Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין שתי אופציות שונות לגמרי - תקציב 60 אלף

Borab
שימו לב! השרשור הזה בן 1792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בן 25, עבודה מסודרת, רווק וכרגע נוסע על טרנטה משנת 2000 מזה כבר 6 שנים.

נוסע בערך 10-12 אלף קילומטר בשנה. לא רוצה רכב חסכוני או האצ'בק, מחפש סדאן. התקציב הוא 60 אלף. הסתכלתי על הרבה רכבים והמאזדה 3 מצאה חן בעיניי מאוד. בתקציב הזה ראיתי שניתן להשיג אחת שנתון 2014-2015 עם מנוע 1.5 ברמת גימור קומפורט ללא בעיה.

העניין הוא שיש עוד רכב שמעניין אותי אפילו יותר, שאני כבר שנים חולם עליו, ועכשיו הוא נמצא בהישג יד. אלפא 159.

ניתן להשיג אחת שנת 2010-2011 עם מנוע 2.2 ורמת הגימור הכי גבוהה ב30 עד 35 אלף. ככה שירידת הערך תהיה מאוחריי. ממה שהבנתי דגם ה-2.2 הוא די אמין, אך האחזקה שלו יכולה להיות יקרה. הטיפולים אולם לא יעלו כמו באאודי, אך יותר יקרים ממאזדה. אותו דבר בנוגע לחלקים וביטוח.

אני מתכנן להחזיק את הרכב לשלוש שנים פלוס מינוס. השאלה היא, למרות שהאלפא תהיה יותר יקרה לאחזקה, האם עם קניית הרכב הזה + כל ההוצאות אני אגיע בכלל ל60 אלף שאני אשלם עבור המאזדה? האלפא היא חצי מהתקציב, ולמרות שהיא תעלה יותר לאחזקה, אני חושב שבסוף שלושת השנים האלו יהיה לי יותר כסף בכיס בהשוואה לקניית המאזדה, או כל רכב יפני/אמין/זול לאחזקה ב60 אלף.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא 159 זה רכב מאוד יקר לאחזקה - מנסיון

מדובר שם על גיר סלספיס שלא נח לנסיעה בפקקים בכלל ! (בלשון המעטה)

אם הולך הרובוט של הסלספיד תתכונן לשלם בערך 7k ובכלל כל חלק שדורש החלפה עולה המון.

בקיצור לא רכב שהייתי ממליץ עליו למישהו אלא אם כן אתה מכוון ל1.8 טורבו ידני שם הסיפור שונה לגמרי אם כי עדיין יקר.

מאזדה 3 תהיה זולה ואמינה אבל עדיין קצת יותר משעממת.

אופציה שיש לך שלדעתי מאזנת בין השניים היא ללכת על ג׳ולייטה שנחשבת ליחסית אמינה ועלויות אחזקה סבירות בהחלט.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה תשעמם אותך מאוד אחרי זמן מסוים, אבל היא מקסימה וחביבת הקהל.

היא עושה הכל טוב מאוד, באמת אבל מנוע חלוש מעט, אם כבר אז "מאזדה ספיריט" ומנוע 2.0 סמק.

אבל היות והציעו לך מעלי ג'ולייטה, אז כן הייתי מחפש אחת 1.4 טורבו מעניינת ויותר מהנה לטעמי ואפשרויות

שיפור למינהם.

159 יש מלא שיחות עליה כאן בפורום, רכב מקסים, אבל מתנהג כבד לטעמי ולי אישית מבחינה ספורטיבית, הוא

לא עושה לי את זה כלל (אני אישית לא חושב שהיא ספורטיבית כלל). חוץ מזה שהתחזוקה שלה, קטסטרופאלית ואחזקה מאוד יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...