Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי להרכיב לוחית רישוי עם מספור ברווחים שונים?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רואה המון רכבים בעל מספר מיוחד שמרווחים את המספרים בלוחית הרישוי בצורה שונה על מנת להבליט את המספר במיוחד. לדוגמא, רכב בעל המספר 50-027-89 לדוגמא, ירווח את זה בצורה כזו: 500-278-9, או לחילופין 500-27-89.

האם הדבר חוקי, זאת אומרת, האם יש הגבלה בחוק לריווח תקני, ואם לא - כיתד מבצעים זאת? האם זו בקשה לגיטימית לבקש בפני מטביע הלוחית במכון הרישוי?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התקן, זה לא חוקי, המספרים חייבים להיות במבנה של 3-2-3. במציאות יש בלגן אטומי של גודל הספרות והמרווח ביניהן, ואיש הישר בעיניו יעשה. כמו שזה נראה בשטח, לכל מכון יש את הגלופות שלו ואין גודל אחיד של מספרים או מרווח אחיד בהדפסה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה אני לא מצליח למצוא גרסה נורמלית לקריאה של תקן ישראלי 5327, משהו פגום ביכולות הגוגל שלי היום... בכל מקרה, לפי הטיוטות שנמצאות ברשת מתברר שהכול מוגדר: גודל ספרות במילימטרים, יחס בין רוחב לגובה, מרווח בין ספרות (עם טולרנס) ועוד.

וולקאם טו איזרעל. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לכל הדברים האחרים שעליהם אפשר להסכים איתך, לוחית רישוי היא מסמך זיהוי רשמי של המדינה כמו תעודת זהות או דרכון. לא סביר ולא מקובל, וכמובן לא חוקי לשנות את הפורמט הקבוע שלו כמו שלא תדפיס תעודת זהות בפונט אחר עם רקע אחר.

פורמט לוחיות הרישוי הוא אחיד בכל מקום בעולם, יש מדינות שמאפשרות לוחיות רישיוי עם כיתוב אישי אבל עדיין, פונט וגודל האותיות והספרות - לפי מה שמוגדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התקן, זה לא חוקי, המספרים חייבים להיות במבנה של 3-2-3. במציאות יש בלגן אטומי של גודל הספרות והמרווח ביניהן, ואיש הישר בעיניו יעשה. כמו שזה נראה בשטח, לכל מכון יש את הגלופות שלו ואין גודל אחיד של מספרים או מרווח אחיד בהדפסה.

המספרים בכל המכונים באותו גודל - ז"א יש מספר גדלים: ללוחית 8 בפרות, ללוחית 7 ספרות וכו'.

אבל מרווחים נקבעים ידנית, בגלל זה ההבדלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרווח יכול להשתנות מעט לפי גודל השטנץ (אם כי לא צריך להיות). חלוקה שונה מהחלוקה הרשמית (2-3-2 ו-3-2-3 למרבית כלי הרכב) אסורה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעייה בחוק, בגודל או בשטנץ.

כל המכונים מוציאים לוחית רישוי תקנית.

יש תמיד חוכמולוגים "שישכנעו" את המכון לנפק להם לוחית "מיוחדת" לפי בקשתם - ועל אחריותם (כי אם מתנ"א עוצרת אותם, זו הורדה מהכביש).

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...