Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצת חברי הפורום לגבי החלפת שמנים ביונדאי i20 2012

Guest amd939
שימו לב! השרשור הזה בן 1793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום יש לי רכב יונדאי I20 שנת 2012 עד היום תמיד שמו לי כל מיני סוגי שמנים זולים כגון FORCE או KIXX

לגבי שמן גיר לא החלפתי האמת ביכלל והאוטו על 120 אלף ק"מ האוטו נוסע טוב שקט אמין אין תלונות בינתיים...

אני בתקופה האחרונה מתחיל להעריך את האוטו שלי מאוד מיכל דלק מלא מספיק לי להרבה נסיעות ביחס לשאר הרכבים שיש לנו בבית:

I20 שנה 2012 (שלי)

I20 שנת 2016

I20 שנת 2015

פורד פוקוס 2011

וקיה פיקנו 2013

כולם לאחר בדיקה שותים דלק בצורה מטורפת כמובן שפלגים מסנן שמן ופילטר שמן אני שם תמיד מקורי ולא תחליפי...

בכל מקרה לגופו של עניין אני רוצה להתייעץ ואשמח לכל עזרה שתוכלו לתת איזה שמן רצוי לשים ברכב שלי ואם אפשר גם לקבל תשובה על שאר הרכבים שכתבתי יהיה יותר טוב, בכל מקרה השמן שכרגע שמו לי זה FORCE 5-30W ואני רוצה לדעת בטיפולים הבאים שלי איזה שם יותר עדיף לי לשים דפדפתי ומצאתי קצת מידע על חברות של ליקויי מולי קסטרול Motul כל אחד ממליץ על חברה אחרת ועל סוג אחר ופה אני מבקש את עזרתכם מה יותר עדיף במקרה שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר FORCE אבל KIXX דווקא בסדר למיטב ידיעתי.

מותגי השמנים הגדולים בעולם הם MOTUL, CASTROL, MOBIL1, LIQUI MOLY, ELF ובטח שכחתי עוד כמה וכמה.

מה שהכי חשוב זה לקנות שמן ממותג סביר (גוגל הוא חבר) ושיתאים לתקנים הרשומים בספר הרכב.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לרוב המוצרים, שמן מיוצר בהתאם לדרישות התקן, ומקבל אישור תקן או מצהיר שהשמן עומד בדרישות התקן.

ממש לא משנה מי יצר את השמן הזה, ברוב המכריע של המקרים שמנים עם אותו תקן יספקו ביצועים זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכם על ההתיחסות המהירה היחס החם והתשובות,

בכל זאת אשמח להמלצתכם מה עדיף בשבילי עד סכום נגיד של 150+- שקל

ולגבי שמן גיר הייתי רוצה לשים משהו יותר איכותי ממה שהגיע מהחברה רצוי להחליף או שלא צריך? ואם צריך החלפה מה רצוי לשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיקס בסדר גמור,שים חלקים מקוריים ביונדאי הם זולים.

שאר הרכבים אם הם מטופלים אין לך מה לעשות חוץ ללמוד לנהוג חסכוני.

תראה אני נוסע כמו שצריך לא נותן קיקדאון או ברקס גז ברקס עשיתי פשוט בדיקה עם היונדאי שלי מול כל הרכבים שמוזכרים למעלה בכל אחד מהם הצריכת דלק גבוהה מאוד מילא הפורד פוקוס אני יכול להבין מנוע 1600 מרכב כבד ורכב יחסית ישן שקיבלנו אותו שותה דלק מהתחלה וזה היה טעות כי לפניו היה לנו פורד פוקוס 2009 שהיה פחות שתיין ויותר איכותי מבחינת איכות חומרים בתא הנוסעים ביחס לדגם של 2011 ככה מרגיש לי אולי כי הוא הגיע מליסינג וקרעו אותו...

לגבי קיה פיקנטו משהו פה לא הגיוני אבל מיכל דלק מלא נסעתי קרית מלאכי אשקלון וחזרה ירד רבע מיכל דלק!!!

וואלה באוטו שלי אני נוסע לאשקלון הלוך חזור פעמיים ולא יורד לי רבע מיכל!!!

אני חושב שיש לה בעיה של צריכה מוגזמת ברכב והוא צריך להיות יותר חסכוני מהרכב שלי זה ממש הזוי.

לגבי יונדאי שנת 2015 ו2016 יש להם צריכה טיפה טיפה יותר גדולה מהרכב שלי אבל עדיין בנסיעות מרובות מרגישים את זה בכיס מאוד...

לכן אני רוצה לטפל ברכב עם שמן איכותי ושמן גיר איכותי ולדעת שאני שם לו מוצר טוב ולא אריזה שלא מוכרת בשוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה השמן ששמו לי בפעמים האחרונות

במקרה הזה מדובר ביצרן לא מוכר, היצרן מצהיר שהשמן עומד ברשימת התקנים.

אתה יכול להאמין לו או לא, לשיקולך.

מותגים הגדולים ברובם מחזיקים באישורים לתקנים.

חוץ מזה לא חושב שיש קשר כלשהו בין השמן ששמו לך לבין החסכון בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה המיכל בקיה וכמה ביונדאי? מספיק בקיה זה 45 וביונדאי זה 55 זה הבדל ענקי במד דלק.

הבדיקה הכי מדוייקת זה במשאבה בתחנת דלק - קילומטר לחלק ליטר.

ומלכתחילה הרכב לא הכי חסכוני בקטגוריה נראה לי היה איזה עניין משפטי עם היבואן עם פרסום שגוי.

שמן מנוע וגיר ישפיעו על הצריכה באופן זניח עד לא קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אבל בוא נגיד אני צריך לעשות טיפול נגיד ב135 אלף ק"מ אני לא רוצה לשים שמן פורס שלא מוכר איזה שמן רצוי לי לשים למנוע שישמור עליו ויאריך את חייו? כנ"ל לגבי שמן גיר שגם מסתבר שהיה צריך לעשות החלפה לפי הוראות ייצרן ב100 אלף ק"מ רק שהוא אצלי באוטו נקי יחסית אבל אני רוצה גם אותו להחליף מבקש ממכם לתת לי דגם או חברה שאתם אישית חושבים שרצוי להשתמש בה שאני יהיה בראש שקט שאני שם מוצרים טובים ברכבים...

איזה שמן מנוע מומלץ לדעתכם?

איזה שמן גיר מומלץ לדעתכם?

בנוסף עוד שאלה קטנה הברקסים שלי עובדים תקין ובמוסך אמרו לי שאם זה תקין אין צורך לעשות החלפת נוזל בלמים כי גם ככה הם לא מרוקנים את כל השמן אלא קצת ומוסיפים שמן חדש במיכל ושאם מערבבים סוגי חברות זה יכול לפגוע בשמן הקיים ולכן עדיף להשאיר ורק במקרה של בעיה להחליף מה דעתכם בנושא הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה המיכל בקיה וכמה ביונדאי? מספיק בקיה זה 45 וביונדאי זה 55 זה הבדל ענקי במד דלק.

הבדיקה הכי מדוייקת זה במשאבה בתחנת דלק - קילומטר לחלק ליטר.

ומלכתחילה הרכב לא הכי חסכוני בקטגוריה נראה לי היה איזה עניין משפטי עם היבואן עם פרסום שגוי.

שמן מנוע וגיר ישפיעו על הצריכה באופן זניח עד לא קיים.

תראה אני בודק את זה קצת אחרת,

אני ממלא מיכל מלא דלק ונוסע באוטו בודק כמה יורד לי דלק במחוג כי אצלי יש גם דיגטלי וגם מחוג בקיה אין דיגטלי בכל מקרה עדיין לא הגיוני שב200 שקל נוסעים ברכב 5-6 פעמים הלוך חזור לאשקלון מקרית מלאכי וביודנאי שלי אני נוסע 10-11 פעמים לאשקלון במיכל מלא

מרגיש לי שהמנוע של הקיה לא חסכוני בעליל ושותה דלק לצורך העניין אם אני עושה השוואה הוא שותה כמו הפורד פוקוס שיש לנו ואני לא מגזים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי ידנית? אם כן אז היא באמת תיהיה הרבה יותר חסכונית.

דווקא פורס נראה שמן נורמלי עם תקנים ויש אתר מסודר ליצרן.

דלק תבדוק ע"י - מילוי מיכל מלא>נסיעה במסלול הקבוע שלך עד שיתרוקן>ממלא עוד פעם עד הסוף>בודק כמה נסעת לחלק לכמות הליטרים.

אלו התקנים לשמנים שאתה צריך, בתגובות למעלה כתבו לך חברות מומלצות.

Captureסססס.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי ידנית? אם כן אז היא באמת תיהיה הרבה יותר חסכונית.

דווקא פורס נראה שמן נורמלי עם תקנים ויש אתר מסודר ליצרן.

דלק תבדוק ע"י - מילוי מיכל מלא>נסיעה במסלול הקבוע שלך עד שיתרוקן>ממלא עוד פעם עד הסוף>בודק כמה נסעת לחלק לכמות הליטרים.

אלו התקנים לשמנים שאתה צריך, בתגובות למעלה כתבו לך חברות מומלצות.

[ATTACH=CONFIG]518997[/ATTACH]

היונדאי שלי אוטומטית אבל בבדיקה שעשיתי היא חסכונית מאוד בדלק היא צורכת כמו פיאט פונטו ממש צריכה נמוכה אני ממלא דלק אחת לשבועיים בנסיעות קצרות או אחת לשבוע אם אני נוסע ממש ממש הרבה למרחקים...

קח דוגמא עשיתי בדיקה באוטו שלי הלוך חזור לתל אביב 10 שקל גג 15 שקל אם יש פקקים

פורד פוקוס 2011 30 שקל בממוצע אם אין פקקים

עשיתי את הבדיקות האלה כמה פעמים עם מכלים מלאים ברכבים אפילו יונדאי 2015 או 2016 אוכל נגיד 10-15 שקל יותר למיכל מלא מהרכב שלי מבחינת צריכת דלק זה בממוצע אני בטוח שאפילו זה יותר אבל לקחתי פחות או יותר חישוב קליל כזה מה שכן הרכבים משנה לשנה צורכים יותר ויותר דלק ככה אני מרגיש כל הטכנולוגיה כל השיפורים כל הברברנות והרכבים שותים דלק מה שאני לא מבין פה למה לשגע אנשים עם שנתונים ומשחקי מילים בפועל הרכבים שותים דלק אני הייתי מעדיף לקבל אותו דגם שנה "חדשה" ולדעת שאני נוסע במחיר זול ונהנה מהרכב לכל שימוש שאני צריך...

יש אנשים קונים רכב יקר אבל מה כל היום בחניה לא זז אני חושב אחרת אני מעדיף רכב זול ולהנות ממנו בנסיעות לאן שאני צריך ורוצה רכב נועד לשמש אדם ולא לשבת בחנייה ולשחק אותה שופוני אבל לא מניע אותו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת צריכת דלק נכונה היא רק במשאבה.

תדלוק פול טנק, נסיעה 100 קמ, חזרה לתחנה, איפוס ותדלוק.

מחלקים את ה 100 קמ במס הליטרים שהוספת.

הימור פרוע: בבינעירוני צריכה של 1:12 בעיר 1:10.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת בעייתי לי לבצע בדיקת דלק כזאת כי הרכבים האחרים לא אצלי ונדיר שאני נוסע עליהם בכל מקרה היום יצא לי לנסוע לתל אביב הלוך חזור ביונדאי 2015 של אחותי ירד לי בכל הנסיעה משהו כמו 120ק"מ ממה שהמד הדיגטלי מראה לפי ההיגיון זה סביר כי נסעתי עם מזגן כל הדרך וגם הסתובבתי בתוך תל אביב אז זה זה דומה ליונדאי שלי אולי עוד פעם אחוז% מינורי של דלק למיכל מלא בכל מקרה השירשור ניפתח על מנת להמליץ לי על שמן מנוע אני רוצה לדעת מה עדיף בטווח מחיר של 100-200 שקל לשים ברכב כי הKIXX והFORCE לא ניראים לי כאלה איכותיים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...