Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסוי כלים ראשון בנס הרים עם ה M2

kingikra
שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן אני יודע, לא היום האידאלי להתגרזן ברכב ספורט אבל בל"ג בעומר, חג שמטיילים בו, למצוא את 395 ו 386 כאלו ריקים זה נס (הרים).

לפני נס הרים, קצת על הרכב. אתחיל דווקא מהסוף. זה הרכב הכי טוב שהיה לי! יש בו מהכל. סאונד מטמטם. יש לו את הבאס והצרחה בסל"ד גבוה שהיה לקאדילק ATS-V ומצד שני את הפיצוצים והדרמה שכל כך אהבתי ב A45. יש לו את הניהוג הכל כך כייפי של הנעה אחורית בכביש מפותל אבל הוא לא מעורר חרדה וחוסר ודאות כמו הקאדילק בנהיגה יומיומית בקו ישר. כמעט אפס תת היגוי (בעיקר הצלחתי להגיע לתת היגוי בכביש רטוב).

אז לא, הוא לא הרכב הכי מהיר בקו ישר (בעיקר מפריעה לי התאוצה מ 100 צפונה). אז לא, הוא לא הרכב הכי נוח בנהיגה יומיומית (הכי לא נוח שנהגתי. אולי גם כולל דברים שנהגתי בגרמניה) אבל זו טיפה בים לעומת הטוב שיש לרכב הזה. לא סתם כל מגזיני הרכב שיבחו אותו כשיצא.

מה עברתי עד היום. הרצה 2000 ק"מ. טיפול לאחר הרצה 2000 ש"ח!!!!!!! (הזוי לטעמי) ועוד נהיגה בפקקים לעבודה עם השתעשעויות קלות בסופ"שים. קצת לחוש את הרכב לפני הנסיעה הראשונה לנס הרים שסופסוף הגיעה.

אז מה היה לנו. הגעה באיזור 11:30 בבוקר (צהריים?) לאשתאול, שם אני לוחץ על בורר מצבי הנהיגה ומשאיר אותו על ספורט+ (המצב הקיצוני ביותר כאשר בו, הבקרות מבוטלות חלקית. לא ניתן להיות במצב הזה עם בקרות דלוקות), נהיגה על 60 קמ"ש ליד מצלמת המהירות ומתחילים. הרכב שועט לעבר הפניות. בלימה חזקה, כניסה לפניה, פידבק מצויין מההגה ומהשאסי ולחיצה על דוושת ההאצה ביציאה שמיישרת את הרכב לכיוון הישורת הבאה. כך עוד כמה ישורות ופניות עד שרכב לפני האט אותי. דווקא הפעם לא התבאסתי. ידעתי כמה המכונה סובלת מהחום (מד החום ברכב הציג 43.5 מעלות!! בחוץ). בכל פעם שרכב אחר עיכב אותי, עד האפשרות הבאה לעקוף אותו בביטחה, פשוט העברתי להילוך גבוה ונתתי לרכב לנשום. אין ספק שאחרי מקטעים ארוכים, יחסית, ללא רכב לפני, הרגשתי שהבלמים דועכים במקצת (זה שזה רק במקצת הפתיע אותי מאוד לטובה).

כביש 3866 היה מאכזב הפעם. דווקא בו יש את המקטעים שאני הכי אוהב אבל פשוט נתקעתי מאחורי שיירה לכל אורכו ללא יכולת לעקוף בבטחה.

נוסעים לכביש 353 הלא הוא כביש עג'ור לוזית. אחרי הלוך וחזור אחד חימום, אני מתחיל למדוד זמנים. לביקור ראשון עם הרכב, אני מרוצה אבל אין מה לעשות, היתרון של האאודי ביציאה מהמקום ובמהירות בישורות, גורמת לזמנים פחות טובים בכמה שניות בודדות (זה לא מעט בקטע כביש קצר כזה) אבל הפער מהקאדילק קטן מאוד. אני מאמין שבפעמים הבאות אצליח לפחות להשיג את הזמן של הקאדילק. אני יודע בוודאות מה יש לשפר ואני מבטיח לעבוד על כך :wink:.

אחרי מדידת זמנים לשני הכיוונים ב 353 אני עושה את דרכי לכיוון הכביש האהוב עלי ביותר עם האאודי. דווקא בו ובגלל שיש לי עוד הרבה מה ללמוד, פחות נהנתי עם הבימרית. למי שלא מכיר את הכביש (כבר פתחתי עליו בעבר שירשור), הכביש נסלל מחדש בטווח של שנתיים מהיום בערך. הסלילה חדשה ואין בורות (חוץ מגשרים איריים שצריך להזהר מהם) אבל לכביש אין מקדם חיכוך גבוה ועל כן מאוד קל לאבד שליטה אם לא יודעים מה עושים. דווקא באאודי, שהיתה מאוד משעממת בכבישים הקודמים שהזכרתי, הכביש הזה עורר אותה קצת לחיים ואיפשר, סופסוף, להוציא משהו בפניות. ב M2, לצערי ולחרדתי, יצא לי לאבד שליטה בשתי פניות שונות בהן לחצתי על דוושת ההאצה מוקדם מידי בתוך הפניה. בסדר, לומדים כל יום. אין ספק שאני צריך לעשות לפחות יום מסלול אחד עם מדריך כדי לשפר את ההיבטים הללו. לפחות לדעת מה מותר ומה אסור.

לסיכום, אומר שלמרות הדברים הפחות טובים שכתבתי על הרכב, אין ספק שהוא מקבל דוז פואה. יש לי עוד כמה דברים שאני יכול לספר על הרכב אבל אשמור אותם לאייטם של סיכום שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

נשמע שאתה מנצל אותה טוב. קשה לי להאמין שהייתי מצליח לנצל או להגיע למגבלות שלה. הייתי משתפן עוד הרבה לפני.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

זה דגם קומפוטישן ?

לא. זה הדגם הישן.

נשמע שאתה מנצל אותה טוב. קשה לי להאמין שהייתי מצליח לנצל או להגיע למגבלות שלה. הייתי משתפן עוד הרבה לפני.

גם אני לא קרוב לקצה. יש עוד הרבה מה לנצל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תכעס עליי, אבל מדידת זמנים בכביש? באמת? בשביל מה יש מסלולי מירוצים? וגם אם לא היו, זה עדיין לא נותן לגיטימציה להתחיל למדוד זמנים בכביש. הכביש הוא מקום נהדר להנות מנהיגה וגם ללמוד דברים חדשים, אבל רחוק ממקום שבו אפשר למתוח את הגבול ולהתנסות איתו. העובדה שמצאת את עצמך באיבודי שליטה ב-2 פניות שונות ממחישה נהדר כמה מה שאתה עושה בכביש הוא לא נכון ולא מתאים. ושלא תבין לא נכון, אני בעצמי מאוד נהנה מנהיגה בכבישים שתיארת, אבל רחוק מקצה גבול היכולת של הרכב או שלי כנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תכעס עליי, אבל מדידת זמנים בכביש? באמת? בשביל מה יש מסלולי מירוצים? וגם אם לא היו, זה עדיין לא נותן לגיטימציה להתחיל למדוד זמנים בכביש. הכביש הוא מקום נהדר להנות מנהיגה וגם ללמוד דברים חדשים, אבל רחוק ממקום שבו אפשר למתוח את הגבול ולהתנסות איתו. העובדה שמצאת את עצמך באיבודי שליטה ב-2 פניות שונות ממחישה נהדר כמה מה שאתה עושה בכביש הוא לא נכון ולא מתאים. ושלא תבין לא נכון, אני בעצמי מאוד נהנה מנהיגה בכבישים שתיארת, אבל רחוק מקצה גבול היכולת של הרכב או שלי כנהג.

לא כועס. זו זכותך להביע את דעתך. רק רוצה לומר שאין שום סיכוי שאתה, ספציפית, נוסע פחות חזק ממה שאני נוסע שם (אני יודע כעובדה. לא משער). אתה לא מכיר אותי. מעולם לא נסעת איתי. אני מאוד פחדן וזהיר. בחיים לא אעקוף על קו לבן. בחיים לא אעקוף כשזה לא סופר בטוח. תמיד מאט לפני ירידה שבאה מידע אחרי עליה או פניה עיוורת כי אין לי שום דרך לראות מה קורה אחרי ולא יהיה לי זמן לבלום אם יהיה שם משהו אחרי.

שיהיה סופ"ש נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כועס. זו זכותך להביע את דעתך. רק רוצה לומר שאין שום סיכוי שאתה, ספציפית, נוסע פחות חזק ממה שאני נוסע שם (אני יודע כעובדה. לא משער). אתה לא מכיר אותי. מעולם לא נסעת איתי. אני מאוד פחדן וזהיר. בחיים לא אעקוף על קו לבן. בחיים לא אעקוף כשזה לא סופר בטוח. תמיד מאט לפני ירידה שבאה מידע אחרי עליה או פניה עיוורת כי אין לי שום דרך לראות מה קורה אחרי ולא יהיה לי זמן לבלום אם יהיה שם משהו אחרי.

שיהיה סופ"ש נעים.

איך אתה יודע את זה כעובדה אם אנחנו לא מכירים? ;)

אני מבטיח לך שאני לא מדגדג את יכולות הרכב ואת יכולות הנהיגה שלי בכביש. בהגדרה. בחיים לא הגעתי למצבים של איבודי שליטה, דעיכה של בלמים או וואטאבר. בטח שלא למדוד זמנים. אם הייתי עושה את זה, כנראה שמתישהו, הייתי מסיים רע מאוד. אין מה לעשות, כשמגיעים לגבול יותר מידי פעמים, בסוף, משהו רע קורה, בטח ובטח כשזה בכביש ציבורי.

ממליץ לך למצוא מדריך נהיגה טוב וללמוד לצפות מצבים כאלה מבעוד מועד, להבין מה גורם להם מלכתחילה וכיצד, בעזרת טכניקה נכונה, אפשר להימנע מהם בקלות ואפילו להבין שהגבול הוא בעיקר שלנו כנהגים.

אני לא כותב את זה בגלל שאני מדריך נהיגה (האמת שאפשר להגיד שאני היום לא ממש עוסק בזה) אבל המדריך הזה יכול להיות כל אחד מעשרות המדריכים המעולים שיש פה בארץ, זה יעשה לך רק טוב :)

בהצלחה והכי חשוב תהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מותר ומה אסור? אסור למדוד זמנים בכביש ציבורי.

אי אפשר לנהוג רגוע ולמדוד זמנים (בטח לא תוך השוואה בין זמנים של רכבים שונים).

כשנוהגים רגוע כמו שאמורים לנהוג בכביש ציבורי לא אמורים להגיע למצב של איבוד אחיזה מפחיד פעמיים במקטע.

שמור על עצמך, שמור על הרכב ושמור על שאר משתמשי הדרך. יש מסלול מירוצים כדי למדוד זמנים ולמתוח גבולות.

Sent from my INE-LX2 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - אני מקנא, תתחדש !

השנקל שלי - הייתי כמוך.

הייתי בסיבוב בנס הרים, התאמנתי ביום שישי, כמובן בזהירות.

למחרת - אתה בטח זוכר את המקרה, רוכב אופנוע מנוסה ומקצועי מצא את מותו בדיוק באותו מקום. (ואם אתה לא מכיר, חפש, בפולגז וגם כאן בפורום היה דיון לא מבוטל על זה)

מאז (וזה התחדד ונהיה CRYSTAL CLEAR ברגע שהפכתי להיות אבא), הבנתי, בכביש אפשר להשתעשע, אבל לא לוקחים את הרכב קרוב לגבולות.

אפשר לעשות את מה שעושים בכיף במקומות שמכירים היטב, אבל אימון לא על כביש ציבורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מותר ומה אסור? אסור למדוד זמנים בכביש ציבורי.

אי אפשר לנהוג רגוע ולמדוד זמנים (בטח לא תוך השוואה בין זמנים של רכבים שונים).

כשנוהגים רגוע כמו שאמורים לנהוג בכביש ציבורי לא אמורים להגיע למצב של איבוד אחיזה מפחיד פעמיים במקטע.

שמור על עצמך, שמור על הרכב ושמור על שאר משתמשי הדרך. יש מסלול מירוצים כדי למדוד זמנים ולמתוח גבולות.

Sent from my INE-LX2 using Tapatalk

ממה שאני זוכר גם על מסלול מירוצים לא חוקי למדוד זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את זה?

כולה לחיצה על כפתור בהגה :-D

מבחינת החוק ברגע שיש מדידת זמנים, וזה לא משנה אם זה ברכב, בשעון יד או במכשיר מדידה מקצועי, זה הופך מאימון ל'תחרות' וזה כבר דורש רישוי ספורטיבי ועמידה בתנאים של אירוע מסוג אחר.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Aprilia Shiver 750

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הסיקור של הרכב אמרתי בהחלט תודה!

על התגובה של אביאל - גם כן.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...