Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנסי לד לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 1749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

האם מותר להחליף על דעת עצמך מפנסים רגילים לפנסי לד? (לא קסנון).

אם לא מה התהליך שצריך לבצע ואם כן פשוט להחליף?

חברים אני מדבר על נורות לד ב 15 של הפשוטים לא מסנוור או משהו שיהיה רק יפה אתם מכירים...

תודה לעוזרים

עריכה אחרונה על ידי t0rakftw
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אם אתה מתכוון לפנסי לד מסוג h4, h7 וכדומה, תוותר מראש. הם אמנם נותנים לפני הרכב גוון לבן ויפייפה, אך מספקים תאורה ממש גרועה ואף מסוכנת.
ממש לא! פנסי לד איכותיים משפרים מאוד את התאורה.

ההחלפה אינה חוקית!

אצלי החלפתי את פנסי החזית מסוג h7 פנס רפלקטור ללדים בעבר וכעת עם קיט קסנון. גם את פנסי הערפל החלפתי לקסנונים ואת האור הגבוה לטורבו לד.

כדי לא לסנוור הפנס הראשי עם נורות מסוג h7r שמיועדות לפנס רפלקטור.

אישית לא יכול לסבול את התאורה בגוון הצהבהב של הנורות המקוריות.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה למה אתה מתכוון. האם אתה מתכוון לטורבו לד, זה שמגיע עם רסיבר משלו וצלעות קירור? כי אם כן, צריך להיות סוציופט כדי להתקין את זה מכיין שזה מסנוור את כל העולם ויכל לגרום לתאונה. בד''כ רק ילדים שלא מבינים את ההשלכות של זה או אוכלוסיות מסויימות שלא אכפת להן מההשלכות של זה יהיה בסדר עם תאורה כזו.

turbo led:

61yvO7M7lxL._SX466_.jpg

או שאתה מכוון לנורות רגילות (h4-h7) שמגיעות עם חיבור רגיל, רק התאורה שלהן היא לד, אלו אמנם יספקו גוון אור בהיר ולבן, אך שוב, לא מועילים כלל אם אתה רוצה לראות משהו בחושך.

download.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון לקיט טורבו לד.

נורות לד מיצרות חום רב ולכן צריכות אמצעי לפזר את החום.

הסינוור יכול להיות מכמה סיבות, ראשית פנס לא מכוון, נורות בעוצמה גבוהה מידי או נורות שאינם איכותיות מבחינת הפיזור או שלהן.

נשאלת השאלה מה מותקן ברכב שלך, האם אלו פנסים מסוג רפלקטור או עדשה?

פנסי עדשה מתאימים יותר שכן העדשה ממקדת את קרן האור לאן שצריך ויש פחות פיזור רוחבי של האור.

פנסי רפלקטור יותר בעייתיים.

בעבר ברכב שלי התקנתי קיט לד (לא טורבו לד) איכותי ועוצמתי ולא היתה בעיה של סנוור. אצלי אלו פנסי רפלקטור שכאמור יותר בעייתי. כיום מותקן שם קיט קסנון עם נורה מסוג h7r והכל בסדר.

לא מזמן התקנתי קיט טורבו לד לאור הגבוה, הנורות הללו בעלות עוצמה מאוד גבוהה אך כמובן שאני משתמש בהן רק בנהיגה כשאין מכוניות לפניי או שבאות ממול.

היתרון של הנורות הללו זה שבהבהוב האור אתה מקבל עוצמה גבוהה, מצוין לאותת לנהגים שנתקעים במסלול השמאלי ושאתה מעוניין שיפנו את הנתיב. גם באור יום הבהוב כזה יהיה בולט יותר מאשר נורות רגילות.

בגדול ניתן לבצע את ההתקנה ולבחון את עוצמת האור ואם אתה מזהה בעיית סנוור אז ניתן לכוון את הפנס.

ברכבים רבים יש אפשרות לכיוון תאורה חשמלי אשר מיועד לשנות את זווית הפנסים כאשר הרכב עמוס אז ניתן גם להסתייע בסה כדי שאלומת האור תצא בזווית חדה יותר ביחס לפני הקרקע.

אני מסכים איתך שלנסוע באופן שמסנוור את הנהגים האחרים זה גרוע ובהחלט עלול להיות מסוכן.

יתרון נוסף של פנסי לד איכותיים הוא בכך שהם עמידים יותר וקרוב לוודאי שאורך החיים שלהם יהיה ארוך משמעותית משל נורות הלוגן סטנדרטיות.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה כבר משוכנע. מקווה שלא אתקל בך בכביש. אגב, נשללת ממך הזכות להתלונן כאשר מסנוורים אותך כעת, כי אתה מסנוור תמיד. אני מבין את אלה שמגיעים עם נורות מסנוורות מהמפעל. עם זה אין מה לעשות. אבל להתקין כזה עצמאית? אתה רוצה להגיד לי שאתה שלם עם זה שאתה מסנוור נהגים אחרים, מסכן אותם ותורום לפגיעה בעניים שלהם כדי שתיראה ''מאגניב'' עם האורות הצבועוניים שלך? באמת שיש אנשים שאני לא מצליח להבין אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה כבר משוכנע. מקווה שלא אתקל בך בכביש. אגב, נשללת ממך הזכות להתלונן כאשר מסנוורים אותך כעת, כי אתה מסנוור תמיד. אני מבין את אלה שמגיעים עם נורות מסנוורות מהמפעל. עם זה אין מה לעשות. אבל להתקין כזה עצמאית? אתה רוצה להגיד לי שאתה שלם עם זה שאתה מסנוור נהגים אחרים, מסכן אותם ותורום לפגיעה בעניים שלהם כדי שתיראה ''מאגניב'' עם האורות הצבועוניים שלך? באמת שיש אנשים שאני לא מצליח להבין אותם.
אתה קצת מגזים אתה לא חושב?

שאתה מדבר על רכב מסנוורים לרוב אלו רכבים ישנים שעברו תאונה/הפנסים לא מאופסים ואז נוצרת תוצאה מסנוורת.

יש גם כאלו שאוהבים לסוע עם אורות גבוהים, עבור ראות טובה יותר ואם נגיד את האמת מרבית הגרמניות החדשות עם פנסי הלד, בי-קסנון נותנות סינוור רציני למרות כל הטכנולוגיה.

אבל בחייאת טורבו לד סיני פשוט יסנוור?

שטות גמורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורבו לד מסנוור ולמיטב ידיעתי אסור לשימוש הרכבים שיש להן נורות רגילות.

לא יעבור טסט ועלול להעצר ע"י שוטרים.

הימנע מכך.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורבו לד סיני גורם סינוור.
טורבו לד מסנוור ולמיטב ידיעתי אסור לשימוש הרכבים שיש להן נורות רגילות.

לא יעבור טסט ועלול להעצר ע"י שוטרים.

הימנע מכך.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

אשמח לקבל קישור למחקר שביצעתם בנושא + תוצאות ומסקנות.

כי חוץ מהעובדה שמדובר בנורה חזקה יותר מהלוגן פשוטה, אין עדויות לסינוור.

הנורה לא תעבור טסט, כי רוב הנורות מבוססות על גוון קר, שלא מתאים את התקינה, גם מנורות לד בגוון דומה ללוחית הרישוי מסורבות בחלק מהמכונים, הן לא מסנוורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי זה בגלל שהן לא מאירות את לוחית הרישוי כמו שצריך?

אין עדויות לסנוור?

יש לך פה דף שלם של עדויות כאלה ממקור ראשון.

אגב, כלל לא בטוח שה "טורבו לד" מאירות רחוק יותר מההלוגן, בהרבה מקרים זה אפילו הפוך.

לא כל הלדים נבראו שווים ואי אפשר להשוות בין תאורת לד מהמפעל (שכוללת המון מחשבה על האופטיקה של הפנס עצמו, דרך הנורות עצמן ועד שטיפה של הפנס ע"י שפריצרים על מנת שפיזור האור יהיה מיטבי), לבין לד ב15-20$ לזוג מעלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה מותקן אצלי טורבו לד ברכב עם רפלקטור , שום סנוור לא היה שם .

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?673611-סיכום-שנה-וחצי-ו-65-אלף-ק-quot-מ-על-גולף-1-4-קומפורטליין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לנחש איזה מחקר אתה ביצעת. התקנת את הקיט ועמדת מול הרכב. שכנוע עצמי זה אחלה. אם אתה באמת רוצה להבין שאתה טועה. תן למישהו לנסוע מולך ברכב שלך עם הקיט בכמה סוגי דרכים וכמה מרחקים וגם תן לו לנסוע מאחוריך בזמן תאורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...