מספר 1 ובודק ויזואלית את מצב הדיסק כל טיפול. יש מרווח ביטחון שקבע היצרן למקרים כאלה. אנשים נוסעים עם הבלמים ומגיעים הרי למצבים שהצלחות מתחת למינימום. זה לא סוף העולם והאוטו יבלום רגיל.

ב-PSA לזכרוני הצלחת האחורית, (ברוב המקרים בדגמים האחרונים) כוללת מיסב. עלות הצלחות לא זולה בכלל.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, הייתי הולך על אופציה מס' 1 אבל זה מכיוון שאני יודע שיש לי המודעות והיכולת לעקוב אחרי זה.

אם לדוגמא, אמא שלי הייתה נמצאת במוסך ומתקשרת אליי עם הסיטואציה הזאת ושואלת מה לעשות הייתי אומר לה להחליף דיסקים בלי לחשוב פעמיים.

Avz

לא מדויק. ברוב המוחלט של הקאליברים (אגב, זה קאליפר, ולא קאליבר) יש מגרעת פנימית ואם מודדים כמו שצריך אז הקאליפר "ידלג" על ההיקף החיצוני וימדוד את החלק הפנימי בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר את את הבדיחות שהיינו מספרים בצבא.

לפני טקסים.. היינו עומדים שעות (טוב אולי רק שעתיים) במגרש הטקסים בשמש מסודרים בשלושות.

הבדיחה הייתה הרגילה הייתה ש...

מפקד הבסיס היה אמור להגיע ב 16:00.. ולכן ביקש מהסגן שלו שיוודא שכולם מסודרים כבר ב 15:45.

הסגן כמובן העביר למפקדי המחלקות להיות מסודרים במגרש כבר ב 15:30 כי הוא מגיע לבדוק.

מפקדי המחלקות העבירו לסגנים שלהם .. והם למקפדי הכיתות וכמובן שכל אחד לקח מקדם ביטחון משלו.

כך יצא אחרון החיילים קיבל את הפקודה.. לאכול זריז ולהגיע לפני 13:00 למגרש המסדרים בשלשות.

נכון .. היצרן הגדיר עובי מינימלי לצלחת, אבל זה לא מדע טילים ולא מדע גרעיני ובטוח שזה לא מסה קריטית לביקוע האטום.

שהצלחת הזאת תגיע ל 10 מ"מ או חלילה ל 1 מ"מ פחות מזה.. היא לא תתפוצץ ולא יקרה לה כלום.

צלחת דקה מתחממת מהר יותר , עלולה להתעוות בסיכוי גבוה יותר במגע עם מים, אבל כל אלה לא קורים ב 9.999 מ"מ

אלא פשוט הסיכוי שזה יקרה גדול יותר.

הבעיה העיקרית בצלחות מתחת למינימום היא דווקא ברפידות.

עובי הצלחת + עובי הרפידות = כמה הבוכנה של הקליפר צריכה לצאת.

ועוד נקודה - צלחת דקה מידי פותחת מרווח גדול יותר מהמסגרת של הקליפר ורפידה שחוקה עלולה לברוח,

ואז הקליפר יורד ישירות על הצלחת.

מכונאים אמיתיים - אלו שחורטים צלחות יודעים שמותר לחרוט צלחת עד עובי המינימים.

כלומר צלחת כזאת מותר לחרוט עד 10 מ"מ ולהתקין אותה עם רפידות חדשות.

אבל אצלנו השתרשה תרבות של מוסכים מורשים .. מחליפים רפידות בעובי של 5 מ"מ

ומחליפים צלחות שהמדרגה בקצה כבר בעובי של חצי מ"מ ( ועוד חצי מהצד השני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אגב, זה קאליפר, ולא קאליבר)

תלוי באיזה שפה אתה מדבר.

באנגלית זה אכן caliper.

בעיברית המונח הרישמי הוא קליבר. מלשון קוטר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

לגבי כלי מדידה, בעיברית הוא נקרא מד-זחיח.

מעניין אם "קליבר" זה עיוות של caliper או שהכוונה באמת ל caliber (קדח קנה).

נוטה לחשוב שזה הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Avz

לגבי המדידה, אפשר להשתמש בשני ספייסרים. הכוונה למדוד עובי של שתי חתיכות כלשהן (עדיף משהו מתכתי וקשיח כדי שלא יתעוות בלחץ) מחוברות, ולהצמיד אותן לצלחות הבילום משני הצדדים כך שיבלטו מחוץ למדרגה שנוצרה, ככה ניתן למדוד את עובי הצלחת (צלחת +ספייסרים) ו"לדלג" על המדרגה שנוצרה. המדידה כמובן תהייה פחות מדוייקת כיוון שהיא מורכבת משתי מדידות, ושגיאת המדידה המחושבת גדלה בהתאם אבל גם ככה זה מדוייק כנראה משמעותית מהנדרש. אם המד הזחיח (קליבר) דיגיטלי ניתן לאפס אותו על עובי הספייסרים ואז לבצע מדידה משותפת של הצלחת והספייסר.

אפשר גם להשתמש במשהו כזה:

attachment.php?attachmentid=484719&d=1491073269

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הקאליברים באים עם שפה כזו שאפשר למדוד איתם ולא צריך מיקרו מטר - אני בעצמי בודק ככה ומקבל אותה תוצאה עם מיקרומטר ועם הקאליבר. אפשר גם למדוד את עומק המדרגה ולדעת באותה מידה

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...