Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח על עקיפה מימין

שימו לב! השרשור הזה בן 1783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן. עקפת מימין בדיוק כמו שהשוטר אומר. בהתחלה שני רכבים ואחר כך רכב נוסף. לא משנה כמה זמן עבר עד שחזרת לשמאלי, את הרכבים שבגללם קבלת דו"ח, עקפת מימין. חבל שהשוטר לא רשם דו"ח, לרכבים שנסעו בנתיב השמאלי. להם הדו"ח מגיע יותר.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמד המהירות לא ממש מכויל במצלמה שלך.

גם בלי זה קבלתי את הרושם שהרגל שלך היית קצת כבדה עך דוושת המאיץ

ראיתי בהחלט עקיפה מימין אבל ראיתי גם נהיגה קצת מזגזגת ומהירה ביחס לתנועת כלי הרכב בנתיב השמאלי והימני. לא שמעתי את נקישות המאותת. היו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתב אביG - הדו"ח מוצדק, וכפי שכתב erez59 - היה מקום לתת דוחות לכמה מתנחלים בשמאל. בארצות מתוקנות השוטר היה עוצר שיירה שלמה ומחלק דוחות, אלא שבארצות מתוקנות כל הארוע הזה לא היה מתרחש.

לגבי נקישות מחוון הכיוון - איכות האודיו בסרטון ירודה ביותר, כך שלא הייתי מסתמך עליו בעניין. לגבי המהירות - אכן יש תחושה של נהיגה מהירה מאד, אבל יש בעיה שהסרטונים האלה לפעמים מעוותים את המציאות בגלל framerate שמשתנה בין מכשירים שונים. אולי איזה חישוב מרחקים בצילום ומדידת זמן לפי שעון המצלמה יכול לתת איזה סדר גודל של מהירות, אבל די גס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לחברי, הדוח נראה מוצדק על פי התיעוד. אך היה גם מוצדק לתת דוח לתקועים בשמאלי. מסקרנות, מישהו פעם נתקל בשוטר שנותן דוח על המתנחלים הללו? לפני כמה חודשים נתקלתי בשעות הערב על עוקף קריות 22 ניידת תנועה מאותת עם אור גבוה למתנחל בשמאלי שלא פינה לו את הדרך - תחילה חשבתי שהוא יעצור אותו בצד אך הוא רק רצה לעקוף :shock:

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. עקפת מימין בדיוק כמו שהשוטר אומר. בהתחלה שני רכבים ואחר כך רכב נוסף. לא משנה כמה זמן עבר עד שחזרת לשמאלי, את הרכבים שבגללם קבלת דו"ח, עקפת מימין. חבל שהשוטר לא רשם דו"ח, לרכבים שנסעו בנתיב השמאלי. להם הדו"ח מגיע יותר.

אני מסכים מאוד עם החלק המוגדש!

אם אותת במעבר הנתיבים (קשה לשמוע) אז אני לא חושב שנהגת פזיז באופן כלשהו, למרות שכן נחשב שעקפת מימין, אבל רק תודות לרכבים שתקועים בנתיב השמאלי והיעדר אכיפה בעניין בניגוד להצהרות המשטרה.

בהשתלבות עם כביש 443 כן כדאי לבחור בנתיב שמאלי כיוון שיש לרכבים המשתלבים נטייה לעבור לנתיב המרכזי ללא צורך, גם אם הוא לא פנוי. אבל זה לשרשור אחר. לא אשמתך בכל אופן!

אתה שוקל להישפט? (רק עם יש לך זמן והמון סבלנות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים מאוד עם החלק המוגדש!

אם אותת במעבר הנתיבים (קשה לשמוע) אז אני לא חושב שנהגת פזיז באופן כלשהו, למרות שכן נחשב שעקפת מימין, אבל רק תודות לרכבים שתקועים בנתיב השמאלי והיעדר אכיפה בעניין בניגוד להצהרות המשטרה.

בהשתלבות עם כביש 443 כן כדאי לבחור בנתיב שמאלי כיוון שיש לרכבים המשתלבים נטייה לעבור לנתיב המרכזי ללא צורך, גם אם הוא לא פנוי. אבל זה לשרשור אחר. לא אשמתך בכל אופן!

אתה שוקל להישפט? (רק עם יש לך זמן והמון סבלנות)

אם היה לי קייס, הייתי שמח, כי קיבלתי 250 + 4 נק', ועל הנק' הכאב הגדול שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קייס וודאי אין לך, כי מה שבצעת כן היה עקיפה מימין. אוסיף שלדעתי לא נהגת מהר מדי או בפראות, אבל קשה להעריך מהירות מהסרטון.

יש כאן בעיה קשה של אכיפה סלקטיבית. לא אוכפים את העבירה שיוצרת את הבעיה, למרות שהמשטרה מצהירה שהחלה לאכוף את העבירה הזאת!

יכול לבקש לבטל את הדו"ח. סיכוי מאוד קלוש לכך.

4 נקודות זה לא סוף העולם, אלא אם יש לך נקודות נוספות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבאמת מעצבן זה שבגלל הבריונים שמתנחלים בשמאל, אתה נאלץ לעקוף אותם מימין ולעבור על החוק.

אם הם היו שומרים על הימין, היית עוקף אותם בצורה חוקית.

הבריונים האלה גורמים לתאונות ומעצבנים מאוד משתמשי דרך אחרים שלעיתים נצמדים אליהם מאחור, המעופפים האלה לא מחוברים לכביש וכלל לא מבינים מה הם עושים, הנצמדים עוקפים מימין וחלקם אף מגדילים, חוזרים לשמאל ומאיטים/בולמים בחוזקה כדי ללמד את השמאלני לקח והדרך לתאונה קצרה.

במקום השוטר הייתי רושם דוח לכל השמאלנים האלה שגורמים למסוכנות משתמשי הדרך ולא למי שנאלץ לעשות עבירה בגללם.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאין לשוטר כל כך נמוך משכל מה לעשות במשטרה. יותר נזק מתועלת. גם במקרה הראשון וגם במקרה השני יש בדיוק 0 סכנה בנהיגה שלך. אפס מוחלט של סיכון.

יש כאן ערימה של דבילים שנוסעים בשמאלי ואתה זה שמקבל את הדו"ח. אבסורד.

השוטר הוא במקרה בסקודה הלבנה שעקפת מימין?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאין לשוטר כל כך נמוך משכל מה לעשות במשטרה. יותר נזק מתועלת. גם במקרה הראשון וגם במקרה השני יש בדיוק 0 סכנה בנהיגה שלך. אפס מוחלט של סיכון.

אני לא חושב, כי אז איך היה רואה את העקיפות שמאחוריו, וגם רואים אותו ממשיך אחרי העצירה שלי בשול

בכל אופן, זה מה שהשוטר כתב לי בדו"ח

כגד.JPG

עריכה אחרונה על ידי haim_10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר מאוד מפריז בתאור המקרה. לא בצעת סטייה מנתיב. אם אכן אותת ביצעת מקסימום מעבר מבוקר מנתיב לנתיב. המעבר האחרון לשמאל היה בחזקת התחמקות מהסקודה קודיאק שהתפרץ לנתיב שלך. נסעת במהירות המותרת, סיימת עקיפה וחזרת לנתיב הימני כנדרש בחוק. תוך כדי זה חלפת על פני רכבים שבפירוש מהווים הפרעה לתנועה. הרכב הלבן הראשון בזוג עוד ביצע האטה בלחיצה על הברקס שלא לצורך (סוף מעבר מתחת לגשר) במקום לטפל באלה השוטר נטפל אליך.

יש איתך נוסעת שהיא גם עדה. אני הייתי מתחיל במכתב בקשה לביטול הקנס תוך ציון שיש בידך סרטון שמגבה את כל הדברים. יכול להיות שמישהו עשוי לקפל שם זנב.

אם יש זמן פנוי, סבלנות ואזרחות טובה: יכול לבקש להישפט, אין סיכון גדול ויש סיכוי שלא תזומן בזמן.

לא, רואים את חבורת המנמנמים חולפים בשלהם בשמאלי באין מפריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מפרש נכון את המונח ״סטיה מנתיב״ כמשהו שלילי.

מבחינת החוק הוא מתייחס לכל מעבר נתיב, גם כשהוא נעשה עם איתות ובזהירות מבלי להפריע לאיש (כל סעיף 39 שעוסק בתחום משתמש במונח כדי פשוט לתאר מעבר נתיב)

לכן אין פה הפרזה בתיאור. והוא לא מאשם בסטיה מנתיב בחוסר זהירות אלא בעקיפה מימין, שאותה אין ספק שהוא ביצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

"אתה נאלץ לעקוף אותם מימין ולעבור על החוק".

אף אחד לא מאלץ אותך לעקוף מימין. אתה מחליט להתעלם מהחוק ולעקוף מימין. ניתן בהחלט להמשיך וליסוע אחרי המתנחל בשמאל מבלי לעבור על החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחוץ לשיח המשפטי וגם בשיח המשפטי תלוי הקשר יש למונח משמעות שלילית.

לענייננו - ככל שאני חושב יותר ויותר על המקרה העגום, בעצם אם רכב תקוע על הנתיב השמאלי, לא משנה באיזו מהירות, גם 10-15 קמ"ש פחות מהמהירות המותרת בחוק (שהיא לרוב 30-40 פחות מהמהירות שהכביש מאפשר) אז אתה תקוע מאחוריו או לצדדיו גם 100 ק"מ. זה נראה לי מצב אבסורדי.

אני למדתי בשיעורי נהיגה (בזמנו) להימנע מאבסורדים:

למשל כן לעבור משאית חונה (דאבל פארק) גם במחיר של פס לבן (בתוך העיר, ברחוב שקט, בזהירות כמובן) אחרת אפשר להיתקע גם יומיים.

כאן בפירוש נוצר מצב שבו רכבים בנתיב השמאלי מפריעים לתנועה ומי שחוטף זה הנהג הנורמלי. אבסורד.

מסכים מאוד עם מי שטוען שלא היה כאן סיכון או חוסר זהירות (או בריונות) בשום שלב!

אולי יהיה עורך דין שמעוניין במקרה הזה פרו-בונו על מנת לקחת את התיק הזה לערכאות גבוהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...