Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת בדוק מנוע וחוסר סחיבה בפיז'ו פרטנר 2.0HDI 2003

Eliya11
שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי פיגו פרטנר שנת 2003, עד עכשיו לא עשה לי בעיות מיוחדות,תמיד היה לי את המנורה של הבדיקת מנוע פועלת לא ייחסתי לזה חשיבות גדולה מידי, השבוע סתם במקרה חיברתי רכיב אנגי, וראיתי שיש בעיה עם מערכת יניקת אוויר למנוע, פתחתי את מכסה המנוע וראיתי שבכלל הוא לא מחובר, בקיצור חיברתי אותו והמשכתי לנסוע, המנורה בתחילת הנסיעה הייתה כבוייה ואחרי 5 דק נסיעה נדלקה מחדש כשהרכב פתאום לא סוחב, מדובר על פיגו פרטנר עם טורבו ידני דיזל, בקיצור עכשיו הרכב לא סוחב לי.. אם אני לוחץ על כל דוושת הגז בהילוך סרק הוא מגיע למקסימום 2800 סלד וכאילו לא ממשיך,גם בנסיעה זה המקסימום שהוא מגיע, כאילו שהלך לו כוח, אני מאוד מתלבט למה זה קשור..יכול להיות טורבו ? יכול להיות מנוע סתום? לכלוך במערכת יניקת אוויר? אם אפשר עזרה קצת אני ממש אשמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נמצא במצב חירום ומוגבל ל 2800~ סלד כי הוא מזהה יניקת אויר לא לפי הפרמטרים שהוא מכיר.

צריך לבדוק כמה דברים דיי פשוטים:

את הגרמושקה בין הפילטר אויר לצינור יניקה (זה צינור "אקורדיון") - לוודא שאין בה חורים ושהיא לא קרועה.

גם חור קטן או קרע עלול להביא לקריאה לא נכונה וכניסה למצב חירום.

בנוסף צריך לוודא שהשסתום החשמלי שמפעיל את ה EGR עובד בצורה תקינה (עובד על וואקום עם פיקוד מחשב) ושהחיישן MAF מחובר (תקע אפור 6 פינים ממש ביציאה מהפילטר אויר).

אם זה רק עניין הצינור אויר, צריך לחבר אותו בחזרה ורק לאחר כמה לחיצות על הגז הוא יחזור לקדמותו (יזהה שהתקלה נעלמה ויצא ממצב חירום).

לפעמים נדרש איפוס במחשב אבל בד"כ זה יכול גם לעבור בלי.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להוסיף עוד דבר חשוב:

במידה והכל נראה תקין בבדיקה ויזואלית, ישנו עניין שכיח שהפיקוד הפניאומטי (בוואקום) לא עובד עקב סתימה של חריר מעבר וואקום בחיבור לצינור וואקום. זהו חריר של 1 מ"מ שעם הזמן נסתם באופן טבעי (אבק ושומן שיש באויר).

פותחים אותו עם סיכה או מקדח של 1 מ"מ. שים לב שאם החריר סתום, אתה שולף את החיבור (ע"י לחיצה על הפינים מ-2 צידיו) וקודח את זה בחוץ ע"מ שלא יכנס ליכלוך פנימה).

לכן צירפתי את התרשים הזה מהרכב שלי על מנת שתדע על מה מדברים:

חץ כחול - גרמושקה\אקורדיון יניקת אויר

חץ אדום - חריר מעבר הוואקום, שהוא גם החיבור לצינור. שולפים את הצינור וואקום מגומי והחריר נמצא בפנים. לבדוק עם מחט אם הוא פתוח.

חץ ירוק - מפעיל פניאומטי של ה EGR

חץ סגול - מחבר חשמלי לחיישן זרימת אויר AFM\MAF

איציק

WhatsApp Image 2019-05-22 at 09.40.54.jpeg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את כל מה שאמרת, על החריר וכל זה ראיתי שהכל מחובר והכל נראה תקין בעיקרון.. יכול להיות שמערכת הegr לא תקינה ושהחיישן שרוף? אבל הגיוני שכל החוסר סחיבה יהיה בגלל החיישן?

יש לי קוד תקלה ב"אנגי" חוץ מהמערכת יניקת אוויר יש גם קוד שקשור למערכת גזי הפליטה..אתה חושב שגם זה מצטרף וקשור למערכת יניקת האוויר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכן החיישן בהתחלה היה מנותק והוא היה בסדר מבחינת הסחיבה ורק כשחיברתי אותו אחרי שראיתי את הקוד תקלה הוא נזכר שיש לו מערכת יניקת אוויר ואז הוא פתאום לא סוחב.. ויש לי קוד תקלה של p0102,p0113,p0402

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...