Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי רכישת סופר מיני חדשה

ilanbs87
שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני נמצא לפני עסקת ליסינג על אחד מרכבי סופר מיני : מאזדה 2, יונדאי i20, פיז'ו 208, סוזוקי באלנו וסיאט איביזה.

לפי מה שקראתי וניסיתי להבין, האיביזה היא הכי "אוטו" מבינהן, אך אני דווקא פוזל לנתונים של ה 208.

מה תהייה הבחירה הכי מוצלחת לדעתכם?

תודה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת זריזות האיביזה תהיה זריזה יותר תודות לגיר מהיר יותר. אבל גם היונדאי וה208 בעלת מנוע חזק וכוח לא יחסר.

בפקקים הגירים של איביזה, יונדאי, 208 פחות נעימים.

מבחינת נוחות נסיעה ה208 בעלת מושבים עדיפים אם כי בעלי תמיכת צד פחות טובה מאשר של האיביזה, המושבים ביונדאי ובמזדה לדעתי פחות נוחים אבל זה משהו אישי.

מבחינת מרווח האיביזה והיונדאי מרווחת יותר מהמזדה והפיגו.

לעומץ המזדה ויונדאי ואיביזה ה208 מציעה גם בלימה אוטונומית.

איכות החומרים של ה208 ויונדאי טובה יותר מאחרות.

בסופו של דבר הייתי בוחר בפיגו עקב איבזור טוב, נוחות נסיעה, איכות חומרים.

מה שכן אחת המחלות שהתגלו היא רצועת טיימינג שיכולה להתפורר ולהדליק נוורות תקלה, לכן צריך בטיפולים לבדוק אותה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת זריזות האיביזה תהיה זריזה יותר תודות לגיר מהיר יותר. אבל גם היונדאי וה208 בעלת מנוע חזק וכוח לא יחסר.

בפקקים הגירים של איביזה, יונדאי, 208 פחות נעימים.

מבחינת נוחות נסיעה ה208 בעלת מושבים עדיפים אם כי בעלי תמיכת צד פחות טובה מאשר של האיביזה, המושבים ביונדאי ובמזדה לדעתי פחות נוחים אבל זה משהו אישי.

מבחינת מרווח האיביזה והיונדאי מרווחת יותר מהמזדה והפיגו.

לעומץ המזדה ויונדאי ואיביזה ה208 מציעה גם בלימה אוטונומית.

איכות החומרים של ה208 ויונדאי טובה יותר מאחרות.

בסופו של דבר הייתי בוחר בפיגו עקב איבזור טוב, נוחות נסיעה, איכות חומרים.

מה שכן אחת המחלות שהתגלו היא רצועת טיימינג שיכולה להתפורר ולהדליק נוורות תקלה, לכן צריך בטיפולים לבדוק אותה.

תודה רבה על התשובה המפורטת.

האם הדגם החדש של ה 208 הגיע כבר לארץ?

ראיתי שקיבל מתיחת פנים מדהימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 החדש שהוא דגם חדש לגמרי ולא מתיחת פנים יגיע לארץ ב2020,אם זה מתאים לך תחכה,אם לא ה208 רכב מעולה ומומלץ,תעשה נסיעת מבחן ותבדוק.
בעיקרון אני צריך לסגור את זה בחודש הקרוב.

האיביזה היא עם dsg הבעייתית המפורסמת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר באיביזה אכן dsg.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי באותה התלבטות לפני כשנה ובסוף בחרתי ב-208, אבל קיבלתי איביזה.

נתחיל מהסוף-

סוזוקי באלנו תיתן לך צריכת-דלק עדיפה, אבל זה דגם חלש מהשאר וייתן לך פחות מהשאר (אלא אם תשיג עליו מחיר טוב בליסינג וחשוב לך לחסוך).

לגבי השאר זה עניין של העדפות -

יונדאי i20 החדשה כוללת מנוע טורבו, מה שאומר שתהיה לה זמינות כח טובה (ההבדל בעיקר במאמץ- למשל, בעליות קשות עם מזגן ואוטו עמוס).

הבעיה היא שרמת הגימור הבסיסית שלה לא כוללת מספר מערכות-בטיחות אקטיביות. אם יש לך אפשרות לקחת רמה יותר גבוהה הכוללת מערכות-בטיחות אקטיביות, הייתי שוקל אותה יותר ברצינות.

היה לי את הדגם הקודם וההתנהגות שלו/שיכוך מהמורות לטעמי היה סביר. יש לו תיבת-הילוכים רובוטית כפולת-מצמד ,בדומה לאיביזה, אבל עם התנהגות שונה.

מאזדה 2 - רכב לנהג. אמנם הוא צפוף יחסית במושב האחורי ויש לו מנוע רגיל (כלומר המנוע בעל זמינות כח בטורים גבוהים ופחות חזק תחת מאמץ מול כל השאר, חוץ מהבאלנו, אבל לא תחת מאמץ הרכב זריז ובעל ביצועים דומים לשאר).

למרות זאת, יש לו תיבת-הילוכים אוטומאטית רגילה, מה שאומר שבפקקים לא תרגיש את העברות ההילוכים. יש לו את מערכת ההגה הכי מדוייקת מכל הרכבים האלה, ולפני עידן הטורבו זאת היתה הבחירה המועדפת (וגם היום ללא-מעט לקוחות פרטיים). אם אין לך בעיה של מקום וכח קצת פחות חזק במאמץ, תקבל רכב מהנה לנהיגה.לטעמי, תא הנוסעים שלו בחזית משדר יותר יוקרתיות מהשאר. הנוחות שלו בעיר פחות טובה.

והגענו ל-2 האחרונות - איביזה מול 208.

לאיביזה יש ייתרונות במרחב הפנימי (תא מטען יותר גדול, וניתן לדחוף בו איכשהו 3 מבוגרים מאחור).

בזכות התיבה והמנוע, הוא גם יותר זריז מה-208.

הבעיה אצלי זאת תיבת ההילוכים - יש לרכב נטיה להעלות הילוכים בקצב מטורף, ולכן בפקקים אני נאלץ לנסוע במצב ספורט וכמעט תמיד אני נוסע איתו במצב ידני (ביררתי את הנושא ולא ניתן לכוון את התיבה כך שתחליף הילוכים בצורה נורמלית).

כלומר בגלל הבעיה הזאת, ברוב הזמן אני נוסע ברכב אוטומאטי במצב של תיבת-הילוכים ידנית (בסוף ,התרגלתי).

ל-208 יש ייתרונות בנוחות (כסא, בלימת זעזועים ונוחות בעיר) וגם ההגה שלו יותר מדוייק (אבל שים-לב שההגה קטן וזה לא מתאים לכל אחד).

התוצאה היא רכב מהנה לנהיגה.

לגבי כח - לאיביזה יש אמנם יותר כח אבל לא בהרבה.

ייתרון נוסף שיש לו זאת תיבת-הילוכים אוטומאטית רגילה, שמהנסיון האישי שלי, בפקקים דווקא היתה נעימה וחלקה מזאת של האיביזה.

בקיצור, בחרתי ב-208 אבל בסוף קיבלתי איביזה (כי חברת הליסינג החליטה ברגע האחרון שהיא לא עושה ליסינג ל-208 ).

וכרגיל, מומלץ שתעשה נסיעת-מבחן על כל אחד מהרכבים לפני שאתה בוחר, כדי לראות איך אתה מתחבר לכל רכב (אולי בסוף תחליט שאתה הכי מתחבר ל- i20).

אפשר כמובן להזמין נסיעות-מבחן דרך חברת הליסינג.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי באותה התלבטות לפני כשנה ובסוף בחרתי ב-208, אבל קיבלתי איביזה.

נתחיל מהסוף-

סוזוקי באלנו תיתן לך צריכת-דלק עדיפה, אבל זה דגם חלש מהשאר וייתן לך פחות מהשאר (אלא אם תשיג עליו מחיר טוב בליסינג וחשוב לך לחסוך).

לגבי השאר זה עניין של העדפות -

יונדאי i20 החדשה כוללת מנוע טורבו, מה שאומר שתהיה לה זמינות כח טובה (ההבדל בעיקר במאמץ- למשל, בעליות קשות עם מזגן ואוטו עמוס).

הבעיה היא שרמת הגימור הבסיסית שלה לא כוללת מספר מערכות-בטיחות אקטיביות. אם יש לך אפשרות לקחת רמה יותר גבוהה הכוללת מערכות-בטיחות אקטיביות, הייתי שוקל אותה יותר ברצינות.

היה לי את הדגם הקודם וההתנהגות שלו/שיכוך מהמורות לטעמי היה סביר. יש לו תיבת-הילוכים רובוטית כפולת-מצמד ,בדומה לאיביזה, אבל עם התנהגות שונה.

מאזדה 2 - רכב לנהג. אמנם הוא צפוף יחסית במושב האחורי ויש לו מנוע רגיל (כלומר המנוע בעל זמינות כח בטורים גבוהים ופחות חזק תחת מאמץ מול כל השאר, חוץ מהבאלנו, אבל לא תחת מאמץ הרכב זריז ובעל ביצועים דומים לשאר).

למרות זאת, יש לו תיבת-הילוכים אוטומאטית רגילה, מה שאומר שבפקקים לא תרגיש את העברות ההילוכים. יש לו את מערכת ההגה הכי מדוייקת מכל הרכבים האלה, ולפני עידן הטורבו זאת היתה הבחירה המועדפת (וגם היום ללא-מעט לקוחות פרטיים). אם אין לך בעיה של מקום וכח קצת פחות חזק במאמץ, תקבל רכב מהנה לנהיגה.לטעמי, תא הנוסעים שלו בחזית משדר יותר יוקרתיות מהשאר. הנוחות שלו בעיר פחות טובה.

והגענו ל-2 האחרונות - איביזה מול 208.

לאיביזה יש ייתרונות במרחב הפנימי (תא מטען יותר גדול, וניתן לדחוף בו איכשהו 3 מבוגרים מאחור).

בזכות התיבה והמנוע, הוא גם יותר זריז מה-208.

הבעיה אצלי זאת תיבת ההילוכים - יש לרכב נטיה להעלות הילוכים בקצב מטורף, ולכן בפקקים אני נאלץ לנסוע במצב ספורט וכמעט תמיד אני נוסע איתו במצב ידני (ביררתי את הנושא ולא ניתן לכוון את התיבה כך שתחליף הילוכים בצורה נורמלית).

כלומר בגלל הבעיה הזאת, ברוב הזמן אני נוסע ברכב אוטומאטי במצב של תיבת-הילוכים ידנית (בסוף ,התרגלתי).

ל-208 יש ייתרונות בנוחות (כסא, בלימת זעזועים ונוחות בעיר) וגם ההגה שלו יותר מדוייק (אבל שים-לב שההגה קטן וזה לא מתאים לכל אחד).

התוצאה היא רכב מהנה לנהיגה.

לגבי כח - לאיביזה יש אמנם יותר כח אבל לא בהרבה.

ייתרון נוסף שיש לו זאת תיבת-הילוכים אוטומאטית רגילה, שמהנסיון האישי שלי, בפקקים דווקא היתה נעימה וחלקה מזאת של האיביזה.

בקיצור, בחרתי ב-208 אבל בסוף קיבלתי איביזה (כי חברת הליסינג החליטה ברגע האחרון שהיא לא עושה ליסינג ל-208 ).

וכרגיל, מומלץ שתעשה נסיעת-מבחן על כל אחד מהרכבים לפני שאתה בוחר, כדי לראות איך אתה מתחבר לכל רכב (אולי בסוף תחליט שאתה הכי מתחבר ל- i20).

אפשר כמובן להזמין נסיעות-מבחן דרך חברת הליסינג.

בהצלחה

תודה רבה, ההמלצה שלך מתחברת לי לשאר ההמלצות על הפיג'ו, אבל אקח נסיעות מבחן ואז ארגיש באמת את הרכב.

תודה ושבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנסיעות שלך בין היתר גם בפקקים/ עומס תנועה, תבדוק את עניין הרעידות אשר קיימות בסיטרואן c3 בעל אותה מערכת הנעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנסיעות שלך בין היתר גם בפקקים/ עומס תנועה, תבדוק את עניין הרעידות אשר קיימות בסיטרואן c3 בעל אותה מערכת הנעה.

בעיקרון הנסיעות שלי הן כ - 15 ק"מ ביום, כמעט ללא פקקים.

נהגתי קצת בסיטרואן c3, האם הן זהות לגמרי במנוע ובגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מדובר על אותו מנוע וגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לברר לגבי קיה ריו.

היא מרווחת, מאובזרת היטב מבחינת בטיחות עם בלימה אוטונומית ותיקון סטייה מנתיב הנסיעה (ב-208 רק בלימה אוטונומית, בלאנו מוסיפה בקרת שיוט אדפטיבית, מאזדה 2 אקטיב ויונדאי i20 בגרסת הליסינג מגיעות רק עם מובילאיי), יש לה מנוע טורבו עם 120 כ"ס וגיר רובוטי כפול מצמדים שמתנהג בסדר (אני דווקא מעדיף את זה של האיביזה).

היא התייקרה מאז הגעת דגם הטורבו אבל בגלל שהיא נמכרת ברמת גימור אחת שמיועדת גם לפרטיים וגם לליסינג רמת האבזור היא הכי מוצלחת ומאוזנת בעיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לברר לגבי קיה ריו.

היא מרווחת, מאובזרת היטב מבחינת בטיחות עם בלימה אוטונומית ותיקון סטייה מנתיב הנסיעה (ב-208 רק בלימה אוטונומית, בלאנו מוסיפה בקרת שיוט אדפטיבית, מאזדה 2 אקטיב ויונדאי i20 בגרסת הליסינג מגיעות רק עם מובילאיי), יש לה מנוע טורבו עם 120 כ"ס וגיר רובוטי כפול מצמדים שמתנהג בסדר (אני דווקא מעדיף את זה של האיביזה).

היא התייקרה מאז הגעת דגם הטורבו אבל בגלל שהיא נמכרת ברמת גימור אחת שמיועדת גם לפרטיים וגם לליסינג רמת האבזור היא הכי מוצלחת ומאוזנת בעיני.

אני אבדוק האם היא מוצעת גם.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...