Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן מקרר אבל לא מספיק

elic307
שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי טויוטה יאריס 2005 1.3. המזגן מקרר אבל מרגישים אותו רק בשעות הבוקר. בצהריים עדיף לפתוח חלון.

בדקתי לחץ עם manifold ונראה שאין לחץ מספיק בצינור לחץ גבוה.

לכאורה ניתן להסיק שהמדחס לא תקין אבל האם יתכן שיש אוויר במערכת?

האם יתכן שחסר שמן שגורם לחוסר אטימות ולכן לחוסר יכולת לבנות לחץ?

האם כדאי לפרק ולנסות לשפץ?

תודה מראש על התגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר הלחצים אינם תקינים, דבר ראשון בודקים את כמות הגז במערכת.

מערכת המיזוג ברכב לא אטומה ב100% כמו שהיינו רוצים לחשוב, והשלמת מעט גז פעם בכמה שנים זה סביר לחלוטין

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נאמר פה פעם על ידי אחד המכונאים חברי הפורום שדליפה בסדר גודל של 50 גרם בשנה היא תקינה. עם דליפה כזאת אחרי 3 - 4 שנים ביצועי המזגן יירדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר הלחצים אינם תקינים, דבר ראשון בודקים את כמות הגז במערכת.

מערכת המיזוג ברכב לא אטומה ב100% כמו שהיינו רוצים לחשוב, והשלמת מעט גז פעם בכמה שנים זה סביר לחלוטין

תודה על התגובה יגאל.

האמת שקניתי מיכל גז r134a של 370cc אבל לא נראה לי שנכנס יותר מדי גז. אולי מעט. הלחץ בצינור לחץ נמוך היה באיזור 80.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בכלל הקרב אבוד :-(

מצאתי את זה: http://www.**************/forum/showthread.php?t=7360

ולכאורה זאת בעיה תכנונית.

הקישור לא עבר. למי שמתעניין יכול לחפש בפורום musach

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80 זה לחץ די גבוה בשביל הצד הנמוך. כמה היה בצד הגבוה? מה הייתה הטמפרטורה בחוץ?

ביום שישי האחרון, היה בסביבות 40 מעלות בחוץ. בצד הגבוה היה לדעתי באיזור 100 (לא בטוח). כשניסיתי להוסיף גז, הלחץ לא עלה, לא בגבוהה ולא בנמוך.

נכנסתי לחשמלאי והוא טען שהמדחס לא תקין. אני לא רוצה להתייחס לקביעה זאת כאמת מוחלטת אבל ההגיון הפשוט שלי (ואין לי שום ניסיון בנושא מעבר למה שניסיתי ללמוד עקב הנסיבות) אומר שיש למדחס בעיה לדחוס גז במידה מספקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי עכשיו התמונה ברורה יותר, להבא כדאי לציין את הנתונים כפי שנמדדו כבר בהודעה הראשונה.

בהחלט נשמע כמו כשל כלשהו במדחס.

אם קיים במדחס שלך שסתום ספיקה מכאני כפי שמתואר בשירשור של איציק, יתכן מאוד שהוא מקור הבעיה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שוב. אני בהחלט אעבור בעיון על השירשור.

רק רציתי לדעת מה זה בדיוק שסתום ספיקה. האם זה מה שמקבל גז בלחץ גבוה ומשחרר בלחץ נמוך?

אשמח אם תציין את שמו הלועזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

אתמול בשעות הערב ביצעתי שוב בדיקה ומצאתי:

1. לחץ נמוך: 55

2. לחץ גבוה: 195

להבנתי יש מספיק גז במערכת אבל 55 זה גבוה מידי בשביל הלחץ הנמוך. הסיבה לכך כפי הנראה היא שסתום ספיקה (בלועזית נקרא גם control valve או solenoid).

מה שהבנתי לגבי אופי הפעולה של שסתום זה שהוא מקבל פולסים של 12 וולט במה שנקרא PWM באופן ששולטים על היחס בין זמן הפתיחה והסגירה של השסתום וכך מווסתים את הלחץ.

ניסיתי לחפש בארץ וביקשו בין 300 ל 600 ש"ח עבור השסתום.

מצאתי ב ebay ב 22 דולר והזמנתי.

כמובן שאעדכן לגבי התוצאות.

מה שעדיין לא ברור לי זה מדוע חשוב לשמור על לחץ נמוך בין 30 ל 40.

אם מישהו יכול להפנות לקישור שמסביר את זה זה יהיה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטבלה המצורפת ניתן לראות את לחצי גז המזגנים, R134a, בתלות הטמפרטורה

והנתוני טמפ' בפרנהייט וצלסיוס והלחצים ב PSI ו KPa

בברכה - רפי לין

לחצי גז מזגן.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הטבלה שלך, ובהנחה שאתמול בערב היה באיזור שלי 27 מעלות, הלחץ הנמוך צריך להיות בין 40-50. כיוון שלי היה 55 אז עדיין זה גבוה, אבל לא באופן מובהק. ומכיוון שהלחץ הגבוה תקין אז המדחס כנראה תקין.

הצינור של הנמוך היה אמנם קר אבל לא מספיק :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...