Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה המוסכים שמתמחים בסוג רכב מסוים מסרבים לתת חוות דעת לפני הקניה?

johnny98
שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

נתקלתי במצב די מוזר אני אמור לקחת רכב לבדיקה לפני הקניה חבר שלי, שיש לי נסיון לא מעוט בקניות רכבים, המליץ לי בחום לא ללכת לדינמומטר או קומפיטסט אלא למוסך שמתמחה בסוג רכב מסוים (אני מתלבט בין ניסן מיקרה או מיצובישי ספייס סטאר 2013).

בעקבות המלצתו התקשרתי למספר מוסכים שמתחמים ברכבים האלה ושנמצאים בתל אביב וכולם סירבו בתוקף לבדוק את הרכב, גם כאשר אמרתי להם שאני לא רוצה התחייבות ורק איתור תקלות וחוות דעת ושלבעלים אין בעיה עם זה.

ביום שישי אני אמור לקחת את אחד הרכבים לבדיקה...מה הייתם עושים במצב שלי?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא ברור. קודם כל מוסך מורשה יבואן גובה בד"כ רק כ150 לפחות על בדיקת תקלות. על בדיקה וכו וכו, שנתון יבואו זה לרוב 200 עד 300 ומעלה לשעה.

ההמלצה שלי,

1- להוציא פירוט היסטורית טיפולים שזה קובץ אחד מרוכז ללא מחירים רק של חלקים וטיפולים שנעשו במחסני מוקדי יבואן.

2 - מיקרע - לחשוב איך ניתן לבדוק בלאי גיר רציף. אולי טלפון למכון גירים יעזור. הרבה ממליצים על ספי בסגולה פה.

3- לחפש מוסך מכונאות ורצוי גם פחחות איכותי ורצוי שהוא מומחה היצרן ולא שייך ליבואן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצתי לך : תעשה משהו אחר. תכנס למוסך מקצועי שאינו יבואן , תסביר להם שאתה רוצה לעשות יישור קו לרכב כי אתה קונה את הרכב .תתאם תור מראש.

תסביר את המצב ותבקש פירוט העלויות לתיקון. (בכתב או בעל פה) . בשיחה בסוף תשאל: "אז למה רשמת לי פה רפידות ₪278 ?" הוא כבר יסביר לך ותקבל על הדרך הרבה יותר מידע ממכון בדיקה. הבדיקה כוללת גם נסיעה עירונית+בינעירונית כשסורק מחובר למחשב הרכב.

שלם לו על זמן הבדיקה וסע לשלום. אם אתה קונה את הרכב ממליץ לך גם לחזור אליו לתיקון המעשי.

ככה אני נוהג.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים כמו ספייס סטאר או מיקרה, עם כל הכבוד, זה לא רכבים שצריך לחפש בשבילם מוסך מתמחה, או בעל מקצוע נדיר בתחום (וטוב שכך).

מאמין שכל מוסך כללי יידע לטפל בהם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 - מיקרע - לחשוב איך ניתן לבדוק בלאי גיר רציף.

למיקרה ולספייס סטאר יש את אותו גיר Jatco jf015e.

לגבי השאלה המקורית - אם אין מוסך שאתה לקוח קבוע שלו, זו לרוב התשובה שתקבל. קח למכון לבדיקות קניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיקרה ולספייס סטאר יש את אותו גיר Jatco jf015e.

לגבי השאלה המקורית - אם אין מוסך שאתה לקוח קבוע שלו, זו לרוב התשובה שתקבל. קח למכון לבדיקות קניה.

אותו גיר, אז איך תסהיר שבמיקרה היו דיווחים על תקלות בגיר הזה ובמיצובישי לא שמענו עדיין על אחד ?

שום מכון בדיקה לא יתן אחריות על הגיר וגם במוסך כנראה לא רוצים לתת כזו ולכן הם מתחמקים כדי שלא תבוא אליהם בטענות.

גילוי נאות: לי מושג איך בודקים גיר רציף.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו גיר, אז איך תסהיר שבמיקרה היו דיווחים על תקלות בגיר הזה ובמיצובישי לא שמענו עדיין על אחד ?

הפורום הוא לא כלי הכי מהימן לדיווח על תקלות. כמות הספייס סטאר אצל אנשים שכובתים בפורמים היא כנראה לא גדולה.

רוב התקלות היו במודלים המוקדמים 2011-2012, בשנים אלו הספייס סטאר לא הייתה משווקת.

את זה שהגיר מותקן בשני הדגמים הנ"ל קראתי באתר של Jatco, יצרנית התיבות האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין לך, שזה אותו גיר.

ובכל זאת, מה השתנה בייצור/ במפעל/ איכות המוצר מהמיקרה הזו שהמשיכה עם אותו גיר לעוד שנתונים ובהשוואה לספייסטאר, שיש ממנה כמויות לא קטנות בחברות הליסינג ואם זכרוני אינו בוגד בי בגילי המופלג אז היה כאן מקרה בו דיווחו על תקלה במיקרה גם בשנתון 2014/15.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...