Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אפשר לדעת אם יש לי בקרת יציבות ברכב? סוויפט 2008

M10
שימו לב! השרשור הזה בן 1771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי סוזוקי סוויפט 2008 ואני רוצה לדעת האם יש לי בקרת יציבות (ESP).

בספר רכב יש מידע על מערכת כזו, בדקתי מפרטים באתרים כמו I CAR וגם שם כתוב שיש - אבל ברישיונות לא כתוב. איך אפשר לדעת בוודאות?

הסיבה שאני רוצה לדעת היא שזה מוזיל את הביטוח ב-500 שח במקרה שלי ואני צריך לתת להם תשובה מבוססת ומדויקת. למרות שבשלב הזה לא ברור לי איך הם יוכלו להסתמך על מה שאני אומר אם זה לא כתוב ברישיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל רכב שמותקנת בו מערכת בקרת יציבות ישנו כפתור ניתוק למערכת, לרוב בעל כיתוב esp off. זה פיצ׳ר נחוץ מאוד לנהיגה בשלג ובבוץ.

אם אצלך אין את הכפתןר המדובר בסביבת הנהג, קרוב לודאי המערכת לא מותקנת.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף ליגאל, ברגע שתעביר את הסוויץ' למצב ON (שלב אחד לפני התנעה) כל הנורות ידלקו לך בלוח שעונים, אתה יכול לראות אם קיימת נורה של ESP.

לרוב היא תופיע בסגנון הזה:

mercedes-esp-light.jpg

אם אתה לא בטוח אתה יכול להעלות תמונה ברורה של לוח השעונים כשכל הנורות דולקות כדי לקבל מענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בסוויפט 2008 בקרתי יציבות. בשנת 2010 כאשר חלה חובה למכור כל רכב חדש בארץ עם בקרת יציבות, התחילו לייבא את הסוויפט מהונגריה מכיוון שהמפעל ביפן גם ב 2010 לא יצר את הדגם עם בקרת יציבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על ההתקטננות, מה שנכתב לגבי זיהוי ESP נכון ברוב המקרים.

אבל יש דגמים עם ESP ובלי נורה בלוח שעונים (נורה רק בכפתור) ויש דגמים ללא אפשרות ניתוק ESP. עוד וריאציה - ניתוק ESP דרף התפריטים במחשב ולא בכפתור נפרד.

דוגמאות:

בלי נורה בלוח שעונים - ברלינגו.

בלי אפשרות ניתוק - אופל אסטרה שני דורות אחורה.

בלי כפתור ניתוק, אלא דרך התפריטים - פורד פוקוס דור 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...