Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עבור עוסק פטור - מה כדאי?

raoulk
שימו לב! השרשור הזה בן 1799 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע אם לשאול כאן או בפורום "אוף-טופיק", ננסה כאן.

אישתי ואני שכירים, אך אישתי נותנת גם שירותי ייעוץ ויש לה עוסק פטור.

מהעבודה השכירה היא מקבלת רכב והיא משלמת שווי מס - אך יש באפשרותה לוותר על הרכב ולקבל כסף במקום - אך זה לא יוקר לכל ההפרשות הסוציאליות.

אני מצד שני עובד בחברת היי-טק ויכול לקחת רכב בליסינג אך זה יוריד לי מההפרשות הסוציאליות.

לכן יש עדיפות לקחת את הרכב ליסינג מהחברה שלה.

מצד שני אנחנו צריכים רכב נוסף, קטן (יאריס או משהו דומה).

שאלות:

1. האם נוכל להגיש את הוצאות הרכב על העסק הפטור שלה למרות שהיא מקבלת גם רכב חברה מהעבודה השכירה שלה?

2. להבנתי כעוסק פטור אין הכרה בחישובי מס על קניית רכב חדש (אין אית ה-15% ירידת ערך שמוכרת במס) אבל יש הכרה ב-45% מכל שאר ההוצאות שקשורות ברכב, אני צודק?

3. אם #2 נכון, אז האם יש עדיפות לקחת רכב בליסינג פרטי\תפעולי?

4. במקרה של ליסינג פרטי\תפעולי, העסקאות שיש כוללים מקדמה של 8~10 אלף ש"ח + תשלום חודשי למשך 36 חודשים. האם המקדמה גם מוכרת לצורכי מס או שרק התשלום החודשי?

אנחנו נפגשים בקרוב עם יועץ מס, אבל מניסיוננו לא כל יועץ יודע ומכיר את כל הפרטים.

מודה למי שיכול לענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא התחום שלי, רק שממש לא מובן לי איך שכירה [אשתך במקרה זה] שמקבלת משכורת ממקום X ויש לה הכנסה נוספת ממקור אחר [נוסף], נחשבת ההכנסה הנוספת כעוסק פטור וזאת במקום לעשות "תיאום מס" בין שתי ההכנסות.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

האם נוכל להגיש את הוצאות הרכב על העסק הפטור שלה למרות שהיא מקבלת גם רכב חברה מהעבודה השכירה שלה?

לדעתי במקרה של דיון יהיה מאוד קשה לשכנע את פקיד השומה שהיא זקוקה לרכב השני לצורך עסקה כאשר כבר יש לה רכב ועל כן, לדעתי לא יוכרו ההוצאות.

2. להבנתי כעוסק פטור אין הכרה בחישובי מס על קניית רכב חדש (אין אית ה-15% ירידת ערך שמוכרת במס) אבל יש הכרה ב-45% מכל שאר ההוצאות שקשורות ברכב, אני צודק?

עוסק פטור הינו הגדרה למע"מ בלבד, לצרכי מס הכנסה היא עסק לכל דבר וכמובן שיכולה לקזז את הפחת בגין רכישת הרכב.

3. אם #2 נכון, אז האם יש עדיפות לקחת רכב בליסינג פרטי\תפעולי?

2 לא נכון, כדי להחליט יש לעשות חישוב מדוייק יותר

4. במקרה של ליסינג פרטי\תפעולי, העסקאות שיש כוללים מקדמה של 8~10 אלף ש"ח + תשלום חודשי למשך 36 חודשים. האם המקדמה גם מוכרת לצורכי מס או שרק התשלום החודשי?

כל ההוצאה מוכרת לצרכי מס אולם ניתן להתקזז רק על 45% ממנה כמו כל הוצאות הרכב.

גילוי נאות, אני רואה חשבון, אולם אין הרשום מהווה ייעוץ פרטני ולא הייתי מסתמך עליו במקום התייעצות עם בעל מקצוע שידע בדיוק את כל פרטי העסקאות והסכומים. אשמח לעזור עוד בפרטי אם צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

האם נוכל להגיש את הוצאות הרכב על העסק הפטור שלה למרות שהיא מקבלת גם רכב חברה מהעבודה השכירה שלה?

לדעתי במקרה של דיון יהיה מאוד קשה לשכנע את פקיד השומה שהיא זקוקה לרכב השני לצורך עסקה כאשר כבר יש לה רכב ועל כן, לדעתי לא יוכרו ההוצאות.

תודה על התשובות המפורטות.

רוצה לחדד ולשאול בעניין הזה:

בעקרון אנחנו צריכים רכב משפחתי אחד ולאחר מכן צריך רכב נוסף כיוון שאנחנו 2 אנשים. אנחנו לוקחים את הרכב הראשון מהעבודה שלה רק בגלל שכלכלית העיסקה זולה לנו יותר (אם הייתי לוקח מהעבודה שלי זה היה מוריד לי מההפרשות הפנסיוניות וקה"ש ואילו אצלה החלק של הרכב לא נחשב להפרשות גם ככה).

בעקרון אני יכול לסוע עם הרכב שלה רוב הזמן.

עכשיו אנחנו צריכים רכב שני קטן לנסיעות קצרות יותר.

האם הפקיד שומה מודע ובודק אם יש לה רכב מהעבודה?

לחלופין היינו יכולים מראש לא לקחת את הרכב מהעבודה שלה ופשוט לקנות רכב במקום ואז אני מניח שלא הייתה בעיה להגדיר את הרכב השני עליה - האם החוק לא מאפשר שאדם ייקח רכב בליסינג מהעבודה כדי לתת לבן\בת זוג שלו לשימוש יומיומי ואילו הוא ייסע ברכב קטן וחסכוני יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כבר רשם לך, זה יכול לעבוד לך כמה שנים.

אבל במקרה של דיון..

כלומר במקרה שפקיד השומה יערוך ביקורת על התיק של אישתך, הוא יראה שהיא שכירה ויש לה הצמדה של הרכב בתלוש.

ובנוסף שהיא מבקשת הוצאות רכב בעסק הפטור שלה.

הוא ישאל למה.. ואתה רוצה לענות שהיה יותר כלכלי לקחת רכב מהעבודה שלה שאתה תשתמש איתו.

נכון אתה מתייחס רק להפרשות הסוציאליות , אבל מה עם השווי הצמוד? השכר של אישתך נמוך יותר?

כלומר משלמים פחות מס על הרכב?

הוא גם כתב לך שלדעתו יהיה קשה לשכנע את פקיד השומה שאישתך צריכה הכרה בהוצאות של 2 רכבים.

למרות שכבר שמעתי על מקרים שנישומים הצליחו לשכנע את מס הכנסה שהם צריכים יותר מרכב אחד לצורך העיסוק שלהם.

לדוגמא:

רכב שטח ענק (כמו ה RAM למשל) לנסיעה באתרי העבודה + רכב פרטי לנסיעה לפגישות בתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ישאל למה.. ואתה רוצה לענות שהיה יותר כלכלי לקחת רכב מהעבודה שלה שאתה תשתמש איתו.

נכון אתה מתייחס רק להפרשות הסוציאליות , אבל מה עם השווי הצמוד? השכר של אישתך נמוך יותר?

כלומר משלמים פחות מס על הרכב?

במקרה שלנו אישתי מרוויחה יותר ממני (לצערי\שמחתי), וזה אחרי הורדת האוטו. אם היא לא תיקח את האוטו מהעבודה - יוסיפו לה עוד למשכורת והיא תרוויח המון יותר ממני :)

אבל זה לא משנה - שנינו באותו מדרגת מס שולי.

אני לא ממש מנסה לרמות את המערכת - אני סה"כ מנסה להיות הגיוני במגבלות החוק.

אנחנו צריכים 2 רכבים. אחד בכל מקרה יהיה בליסינג מהעבודה, והשני יהיה בקנייה וירשם על העוסק הפטור.

לא ממש משנה מי ייסע באיזה - בסופ"שים נוסעים על הרכב מהליסינג כי הוא גדול יותר , וגם הדלק חלק מהליסינג. וברכב השני בכל אופן רק 45% מוכר כהוצאות מוכרות לחישובי מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישתך יכולה לשאול שאלת קיטבג במקום העבודה שלה.

"האם מותר לי להשתמש ברכב הליסינג לשימוש מסחרי אחר שלי ? "

בדר"כ שימוש פרטי מותר ותקין, אבל אם המעביד משלם על הדלק, זה לא הגיוני שהעובד יתחיל לבצע נסיעות בשכר (הובר, מונית וכדומה)

עם הרכב.

ואז שתוציא מהם מכתב שהרכב הינו לשימוש במסגרת העבודה שלה ולשימוש פרטי שלה ושל בן זוגה.

את המכתב הזה היא צריכה לשמור להראות לפקיד השומה בעתיד במידה ויהיה בכלל דיון (90% שלא יהיה בכלל).

וזה מסביר למה היא הייתה צריכה לקנות רכב נוסף על מנת ליייצר הכנסה נוספת בעסק הנוסף שלה.

גילוי נאות - אני לא עו"ד ולא רואה חשבון ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1799 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...