Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות על 208 דיזל

ishay0703
שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין ברכישת 208 דיזל יש לי כמה שאלות

1. איך האמינות שלה? יש מחלות ?

2. מה העלות של הטיפולים והתדירות?

3. מה העלות של החלפת קלאץ'?

4. האם המשאבת ad blue עושה בעיות?

5. כמה חתיכות שלה עלו לכביש?

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

1. אמינה מאד. בבסיסו ל 208 אין בעיות. ומנועי הדיזל של PSA תמיד היו אמינים.

2. כל שנה או 15,000 ק'מ. טפול קטן סביב 800 אני חושב וגדול סביב 1,100.

3. הרכב הגיע לארץ בינואר 2016 (שלי אחד הראשונים). לא מאמין שתמצא מישהו שכבר החליף.

4. לא

5. לא הרבה. חפש בפורום הכללי את השרשור החודשי על רכבים שעלו על הכביש - ותוכל להתרשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול קטן כאמור כל 15 אלף מוחלף שמן מנוע + פילור שמן + פילטר מזגן.

בטיפול כל שנתיים/30 אלף בנוסף מוחלף פילטר אוויר ופיטר סולר.

טיימינג כל 10 שנים/165 אלף ק"מ.

חייב להשתמש רק בשמן מנוע ספציפי אחד 0W-30 בתקן פיז'ו B71-2302.

צריכת Ad Blue בערך 1% - 1.5% מצריכת הסולר, מחיר החומר - 32 ש"ח למיכל 10 ליטר.

איפשהו באיזור 150-200 אלף ק"מ יהיה צורך למלא מיכל עם חומר ריענון DPF, זה עולה סביב 400-500 ש"ח.

נוזל בלמים/קלאץ - החלפה כל שנתיים בלי קשר לק"מ.

מעבר לכך אין הנחיה להחלפות יזומות אלא לפי רמת הבלאי.

החלפת קלאץ' להערכתי כ 2500-3000 ש"ח במוסך כללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שגם ב-208, שמשתמשת באותו מנוע דיזל כמו בקקטוס ובברלינגו ושאר דגמי הקונצרן, מורכב אותו מיכל אוריאה אשר תכנונו המקורי גורם לכשל מוקדם במשאבה (הפנימית). לפחות מנסיון של גיסי שבבעלותו ברלינגו, ברכב שטופל במוסכי רשת היבואן היצרן לוקח על עצמו את עלות המיכל גם מחוץ לתקופת האחריות (3 שנים), אבל סביר להניח שאם הרכב יהיה מעל 100K ק"מ, הם יהיו פחות נדיבים (לפחות מנסיון העבר).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם זה לא אותו מיכל בדיוק, המערכת בכל הדגמים האלו זהה. צריך לקחת את העיניין בחשבון.

האחריות הסטונדרטית - 3 שנים או עד 100 אלף ק"מ. בשנתיים הראשונות בלי הגבלת ק"מ. זאת אומרת אם נסעת 300 אלף ק"מ בשנתיים, יש אחריות. בשנתיים הראשונות על פי חוק לא מגבילים קילומטרז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אם אתה מוצא אקזמפלר שכבר החליפו לו, אז אתה יכול להיות רגוע.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מצד שלישי - כמה משאבות כבר הלכו ?

ומצד רביעי - מי אמר שזה אותו מיכל ? גם מיכל הדלק משותף ל 208 ול C4 רק בגלל שלשתיהן אותו מנוע ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ניסיון עם מנוע הדיזל של הרכב המדובר ולא בקיא ב100% בתקלת המיכל מלבד פוסט או שניים שקראתי ברפרוף בפורום הטכני.

אם אתה חושש מ"תקלה" שעלולה לצוץ ברכב ולהביא אותך למצב של "יצא שכרו בהפסדו" - תוותר על הרכב ותחפש משהו אחר.

אנחנו הרבה פעמים נוטים לתת דעה על בעיית אמינות\סטיגמת-אי-אמינות של רכב ופוסקים האם מדובר בתקלה ידועה\מחלה\מקרה-נדיר\וואטאבר. מה שאנחנו שוכחים לעשות זה לדמיין כיצד אנו היינו מרגישים אם היינו קונים רכב סופר מיני במחיר של רכב סופר מיני ונאלצים לבצע תיקון שעלותו כ10000 ש"ח - סכום לא מבוטל משווי הרכב.

אני יכול להעיד על עצמי שאני הייתי ממש מתבאס מתיקון כזה, אפילו מתבאס מאוד מאוד, במיוחד אם מטרת הרכישה הייתה צריכת דלק מיטבית במטרה לחסוך כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה המידע שהחלפת משאבה עולה 10 אלף?

מהמקרים שכן היה צריך לבצע החלפה, כמה ק"מ הרכבים גמעו?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשאבה אין מק"ט אבל להחליף אותה עולה בערך ₪500 (חלפים + עבודה).

קשה מאד למצוא בארץ משאבה מפירוק ולכן עלות מיכל חדש תהיה יותר קרובה ל ₪6200 (שוב, חלפים+עבודה).

הוא לקח את המספר מפה https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5678349

לדעתי כיום הגישה של היבואן בנושא השתנתה ויש הכרה שהמיכל המקורי דפוק גם אם זה אחרי תום האחריות (גם אם טופל מחוץ לרשת , למשל מוניות).

אם אתה מאד חרדתי, כמו שכתבתי , פשוט לקנות רכב שכבר עבר החלפת מיכל אוריאה.קל מאד לבדוק את זה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...