Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לקנות את הרכב שאני רוצה עכשיו מתוך הנחה שהוא זן נכחד? (ידני ספורטיבי)

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז אני מתלבט מה לעשות, ברשותי רנו קליאו 0.9 ידנית שמשרתת אותי נאמנה והיא אחלה רכב אבל מה, חסר לה כח...

לפי סוג הרכב שיש לי אפשר להבין שהתקציב שלי מוגבל מאוד.

אני רוצה פיג׳ו 208 GTI, מאוד רוצה. בעולם אידיאלי הייתי מחזיק את הקליאו עוד שנתיים שלוש ואז קונה GTI משומשת בעתיד, הבעיה היא שאני לא בטוח שבכלל אמצא בלוחות GTI משומשת בעוד כמה שנים, כל הנישה הזו של רכב עם גיר ידני היא נכחדת בישראל בקצב מסחרר וכבר עכשיו ביד 2 אם מחפשים רכב ידני בסכום שנע מ 80 עד 100 מקבלים בסכ״ה 2 עמודים, לא 2 עמודים של פיג׳ו אלא של כל הרכבים מכל היצרנים שהם ידניים, חלקם גם לא ספורטיביים בכלל.

אני מבין מזה שיש מצב שעוד כמה שנים אני אפילו לא אוכל להזין את האופציה לחפש רכב ידני בלוח בקצב הזה.

אני רוצה בחיי לפחות פעם אחת לחוות בעלות על רכב ידני ספורטיבי שכזה לפני שזה נעלם סופית ולפני שבאים עלי עשרות שנים של נהיגה אוטונומית (או אוטומטית) משעממת.

אז מה לעשות? האם כדאי למהר ולעלות על הרכבת הזאת עכשיו לפני שהיא עוזבת סופית?

שווה לנסות אולי למכור את הקליאו ולכרסם קצת מהחסכונות שלי בשביל החלום הזה? (אחרי שאמכור את הקליאו אני מאמין שיהיה לי את הסכום להוסיף ל 208 יד שנייה)

אשמח לדעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב ידני ספורטיבי לא נעלם ואין כל צורך למהר ולעלות

על הרכבת הזאת עכשיו מאחר והיא לא עוזבת.

לגבי הכדאיות הכלכלית שלך אישית מתי לרכוש

את הרכב עליו אתה חולם על תצפה לקבל יעוץ ממני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הולך להכחד. בעוד כמה שנים אתה עדיין תוכל למצוא אוטו כזה בקלות יחסית.

בדיוק כמו שעכשו אנשים מוצאים איביזות פיז'ו וקליאו ספורט ישנות.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל באיזה מצב הרכב הזה יהיה אחרי שכבר בטח עבר מי יודע כמה אלפים של קילומטרים שקרעו לו את הצורה?

אם הייתי יודע שה 208 GTI הבאה תהיה גם ידנית ותגיע לארץ אז הייתי פחות מודאג, אבל החשש הוא שלא נראה עוד רכבים כאלו ועכשיו זה הזמן לקנות עוד משהו במצב טוב ותקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיגיון שלי אומר שב-80-100 אש"ח אתה קונה היום 208GTI שנת 2015-16, היות והרכב הזה נמצא עד היום באתר של המחירון, אני מניח שיש לך לפחות עוד 3 שנים לקנות אותה. כלומר ב-2021, מכונית שנת 2018-19 תעלה אותם 80-100. לכן אין לך לאן לרוץ. לפחות מהבחינה הזו.

מעבר לזה, בתור מישהו שנוהג בידני, אני יכול להגיד לך שזה נחמד ואחלה והכל, אבל אם יש גיר אוטומטי טוב זה ממש לא כזה דיל ברייקר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיגיון שלך נשמע הגיוני אבל כבר עכשיו יש רק דף אחד של הדגם הזה שזה כולל כמה שנים, מתאר לעצמי שרק יחידות בודדות של שנת 2019 נמכרו, מה הסיכוי שמשהו מזה יתגלגל ללוחות?

ומבחינתי כל עוד ידני קיים אז אני אשאף לקנות רכב בתצורה הזו, אני אוהב את המעורבות והחיבור שיש עם הרכב והגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שבארץ נראה שהביקוש נכחד, כמעט אף יבואנית כבר לא מביאה רכבים בתצורה הזו עוד.

אני יודע שבאירופה ובארה"ב גיר ידני יהיה זמין עד הרגע האחרון שהחשמליות ישתלטו על הכל ואז הוא ילך לעולמו ביחד עם הגיר האוטומטי אבל בארץ יש פה תהליך מואץ מאוד שלא קשור בכלל למהפכה החשמלית, אנשים פה פשוט לא קונים רכבים כאלו עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמסע בעבר על ליאון 1.8 עם 160 כס ושדרג ל 210 כס . ידני.

אני אומר לך שעם כל הכיף בהתחלה , בסוף תגלה שכולם זוחלים בפקקים . גם ה gti שלך וגם הפיקנטו לידך.

אם אין פקקים הסבירות להתקע אחרי זקנה במסלול השמאלי שלא עוברת את ה70 היא סבירות גבוהה וכל הכיף מהנהיגה הולך .

ברמות כאלה שלפעמים אתה חוזר מתוסכל ועצבני אחרי שחצי מהזמן לא הפסקת לקלל את הזקנה ואת מי שהביא אותה לעולם .

ובלי קשר , אני גם חושב כמו אלה לפני שעוד 3 שנים עם עדיין תרצה בטוח תוכל למצוא רכב ספורטיבי ידני .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה, זה זול, משיג רכב חדש בגרושים, לא מפריע לי ידני, יאללה בוא נקנה.

אחרי שנה, מה זה משנה אוטומט או ידני, אותו דבר מבחינתי התרגלתי כבר.

אחרי שנתיים, המדינה הזאת כולה פקק אחד גדול הלכה לי רגל שמאל / התחתנתי האישה חייבת אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותש, נשמע שאתה מחפש תירוץ לקנות אחת כבר עכשיו.

אז הנה קיבלת - אם תוכל לעמוד כלכלית ברכישה, אני לא רואה סיבה לחכות עם זה עוד 3 שנים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נמכר בכמות יפה (ביחס לרכב ספורט) לא רואה סיבה להיות מודאג שלא תמצא בעתיד .

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחת את השרשור שנשכנע אותך לקנות ? תקנה ! חיים רק פעם אחת ואתה לא רוצה למות עם קליאו 900 סמ"ק...

תשובה קונקרטית - אם יש קליאו ספורט שנותרו ממנה יחידות בודדות בארץ עדיין למכירה אז 208GTI תהיה למכירה גם עוד 10 שנים בשפע.

עם זאת, זה הזמן למצוא (בסבלנות, גם אם זה יקח שנה+) אקזמפלר שמור מאוד מאוד ולהפוך אותו לשלך :)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה, זה זול, משיג רכב חדש בגרושים, לא מפריע לי ידני, יאללה בוא נקנה.

אחרי שנה, מה זה משנה אוטומט או ידני, אותו דבר מבחינתי התרגלתי כבר.

אחרי שנתיים, המדינה הזאת כולה פקק אחד גדול הלכה לי רגל שמאל / התחתנתי האישה חייבת אוטומט.

לפני 10 חודשים קניתי מכונית ידנית, שמח שקניתי. היום עדיין שמח שקניתי אותה.

אשתי נוהגת בה לפעמים, היא בסדר

יש אנשים (אני יודע שאנחנו מיעוט) שפשוט מעדיפים ידני. אוטומט זה משעמם

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שמונע ממני לקנות אותה היום זה שהקליאו ברשותי פחות משנתיים ויש לה עוד הרבה לתת, הגן הפולני כל הזמן מזהיר אותי שאני אצטער על זה.

כרגע החיים שלי עם הקליאו נוחים, האחזקה מינימלית, תצרוכת דלק אפסית, ביטוח מאוד נמוך (איזה 2800 ש"ח כולל הכל), לא מדבר עם המוסך חוץ מהטיפול השנתי.

יש לי חששות להמר על כל זה ברכב שהוא עם רקע לא ידוע ושיכול להביא איתו לא מעט הוצאות לא צפויות (וגם צפויות עם הדלק והביטוח), אם הייתי באמת מנצל כמו שצריך את הקליאו מבחינת שימושיות ומחזיק אותה לפחות עוד שנתיים אז היה לי יותר קל פסיכולוגית אבל בגלל שזו קנייה די טרייה בסכ"ה אז הראש הכלכלי שלי צועק לי שהשתגעתי אם אלך על זה עכשיו.

מצד שני באמת בא לי וזה יעשה לי את הנסיעה שלי בבוקר לעבודה ליותר מהנה (יוצא לפני הפקקים למי שהעלה את הנקודה הזו, חוזר אבל עם הפקקים לצערי) וגם את הנסיעות מסביב להורים בדרום פעם בשבועיים וכו', זה נראה לי רכב דיילי שמוסיף קצת פלפל וכיף זה ליום יום.

דילמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...