Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סט כלים לעזרה בדרכים, המלצות?

Tiida
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה הצטרפתי כמתנדב בארגון 'ידידים' הנותן סיוע ללא תשלום לרכבים הצריכים עזרה מיידית, מהחלפת גלגל, הנעת רכב, ועד פתיחת דלת נעולה ועוד

לארגון אין תקציב לתת למתנדבים כלים ייעודיים וכל מתנדב רוכש מכספו כלים כפי הרצון והיכולת שלו

הכלים העיקריים בדרך כלל הם - כבלים / בוסטר הנעה, קומפרסור, מפתח ברגים (עם ראשים שונים), ג'ק הרמה, ערכה לפתיחת דלתות ועוד (מיכל דלק נייד, כלי שאיבת דלק שגוי, כבלי גרירה ועוד)

ראיתי סט חשמלי מענין באלי אקספרס שיש בו ג'ק, קומפרסור ומפתח ברגים, בעלות של כ200$

https://www.aliexpress.com/item/fast-shipping-3-functions-electric-hydraulic-jack-impact-wrench-and-air-compressor-with-big-LED/32756379817.html?spm=2114.search0104.3.1.3928df85TeUlWp&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536,searchweb201603_53,ppcSwitch_0&algo_expid=98e4b44d-0a9c-42b5-b9e1-461524d833db-0&algo_pvid=98e4b44d-0a9c-42b5-b9e1-461524d833db

מישהו מכיר את הסט הזה ויכול לחוות עליו דעה?

מישהו מכיר סט אחר איכותי שיכול לתת פתרונות דומים בצורה נוחה ובגודל קומפקטי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כל הכבוד על היוזמה..

הסט הזה לא שווה כלום מנסיון

בתור אחד שמתנדב הרבה שנים בארגון "ידידים" היום נותנים חלק מהציוד בחינם כמו ערכת פריצה, אפוד זוהר איכותי, מפתח מעליות כולל הדרכה ועוד

כל שאר הציוד מסובסד מאד! בערך חצי עד רבע ממחיר השוק

פנה למנהל האזור שלך וקבל את רשימת הציוד המעודכנת ובצע הזמנה ותצא עם ציוד איכותי ועדיין יותר זול מאלי אקספרס

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את רשימת הציוד המעודכנת, בציוד היקר לא מדובר בהנחות של חצי ויותר ממחיר השוק אלא יחסית מינוריות (ויפות לכשעצמן)

עדיין באלי אקספרס זול יותר, אלא שיש לבדוק את האיכות

את המוצר הנ"ל הכרתי דרך מתנדב שיש לו את הציוד הזה והוא מכיר נוספים שקנו והם מרוצים, לי זה עדיין נראה קצת 'פלסטיקי' מידי ולכן אני שואל

מה גם שמדובר בסט יחסית קומפקטי וזה חשוב לי כי אין לי מקום מיותר בתא המטען.

כשאתה כותב: 'הסט הזה לא שווה כלום מנסיון' -אתה מדבר מסיון אישי שלך? תוכל להרחיב?

עריכה אחרונה על ידי Tiida
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ,

קודם כל, כל הכבוד, אחד המיזמים היפים .

לעניין הציוד קטונתי אבל אגיד את האגורה שלי בכל זאת , אולי ימצא חן משהו.

במחשבה שלי הציוד החשוב הוא זה שתוכל לעזור ולדעת להשתמש בצד הדרך ולכן :

בוסטר הנעה - אמרת

מיכל דלק - כנ"ל רק אוסיף שיהיה תקני ומאובטח ברכב

פנס טוב ונוח ( פנס ראש זה אחלה )

כלים לפי נושא :

לפנצ'ר -

מגביה לג'ק ( נראה כמו צילינדר שמתיישב על הג'ק ונותן להרים יותר גבוה , לחילופין ג'ק מתנפח

ידית כח לפתיחה של גוז'ונים סרבנים

ספרי פנצ'ר

קומפרסור

משולש אזהרה עם אורות או פנס נצנץ ( הבריאות בצד הדרך גם חשובה )

כפפות

לדלק-

אמרנו מיכל דלק קטן

משפך עם אף ארוך שיכול להזיז את מגן התדלוק

( לא מזכיר שמן מנוע ראה הערה בסוף )

חשמל -

מולטיטסטר פשוט ( 30 שקל כזה )

פיוזים

כללי -

WD40

מיתר מצנח

אזיקונים

ג'בקה אף ארוך

מברג רגיל פיליפס

מתאם OBD2

לדרמן

ב"ארגז" שלי יש עוד דברים , אבל מציע גם לחשוב שיש לנו נטיה להיות גיבורים ( לי לי מדבר על עצמי ) ולנסות לתקן דברים שבסדר כשזה שלך

בגלל זה מחזיק למשל אפוקסי פלדה אבל למישהו אחר הייתי מאוד מהסס לתקן רצועה קרועה עם מיתר או רדיאטור שחטף מכה עם אפוקסי

ומעדיף להמליץ לו על גרר פוטנציאל הנזק גבוה ויקר

מקווה שלא התשתי ואולי עזר

אם בא לך לדעת למה שמתי משהו אתה מוזמן לשאול ואשמח לענות

ובטח שכחתי מלא

עפר.

גילוי נאות - לא מבין כלום בכלום ( זו השעה )

יש לי את רשימת הציוד המעודכנת, בציוד היקר לא מדובר בהנחות של חצי ויותר ממחיר השוק אלא יחסית מינוריות (ויפות לכשעצמן)

עדיין באלי אקספרס זול יותר, אלא שיש לבדוק את האיכות

את המוצר הנ"ל הכרתי דרך מתנדב שיש לו את הציוד הזה והוא מכיר נוספים שקנו והם מרוצים, לי זה עדיין נראה קצת 'פלסטיקי' מידי ולכן אני שואל

מה גם שמדובר בסט יחסית קומפקטי וזה חשוב לי כי אין לי מקום מיותר בתא המטען.

כשאתה כותב: 'הסט הזה לא שווה כלום מנסיון' -אתה מדבר מסיון אישי שלך? תוכל להרחיב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז הזמנתי את הסט מעלי אקספרס, הגיע תוך 3 ימים, בינתיים עשה כמה משימות ונראה סבבה.

שאלה הבאה, ואני מקוה שלא צריך לפתוח אשכול חדש בשביל זה..

שמן מנוע

קורה לא מעט שיש קריאות של חוסר שמן מנוע, מתנדב יוצא וצריך לתת שמן.. (בתשלום עלות השמן כמובן)

כמובן שאין לדעת איזה שמן ספציפי תצטרך בקריאה הבאה..

שאלתי:

האם יש שמן 'אוניברסלי' שיכול להתאים לכל המקרים?

נניח שמן בעל טווח טמפרטורות עבודה רחב מאוד שאולי יעלה יקר יותר אבל יתאים בוודאות לכל רכב..?

או שחובה להיצמד לשמן המקורי בלבד, גם במחיר אי יכולת לעזור לרכב שזקוק לשמן.. (אי אפשר להחזיק ברכב את כל סוגי השמנים...)

מה גם שבדרך כלל יש שמן חלקי, ואני מניח שזו בעיה לערבב סוגי שמנים שונים

(אולי למלא שמן נפוץ כעזרה ראשונה ולשלוח אותו למוסך להחליף..?)

אותה שאלה לגבי נוזל קירור, התאמה של נוזלים שונים בצבעים שונים וכו' או אפילו מים רגילים ולשלוח למוסך..

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעזרה ראשונה, גלון מים מזוקקים וגלון שמן 5-30 כלשהו, יספיקו לכל רכב על מנת להגיע הבייתה בביטחה ולא יגרם שום נזק מכמה נסיעות בודדות.

חשוב לציין בפני ״המחולץ״ שזה פלסטר זמני ויש להחליף את השמן/נוזל קירור לאחד שמתאים לריכבו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שאלה נוספת..

יוצא לי הרבה פעמים להניע רכבים ע"י כבלים מהרכב שלי

לפעמים כשאני מחבר את הכבלים המנוע שלי עושה קולות של חולשה לרגע.. זה תקין?

אתמול לאחר שהנעתי רכב כנ"ל - חזרתי הביתה ולאחר מנוחה קצרה הנעתי את הרכב, ולאחר מס' דקות עמידה התחלתי לנסוע והמנוע התחיל לרעוד ונכבה.. (כמו טורים נמוכים) הנעתי שוב ונסעתי.. מאז עוד מס' נסיעות והכל בסדר

יכול להיות קשור לשימוש התכוף בכבלים להנעת רכבים?

(מעדיף לא לקנות בוסטר..)

הרכב שלי - ניסאן טידה 2008, מצבר סטארטפ 60 אמפר בן כשנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה לא תקין, אתה סתם מסכן את רכיבים חשמליים במנוע שלך, כמו המחשב או המייצב מתח וכדומה.

שאתה מגיע לעזור להתניע רכב אחר, כבה את המנוע שלך, תוציא את המפתח מהסוויץ לגמרי.

ותתרום רק את המצבר - הוא הרבה יותר חזק ועמיד לנפילות מתח ומשיכת זרם.

אם צריך אז אחרי החיבור בין המצברים תן להם כמה דקות לעמוד לפני ניסיון ההתנעה, המצבר שלך יטעין קצת את המצבר השני

ואז בהתנעה גם הוא יוכל לדחוף זרם כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור.

שאפו לידידים על העזרה שהם מגישים. נתקלתי באחד בכביש 90 וראיתי את המסירות המיוחדת לעזור ללא הבדל דת גזע ומין.

ההמלצה על התנעה ללא מנוע היא תמידית. אין מצבים שצריך יותר כוח למצבר ואז לתת קצת גז? או אולי ההבנה שלי אינה נכונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כבלים איכותיים ואם המצבר התורם מספיק חזק (רכב עם מנוע גדול מניע רכב עם מנוע קטן ולא להיפך, מבחינת זרם התנעה של המצבר) לא צריכה להיות בעיה, וכך אין פוטנציאל לנזקי חשמל יקרים לרכב התורם.

אם הכבלים דקים ולא מעבירים מספיק זרם, אז התנעת הרכב התורם תעלה את המתח (מ12 ל14 וולט), ויכולה לעשות את ההבדל.

חיבור שני כבלים דקים במקביל, רק למי שיודע לחבר, גם מעלה את הזרם שאפשר להעביר ויכול לעשות הבדל בין כישלון להתנעה.

לחלופין, ניתן להתניע את הרכב התורם למשך עשר דקות וכך לטעון את המצבר הפרוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת..

יוצא לי הרבה פעמים להניע רכבים ע"י כבלים מהרכב שלי

אתמול לאחר שהנעתי רכב כנ"ל - חזרתי הביתה ולאחר מנוחה קצרה הנעתי את הרכב, ולאחר מס' דקות עמידה התחלתי לנסוע והמנוע התחיל לרעוד ונכבה.. (כמו טורים נמוכים) הנעתי שוב ונסעתי.. מאז עוד מס' נסיעות והכל בסדר

יכול להיות קשור לשימוש התכוף בכבלים להנעת רכבים?

(מעדיף לא לקנות בוסטר..)

הרכב שלי - ניסאן טידה 2008, מצבר סטארטפ 60 אמפר בן כשנה

מערכת החשמל ברכב לא מתוכננת למטרה שאתה משתמש איתה קרי התנעת רכבים אחרים על בסיס יומי. אתה מטיל עומס נוסף על האלטרנטור שלך שאינו מסוגל לספק את הזרם הנדרש להתנעת רכב אחר לכן המתח נופל לרמה נמוכה מאוד והדבר גורם לבעיות ברכבך.

שים לב ! אתה מקצר מאוד גם את אורך חיי האלטרנטור ברכבך.

לדעתי גם המצבר ברכך לא בשיא הכושר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה ההמלצה?

לכבות מנוע כפי שנכתב פה? אנסה את זה

תכלס, לגבי הבעיה שהיתה לי בתחילת נסיעה שהמנוע רעד וכבה, זה יכול להיות קשור? איזה חלק כשל בתחילת הנסיעה (ההתנעה עצמה היתה חלקה ללא בעיה) ואיך זה קשור לשימוש שעשיתי בהנעת רכב אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכבות מנוע כפי שנכתב פה? אנסה את זה.

אם הכבלים שלך ארוכים ובעלי שטח חתך קטן והמצבר המותקן ברכבך לא בשיא הכושר לא תוכל להניע רכבים אחרים אם המצבר נפרק למתח קטבים מאוד נמוך לכן לפעמים אין ברירה ויש להניע את הרכב התורם.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במקרה הזה - אני הייתי נוהג ככה:

הרכב התורם מכובה - מחבר את הכבלים.

ממתין 2 דקות ומנסה להניע את הרכב הנתרם.

לא עבד .. משאיר את הכבלים מחוברים ומניע את הרכב התורם.

נותן 5 -10 דקות לרכב לעבוד , כפי שנאמר פה המתח יעלה לאיזור ה 14V והמצבר הריק יטען יותר טוב.

אחרי 5-10 דקות , מכבה את הרכב התורם, הכבלים עדיין מחוברים ומנסה להתניע את הרכב הנתרם.

לא עבד ... מניע .. נותן קצת גז ומנסה... ומתפלל שנפילת המתח לא תהיה גבוהה מידי ותגרום לנזק.

והיא תהיה גבוהה, מכיוון שאם הגענו למצב שצריך להניע את הרכב התורם זה אומר שהמצבר השני במצב בעייתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...