Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה בMATLAB לפרויקט הגמר

-מוטי-
שימו לב! השרשור הזה בן 1791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים , שבת שלום

במסגרת פרויקט הגמר שלי הנוגע לאמינות כטבמים נדרשים חישובים במטלאב, תכנה שאין לי מושג בה (הנדסת תעו"נ, שנה רביעית ).

השותף שלי בנה על מישהו לחלק הזה של העבודה ובסוף התברר שהוא לא זמין .

אשמח לכל עזרה, תודה מראש.

*לא הצלחתי להעלות כקובץ או כטקסט, צירפתי דוגמא של חלק מהמשוואות ואשמח להעביר למי מהרלוונטים את ההמשך\נתונים נוספים וכו.

ללא שם.png

עריכה אחרונה על ידי -מוטי-
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה שלא הסברת מה אתה רוצה לעשות עם מטלב, איזו עזרה אתה צריך?

תשובות לשאלות ספציפיות?

לבנות לך את הפרויקט (עבודה שכנראה תגזול כמה ימים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל אם לא הסברתי מספיק, אני בור בחומר ואני מכיר בבעיה.

לפי מה שהבנתי, אני צריך לפתור משוואות דפרנציאליות באמצעות תוכנה זו.

לא מחפש שאף אחד יעשה במקומי ובטח לא לגזול זמן של אחרים, חיפשתי הסבר בסיסי או כיוון התחלתי ומשם להתקדם.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

a8e286f8c8be155644e70cc0a3a3033b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הראו לי, אבל שכחתי, אז לא יכול לעזור לצערי.

אבל יש המון קורסים ביוטיוב, למשל זה:

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהחברים למעלה ציינו - מעט מאד אנשים פותרים מערכות של מד"ר ביומיום שלהם. הדרך הנכונה לגשת לזה (ולעוד המון בעיות תיכנות אגב) זה לבודד את הבעיה ולהתחיח לקרוא עליה ברשת. אחרי זה צצים שאלות ספציפיות יותר שמקדמות אותך לפתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למטלב יש פותרן נומרי או symbolic box שם אפשר לפתור מד"רים ברגע, גם מערכות.

השאלה אם הטילו עליכם מגבלות, לדוגמה בניית פותרן בצורה עצמאית.

אם לא, זה לא מסובך-

https://www.mathworks.com/help/symbolic/solve-a-single-differential-equation.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה אנשים שפותרים מד"ר ביום-יום שלהם, פשוט הם עושים את זה באופן נומרי וזה שקוף להם (למשל מי שעוסק בסימולציות פיזיקליות, דינמיקה ובקרה).

נראה לי שאף אחד לא התכוון שפות"ש יפתור את המשוואות בצורה אנליטית. אבל אולי אני טועה. בכל אופן זה משהו שצריך לשאול את המרצה\מתרגל.

למטלב (גם בלי symbolic toolbox) יש פותרן נומרי מובנה למערכות של משוואות דיפנציאליות לינאריות מסדר ראשון. לחפש ode23 או ode45 ב-help ולהמשיך משם.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי

אז אם הבנתי נכון להעביר שאלה למרצה שמנחה אותי אם מאושר להשתמש בפותרן שדיברתם עליו?

תודה לכל העוזרים, לא מובן מאליו. מעריך מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא למדת אנליזה נומרית ושיטות כמו ניטון רפסון או רונגה קוטה לא מצלצלות מוכר, שכח מאפילו לשאול את המרצה- שרוצים להגביל לבניית פותרן עצמאי, תמיד יש הנחיה מפורשת בנושא והכוונה באיזו שיטה להשתמש.

כמו שנאמר, חפש ode45. אם אתה לא מתמצא בסימבולי עדיף שלא תיכנס לזה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להשתמש ב wolfarm mathematica ?

עבדתי עם שתיהן בתחומים אחרים לחלוטין אבל נשמע לי שהיא כלי טוב יותר לעניין הזה ...

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לצערי בשלב שחייבים להשתמש בתכנה. גם אני הייתי מעדיף לבסס את הפרויקט על תוכנות שכבר למדתי אבל פחות הייתי בעניין בפרויקט בזמן הזה. אתחיל לחקור כל מה שהצעתם לגבי הפותרן הנומרי ומקווה שמשם תבוא הישועה.

לגבי הוכנה הנוספת, שאלתי את המנחה אם זה בסדר. אחזור עם תשובה.

תודה שוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לערב עכשיו תוכנה נוספת שגם אתה לא מכיר, גם מורכבת ולא אינטואיטיבית (מניסיון), וגם לא מה שביקשו בתרגיל.

דבר ראשון, לפני שאלות בפורום, אתה אמור לברר עם המרצה\מנחה\מתרגל איך רוצים שתפתור את התרגיל. מטלב, או מתמטיקה\מייפל, או נייר ועפרון, פתרון אנליטי או נומרי. הם הכתובת.

(אם בהגדרת התרגיל אין מספיק אינפורמציה מה אמורים לעשות, מבחינתי מגיע לחוכמולוג שחיבר את התרגיל הזה ציון נכשל.)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא בונה אוטומציה שתעשה את החישובים האלה.

אני יודע שיש דרך לעשות את זה עם פייתון.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...