Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קדג'אר מול קיה ספורטאז - 2016-2017

snoopster
שימו לב! השרשור הזה בן 1789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

אני מתלבט מאוד בין קיה ספורטאז (1.6 בנזין) לרנו קדג'אר(1.5 דיזל) מהשנים 2016-2017 עבור משפחה של שני מבוגרים ושני פעוטות. צפויה נסועה ממוצעת 15-17K עם רכיב לא מבוטל בתוך העיר.

בשני הרכבים בולטת לטובה נוחות הנסיעה ושניהם נאים בעיניי (אם כי הקיה כבר נראה לי מעט גנרי כי הוא כ"כ נפוץ).

החשש שלי הוא מצריכת הדלק הגבוהה בקיה ומצד שני מעלויות אחזקה יקרות צפויות ברנו , שהוזהרתי בעניינן על ידי חבר בעל ניסיון עם רנו וצרפתיות באופן כללי.

רציתי לדעת הכצעקתה? האם הקיה כזאת זללנית דלק והרנו יקר לאחזקה? יש דרך איכשהו להשוות מחירי טיפולים במוסכים מורשים?

אשמח לעצה מבעלי ניסיון וכמובן לשמוע על דברים נוספים שאינני לוקח בחשבון - לדוג' שוק יד שניה וכיוב'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, ברשותי קיה ספורטג 1.6,החיסרון היחידי ברכב הוא צריכת דלק גבוהה מאוד . במידה ומדובר בעיקר בנסיעה עירונית מדובר בצריכה גבוהה מאוד . 1:7-8.

לעומת זו לא הייתי מתקרב לרוני קדגאר ולו רק בגלל התיבה הרובוטית והתקלות המוזרות שמתלוות לרנו .

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לקיה לא חסר בעניין הגיר הרובוטי- היו מקרים בהם נדלקה מנורה המעידה על התחממות הגיר ועל הנהג לעצור בצד למשך מספר דקות עד שהתיבה תתקרר.

אגב, אביה של גיסתי החזיק רנו כזו 3 שנים ולא נשמע ממנה ציוץ בעניין הגיר.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה ברנו נעוצה (לדעתי) בשני מקומות אחרים:

הרנו יחסית צפופה, למרות מה שנראה מבחוץ.

והרנו רועשת במיוחד ב פקקים.

מה ה נסועה הצפויה? אתה חייב דיזל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיה צריכת דלק 1:¹0, ברנו הצריכה תהיה 1:15, הרנו לדעתי בתור רכב קצת פחות טובה מהקיה, תראה כמה ק"מ אתה נוסע השנה, ואם החסכון בדלק יתקזז עם פחת גבוה יותר.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מקרב לב לכל המגיבים על התייחסויותיהם המחכימות.

אכן, הנסועה היא עניין קריטי - אני מניח כרגע נסועה ממוצעת - 15K עד 17K ק"מ בשנה. לפי החישוב שערכתי הפער השנתי בעלות התדלוק יעמוד על כ 2500-3000 שח בשנה, אם מניחים 1:10 בקיה ו-1:15 ברנו. לפי סקירות מקצועיות שראיתי וחלק מהמגיבים פה, ייתכן שהפער לטובת הרנו בחסכון בדלק הוא אפילו משמעותי יותר (הקיה זללן יותר, הרנו חסכוני יותר מהמצוין לעיל).

מבאס לשפוך ככ הרבה כסף על דלק. השאלה אם זה באמת יתקזז מול עלויות אחזקה גבוהות יותר וירידת ערך חדה יותר (אפשר להניח שאחזיק ברכב 3-5 שנים, כלומר יימכר כבן שמונה.

עניין נוסף, אם כי יותר מינורי - כל רכב שני על הכביש הוא ספורטאז' וזה הופך אותו למעט גנרי.

אשמח מאוד אם מישהו יוכל לסבר את אוזני לעניין עלויות האחזקה הצפויות בקדג'אר ולשמוע אם יש רכב אחר שפספסתי וששווה לשקול אותו בליגה הזאת של הרכבים - שהוא גם אמין, גם חסכוני וגם נוח לנהיגה.

תודה רבה לכולם שוב על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה איזה רכב בסוף תבחר, כאשר רוב הנסיעות בעיר , תשתדל לא לקנות דיזל וגיר רובוטי. שיפוץ גיר או החלפה של מחשב הגיר או מסנן חלקיקים לא שווים את החסכון בדלק, בטח לא בנסיעה של 15 אלף קילומטרים בשנה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע בקדגאר דיזל מהעבודה של אשתי . צריכת דלק אמיתית עם רגל כבדה על הגז 1 ל 16 נסיעה של 50 אחוז בעיר .

לא מכיר קיה .

טיפול ראשון עלה 1100 טיפול שני 1700 ולא קילבנו שקל הנחה . בפועל המחירים נמוכים יותר אם מנהלים מו"מ לפני הכניסה למוסך.

הרכב אצלנו שנתיים ו 42000 קמ .

לא היו תקלות מיוחדות חוץ מחלון צד נוסע שלא נפתח ויתוקן שבוע הבא במסגרת האחריות . בכסף של הרנו לא תמצא רכב חסכוני יותר באותו שנתון לדעתי . כל שאר הדיזלים יקרים יותר .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיא , אבל בימים חמים מאד כשהרכב עומד בשמש שעות לוקח זמן עד שהוא מקרר

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שההתלהבות מהרנו מוגבלת בלשון המעטה, גם במחיר של זללנות דלק של קיה.

מה לגבי קשקאי דיזל מאותו שנתון (2016, 2017)? נותן פייט לקיה במונחים של אמינות נוחות נסיעה וסחירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרציף בקשקאי עדיף על רובוטי של רנו לנסיעות בתוך העיר, וניסאן דיזל עם קילומטראז' נמוך יותר סחיר מאשר רנו. אבל בגלל שהוא יותר סחיר, עכשיו צריך להפרד מ 10-16 אלף₪ יותר ברכישת ניסאן משנתון זהה.

ואותו סימן שאלה לגבי מסנן חלקיקים DPF, כאשר רוב הנסיעות בעיר, נשאר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושש מהסיר אז תבדוק רק שניסן מגיע עם גיר רציף ולא רובוטי דו מצמדי כמו רנו. ממה שאני זוכר ההבדל בין רנו וניסן זה רק הסמל והמכלולים זהים. היתה תקופה שהיה גיר רציף בניסן אבל אני חושב שעכשיו הוא מיוצר עם גיר רובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל עם גיר רציף זה שילוב מזעזע. מומלץ לבדוק לפני הקנייה, ניסאן עברו כבר לגיר רובוטי של רנו.

אבל לדעתי, למשפחה עם 4 נפשות, אני חושב שהקניה הנכונה עבורך היא סיאט ארונה או קיה סטוניק, מבחינת ביצועים וצריכת דלק הם יהיו טובות בהרבה מקיה, מבחינת מרווח הם מספקים מאוד, אתה יכול לרכוש חדש בכ 110000 שקל. לצרכים שלך לדעתי זה עדיף.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי guy.a
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרובוטי של רנו... אז ככה לאחי יש רנו גראנד סניק 2013 מנוע דיזל וגיר רובוטי. הרכב נוסע 90 אחוז בתוך העיר ואין לו שום בעיה תלונה בנושא הגיר. לדעתי הוא לא יודע שזה גיר רובוטי, מבחינתו הרכב אוטומטי.

רנו קאפצ'ר לשעבר של ההורים גיר רובוטי, תקלה יחידה זה המוח של הגיר. תקלה ידוע. חוץ מזה אין בעיה בגיר הרובוטי. ובכלל היום ניראה שכולם עוברים לרובוטי.

אז הרציף לא טוב הרובוטי לא טוב נשארו עם ידני.

ניראה שאנחנו מגזימים...

דרך אגב אני עם פולו רובוטית גם והכל טוב.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...