Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על רכב סובארו אימפרזה B3 רמת גימור RXI או לחלופין מזדה 3 ספיריט

admtaynov13?
שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כרגע מתלבט בין שני הרכבים האלה

סובארו אמפרזה B3 שנתונים 08 09 רמות גימור RXI מנוע 2.0 150כ"ס 4X4

או מזדה 3 ספיריט גם אותם שנתונים

בגדול אני נוסע לרוב לבד ברכב, מעדיף לשלם כסף לתחנת דלק ולא למוסך

בגדול מה שחשוב זה

אמינות

אבזור וביצועים

חסכון בדלק

המזדה נסחרת במחירים מאוד יקרים ביחס לשנתון והמחירון (גם יד 2 וגם לוי יצחק)

הסובארו זולה מאוד ועל פניו נשמעת עסקה טובה יותר, ידוע הקטע של צריכת דלק גם אם יצא 1-10 זה טוב (נוסע רגוע מאוד בלי האצות מיותרות.)

על מה צריך להסתכל שקונים את הרכבים האלה? הבנתי למזדה יש "בלאי מואץ" של תושבות שעולות יקר.

תודה.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על איזה בלאי מואץ של תושבות מדברים במזדה 3 ספיריט.

אנשים כותבים מתוך "רב סרן שמועתי", לא כי החזיקו כזה רכב בעצמם.

אם כבר הולכת תושבת, זו הימנית עליונה. הרכב שלי עם 150,000 ק"מ הוחלפה כזו לראשונה לפני 20-30 אלף ק"מ וזהו.

הם להחליף - אז אך ורק למקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהמאזדה תהיה בחירה טובה יותר במקרה הזה, מכמה סיבות:

א'. יש יותר סיכוי שתמצא אחת במצב נורמלי, כי יש יותר כאלה בלוחות.

ב'. מבחינת ביצועים, לדעתי למאזדה יש יתרון.

על הנייר שתיהן דומות, אבל התגובות של המאזדה הרבה יותר טובות. (אולי כיול מצערת, אולי גיר - לא יודע).

שתיהן אמורות להיות אמינות בערך באותה מידה וזה תלוי מאוד באיך תחזקו אותן במהלך השנים.

הן גם מאובזרות בערך אותו דבר, כנ"ל לגבי עלויות טיפולים (אולי מעט יקר יותר בסובארו).

חסכון בדלק לא תמצא באף אחת מהשתיים.

יתרון שיש לסובארו על המאזדה הוא, שהסובארו יותר נוחה על הכביש.

*לא החזקתי מעולם ברכבים האלה, אז הנכתב לעיל אינו על בסיס נסיון אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו אותה תושבת הוחלפה פעמיים- ימנית עליונה (אמת לא ברור למה דווקא היא אבל כנראה נק' החולשה ברכב הזה).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על איזה בלאי מואץ של תושבות מדברים במזדה 3 ספיריט.

אנשים כותבים מתוך "רב סרן שמועתי", לא כי החזיקו כזה רכב בעצמם.

אם כבר הולכת תושבת, זו הימנית עליונה. הרכב שלי עם 150,000 ק"מ הוחלפה כזו לראשונה לפני 20-30 אלף ק"מ וזהו.

הם להחליף - אז אך ורק למקורי.

דווקא שמעתי את זה מבנאדם שיש לו את המזדה הנ"ל

נראה שהמאזדה תהיה בחירה טובה יותר במקרה הזה, מכמה סיבות:

א'. יש יותר סיכוי שתמצא אחת במצב נורמלי, כי יש יותר כאלה בלוחות.

ב'. מבחינת ביצועים, לדעתי למאזדה יש יתרון.

על הנייר שתיהן דומות, אבל התגובות של המאזדה הרבה יותר טובות. (אולי כיול מצערת, אולי גיר - לא יודע).

שתיהן אמורות להיות אמינות בערך באותה מידה וזה תלוי מאוד באיך תחזקו אותן במהלך השנים.

הן גם מאובזרות בערך אותו דבר, כנ"ל לגבי עלויות טיפולים (אולי מעט יקר יותר בסובארו).

חסכון בדלק לא תמצא באף אחת מהשתיים.

יתרון שיש לסובארו על המאזדה הוא, שהסובארו יותר נוחה על הכביש.

*לא החזקתי מעולם ברכבים האלה, אז הנכתב לעיל אינו על בסיס נסיון אישי.

דווקא בזה אני לא מסכים איתך

נכון שיש הרבה יותר מזדות בשוק וברמת הגימור ספיריט, אבל לא כולם שמורות וגם אלה שלא שמורות רוצים מחיר שחיטה שלא שווה אפילו.

שלא נדבר על השמורות מבניהם ששם בכלל עפים עם המחירים.

בכל מקרה יש סובארו אחת מעניינת ששמתי עליה עין שמטופלת במוסך מרכזי מעליה לכביש עם היסטוריה בלי תאונות בכלל רמת גימור RXI(לא הבנתי אם הרמה הזאת מעל RX או מתחת אשמח שמישהו יביע דעה בנושא) והכל במחיר מאוד מאוד ראלי(המחיר לפני התגמשות הוא כמו גיל החוקיות, שבמחיר הזה תמצא מזדה שנתון נמוך יותר או עם נתונים פחות טובים)

בכל מקרה דלק זה לא הבעיה כי הרכב לא יסע הרבה אולי 10 אלף בשנה וגם זה לא בטוח

אצלנו אותה תושבת הוחלפה פעמיים- ימנית עליונה (אמת לא ברור למה דווקא היא אבל כנראה נק' החולשה ברכב הזה).

תודה על השיתוף אקח את זה לתשומת ליבי.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מצאת רכב כל כך שמור במחיר שמתאים לך ובו בזמן אתה לא מצליח למצוא ספיריט שמורה, איפה ההתלבטות?

אם אני לא טועה, RX אינה כוללת חלון גג, בעוד ש RXI כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בעל מאזדה ספיריט שנתון 08 עד ליפני חודשיים יכול לומר לך שהרכב אמין מאוד . חשוב מאוד שתבדוק שהרכב טופל כמו שצריך ( קבלות תכלס ולא " רשום בספר הכל ") מחירי הטיפולים בינוני . כשמגיעים למצב של תושבות / משולשים / ציריות זה הופך ליהיות יקר במידה והולכים על מקורי . עדיף שתבדוק מתי הוחלפו התושבות ביד הקודמת . קח בחשבון שזה לא רכב ספורט עם ביצועים מרשימים אבל לרכב יש יש כוח והוא מהנה לנהיגה ! ( לרכב 2008 כמובן ) אני יכול לומר לך שאת שלי מכרתי בלי בעייה עם תאונה מקדימה ( ללא שלדה ) מעל המחירון של יד 2 ( לוי יצחק יותר נמוך) . אפילו הבוחן של הרכב נדהם מהמצב שלו ואת האמת שהיום אני גם מצטער שמכרתי אותו .

שים לב גם למצב הצמיגים עסק לא זול לרכב משפחתי ( רביעיה מותג איכותי יכול להגיע ל 2000 שח בלי בעיה )

סהכ נהנתי מאוד מהרכב הייה ברשותי 5 שנים ולא נתקע פעם אחת !!! ( למעט בעיה באזעקה הידועה לשימצה של קוברה שניטרלתי לאחר מכן אחרי המון ייסורים ) . עדיף ללכת לכיון האצבק . גם יותר סחירה וגם תא מטען גדול ונוח יותר . סהכ ממליץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדה ספיריט 2008 היום נסחרת במחירי רצפה, מי שדורש מחירים יכול לחכות הרבה זמן, מכר מהעבודה שלי מכר הצבק מלוקקת 2008 עם קמ נמוך לא מזמן ב 17, אמר שהיה חייב להוריד כי אנשים פשוט לא באו. השוק לא מה שהיה פעם והמזדה הזו מזדקנת אין מה לעשות, יש לה מחלה של תושבות מנוע שהולכות מהר שצריך לשים לב... ב 150 יש דיבור על החלפת שמן גיר - אני ביצעתי בשלי (2 ליטר 2008 בזמנו),

בשנים האלה לשים לב למשולשים, מוטות מייצב וכל מערכת ההיגוי שאם צריך להחליף או לסדר זה כמה אלפים טובים, לי הלכו 2 חיישני חמצן חיישן MAF, כל חיישן כזה זה חבילה (1000 שח מינימום), תרמוסטט שהלך פעמיים והמנוע התחמם... קיצר - לימון.

מנגד, הרכב כיפי, יותר חזק מהסובארו (שהן עגלות לא משנה באיזה מצב), מתנהג כיפי, זריז - לא חזק, 150 כח במנוע ב 2008, בגלגל תוריד ועוד 11 שנה אחרי, תגיד תודה אם יש לך 120 כח בלחץ...

בכל מקרה - אם ההתלבטות הייתה אצלי הייתי לוקח את המזדה למרות מה שרשמתי למעלה...

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...