Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עודף שמן מנוע - אימפרזה 06

OMRIA
שימו לב! השרשור הזה בן 1764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לעזרה, אתמול נסעתי נסיעה ארוכה ובאמצע הנסיעה התחמם לי המנוע, עצרתי בשולי הדרך בדקתי מים והיו מים ולכן היה נדמה לי שחסר שמן במנוע, כי היה חשוך וכמעט לא ראיתי כלום, לקחתי גלון חדש שלם מהפגוש ושפכתי את כולו למיכל שמן כי חשבתי שאני צריך למלא את המיכל עד הסוף כמו הרדיאטור,ב כל אופו אחרי שהנעתי שוב את האוטו החום עמד על הטמפרטורה הנכונה נסעתי ככה שעה וחצי עד שהגעתי לבית, היום בבוקר הנעתי ויצא עשן לבן מהמנוע דוממתי מנוע והנעתי שוב והעשן הפסיק, עכשיו הכל נראה בסדר גמור, האם יכולה להיות בעיה ואם כן איזו בעיה ואיך אני יכול לבדוק שלא נגרם נזק למנוע? לאיזה סימנים אני צריך לשים לב?

עריכה אחרונה על ידי OMRIA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בודקים אף פעם שמן מייד לאחר נסיעה.

עכשיו יש אצלך כנראה עודף שמן שכדאי להפטר ממנו (נושא שנדון כבר מס' פעמים בעבר).

יש מספיק סיבות להתחממות מנוע ללא חוסר בנוזר קרור - לדוגמה - רדיאטור סתום, משאבת מים שאינה תקינה, מאווררים שלא נכנסים לפעולה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בודקים אף פעם שמן מייד לאחר נסיעה.

עכשיו יש אצלך כנראה עודף שמן שכדאי להפטר ממנו (נושא שנדון כבר מס' פעמים בעבר).

יש מספיק סיבות להתחממות מנוע ללא חוסר בנוזר קרור - לדוגמה - רדיאטור סתום, משאבת מים שאינה תקינה, מאווררים שלא נכנסים לפעולה.

תודה על המענה המהיר,

מה הנזק שיכול להגרם ואיך אני יכול לשים לב אם קרה כבר נזק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי מילים מפחידות?

אתה יכול לגמור את המנוע!

ואם לפרט: השמן 'גר' בתחתית המנוע, שם יש משאבה ששואבת אותו למערכת צינורות שמשפריצה אותו בלחץ לאן שצריך.

בתוך חלל המנוע יש המון חלקים נעים וטמפ' גבוהה, מה שמעלה מאד את הלחץ בפנים, עודף משמעותי של שמן יגרום ללחוץ הזה לעלות עוד, מעל למה שהמנוע תוכנן אליו, הדבר הראשון שילך זה האטמים בבוכנות (מה שנקרא רינגים), ואז יקרה מצב ששמן המנוע חודר לחלל השריפה ומתערבב עם תערובת האוויר והדלק ונשרף איתם - זה בדיוק העשן הלבן שראית - ועכשיו, השמן השרוף הזה עובר דרך האגזוז והממיר ועלול לסתום אותם או לפגוע ביעילותם.

מה שאתה צריך לעשות עכשיו, בלי להניע את הרכב - זה לרוקן את כל השמן מהמנוע ולמלא שמן חדש ומתאים לפי הכמות בהוראות היצרן.

מכיון שאני מנחש שאין לך מושג מה אני רוצה מהחיים שלך, גרור את האוטו למוסך שאתה סומך עליו או (וזו ההמלצה שלי) - פנה לחברי כנופיית הטיפולים ותבקש סיוע.

להבא - אם אין לך מושג מה עושים עם שמן מנוע - עדיף שלא תשים אותו בבגאז' בכלל, אבל עוד יותר עדיף - שתשאל ותקבל הדרכה (מוכן לעזור בכיף).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי גלון חדש שלם מהפגוש ושפכתי את כולו למיכל שמן כי חשבתי שאני צריך למלא את המיכל עד הסוף

בחור, אתה אמיץ.

אני חושב שshellcase ענה לך בצורה די מקיפה.

בנוסף- אחרי החזרת מפלס השמן לגובה תקין תפתח מכסה רדיאטור ותבדוק שהרדיאטור מלא עד הסוף. את מיכל העיבוי תמלא עד קו המקסימום.

לאחר מכן תעקוב אחרי חום המנוע ותראה שההתחממות לא חוזרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי מילים מפחידות?

אתה יכול לגמור את המנוע!

ואם לפרט: השמן 'גר' בתחתית המנוע, שם יש משאבה ששואבת אותו למערכת צינורות שמשפריצה אותו בלחץ לאן שצריך.

בתוך חלל המנוע יש המון חלקים נעים וטמפ' גבוהה, מה שמעלה מאד את הלחץ בפנים, עודף משמעותי של שמן יגרום ללחוץ הזה לעלות עוד, מעל למה שהמנוע תוכנן אליו, הדבר הראשון שילך זה האטמים בבוכנות (מה שנקרא רינגים), ואז יקרה מצב ששמן המנוע חודר לחלל השריפה ומתערבב עם תערובת האוויר והדלק ונשרף איתם - זה בדיוק העשן הלבן שראית - ועכשיו, השמן השרוף הזה עובר דרך האגזוז והממיר ועלול לסתום אותם או לפגוע ביעילותם.

מה שאתה צריך לעשות עכשיו, בלי להניע את הרכב - זה לרוקן את כל השמן מהמנוע ולמלא שמן חדש ומתאים לפי הכמות בהוראות היצרן.

מכיון שאני מנחש שאין לך מושג מה אני רוצה מהחיים שלך, גרור את האוטו למוסך שאתה סומך עליו או (וזו ההמלצה שלי) - פנה לחברי כנופיית הטיפולים ותבקש סיוע.

להבא - אם אין לך מושג מה עושים עם שמן מנוע - עדיף שלא תשים אותו בבגאז' בכלל, אבל עוד יותר עדיף - שתשאל ותקבל הדרכה (מוכן לעזור בכיף).

תודה רבה על ההסבר המפורט והמחכים.

נסעתי למוסך לרוקן את עודף השמן.

בהמשך לפירוט, ברגע שיצא העשן מהמנוע הנזק כבר נעשה או שניקוז עודף השמן מנע את הנזק ואיך אני יכול לדעת אם המנוע יצא בשלום או נוזק? תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת כי אנחנו לא הבחור עם העיני רנטגן מהקומיקס.

חבל שנסעת למוסך - כל הנעה במצב הזה היא בעלת פוטנציאל נזק.

כמה הנזק? אין לדעת - בגלל שמדובר על אימפרזה 2006, יש סיכוי לא רע שהיא תשרוד את זה, בכל מקרה - אני לא מאמין שיש משהו שאתה יכול לעשות עכשיו חוץ מלקוות לטוב, בטח לא ברכב ששווה עשירייה.

אולי למישהו אחר פה תהיה המלצה אחרת.

העיקר שלמדת להבא.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין איזשהו רעש מוזר או סימן חריג כלשהו, זה יכול להעיד על משהו או שזה מוקדם מדי לדעת אם קרה נזק? אם בהמשך אני אבדוק שהמנוע לא אוכל שמן אז לפי דעתך סביר להניח שמצב טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחור, אתה אמיץ.

אני חושב שshellcase ענה לך בצורה די מקיפה.

בנוסף- אחרי החזרת מפלס השמן לגובה תקין תפתח מכסה רדיאטור ותבדוק שהרדיאטור מלא עד הסוף. את מיכל העיבוי תמלא עד קו המקסימום.

לאחר מכן תעקוב אחרי חום המנוע ותראה שההתחממות לא חוזרת.

אם היו מים ברדיאטור וחום המנוע נשאר תקין יכול להעיד שהכל תקין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פספסת את כל ההסבר שלי של מה עושה עודף שמן במנוע והסקת שגובה המים ברדיאטור והתחממות זה הברומטר?

מה עם אבדן הספק? מה עם אכילת שמן? מה עם ממיר קטליטי שקיצרת את חייו?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...