Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Polo 2003/MK4/9n מערכת קירור

WOLFMOTO
שימו לב! השרשור הזה בן 1797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם:wink:

יש לי בעיה של התחממויות בפולו שנת 03' שלי..ושללתי סיפטומים

עברתי מאווררים, בדיקה קומפרסיה ככה שזה לא גם הראש מנוע.

אז נשארתי רק עם המערכת קירור, החלפתחי מיכל עיבוי שהייתה ממנו נזילה וניקיתי את המערכת.

עכשיו דבר אחד התקשיתי למצוא, הבורג ניקוז של המערכת קירור שאמור להיות על אחד הצינורות, מישהו יודע איפה הוא נמצא בפולו?

ואיך מנקזים אוויר ממערכת סגורה כזאת?

הבנתי שצריך לפתוח צינורות מסויימים ולשנות את הבורר לחום

הבעיה שהמאווררים אצלי ברכב פועלים כל הזמן בגלל שמחוברות ישירות למצבר.

ואין ולי גז במזגן, האם זה משפיע על התהליך ניקוז אוויר?

משום מה זה רכב ככ מפורסם וככ קצת מידע באינטרנט..

אשמח לעזרה :-P

עריכה אחרונה על ידי WOLFMOTO
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אצלך בורג ניקוז אויר, הניקוז מתבצע "אוטומטית" על ידי המערכת.

אין קשר בין תקינות המזגן לתקינות מערכת הקירור.

מה המצב כרגע? אין נזילות? יש לך מספיק נוזל קירור?

הרכב מתחמם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שלך אין צורך בהפעלת מזגן כדי לרוקן מערכת קירור או למלא אותה. פרוצדורת ניוקז אוויר מתבצעת אוטומטית על ידי המערכת ועיסוי הצינורות בזמן המילוי כשהרכב מדומם ואז עם מיכל פתוח הבועות עולות עד שהמפלס לא יורד ואז סוגרים את המכסה לאחר הגעה לטמפ' מעלים סל"ד בהרצה על 1300 סל"ד לפחת ל 5 דקות ואז סוגרים מכסה מיכל עיבוי ובודקים שהמאווררים נכנסים לפעולה ומוציאים אוויר חם ושעון הטמפ' אינו עולה מעל הרצוי. יוצאים לנססיעת מבחן, מדוממים את הרכב ואז מוסיפים עוד נוזל אם המפלס ירד עקב הוצאת עוד אוויר כלוא לאחר שהרכב מתקרר. ריוקן המערכת על ידי ברז ברדיאטור או ניתוק צינור רדיאטור תחתון ופתיחת מכסה מיכל העיבוי.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מתחמם?

כן הרכב עדיין מתחמם אחי

ברכב שלך אין צורך בהפעלת מזגן כדי לרוקן מערכת קירור או למלא אותה. פרוצדורת ניוקז אוויר מתבצעת אוטומטית על ידי המערכת ועיסוי הצינורות בזמן המילוי כשהרכב מדומם ואז עם מיכל פתוח הבועות עולות עד שהמפלס לא יורד ואז סוגרים את המכסה לאחר הגעה לטמפ' מעלים סל"ד בהרצה על 1300 סל"ד לפחת ל 5 דקות ואז סוגרים מכסה מיכל עיבוי ובודקים שהמאווררים נכנסים לפעולה ומוציאים אוויר חם ושעון הטמפ' אינו עולה מעל הרצוי. יוצאים לנססיעת מבחן, מדוממים את הרכב ואז מוסיפים עוד נוזל אם המפלס ירד עקב הוצאת עוד אוויר כלוא לאחר שהרכב מתקרר. ריוקן המערכת על ידי ברז ברדיאטור או ניתוק צינור רדיאטור תחתון ופתיחת מכסה מיכל העיבוי.

עשיתי ככה שהתקנתי מיכל עיבוי חדש, מילאתי מים עד אשר מלא חצי מלא אוויר וחצי עליון במים

גז עד שזה התהפך והמפלס ירד לגובה שלו עם מכסה פתוח

סגרתי את המכסה,נסעתי עד שירד המפלס וכל פעם מילאתי

הקטע שאני לעתים ממש קרובות ממלא מים במיכל,אפילו כמעט כל יום

וזה עוזר חייב להודות, המנוע פחות מתחמם או מתחמם הרבה יותר לאט

אבל הבעיית התחממויות לא נפתרת..

חשבתי מחר ללכת למוסך לתקן את הבעיה.

כי הרבה אמרו לי שבטוח שהבעיה לא אוויר במערכת כי זה מתנקז גם לבד..

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מתחמם?

אם הבעיה היא לא במאווררים היא יכולה להיות בתרמוסטט אבל נשמח אם תעדכן לאחר שתיפתר הבעיה.

איך אני יכול לדעת אם הלכה לי המשאבת מים?

נראה לי שלא כי שאני ממלא מים במיכל ומשאיר עם מכסה פתוח, ומביא גז מים עולים למעלה

אבל יכול להיות שאני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר מצב שאתה ממלא נוזל קירור כל יום אז ללא ספק בתור התחלה יש לאתר לאן נעלם נוזל הקירור ומשם להתקדם. אם אין נזילה שנראית לעיין יש לבצע בדיקת לחץ למערכת הקירור. לא נימצא נזילה גם אז יש לבצע בדיקת לחץ הפוך על מנת לשלול פריצת אטם ראש. במהלך ביצוע ניקוז אויר הייתי כן מנתק את המאווררים על מנת שהנוזל קירור יקבל נפח וייצור לחץ במערכת הקירור שהוא חם ובכך כיסי האויר במערכת הקירור יצטמצמו ובמקביל בודק שהטמפרטורת חום לא חורגת מהנורמל...וכמובן לסדר את הקומבינה של המאווררים שעובדים קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...