Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות כלליות בנוגע לקניית רכב חדש

LDR
שימו לב! השרשור הזה בן 1788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לרכוש בחודשים הקרובים רכב חדש והיו כמה שאלות שהייתי רוצה לשאול כאן:

1) מתי הכי מומלץ לרכוש רכב? תחילת שנה? סוף שנה?

והאם יש השפעה על זמנים מסוימים בשנה שהמחירים זולים יותר; חורף / קיץ?

2) מתי בד"כ מגיעים דגמים חדשים? והאם זה באמת מוריד משמעותית את המחיר של הדגמים הקודמים?

3) כמה אחוזים בערך אפשר להוריד ממחיר הרכב?

(יש טווח מחיר שאנשי המכירות יכולים לנוע בו או במילים אחרות ״לעשות לי טובה״ שמורידים לי במחיר כדי שארגיש מסופק)

4) האם ה״הנחות״ שנותנים בעת רכישה הן באמת הנחות?

לדוגמה באחת ההצעות שקיבלתי היו חיובים על פוינטר MAX, סנסור רוורס+צג מרחק וסגירת חלונות ע"י שלט - ואז מינוס הסכומים האלו (כאילו הורידו לי את הסכום 5ונתנו אותם במתנה). האם אלה דברים שמגיעים בכל מקרה עם הרכב והם רק נותנים לי הרגשה שהם ״בחינם״?

5) איזה תוספות קיבלתם חינם כשקניתם רכב חדש? ואיזה תוספות בד"כ החברות מוכנות לתת?

אשמח לשמוע עוד המלצות, טיפים או אסטרטגיות מיקוח להורדה במחיר במיוחד מכאלה שקנו רכב חדש לאחרונה או שהיו אנשי מכירות רכב בעבר ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין לרכוש בחודשים הקרובים רכב חדש והיו כמה שאלות שהייתי רוצה לשאול כאן:

1) מתי הכי מומלץ לרכוש רכב? תחילת שנה? סוף שנה?

והאם יש השפעה על זמנים מסוימים בשנה שהמחירים זולים יותר; חורף / קיץ?

מסורתית - תחילת שנה. אבל מאז הרפורמה ברשיונות רכב, זה באמת לא כל כך משמעותי.

2) מתי בד"כ מגיעים דגמים חדשים? והאם זה באמת מוריד משמעותית את המחיר של הדגמים הקודמים?

אורך חיים של דגם יכול לנוע בין 3-5 שנים, כאשר יתכנו באמצע שינויים שאינם החלפת דגם (מתיחת פנים). לדעתי עדיף לרכוש רכב באמצע חיי הדגם:

א. מצטבר מספיק מידע על אמינות הדגם.

ב. לעתים המחיר מתמתן

ג. יש מקרים בהם מבוצעים שינויים קלים כשנה לאחר יציאת הדגם החדש. לדוגמה: מאזדה 6 האחורנה החולפה המולטימדיה כשנה לאחר יציאת הדגם. בחלק מדגמי סוזוקי התחילו להביא אבזור בטיחות שנתיים לאחר שיצאו וכו'

3) כמה אחוזים בערך אפשר להוריד ממחיר הרכב?

תלוי ביבואן - בדרך כלל (ויש המון יותאי דופן) יש סיכוי גדול יותר להנחה מהמחירון ביצרנים אירופאים מאשר יפנים.

בכל מקרה - תמיד תבקש, אם לא הנחה, לפחות שיתנו לך הטבות בצורת אבזור, טיפול ראשון חינם וכו'

(יש טווח מחיר שאנשי המכירות יכולים לנוע בו או במילים אחרות ״לעשות לי טובה״ שמורידים לי במחיר כדי שארגיש מסופק)

4) האם ה״הנחות״ שנותנים בעת רכישה הן באמת הנחות?

לדוגמה באחת ההצעות שקיבלתי היו חיובים על פוינטר MAX, סנסור רוורס+צג מרחק וסגירת חלונות ע"י שלט - ואז מינוס הסכומים האלו (כאילו הורידו לי את הסכום 5ונתנו אותם במתנה). האם אלה דברים שמגיעים בכל מקרה עם הרכב והם רק נותנים לי הרגשה שהם ״בחינם״?

5) איזה תוספות קיבלתם חינם כשקניתם רכב חדש? ואיזה תוספות בד"כ החברות מוכנות לתת?

אשמח לשמוע עוד המלצות, טיפים או אסטרטגיות מיקוח להורדה במחיר במיוחד מכאלה שקנו רכב חדש לאחרונה או שהיו אנשי מכירות רכב בעבר ;)

תגובות באדום

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) לפני סוף שנה יש מבצעים, לקנות סוף שנה עם רשיון לשנה הבאה.

3) מספרים שאני מכיר: רכבים עד 135 אלף שקל - 5 אלף שקל, מעל 150 אלף שקל - 10 אלף שקל, מעל 200 אלף שקל 15+ אלף שקל.

4) שום דבר לא מגיע עם הרכב, חוץ ממוביליי.

שים לב שלדוגמא צ'פמיון נותנים איתוראן ב"חינם", אבל הם מחברים אותך לשירות מעקב בזמן אמת כדי במקרה של תאונה למשוך אותך למוסכים שלהם.

5) איתוראן, חיישני רוורס + הנחה 12 אלף שקל על רכב שמחירו 157 אלף שקל.

תלוי ברכב שאתה רוצה לקנות, אם מדובר ברכב יקר, שווה להתמקח ולמשוך זמן, עד שיסכימו לתת את ההנחה הרצויה.

ברכבים פשוטים כמעט ואין מקום למיקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחות יש בימי מכירות (אחת לרבעון) בד"כ על דגם ישן/ללא ביקוש רגע לפני שיוצאת מתיחת פנים/דור חדש.

לדוגמא בקרוב יצא קיה נירו מתיחת פנים - אז צפה להנחות בגזרה הזאת על הישן.

לדוגמא טויטה קורולה הייבריד החדש שרק הגיע, שעל הנייר יש בו הכל להיות להיט המכירות הישראלי הקלאסי - בסוף שנה יש את ימי המכירות המסורתיים של טויטה - 0 סיכוי להנחות בדגם הזה. כנס היום לאולם טויטה ממוצע בימי שישי ותבין לבד שאין ליבואן שום סיבה לתת שקל 1 הנחה עליו.

הנחות טובות יש למועדונים דוגמת "חבר".

על מה עוד נהוג להתמקח: 2 טיפולים ראשונים חינם, טסט ראשון חינם, תוספות אבזור קוסמטיים כמו ספוילר או רשת לתא מטען, איתוראן, חיישני ומצלמת רוורס ומרימי שמשמות (נראה לי כבר מגיע בדיפולט ברכבים החדשים).

נהוג לומר שאורך חיי דגם הוא 5-6 שנים עם מתיחת פנים אחת באמצע ובשנים שאין מתיחת פנים מדובר על שינויים קוסמטיים ותיקון תקלות ייצור ידועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספות אבזור קוסמטיים כמו ספוילר או רשת לתא מטען, איתוראן, חיישני ומצלמת רוורס ומרימי שמשמות (נראה לי כבר מגיע בדיפולט ברכבים החדשים).

אם זה לא משהו שבא מהיצרן, עדיף להתעקש לקבל את הרכב בלי כל זה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...