Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סחיטה בעקבות נזק שנגרם לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 1796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רקע:

לפני כמה ימים קיבלתי הודעה (SMS רגילה) מבחור שהוא מצא את הרכבים שלנו נוגעים אחד בשני בחנייה. הוא צירף תמונה, ואכן הרכבים נגעו אחד בשני.

Screenshot_2019-05-20-22-20-22-349_com.miui.gallery.png

הוא ביקש שניפגש ונדבר, וכמובן שהסכמתי כי במידה ותהיה לו איזשהי הוכחה שהמגע נגרם על ידי אני לגמרי אבוא לקראתו ואקח אחריות על המקרה.

קבענו להיפגש יום למחרת. הוא לא הופיע, ושלח לי הודעה מאוחר יותר שהוא לא התעורר וביקש להיפגש אחה"צ. הסכמתי.

* חשוב לי לציין: יש לי חיישני רוורס, נקודת המגע היתה בצד של הנהג - הייתי שם לב בוודאות אם הייתי נוגע ברכב ברוורס. אין לי אפילו סימני צבע שחור או שריטות על האוטו.

כשנפגשנו, לא היו לו הוכחות שהדבר נעשה על ידי (רק תמונה אחת שמופיעה למעלה), ולכן הסברתי לו שאני לא מתכוון לשלם, כי באותה מידה יתכן והוא זה שפגע בי, וכל בן אדם נורמלי לא ישלם למישהו על משהו שלא מוכח שנעשה על ידיו. מבחינתי כל אחד יכול לצלם את הרכב שלו נוגע ברכב אחר ולטעון דברים כאלה. זה לא אומר כלום. (בגדול, הוא רוצה שאני אשלם לו על פגוש אחורי חדש)

כשהוא ראה שאני לא אשלם לא הוא איים על תלונה במשטרה, או תביעה דרך הביטוח ואמרתי לו שיעשה מה שהוא רוצה. (הייתי הולך איתו למשטרה אם היה לי נזק באוטו, אבל אין לי כלום)

לפני שעה הוא שלח לי הודעה וביקש כתובת שישלחו לי צו (הוא לא אמר איזה, אני מעריך זימון לחקירה, או שהוא סתם מנסה להפחיד אותי)

שאלתי היא כזאת: איך פועלים במקרה כזה? להמשיך לדבר איתו ולתת לו את הפרטים או שאני לא חייב לו כלום? לפנות אני למשטרה?

מה אתם חושבים על המקרה? האם לדעתכם מדובר ברמאי?

** הוא משתמש בטלפון ישן בלי וואטסאפ ונוהג בקיה פיקנטו 2019.

אשמח לחוות דעת והמלצות.

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הוא שלח לך סמס? הוא קיבל את מספר הטלפון שלך מהמשטרה?

בכל אופן, אף אחד לא יזמן אותך לחקירה. המשטרה לא מתעסקת בפגושים.

תתעד כל שיחה וכל הודעה.

אם אתה לא מצליח להקליט את השיחות, אחרי כל שיחה, תרשום פירוט של שעת שיחה, משך השיחה והתוכן שלה.

תשתדל לשמור על התקשורת בסמסים ולא בשיחות.

מעבר לזה אין לך מה לעשות, רק לחכות למקרה שהוא יחליט לתבוע.

Sent from my SM-A730F using Tapatalk

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לתת שום פרט שלך!

הוא לא שולח לך צו, המשטרה שולחת צו, והמשטרה יודעת את הכתובת שלך.

שלח לו הודעה עם איחולי הצלחה בהמשך הדרך, ותבהיר לו שאתה לא מתכוון לשלם לו שקל, שאם הוא מעוניין, הוא מוזמן להפעיל את הביטוח ושאם הוא ישלח לך עוד הודעה אחת, הוא זה שיקבל זימון לחקירה על סחיטה באיומים.

נשמע כמו נסיון עוקץ קלאסי. ואם תתן לו את הכתובת שלך מה שתקבל יהיו שני מקררים שיבואו לאיים על אשתך והילדים או יפרצו אלייך הביתה, ולא מכתב.

בעניין אחר - ח"ח על הכינוי. נכנסתי רק בגללו :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הוא שלח לך סמס? הוא קיבל את מספר הטלפון שלך מהמשטרה?

בכל אופן, אף אחד לא יזמן אותך לחקירה. המשטרה לא מתעסקת בפגושים.

תתעד כל שיחה וכל הודעה.

אם אתה לא מצליח להקליט את השיחות, אחרי כל שיחה, תרשום פירוט של שעת שיחה, משך השיחה והתוכן שלה.

תשתדל לשמור על התקשורת בסמסים ולא בשיחות.

מעבר לזה אין לך מה לעשות, רק לחכות למקרה שהוא יחליט לתבוע.

Sent from my SM-A730F using Tapatalk

אין לי מושג איך הוא השיג את המספר שלי.

והקטע שהוא אפילו לא ביקש את פרטי הביטוח שלי. (למען האמת אני די מודאג אם נתחיל הליך של בית משפט/משטרה.. אני סטודנט וממש אין לי זמן לזה, ואני חושב שעל זה הוא רוצה לשחק)

אז זה לא הגיוני הבקשה שלו לתת לו את הכתובת שלי?

תודה על המענה המהיר והעזרה :)

עריכה אחרונה על ידי Shnitzel_Tiras
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לתת שום פרט שלך!

הוא לא שולח לך צו, המשטרה שולחת צו, והמשטרה יודעת את הכתובת שלך.

שלח לו הודעה עם איחולי הצלחה בהמשך הדרך, ותבהיר לו שאתה לא מתכוון לשלם לו שקל, שאם הוא מעוניין, הוא מוזמן להפעיל את הביטוח ושאם הוא ישלח לך עוד הודעה אחת, הוא זה שיקבל זימון לחקירה על סחיטה באיומים.

נשמע כמו נסיון עוקץ קלאסי. ואם תתן לו את הכתובת שלך מה שתקבל יהיו שני מקררים שיבואו לאיים על אשתך והילדים או יפרצו אלייך הביתה, ולא מכתב.

בעניין אחר - ח"ח על הכינוי. נכנסתי רק בגללו :lol:

תודה על המענה המהיר.

אני אקח לתשומת ליבי.

ותודה שניצל מעריך אותך בחזרה :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה כלום. סערה בכוס מים.

אם אתה חושד שהוא הולך להמשיך עם ההטרדות, תן לו את מספר הפוליסה שלך ואתה לא מוכן לדבר איתו יותר, שידבר עם הביטוח, מבחינתך הביטוח שלך נותן לך כיסוי מלא על כל מה שיקרה.

אם הוא יחליט לתבוע אותך דרך צד ג', ספר לביטוח שלך את הסיפור, שלא היה כלום ואתה לא מודה באשמה.

רכב "נוגע" ברכב שני בחניה זה לא תאונה ולכן לא יהיה פה כלום.

הוא יקבל פשוט סירוב.

בטח אל תתן לו כתובת, רק מספר פוליסה וחברה בה אתה מבוטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי היה מטריד יותר, מאיפה יש לו את המספר שלך. יש שלט מכירה על האוטו? האם החניה שהרכב חנה בה, היא החניה הקבועה שלך, וייתכן כי אנשים בסביבה מכירים אותך ואת הרכב שלך?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, אתה תמים, עד כדי כך שבא לי להכיר לך חבר שלי. הוא נסיך ניגרי :-)

א. אם את הטלפון שלך הוא קיבל דרך מסוף משטרתי, בין אם בצורה לגיטימית או לא, אז היתה לו כרגע גם הכתובת שלך.

ב. מה שהיית צריך להגיב להודעה הראשונה שלו, זה "תודה על התמונה. באמת תהיתי מי פגע לי בפגוש". מה אתה בכלל נפגש איתו?

ג. המשטרה לא חוקרת פשעים הרבה יותר חמורים מזה שלכאורה ביצעת. דווקא במקרה של סחיטה ואיומים יש יותר סיכוי שהם יתערבו.

אני אישית הייתי מפסיק לענות לו (יותר נכון לא הייתי מתחיל בכלל...), ורק מתחיל לשים עין על האוטו, אם הוא חונה באותו מקום באופן קבוע.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, אתה תמים, עד כדי כך שבא לי להכיר לך חבר שלי. הוא נסיך ניגרי :-)

א. אם את הטלפון שלך הוא קיבל דרך מסוף משטרתי, בין אם בצורה לגיטימית או לא, אז היתה לו כרגע גם הכתובת שלך.

ב. מה שהיית צריך להגיב להודעה הראשונה שלו, זה "תודה על התמונה. באמת תהיתי מי פגע לי בפגוש". מה אתה בכלל נפגש איתו?

ג. המשטרה לא חוקרת פשעים הרבה יותר חמורים מזה שלכאורה ביצעת. דווקא במקרה של סחיטה ואיומים יש יותר סיכוי שהם יתערבו.

אני אישית הייתי מפסיק לענות לו (יותר נכון לא הייתי מתחיל בכלל...), ורק מתחיל לשים עין על האוטו, אם הוא חונה באותו מקום באופן קבוע.

תודה על התגובה..

נתתי לו מספר ביטוח ואני מפסיק לענות לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי היה מטריד יותר, מאיפה יש לו את המספר שלך. יש שלט מכירה על האוטו? האם החניה שהרכב חנה בה, היא החניה הקבועה שלך, וייתכן כי אנשים בסביבה מכירים אותך ואת הרכב שלך?

אין לי שמץ של מושג וגם אותי זה מטריד. (אף אחד ממי שמכיר אותי לא נתן לו את המספר שלי)

אגב, אני חייב להעביר לו צילום של הביטוח שלי?

כי הוא אומר שהסוכן ביטוח רוצה צילום ומס פוליסה ושם החברה לא מספיק לו.

תודה

עריכה אחרונה על ידי Shnitzel_Tiras
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת כשורה. זה גם מכסה אותך חוקית.

מכאן והלאה-שיתנהל איתך רק דרך חברת הביטוח.

אין לך שום חובה לענות לו מעבר למה שמסרת.

מס' פוליסה, שם בעל הפוליסה, ושם חברת הביטוח.

הוא כנראה מקווה שהכתובת שלך תהיה על הפוליסה...

ממש קריפי הבחור...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת כשורה. זה גם מכסה אותך חוקית.

מכאן והלאה-שיתנהל איתך רק דרך חברת הביטוח.

אין לך שום חובה לענות לו מעבר למה שמסרת.

מס' פוליסה, שם בעל הפוליסה, ושם חברת הביטוח.

הוא כנראה מקווה שהכתובת שלך תהיה על הפוליסה...

ממש קריפי הבחור...

תודה רבה רבה.

אעשה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדרוש בכתב מחברת הביטוח שלך שלא תמסור לבחור שום פרט אישי עליך

נאדה , כלום , גורנישט

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת פרטים היא לא חד צדדית.

ברגע שיפנה אליך לעוד פרטים, תדרוש ממנו קודם את הפרטים שלו.

שם בעל הפוליסה, ת.ז., חברת ביטוח, מס פוליסה.

הוא חייב להביא לך את כל הפרטים לפי החוק,

ושישלח את הצילומים שלו קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...