Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 או מאזדה 6

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1799 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

התלבטתי לא מעט איזה רכב לקנות, ועד שהחלטתי שאני הולך על מאזדה 3,

עלה לי רעיון אולי דווקא לקנות מאזדה 6.

ראיתי מאזדה 6 שנתון 2011 שעשתה 117,000 ק״מ יד שנייה

במחיר של 37K (אפשר להסתדר איתו על 35K)

שזה בערך מחיר של מאזדה 3 בשנתון הזה...

אני חייל משוחרר, יש לי כסף בצד לקנות אוטו,

השאלה היא מה רמת הקושי של להחזיק מאזדה 6 לעומת מאזדה 3?

האם יש הבדל משמעותי?

אני מדבר על -

הבדלים בצריכת דלק

טיפולים תקופתיים

ביטוח רכב

וטסט

אשמח לשמוע אם למישהו יש/היה ניסיון עם שני הרכבים האלה

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה 3 מעט יותר עממית לעומת "מנהלים" - מאזדה 6.

אגרת הרישוי יקרה יותר, חלקים מעט יותר יקרים, ביטוח יקר יותר.

כדאי לבדוק מחירי ביטוח ואם אין לך וותק קודם זה יהיה יקר.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה עד כמה זה יהיה יותר יקר (לגבי ביטוח אני אבדוק, לדעתי זה הפרש שאני יכול לספוג. היה לי בעבר ביטוח)

וכמובן האם זה שווה את זה - מה נותן לי מאזדה 6 על פני 3?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב יותר מרווח, גרסת ה 2500 מאובזרת אפילו יותר מהספיריט ( מאזגה 3 בעלת מנוע 2000).

לדעתי, 3 ספיריט מספיקה בהחלט - תוכל לרכוש אחת משנתון 2009/10.

מאזדה 6 2011 ב 37k ? בדוק אם לא הייתה ליסינג לשעבר/ עברה תאונה רצינית כי המחיר שלה יקר יותר ממאזדה 3ספיריט

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת צריכת דלק לא יהיה הבדל לדעתי, אבל כמו שאמרו - אגרת רישוי גבוהה יותר, ביטוח, תחזוקה באופן כללי (מערכות חשמל, יש שם מערכת מתלים שונה ומורכבת יותר, ובכללי חלקים אחרים יקרים יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם ספיריט וגם 6 שניהם דור שני. הנה העשרה סנט שלי:

1. הספיריט הרבה יותר זריזה, ה 6 מעט גמלונית. הספיריט שוקלת פחות מה 6, והיא מכוילת לביצועים יותר מה 6.

2. צריכת הדלק ב 6 יותר טובה - כי המנוע מכויל ליותר חסכון, ומסוג של הזרקה ישירה בשונה מהספיריט.

3. ה 6 יותר רכה ומעודנת מבחינת בולמי זעזועים, וחתך צמיגים גבוה יותר מהספיריט. הספיריט מעט קופצנית.

4. הספיריט מפגינה אמינות גבוהה יותר.

5. הביטוח של ה 6 זול יותר מהביטוח של הספיריט כי ה 6 פחות גניבה.

6. ההגה בספיריט הידראולי בתוספת תיגבור חשמלי - ב 6 חשמלי מלא - ומעט פחות מתקשר.

7. אין הבדלי איבזור למעט גג שמש בספיריט, וחימום מושבים ל 6. ה 6 מעוצבת מבפנים מעט יותר מפואר. אם לקנות 6 - לקחת דגם LUXURY עם ג'נטים מגנזיום.

8. לנסיעה בעיקר בעיר - ספיריט. לנסיעה בעיקר מחוץ לעיר - 6.

9. ה 6 הרבה יותר ארוכה, יותר קשה לתמרון בחניה, והרבה יותר מרווחת גם לנוסעים וגם מבחינת תא מטען.

לסיכום - מדובר בשני קונספטים שונים. רכב אחד זריז קליל ומהיר, בעל מתלים קשיחים ומכויל לביצועים עם אופי טמפרמנטי,

מול רכב שני קרוזר לנסיעות בעיקר מחוץ לעיר, יותר מרווח ובעל אופי רגוע. ה 6 לדעתי מספקת הרבה אוטו לכסף.

ואפשר להמשיך כך עם ההשוואות עוד ועוד ועוד..

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם ספיריט וגם 6 שניהם דור שני. הנה העשרה סנט שלי:

1. הספיריט הרבה יותר זריזה, ה 6 מעט גמלונית. הספיריט שוקלת פחות מה 6, והיא מכוילת לביצועים יותר מה 6.

2. צריכת הדלק ב 6 יותר טובה - כי המנוע מכויל ליותר חסכון, ומסוג של הזרקה ישירה בשונה מהספיריט.

3. ה 6 יותר רכה ומעודנת מבחינת בולמי זעזועים, וחתך צמיגים גבוה יותר מהספיריט. הספיריט מעט קופצנית.

4. הספיריט מפגינה אמינות גבוהה יותר.

5. הביטוח של ה 6 זול יותר מהביטוח של הספיריט כי ה 6 פחות גניבה.

6. ההגה בספיריט הידראולי בתוספת תיגבור חשמלי - ב 6 חשמלי מלא - ומעט פחות מתקשר.

7. אין הבדלי איבזור למעט גג שמש בספיריט, וחימום מושבים ל 6. ה 6 מעוצבת מבפנים מעט יותר מפואר. אם לקנות 6 - לקחת דגם LUXURY עם ג'נטים מגנזיום.

8. לנסיעה בעיקר בעיר - ספיריט. לנסיעה בעיקר מחוץ לעיר - 6.

9. ה 6 הרבה יותר ארוכה, יותר קשה לתמרון בחניה, והרבה יותר מרווחת גם לנוסעים וגם מבחינת תא מטען.

לסיכום - מדובר בשני קונספטים שונים. רכב אחד זריז קליל ומהיר, בעל מתלים קשיחים ומכויל לביצועים עם אופי טמפרמנטי,

מול רכב שני קרוזר לנסיעות בעיקר מחוץ לעיר, יותר מרווח ובעל אופי רגוע. ה 6 לדעתי מספקת הרבה אוטו לכסף.

ואפשר להמשיך כך עם ההשוואות עוד ועוד ועוד..

זה עזר לי מאוד, וגם התגובות של השאר. מודה לכם.

לגבי טיפולים תקופתיים ותקלות - האם ה 6 דומה ל 3 מבחינת עלויות תיקון?

אני הרבה פעמים נוסע עם לפחות שניים שלושה אנשים באוטו (חברים או משפחה), ולכן אני נוטה לכיוון מאזדה 6.

באופן כללי אני לא נוסע הרבה באוטו, יש לי הסעה לעבודה. בעיקר בסופי שבוע, ואם כבר כשאני נוסע אני רוצה להתפנק, ונראה לי ש 6 מתאימה יותר.

החשש העיקרי שלי הוא שלטווח הרחוק ההוצאות הכספיות על 6 יהיו משמעותית גבוהות יותר בהשוואה ל 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 - התכוונת לרכוש 1.6 או 2.0? כי זה משהו אחר. הייתי נמנע מה 1.6 כי חלש יחסית.

מבחינת טיפולים הם כמעט זהים וכנ"ל העלויות ל 3 וה 6.

אם יש תקלות - הרוב אותו דבר, לעומת מערכת המתלים הקדמית שב 6 היא מורכבת יותר ויקרה יותר.

אבל כמעט ואין תקלות (טפו חמסה).

הצמיגים של ה 3 ספיריט יקרים יותר.

ואם כבר תקנה - ממליץ בחום על טיפולים במוסך רשת היבואן וחלפים מקוריים בלבד/חלפים באיכות דומה למקוריים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1799 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...