Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות אחזקת רכב (טיפולים וביטוחים בלבד)

raoulk
שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יהיה נכון להעריך את העלות החודשית של אחזקת רכב סופר מיני חדש (כדוגמת יאריס, ג'אס, IBIZA...)

בכ~500 ש"ח למשך ה-3 שנים הראשונות?

אני כולל בזה רק טיפולים+תיקונים רגילים וביטוחי חובה+מקיף.

אני צריך את הנתון הזה עבור חישוב כדאיות רכב בליסינג תפעולי לעומת קניית רכב חדש.

בשני המקרים משלמים בנפרד על הטסט, אגרה, ודלק - כך שיש להשוות רק עבור מה שאני מקבל בליסינג התפעולי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסר נעלם חשוב מאוד במשוואה: כמה ק"מ נוסעים.

עלות ביטוח מקיף: קבל סדר גודל ב WOBI בהתאם לנתונים שלך.

טיפול: משתנה מטיפול קטן לגדול ומשתנה ממוסך למוסך (יש הבדל בין הדגמים). הייתי מעריך לפחות 1000 ש"ח ל10,000 ק"מ או שנה כולל חלקים מתכלים כמו ברקסים ותושבות מדי פעם, שפחות רלונטיים לשלוש השנים שאתה מתעניין בהם. אפשר להגיד 600 טיפול קטן (15,000) ו1100 טיפול גדול (טיפול שני לסירוגין), משתנה מרכב לרכב כאמור. העלות העיקרית היא ירידת ערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישוי - סדר גודל של 100 ש"ח לחודש

ביטוח (חובה + מקיף) סדר גודל של 250-600 ש"ח לחודש, בהתאם לדגם הרכב ובעיקר מאפייני הנוהגים בו.

טיפולים שוטפים - סדר גדול של 50-100 ש"ח לחודש אם אתה עושה טיפול אחד בשנה. אם הנסועה שלך גבוהה מ-15,000 ק"מ בשנה אתה צריך לכפול במקדם שהוא בערך נסועה שנתית (ק"מ) לחלק ל-15,000.

ועל אלה עליך להוסיף דלק, חניה, כבישי אגרה (בהתאם לשימוש שלך) וירידת ערך שיכולה להיות בסדר גודל של 1000 ש"ח לחודש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די הבאתם לי את התשובות כאן אבל אולי מישהו יוכל לדייק יותר עבור המקרה הספציפי שלי:

רכב: יאריס חדש

20,000 ק"מ שנתי

נהג בן 42 ללא תאונות\תביעות ב-3 שנים האחרונות

ואני מניח שכדאי לעשות את הטיפולים במוסך מורשה עבור רכב חדש - מקל על המכירה עוד 3 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי לא מעט מכוניות בחיים. פולו ידנית (שלוש למען האמת) סיאט לאון ידנית, סיאט קורדובה ידנית, מיצובישי לנסר, הונדה סיויק 2004 ועוד אחת 2006, יונדאי i20 שנת 2009 במשך 6 שנים וכעת הונדה ג'אז.

מי שאומר לך שבקוריאניות הטיפולים והחלקים זולים טועה ומטעה!!!!

אולי הבדל של 20 שקל לפה ולשם אבל שאתה מגיע לתקלות בכל רכב. אתה משלם ועוד איך משלם!.

ובמקרה שלי שהתקלקל כפתור בורר מצבים למזגן, ביונדאי עולה 2500 שקל שבגולף רחמנא ליצלן ההורים שלי שילמו בצ'מפיון 600 שקל כולל עבודה. בורר מכרני בשתי המכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, כדי לחשב את תוחלת העלות אתה צריך לדעת לא רק את המחירים אלא את תדירות התקלות. אני מסופק אם תמצא מידע שיאפר לך את החישוב.

פות"ש - אני מניח שסדר הגודל של מחיר הביטוח יהיה דומה לזה של רכבך הקודם (אם היה לך מקיף).

ובהודעה האחרונה גרמת לי לשאול למה להחליף את הרכב בעוד 3 שנים. כיון שעיקר עלות הרכב היא ירידת הערך, וזו גדולה במיוחד בשנים הראשונות - בעוד שרכב מודרני יכול להיות (כמעט) בלי תקלות עד גיל 6-8 שנים, כנראה שהחלפת הרכב בעוד 3 שנים תעמיס עליך הרבה יותר מאשר עוד כמה מאות ש"ח לשנה בביטוח או בטיפולים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...