Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה חם היה אצלכם ברכב?

banji man
שימו לב! השרשור הזה בן 1762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם המזגן לא מקרר מספיק טוב ביחס לרכבים אחרים באותה קטגוריה, למה צריך הוכחות?

על-מנת לבדוק האם הרכב לא מקרר מספיק טוב לעומת רכב אחר באותה קטגוריה צריך לבצע מבחן לאותם רכבים באותם תנאים בדיוק ולא לפי תחושה סוביקטיבת שעלולה להטעות מאוד לגבי יעילות המזגן.

שנית מספיק שהרכב הנבדק בצבע שונה וגם חנה בזווית שונה לעומת קרינת השמש וכבר תקבל תוצאות שונות לגמרי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המהנדס הנס על סמך בדיקות ונסיונו קבע שהתכנון כושל.

מאוד פשוט, יש קבוצות של בעלי מונדאו/אס מקס/גלקסי מהשנים הרלוונטיות, התופעה ידועה וכלל עולמית.

יש מדידה מאוד פשוטה שניתן לבצע עם מדחום פשוט בצורת דוקרן: תוחבים את הקצה לתוך פתח האיוורור ומפעילים על קירור מקסימלי.

במכוניות נורמליות מה שבוקע משם הוא בסביבות ה-6-8 מעלות (למשל, פורד פוקוס מאותו שנתון, סתם כדי שלא נלכלך סתם על פורד) ואילו במונדיאו/אס מקס תקבל 10-11 מעלות. נבדק ואומת על ידי שורה (!!) של מונדיאו/אס מקס ששכנו יחדיו בצל, יחד עם איזה בעלים של פוקוס דור 2 שלא ידע בכלל שקיימת בעיה כזאת :lol:

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מדבר על האמינות של המדחומים הללו? הם אינם מודדים את הטמפרטורה בפנים הרכב אלא בחוץ. מראים תמיד לפחות 5 מעלות יותר מבמציאות בכל הרכבים שבדקתי.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אצלי הטמפרטורה תמיד מאוד מדוייקת (כמובן בהשוואה לטמפרטורה המוצגת ב Google weather ו AccuWeather).

ביום שישי בשעה 12:00 בירושלים המד הציג 37 מעלות, (הרכב חנה בחצי צל חצי שמש) בקרת האקלים כוונה ל22 מעלות, התחילה באוורור בעוצמה גבוהה ולאחר כ5 דקות נסיעה הפחיתה לעוצמה הנמוכה ביותר, העליתי ל23.5 מעלות כי כבר היה לי קר מידי.

חשוב לציין שלפני שאני נכנס לרכב בימים כאלה אני תמיד פותח מרחוק את כל החלונות כולל גג שמש (הכי חשוב) וכך רוב החום שהצטבר משתחרר ולמזגן קל יותר לקרר.

פוקוס 2013 2.0 טיטניום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר לכם, יש לי מדחס מזגן ערסוואת! (בדודג')

ביום חמישי שבוע שעבר - היום ה-חם עד עכשיו של השנה - יצאתי לעבודה מהבית ב11:30 והרכב חונה בחניון פתוח אז היה בשמש ישירה.

המזגן בנסיעה כזו כשעמדתי בסרק - בקושי הצליח לקרר ובכל פעם שהגעתי לעמידה יכלתי ממש לשמוע את המדחס אומר לי "ביי אחי, אני הולך לקטנה לקיוסק פה - פיצוחים סיגריה וחוזר" צועק לו בוא'נה! תחזור! "אל תדאג נשמה - קפה וחוזר עיוני!"

בעבודה הרכב בחניון תת קרקעי - מתניע בסוף היום המדחס ששוב אני יכול לשמוע אותו מדבר - "מה קורה כפרה, התגעגעתי אליך" חוזר הביתה עם מזגן שמוציא לי נטיפי קרח מהנחיריים.

בימים שבאו אח"כ עבד פיקס, החיים תותים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו שטוענים שבאותם ימים המזגן אצלם הקפיא מרתקים אותי. קיוויתי שבמזדה כמיטב המסורת היפנית המזגן ייתן בראש. בפועל מאוכזב ברמות, יש מצב שיותר מאשר באיוניק.

Sent from my Tricorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדודג' אצלי עוד לא סיימה שנה - בסובארו שנמצאת אצלי מ2015 ולפני כן היתה אצל אבא שלי מהרגע הראשון שלה - המזגן מקפיא בכל מזג אוויר וגם בעמידה ברמזור.

ובשני הרכבים האלה - המזגן מוציא קור על העשר שניות מרגע התנעת המנוע.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מדבר על האמינות של המדחומים הללו? הם אינם מודדים את הטמפרטורה בפנים הרכב אלא בחוץ. מראים תמיד לפחות 5 מעלות יותר מבמציאות בכל הרכבים שבדקתי.

בגולף/טויוטה/מאזדה הסטיה מהטמפ' הסביבתית שמדדתי היא 2-3 מעלות ולפעמים אין שום סטיה. בימינו מדידת הטמפ' מאוד מדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי צג של טמפ' חיצונית, אבל טמפ נוזל הקירור הייתה גבוהה מ50 מעלות כשנכנסתי לרכב (רכב שחור)

מבחינת מזגן - לקחו לו 5 דק להתחיל לקרר בצורה טובה, מן הסתם, אבל עבד כראוי.

מה שכן - אני מבסוט שיש לי איוורור במושבים, לא יודע מה הייתי עושה בלי זה.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התגובות פה על המזגנים ברכב לא מדד לשום דבר

חלק מכוונים את הטמפרוטה על 24 ואומרים שהמזגן מקפיא

חלק מדליקים מזגן גם בחורף כשבחוץ הטמפרטורה יותר נמוכה מ24 מעלות ועדיין לא קופאים

מניסיון אישי ברכב אחד מכוונים את הטמפרוטה ל18 מעלות ואחרי כמה דקות המפוח יורד למהירות מינימלית

וברכב אחר ב18 מעלות המפוח לא יורד למהירות מינימלית גם בנסיעה ארוכה

אבל לפי ההרגשה הטמפרטורה ב2 הרכבים דומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בספארק יש בקרת אקלים.

וסת הטמפרטורה מתחיל מLOW ואח"כ ממשיך ל-15 מעלות צלזיוס.

בד"כ אני משתמש בבקרת האקלים ובוחר בטמפרטורה הרצויה.

בימים חמים אני מעביר ליניקת אוויר מבפנים , שם על LOW ומכוון למפוח מקסימאלי.

במצב כזה בשיוט אני מקבל כ-6 מעלות -/+ מפתח המיזוג.

בסרק מעט פחות באיזור ה-10-11 מעלות.

באופן כללי היא הרבה פחות מתבשלת בשמש מהפג'ו 107 שהייתה לי.

אני חשבתי שהפתחים המרכזיים זה בולשיט, אבל זה באמת עדיף משמעותית על הפתחים שזורקים סתם אוויר למעלה.

דרך אגב - זה תקין לקבל 10 מעלות מהפתח על מפוח מקסימאלי במצב סרק?

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי צג של טמפ' חיצונית, אבל טמפ נוזל הקירור הייתה גבוהה מ50 מעלות כשנכנסתי לרכב (רכב שחור)

התרמומטרים הלה גסים מאד, התצוגה לא ליניארית, לא הייתי מסתמך על חיישן שהשד יודע מה הוא מודד (יתכן שסופג גם חום מוקרן מחלקים אחרים ברכב, בעיקר מהמנוע ונספחיו).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרמומטרים הלה גסים מאד, התצוגה לא ליניארית, לא הייתי מסתמך על חיישן שהשד יודע מה הוא מודד (יתכן שסופג גם חום מוקרן מחלקים אחרים ברכב, בעיקר מהמנוע ונספחיו).
המחשב מציג טמפ במספרים...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט כן ניתן להסתמך על התרמומטרים בעיקר אלה המותקנים ברכבים עם בקרת אקלים אלקטרונית. דיוק חיישן ה-NTC המותקן ברכבים אלא הוא בסביבות 0.1 מעלות צלזיוס והמידע מהחיישן מועבר למחשב בקרת אקלים שעל סמך מידע מקדים הצרוב בו יודע לקחת בחשבון את החום המוקרן מהמנוע בתנאי נסיעה שונים ומהירות נסיעה ועוד מספר נתונים שנמדדו במהלך הבדיקות של הייצרן הרכב ולהציג את הטמפ' בסביבת הרכב בצורה די מדוייקת של 2-3 מעלות צלזיוס.

אל תשכח שמערכת בקרת האקלים מתבססת על נתון של הטמפ' החיצונית ועוד מידע מחיישנים אחרים בכדי לווסת את הטמפ' של בקרת האקלים לכן המדידה חייבת להיות מדוייקת אחרת כול מערכת בקרת האקלים לא שווה הרבה.

* שים לב לכול חברי הפורום שהעלו תמונות עם הטמפ' המוצגת בלוח השעונים בימי השרב הכבד ואצל כולם נמדדה טמפ' של כ-42-45 מעלות צלזיוס לעומת הטמפ' החיצונית שהייתה קרובה לנתון זה.

גם אצלי ברכב הטמפ' באותם ימים הייתה ה-43 מעלות צלזיוס וזו הטמפ' שבדיוק שררה בחוץ על סמך נתוני תחזית מזג האוויר לאותה שעה באיזור מגורי.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...