Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להסתכן ולרכשו מסננים חלופיים?

AidoSsy
שימו לב! השרשור הזה בן 1773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום קיבלתי הצעת מחיר לטיפול לרכב ממוסך מורשה מרצדס בסכום מטורף של כ 5000 ש"ח. אציין רק שהרכב ברשותי כשלוש שנים ועשה רק 26,000 ק"מ.

היות והמחיר הזוי, עשיתי מה שלא עשיתי עשרים שנה והרמתי טלפונים למוסכים מורשים אחרים ברחבי הארץ על מנת לנסות ולהשיג מחיר זול יותר. מוסך אחד (רחוק מהבית) הוריד את ההצעה ל כ 3600 ש"ח (משמעותית זול).

המחיר כולל:

החלפת שמן מנוע

החלפת שמן גיר

החלפת שמן בלמים

החלפת מסנן אויר

החלפת מסנן שמן

החלפת מסנן גיר

החלפת אטם לגיר

החלפת הברגים לגיר (בעלות של 27 ש"ח + מע"מ לכל בורג - הזוי!)

החלפת שייבה לבורג ניקוז של הגיר (20 ש"ח + מע"מ - הזוי לחלוטין).

החלפת צינורית עודפים של הגיר (למה????)

החלפת פילטר מזגן.

החלפת פילטר תא נוסעים!

ושמנים, הרבה שמנים....

כמו שניחשתם, מחירי הפילטרים של המרצדס הזויים, שלא לדבר שמשלמים אצלם גם על ברגים (למה אי אפשר לפתוח בורג בלי להרוס אותו? ממתיי בורג הוא חד פעמי?).

המצב הזה מייאש אותו ואני שוקל לרכוש פילטרים חלופיים, אבל אני מפחד. כל החיים שלי רכשתי מקורי. בנוסף, אני גם חושש שלא לטפל ברכב במוסך מורשה, מהחשש שמוסך לא מורשה מרצדס לא ידע לעשות עבודה טובה.

קראתי פה שיש סכנה בהחלפת שמן גיר. אני לא יודע אם זה כדאי להחליף שמן גיר אחרי 26,000 קילומטר בלבד. אני לא יודע גם אם שמן ברקס אני צריך כבר להחליף. לפי מה שנאמר לי על ידי מוסכים מורשים אחרים, שמן בלמים צריך להחליף אחרי 40,000 קילומטר.

הרכב שלי הוא רכב של נכה, והוא נוסע מעט. מתסכל אותי שמרצדס עושים לי טיפול של 80,000 קילומטר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מניסיון שלי עם מרצדס ויטו מחירי פילטרים מקוריים עולים זול יחסית

פילטרים ל ML רכשתי בארץ של MAN ו MAHLE ומקורי לתיבה גם כן מחירים סבירים מאוד

יש צורך להחליף ברגים לאגן של התיבה כי הם מתארכים בסגירה נכונה ובגלל זה הם חד פאמיים(torque to yield)

ברגים מקוריים עולים שקלים בודדים בחול

עריכה אחרונה על ידי vic1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מניסיון שלי עם מרצדס ויטו מחירי פילטרים מקוריים עולים זול יחסית

פילטרים ל ML רכשתי בארץ של MAN ו MAHLE ומקורי לתיבה גם כן מחירים סבירים מאוד

יש צורך להחליף ברגים לאגן של התיבה כי הם מתארכים בסגירה נכונה ובגלל זה הם חד פאמיים(torque to yield)

ברגים מקוריים עולים שקלים בודדים בחול

הברגים מתארכים? למה אתה מתכוון, יש לך חומר להפנות אותי אליו?

מעולם לא שמעתי על דבר כזה, אשמח לדעת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי לפני דקות מספר, שהחלפת שמן גיר מסכנת את הגיר. זה נכון, האם יש מקום לדאגה?

לא, ברכב עם 26 אלף ק"מ אין שום מקום לדאגה. כמובן כל עוד מחליפים לשמן בתקן הנכון ובכמות הנכונה.

החלפת שמן מסוכנת רק בגיר שהוזנח מאוד, לא הוחלף בו שמן לאורך 200 או 300 אלף ק"מ, השמן שרוף ושחור והגיר כבר מראה סימני בלאי ברורים ולא עובד כמו שצריך.

תבדוק מה אומרת הוראת יצרן לגבי החלפת שמן גיר - זה אמור להופיע בספר רכב בפרק תחזוקה - ותפעל בהתאם.

פילטרים ממליץ רק מקוריים או של חברות OEM שמייצרות עבור יצרני הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום יש המלצות על מוסך רם שמטפל ברכבי מרצדס, לפי מה שכתבו מוסך אמין מקצועי ולא יקר, אולי כדאי לבדוק אצלו, אם אני לא טועה הוא נמצא ביפו

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, ברכב עם 26 אלף ק"מ אין שום מקום לדאגה. כמובן כל עוד מחליפים לשמן בתקן הנכון ובכמות הנכונה.

החלפת שמן מסוכנת רק בגיר שהוזנח מאוד, לא הוחלף בו שמן לאורך 200 או 300 אלף ק"מ, השמן שרוף ושחור והגיר כבר מראה סימני בלאי ברורים ולא עובד כמו שצריך.

תבדוק מה אומרת הוראת יצרן לגבי החלפת שמן גיר - זה אמור להופיע בספר רכב בפרק תחזוקה - ותפעל בהתאם.

פילטרים ממליץ רק מקוריים או של חברות OEM שמייצרות עבור יצרני הרכב.

תודה על המידע.

האם, בלי שום קשר לקילומטרג' הנמוך, המוסך צריך לעשות שטיפה לגיר באמצעות הזרמת שמן גיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך ספר רכב? מה כתוב שם לגבי שמן הגיר? מה כתוב שם לגבי טיפול 3 שנים?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך ספר רכב? מה כתוב שם לגבי שמן הגיר? מה כתוב שם לגבי טיפול 3 שנים?

עברתי על הספר רכב מספר פעמים ואין בו התייחסות לגבי הטיפולים בגיר בכלל!!!

התקשרתי למוקד שירות ואין להם תשובה לתת לי. הם באופן אבסורדי שולחים אותי לקבל תשובה במרכזי השירות, שמצידם גם אין להם מושג, הם מתבססים על אופן הטיפול כפי שמופיע להם במחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשגרת הטיפולים לא מופיעה התיחסות לשמן גיר כלל?

הרכב אוטומטי? אם כן - אחת ל3-4 שנים ו/או 50,000 ק"מ נשמע לי כמו מרווח סביר להחלפת שמן ומסנן שמן גיר.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לזרוק סכום עצום של כסף ללא סיבה מוצדקת!!! פעם ראשונה בחיים שלי שאומרים לי להחליף שמן גיר אחרי שלוש שנים שימוש ברכב (26,000 ק"מ בלבד). זה הזוי!!!!

ברכבים הקודמים שהיו ברשותי כ 5 שנים, לא החלפתי בהם שמן גיר. בכל מקום שאני קורא אומרים שמחליפים שמן גיר לאחר 80-100 קילומטר. ואני צריך לזרוק כ 5,000 ש"ח טיפול כי צריך להחליף שמן גיר בן השאר.

דחפו לי טיפול של רכב שנסע 80,000 קילומטר (כך קוראים גם לטיפול) ולמי איכפת כמה באמת נסעתי אם אפשר לחלוב ממני כמה אלפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יגרם שום נזק לגיר אלה הוראות יצרן.

מניסיוני החלפתי ל 400e שמן ומסנן גיר עם הברגים והכל היה תקין גם רק ששם הפרצדורה של מילוי השמן הייתה מורכבת כי המילוי נעשה באמצעות משאבה ייעודית שמתברגת לבורג הריקון ומשם ממלאים.

השמן גיר רצוי מאוד מקורי בלבד צבעו כחול.

אכן הברגים חד פעמיים הם מתארכים ומאוד עדינים וסגירה חוזרת שלהם עלולה לגרום לגזירת הבורג.

עם החלקים לא הייתי מתפשר על מקורי מסננים של mann יהיו מעולים.

מעניין מאוד שבהצעה לא אמרו לך שצריך גם תוסף שמן גיר מונע הקצפה במחיר שערורייתי של כ 500שח כי טיפלתי במספר מרצדסים חדשים מלקוחות שלא רצו לטפל בחברה וטיפלו במוסך שבו אני עובד ולכולם הייתה בהצעה את התוסף המדובר.

אם תפנה למוסך אחר לא מורשה יבואן שמכיר את הרכבים האלה תוכל להוזיל משמעותית את מחיר העבודה.

מהיכן אתה?

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...